Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@misi-misiyos rica ederim. Eğer yardımcı olduysam. Bu arada eğer idari işleme kalırsanız bildiğim kadarıyla kargo ile gönderiyorsunuz. Zaten sizi bilgilendirirler konsoloslukta. @misi-misiyos @Rookie @crazycells Bu arada size de soru sorabilir miyim? Çünkü en yakin tarihte onaylanan sizsiniz. Bu sabah ceac sitesinde bizim dosyayı "hazır" olarak gördüm. Dosya ankaraya ulaştığında size veya nişanlınıza bir email gönderdiler mi? Ayrıca nişanlım şu an w2 bekliyor. Nişanlım şu an elinde 2016 ve 2017 w2 sahip. Henüz 2018 w2 sahip değil. Yakında geleceğini söylüyor. Ama yinede tedirginim. Hangi donemin w2 gerekli?

Elinizdeki en guncel W2'ler yeterli. Konsoloslar da W2 formlarinin Ocak-Subat aylarinda ulastigini biliyor zaten. Dolayisiyla 2018 icin W2 ulasmamissa bile dert olmaz.

• @misi-misiyos teşekkür ederim. Biz sistemde gördük. Ama email yok. Sanırım birkaç gün içinde gelecektir.

• @crazycells teşekkür ederim. Bir hafta kadar bekleyeceğiz. Eğer 2018 w2 gelmezse. 2016 ve 2017 olarak gönderecek nişanlım.

• Rica ederim @misi-misiyos. Aos için verilen aşı belgesi gerekecek boşuna burda bir daha para verip bu belgeyi almak zorunda kalmayın. @kewanee benim bildiğim IRS in websitesinden W2 dahil vergi formlarını Pdf olarak indirebiliyorsunuz.Biz Aos için o şekilde indirip çıktı alıp gönderdik.

• @Rookie evet. Biliyorum. Ben sadece yıl olarak sordum. Ama az önce öğrendim. 2018 w2 31 ocak tarihine kadar yayınlanacakmış. Bu yüzden biraz bekleyip 2018 de alınca randevu tarihimizi belirleyeceğim.

• Selam ben azeri, sorum wu gren card qalibiyim visami aldim onan sonra evlendim,wu an karima visa nasil ala bilerim? Kac yolu var hepsin bilmek isterdim,gedib amerkadan almami gererkiyor ya nasil?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musviq-mamedov K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Selam ben azeri, sorum wu gren card qalibiyim visami aldim onan sonra evlendim,wu an karima visa nasil ala bilerim? Kac yolu var hepsin bilmek isterdim,gedib amerkadan almami gererkiyor ya nasil?

Bilgi icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Herkese tekrar merhabalar! Bitmeyen sorularimla yine geldim, tecrubeli arkadaslar cevaplarsa cok memnun olurum 🙂

1- Ankara vize mulakatina goturecegim iliskinin gercek olduguna kanit niteligindeki belgeler konsoloslukta mi kaliyor yoksa kontrol edip gorusme sonunda geri veriyorlar mi?
    2- Istanbul'da yasiyorum ve Ankara'da tanidigim yok maalesef. Doktor kontrolu icin gidip geri donup sonra tekrar mulakat icin mi gideyim (doktor ile vize mulakati arasinda 1 hafta kadar olabilir) yoksa gidip 2-3 gun Ankara'da kalip tum islemleri halledip mi Istanbul'a doneyim bilemedim. Doktorda isler sarkarsa mulakat gunune kadar raporu alamazsam diye korkuyorum acikcasi. Siz nasil yaptiniz? Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

3- Eger Ankara'da kalmaya karar verirsem mumkunse konsolosluga yakin, guvenli ve butce dostu bir otel var mi tavsiye edebileceginiz?

Cok cok tesekkur ederim simdiden! 🙂

• @misi-misiyos K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Herkese tekrar merhabalar! Bitmeyen sorularimla yine geldim, tecrubeli arkadaslar cevaplarsa cok memnun olurum 🙂

1- Ankara vize mulakatina goturecegim iliskinin gercek olduguna kanit niteligindeki belgeler konsoloslukta mi kaliyor yoksa kontrol edip gorusme sonunda geri veriyorlar mi?
    2- Istanbul'da yasiyorum ve Ankara'da tanidigim yok maalesef. Doktor kontrolu icin gidip geri donup sonra tekrar mulakat icin mi gideyim (doktor ile vize mulakati arasinda 1 hafta kadar olabilir) yoksa gidip 2-3 gun Ankara'da kalip tum islemleri halledip mi Istanbul'a doneyim bilemedim. Doktorda isler sarkarsa mulakat gunune kadar raporu alamazsam diye korkuyorum acikcasi. Siz nasil yaptiniz? Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

3- Eger Ankara'da kalmaya karar verirsem mumkunse konsolosluga yakin, guvenli ve butce dostu bir otel var mi tavsiye edebileceginiz?

Cok cok tesekkur ederim simdiden! 🙂

1-Kontrol edip geri veriyorlar.

2-Ben sağlık kontrolümü mülakat tarihinden 2 gün önce olmuştum arada bir gün bırakıp.Örnek vermek gerekirse 08.08.2018 Çarşamba sabahı sağlık kontrolünü oldum öğleden sonra otele yerleştim 09.08.2018 Perşembe sağlık raporunu aldım ve 10.08.2018 de de konsolosluk görüşmesine gittim.Ben de şehir dışından gelmiştim 2 gece otel de kalıp herşeyi halledip döndüm.Bu şekilde kafanız da daha rahat oluyor tekrar 1 hafta bekleme stresi vs olmuyor.

3-Kaldığım oteli önerebilirim Ankara Royal Hotel konsoloslukla arası 5 dk yürüme mesafesinde görüşme sonuna kadar eşyalarımın odam da kalmasına müsade etmişlerdi sağolsunlar.

• @misi-misiyos 1- kanıtları çok fazla kontrol edildiğini duymadım. Eğer kontrol edilirse geri verdiklerini biliyorum. Orjinal olan herşeyi geri veriyorlar.
    2-3- Doktor raporu 2 günde yoluyormuş. Ama şöyle birşey duydum. Herhangi bir yakınınızın ismini doktorun sekreterine verirseniz sizin adiniza alabiliyormuş. Bende doktor ve vize bir hafta arayla gitmeyi düşünüyorum. Vize için günübirlik gideceğim. Doktor için mecburen kalmak zorunda kalacağım. Bir süredir otel araştırması yapıyorum. Eğer sadece doktor için kalacaksaniz. Houston hotel adında bir yer buldum. Doktora yaklaşık 6-7 dakika yürüme mesafesinde. 4 yıldızlı. Eğer dogru hatırlıyorsam geceliği 230 lira gibi sanirim. Ben burayı düşünüyorum. Ama yinede bilgi almak için aracağım. Eğer siz bir otel bulursanız paylaşırsaniz sevinirim.

• @Rookie @kewanee çok teşekkür ederim cevaplarınız ve önerileriniz için.. Ankara’da yakın bir tanıdığım olmadığı için doktor raporunu alacak kimse yok, kendim almak durumundayım. Acaba rapor ertesi gün alınmak zorunda mı yoksa istendiği zaman alınabilir mi onu araştırıyorum şuan, eğer sonra alma şansım olursa doktordan sonra hiç konaklama yapmadan İstanbul’a dönüp 1 hafta sonra yine günübirlik giderek raporu alıp vize görüşmesine girmeyi tercih edebilirim. Otel konusunda farklı bir bilgi bulursam buraya yazarım. Bu arada günübirlik görüşmeye gittiğinizde eğer yalnız olacaksanız eşyalarınızı nereye emanet etmeyi düşünüyorsunuz? Konsolosluk karşısında bir büfe varmış orası ufak bir ücret karşılığı emanet alıyormuş ama güvenli midir hiç bilmiyorum 😕

• @misi-misiyos rica ederim. eğer yanlış hatırlamıyorsam birisi bununla ilgili bir paylaşım olmuştu başka başlıklarda. Bir hafta kadar bekletiliyormuş. Yinede yanlış birşey söylemek istemem. Emin olmak için doktorun ofisi aramakta fayda var. Büfe de bir problem olmaz. eminim konsoloslukla ilişkilidir. Çünkü İstanbul konsoloslukta da aynı şekilde. Tabi ki. %100 güven söz konusu değil. Ama ne yapsın insanlar. Birçoğu şehir dışından geliyor ve emanet ediyor. Onlarda bunu ticarete dökmüş. Herhalde sadece bizim ülkede var emanetçi yeri 😕

• @misi-misiyos ben de doktor randevusu ve konsolosluk gorusmesini sayin @Rookie nin bahsettigi sekilde gerceklestirmistim. Carsamba sabah doktor randevusu, persembe raporu teslim alma, cuma sabah da konsolosluk gorusmesi seklinde. Otel olarak da hem doktora hem de konsolosluga yuruyus mesafesinde olan Hotel tunali da kalmistim. Luks bir otel degil ama calisanlari inanilmaz ilgili ve yardimci. Carsamba sabah epey erken saatte sadece check-in saatine kadar cantami birakip birakamayacagimi sormak icin ugradigimda, ben talep etmeden uygun oda olup olmadigina bakip girisimi yapmislardi. Ayrica cuma gunu de mulakattan ne zaman donecegimi tam olarak bilmememe ragmen esyalarimi odada birakmama izin vermislerdi. Eger Istanbul a git gel yapmaktan vazgecerseniz bu oteli tavsiye ederim. Konsoloslugun karsisindaki emanetciyi de dolayli olarak kullanmam gerekti ve benim tecrubem olumluydu. Aklinizda olsun, konsolosluga sirt cantasi ya da cuzdandan buyuk herhangi bir canta ile girmek yasak. Her turlu elektronik alet icin de gecerli bu durm.

Bir de uzun zamandir yazmak istedigim bir turlu firsat bulamadigim iki konu var, bu sureci yasayan arkadaslara tavsiye olarak onlari da buraya yazayim.
    1- Doktor gorusmeniz sonrasi size iki belge teslim edilecek. Birisi kapali zarf icerisinde oldugu icin herhangi bir kontrol sansiniz yok ve onu direk konsolosluk randevunuzda gorusmenizi gerceklestiren kisiye veriyorsunuz. Diger belge de DS-3025 kodlu asi kartiniz. Oncelikle kapali zarfa ilave olarak bu asi karti kopyasini teslim aldiginizdan emin olun. Benim sizi uyarmak istedigim kisim ise sayfanin alt kisminda, ikinci bolumde hangi kutucugun isaretli oldugunu ozellikle kontrol etmeniz. Eger size bilgisi verilen, tekrar yaptirmaniz soylenen vs bir asi yoksa ve muayeneniz sirasinda asilariniz da yapildiysa "K visa applicant voluntarily completed the vaccination requirements." yazan kutucugun isaretli olmasi gerekiyor. Benim formumda "K visa applicant electing not to be vaccinated at the examination." kutucugu isaretlenmisti muayene sirasinda 3 farkli asi yapilmasine ve hic bir sekilde asiya karsi cikma durumu yasanmamasina ragmen. Ben formdaki bu hatayi sonradan farkettim ve doktor ile iletisime gectigimde, bu isaretlemenin bilgisayar tarafindan hatali olarak yapildigini soyleyip ve dogru kutucuk isaretlenmis formu mail ile bana gonderdiler. Mail ile ilettikleri duzeltilmis DS-3025 formu eskisi ile ayni tarihe aitti ve farkli bir doktor tarafindan imzalanmisti. Resmi belgede sahtecilik yapmis durumuna dusmemek icin kendilerinden durumu acikyalan ve doktorun/ofisin resmi imza ve kasesini tasiyan bir belge talep ettigimde hic bir sonuc alamadim. (Bu belgeyi talep etmemdeki asil amac, kapali zarfin icinde once konsolosluga, sonra sinir polisine sonra da uscis e iletilen saglik raporunda asi durumu ile ilgili ayni hatanin yapilip yapilmadigindan emin olamamamdi.Eger kapali zarfin icinde ayni tarihe ait farkli bilgi iceren bir form yer aliyorsa, AOS asamasinda bu duzeltilmis belgeyi kullanmam cok acik sekilde belge uzerinde duzeltme yapmis gibi gorunmeme sebep olabilir diye dusundum.) Turkiyeden bu konuda icime sinen bir yardim alamadigim icin ABD de bu asi karti icin tekrar bir islem yapmamiz gerekti. Daha once yazilmisti, ben yine de tekrarlayayim, eger K-1 vizesi ile gelip, Turkiyedeki saglik raporunuzun ustunden 1 yil gecmediyse tekrar saglik raporu almaniza gerek yok. Sadece asi kartinizdaki bilgileri buradaki yetkili bir doktora gidip guncelletmeniz yeterli. Bunu yapmak da malesef buraya yazdigim kadar kolay degil. Cunku bulundugunuz bolgeye gore degisiklik gostermekle birlikte K-1 vizesi cok bilinen bir vize turu degil ve yetkili doktorlar sureci cok iyi bilmedikleri icin size tum saglik kontrolunu bastan yapmalari gerektigini soyleyecekler, bu da esittir cok para 🙂 Yapmaniz gereken Uscis in web sitesinden bulundugunuz bolgedeki doktorlarin listesine ulasip teker teker arayip, durumu izah etmeniz. Ihtiyaciniz olan I-693 formunun sadece vaccination bolumunun doldurulmasi ve doktor tarafindan imzalanip kapali bir zarfta size teslim edilmesi (doktor ya da asistani formu zarf icine koyup kapatmadan once kontrol etmenizi oneririm). Isin sadece bu kismini yapacak doktoru bulmak biraz zor ama mumkun. Visajourney adli sitede bununla ilgili paylasimlar var, ihtiyaciniz olursa. Eger eksik asilariniz varsa, ve o nedenle bu surecteyseniz anlastiginiz doktordan ilgili asinin maliyetini ve ya baska bir kurumda yaptirilmis asi belgesini kabul edip etmeyeceklerini ogrenebilirsiniz.
    Kusura bakmayin cok uzun ve karmasik yazmis olabilirim. Ozetle asi kartinizda asilari tamamladi seceneginin isaretlenmis oldugundan emin olun. Eger eksik asiniz varsa da ne zaman hangi asiyi yaptirmaniz gerektigini ogrenip amerikaya geldikten sonra bahsettigim sekilde ilerleyebilirsiniz.

2- Benim konsolosluk gorusmem cok rahat ve guzel gecti. Mulakattan cok sohbet gibiydi ve vizemin onaylandigi, pasaportlarimin adresime gonderilecegi soylendi. Her ne kadar olumsuz sonuclanmasi icin ongorebildigim bir neden olmasa da biraz tedirgindim gorusme oncesi. Ama gorusme boyle guzel gecip olumlu sonuclaninca gayet mutlu oldum. Ama konsolosluktan ciktiktan sonra bir sey farkettim 🙂 benden hicbir sekilde nisanlimin (simdi esim :)) finansal durumunu gosteren belgeler talep edilmedi! Herkesin yaptigi gibi ben de onlarca sayfa dokumanla gitmistim gorusmeye ama hic birini sormadilar. Neyse deyip gecistirmistim o anki heyecanla. Pasaportumun adresime gelmesini beklerken konsolosluktan telefon geldi, sanirim gorusmeden 3 ya da 4 gun sonraydi. Esimin finansal durumu ile ilgili belgelere ulasamadiklarini soylediler, ben de gorusme esnasinda/oncesinde benden belgelerin talep edilmedigini belirttim. Onlar da baya sasirdilar bu duruma ve vizemin onaylandigini ancak belgelere de ihtiyaclari oldugunu soylediler. Normal kosullarda posta yolu ile gondermenizi istiyorlar sanirim belgeleri ama daha fazla zaman kaybetmemek icin e-mail ile iletmeme izin verdiler ve sorun kolaylikla cozulmus oldu. Mulakata gidecek arkadaslara hatirlatma olsun diye yazmak istedim bunu. Bazen gorevliler de sureci eksik isletebiliyor, aklinizda olsun. Bu ve benzeri her durum bize zaman kaybi olarak donuyor. Sanirim bu uzun surecte herkes icin en kiymetli sey 🙂

Herkese bu seruveninde kolayliklar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@texan elinize saglik, sonraki surecte bol sanslar.

• @crazycells cok tesekkurler.

• @texan zaman ayirip bizleri bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim. Dediklerinizi aklimin bir kosesine not ettim. Size de bundan sonraki surecinizde basarilar dilerim 🙂

• @texan Bilgilendirme için çok teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba bir sorunumuz var ds_160 formunu dolduruyoruz. Fakat eğitim bilgilerini girdikten sonra sayfa görüntülenemiyor diyor ve sayfa hata veriyor yaklaşık 3 gündür bu şekilde benzer problem yasayan var mı lütfen bilgilendirir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba bir sorunumuz var ds_160 formunu dolduruyoruz. Fakat eğitim bilgilerini girdikten sonra sayfa görüntülenemiyor diyor ve sayfa hata veriyor yaklaşık 3 gündür bu şekilde benzer problem yasayan var mı lütfen bilgilendirir misiniz?

Sayfada cok uzun vakit geciriyor olabilirsiniz. Bolum bolum aktarip kaydetmeye calisin.

• @rookie selam , bizleri tecrübelerinizle bilgilendirdiğiniz için başta teşekkür ediyorum. Sayın rookie , benim durumu hatırlarsınız nişanlılık içim avukatla ABD de başvuru yaptık . Ankara’ya yönlendirildi . Kafam çok bulandı , csc ücreti sistem üzerinden yatırılacak . Doktor randevusu nasıl alınacak? Ptt şubesi makbuzu nerden alınacak ? Ben giderken rapor pasaport dışında evrak götürmeme gerek var mı? Birde nasıl giyinelim 🙂 varsa daha aydınlatıcı bilgiler . Sağol

Benzer Başlıklar

• 1478
  • 57
  • 2
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |