Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @Rdem09 hocam bunu ben de merak ediyorum. İlk sayfadaki google docs. a göre @adedammy009 hocamıza randevu gelmiş olması lazım. Kendisi uzun zamandır forumda yazmıyor. Belki bu iletiyi görür ve cevaplar....

• @GÖK ben de excel tablosundan sıradaki randevularda olacağımı tahmin ediyorum tabii liste dışında bilmediğimiz insanlar da yoksa. ancak FAD' tablosunun ilerlemesi gerekiyor December sonuna kadar bunun olması için. @pointcloud 'un gönderdiği linkin öngörüleri de çok iyimser değil. en iyimser haziran temmuza kadar diyor. bekleyip göreceğiz. sanırım henüz Mart başında randevu tarihi alan yok...u2rem ve diğer arkadaşlara 3 şubat gibi gelmişti emailleri....bekliycez sanırım.

• @Rdem09, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@GÖK ben de excel tablosundan sıradaki randevularda olacağımı tahmin ediyorum tabii liste dışında bilmediğimiz insanlar da yoksa. ancak FAD' tablosunun ilerlemesi gerekiyor December sonuna kadar bunun olması için. @pointcloud 'un gönderdiği linkin öngörüleri de çok iyimser değil. en iyimser haziran temmuza kadar diyor. bekleyip göreceğiz. sanırım henüz Mart başında randevu tarihi alan yok...u2rem ve diğer arkadaşlara 3 şubat gibi gelmişti emailleri....bekliycez sanırım.

Evet bize geçen ay 3 Şubatta randevu maili gelmişti, bir önceki ay ise 3 Ocakta randevu maili almıştı diğer hocalarımız. Listeye göre dosyanız current olur olmaz randevunuz gelecektir.

• @Rdem09 @GÖK Hocalarım PD tarihlerini dikkate almamız lazım, @Rdem09 hocam sizin PD henüz current değil ama az kalmış. @adedammy009 hocamın da bu ay current oldu ve genelde randevularda dikkatimi çeken PD current olduktan bir sonraki ay (tabi eğer DQ tarihi de son randevu alanlardan önceyse) randevu veriliyor. Yani benim beklentim @adedammy009 hocam Nisan'da alır eğer almadıysa..

• Ben de eb3 other work kategorisin de iş yeri sponsorluğunda green card başvurusu yaptım en son NVC eksik evrak diye dönüş yaptı ayın 28 Şubat 28 de geri gönderdik hala dönüş bekliyoruz kaç gün içinde dönüş yapıyorlar bilen var mı hala at NVC gözüküyor

• @Duygu-Çelik , tekrar eksik bulmazlarsa normalde 1 ay civarında bildiğim kadarıyla.

• Vize bülteni yayınlandı, gelişmeler sevindirici. EB2 Final Action Dates 15JAN23.

• @justmansam, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@Rdem09 @GÖK Hocalarım PD tarihlerini dikkate almamız lazım, @Rdem09 hocam sizin PD henüz current değil ama az kalmış. @adedammy009 hocamın da bu ay current oldu ve genelde randevularda dikkatimi çeken PD current olduktan bir sonraki ay (tabi eğer DQ tarihi de son randevu alanlardan önceyse) randevu veriliyor. Yani benim beklentim @adedammy009 hocam Nisan'da alır eğer almadıysa..

Derken Nisan bülteni açıklandı ve ikiniz de current oldunuz. Hayırlı olsun. Mayısta randevu tarihi alacağınızı tahmin ediyorum.

• mutlu haberi forumdan almış oldum. Teşekkürler @nimble , ve @justmansam.

• Merhabalar,

Daha once I-140'a basvururken AOS yapacagimi belirtmistim ancak su an statumu uzatamadigim ve PD'imin guncel olmamasi nedeniyle I-485'e de basvuramadigim icin Turkiye'ye donmek zorundayim. Bundan dolayi I-824 file edip IVP uzerinden devam etmeyi planliyorum. Daha once bu sekilde ilerlemis birisi var mi merak ediyorum. IVP ile devam edersem mulakat icin ortalama bekleme sureleri nedir?

• @justmansam Beni kontrol ettiğin için teşekkürler. Yakında Türkiye'den Nijerya'ya ayrılacağım için dosyamı Lagos'a taşıdım. Yolculuktaki herkese en iyi dileklerimle.

• @adedammy009 Anladım, hayırlısı olsun... Yolunuz açık olsun!

• @yoz I-824 prosedürünü bilmiyorum ama DQ olduktan sonra mülakat randevusu 10-18 ay arası gibi görünüyor şu son 1 yıllık sürece bakıldığında.

• @justmansam sizce haziran 2023 PD ne zaman current olur?

• @begumm Hocam bilmek zor tabi ama şu ana kadar ki bültenlerin izlediği trende bakarsak bi 8-9 ayı var gibi.. Bunu söylerken, Ocak 2023 itibariyle her yeni bültende PD'si current olan ve artık premium processing sayesinde hızlı şekilde DQ olmuş kişilerle benim gibi eski PD tarihli fakat geç DQ (normal processing ile) tarihli kişilerin bir süre yoğunluğa neden olabileceğini dikkate almak gerekir diye de düşünüyorum. Buna bir de Ankara'nın öngörülemezliği eklenince, bence siz önünüzü kış tutun yaz çıkarsa bahtınıza 🙂

• @justmansam çok teşekkür ederim hocam. Ben de iyi ihtimalle aralık ta email gelip şubat mart gibi mülakat olur diye ön gördüm dediğiniz gibi 10 ay koyup ama kışın değil de nisan mayıs gibi randevum olsa diyorum havalar ısınınca 🙂 inşllh sorun çikmaz benim bir silinen adli vaka var arada kafama takılıyor ama umutluyum bayağı. Seneye yaza belki bilet alıp giderim 🙂 siz ben her emek veren hayırlısı ile alır vizesini umarım..

• herkese merhaba. bir arkadaşımla konuştum ve 1-2 ay önce ucsiste '' birikmiş olan tüm dosyaları bu yıl bitirmeyi planladıklarına' dair bir yazı okumuş. benim I140 onayım var ancak halen wellcome letter gelmedi ve hatta yıllık kotanın dolduğuna dar bir mail almıştım. sormak istediğim şu; dq olmadan ben ve benim gibiler de ( yani baş vuru yapmış ve I 140 onayı almış ) sizce kayıtlı dosyaya girer miyiz? yani bitirmeyi planladıkları dosya içinde sayılır mıyız?

• @meli Merhaba, aslında USCIS'in sizin göçmenlik sürecinizdeki rolü en kısası ve bu rolünü de oynamış, dosyanızı inceleyip dilekçenizi kabul etmiş. Sürecin gerisi NVC ve ilgili konsolosluk tarafından yürütülen PD tarihinizin current olması ve DQ tarihinize göre de mülakatınızdan oluşuyor (eğer ABD dışındaysanız tabi). Yani sizin USCIS ile bir işiniz kalmamış zaten. Sürecin tamamını şu linkten inceleyebilirsiniz -> https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-1-submit-a-petition.html

• @justmansam kota dolu dedikleri durumda mülakata girenler oldukça açılıyor mu kontenjan yoksa ekime kadar beklemek mi gerekiyor fiscal year dedikleri olayı ?

• @meli Kota yıllık olarak belirleniyor. Yine daha detaylı bilgi şu adreste bulunabilir -> https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/employment-based-immigrant-visas.html#second

Benzer Başlıklar

• 26
  • 35
  • 5
  • 929
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |