DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gil öncelikle çok geçmiş olsun... tekrar denersiniz oluyor böyle aksilikler... benim okurken hissettiğim kendiniz adına bey efendinin kafasında bir eksik belge oluşumu ve ekranında gerçekten form dışında bir çok şeyi gördüğünü tahmin ediyorum... bir de ben hep şöyle düşünüyorum... bizim aslında onaylanıp onaylanmadığımız belli önceden, sadece son kararı sizi görerek ve ek belgeler isteyerek veriyorlar... her ne sebeple red yada onay verdikleri gerçekten muamma ama bu bir daha olmayacak anlamına gelmez... düşünsenize işe birini alacaksınız harika bir cv ile geliyor size mülakat için karşınıza alıyorsunuz... en son çalıştığınız yerden size referans olacak biri var mı diye soruyorsunuz valla müdürün ismi neydi ya unuttum valla bir bakarım diyor... üniversite diplomanızı görebilir miyiz özlük dosyası içinde lazım diyorsunuz... valla o evde bir yerlerdeydi bulamadım bulunca getirsem olur mu? diyor... sizinle bir demo yapalım bir hafta diyorsunuz ... valla bu hafta olmazsa gelecek hafta olursa iyi olur, yada gelecek ay başı diye cevap veriyor siz işe alır mısınız bu kişiyi? ... ben bu mülakatları hep iş görüşmelerine benzetiyorum... zaten sizin statünüzde birinin; açık ara bu vizeyi almama ihtimalı yok ama talihsizlik işte... eski pasaportlar belgeler en önemli destekleyici belgeler... kayıpsa bile kaybolduğunu kanıtlayan belgeleriniz zabıt vs olsa atıyorum yani o bile bir çaba gösterirdi onlar için... bu benim düşüncem tabi... next time ekstra belgeler toplarsanız efsane bir şekilde alırsınız eminim... hep çalışan işe alırken neler yapardınız onu düşünerek hazırlanın ben hep öyle yapıyorum 🙂

• Teşekkür ederim yorumunuz için.

• ⭐⭐

@debbieLA77 Maalesef vize sonuçları önceden belli değil. Ds160 barkodunun okutulmasıyla beraber konsolos bilgilerinizi görüyor. Belki sistem ds160 barkodu okutulur okutulmaz bir özet sunuyordur konsolosa , o kısmını bilemiyorum ama sonuç önceden belli önermesi şehir efsanesi.

• ⭐⭐

@selamibasaran evet olabilir... ama yine de oradaki ve ekranlardaki her şey muamma 🙂

• @debbieLA77 bence de o an karar veriliyor. ds160 barkoduyla sadece bizim doldurduğumuz veriler geliyor belki profil puanı vs yapıyordur sistem ama gizli bir bilgi araştırma olsaydı ekranlar neredeyse bizim görebileceğimiz şekilde çapraz durmazdı sanırım.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• Dostlar selamlar, 29 Şubat 10:30 görüşmemiz vardı dün gece bir mail gelmiş ve görüşmemiz 13:30 olarak düzenlenmiş. Normal midir kendi kendine sistemin randevu belirlemesi?

Bildiğim kadarıya göçmen olmayan vizeleri öğlene kadar alıyorlar. Mümkün mertebe görüşmenizi sabaha alın öğlene kadar vize memurları bitirmek zorunda olduğundan öğlene doğru red'ler malesef artıyor demişlerdi, 13:30 olunca randevu az stres bastı bünyeye 🙂

• ⭐⭐

@kaganuysl evet bu durum normal. bazen farklı güne düzenledikleri de oluyor. yapılabilecek bir şey yok maalesef, görüşmenizde bol şans diliyorum.

• 14.02 tarihinde Ankarada eşimle (Rusya uyruklu) beraber girdiğimiz mülakat tecrübemizi anlatmak istiyorum.
    Öncelikle tecrübelerini aktaran herkese teşekkür ediyorum, güzel ön hazırlık oluyor.
    Standart içeriye giriş prosedürünü geçiyorum, mülakatı gözlüklü genelde red veren hanım efendiyle yaptık. Ön bilgi bizim görüşmemiz baştan sona pozitif sohbet havasında geçti.
    K: Amerikaya ne için gitmek istiyorsunuz?
    B: New Jerseyde yaşayan abimleri ziyaret edip toplamda 11 gün(7 New York-New Jersey 4 gün Miami) turistik amaçla gideceğiz.
    K: Ne iş yapıyorsunuz?
    B: Akkuyu Nükleer Güç Santralinde ….. görevinde çalışıyorum.
    K: (Eşime) Siz ne iş yapıyorsunuz?
    B: Ev hanımıyım demek istedi, Türkçesi iyi olmadığı için tam ifade edemedi, araya ben girip çalışmıyor ev hanımı dedim. Konsolos araya girip ‘hayır ev işleriyle uğraşmak çalışmıyor anlamına gelmez (şaka maiyetinde)’ dedi. Eşimde bütün gün evde yaptıklarını anlattı.
    K: Daha önce İspanya, Fransa… gibi ülkelere gitmişsiniz, amacı neydi?
    B: Eşimle beraber turistik gezi amaçlı gittik. (Burda sonradan aklıma gelince eşimin Rus pasaportu olduğunuda belirttim o pasaportuda istedi.) Eşimin Rus pasaportunu verdik, benim eski (2 tane) pasaportumu eşimin evde unuttuğunu onlarda da Rusya vizelerimin olduğunu belirttim. Burda bir duraksama oldu.
    K: Eşimin Türk vatandaşlığını ne zaman aldığını sordu.
    B: Tam hatırlamadığımızı ama 2015 yada 2016 yılında Moskovada konsoloslukdan aldığımızı belirttik.
    K: Bir dakika bekleteceğim dedi, içeri gitti.
    Yanında bir tercümanla gelip;
    Eşimin vizesini onayladığını, benimle ilgili ek kontrol olacağını, mailimi kontrol etmemi söyledi.
    Pasaportlarımızın (3 pasaport) onlarda kalacağını söyledi.
    Eşime beyaz bana sarı kağıt verdi. Teşekkür edip ayrıldık.
    Eşimin pasaportu kargoya verilmiş, bana herhangi bir mail gelmedi henüz sanırım bekleyip göreceğiz.

• @sefa238 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Ap süreci için aşağıdaki başlığı takip edebilirsiniz

https://yesilkartforum.com/forum/post/305805

• Merhabalar. Sıcak sıcak unutmadan aktarayım, mülakat deneyimini
    Ben 12 yıldır aynı şirketin beyaz yaka çalışanıyım ve emekliyim, eşim 3 yıldır aynı şirketin beyaz yaka çalışanı, 1 çocuğumuz var. Seyahat geçmişimiz Ağustos ayında alınan pasaportlar ile hep beraber 3 Balkan ülkesi ve Cruise turu ile Schengen bölgesinde 3 ülke. İstanbul randevusu. Arabayı aşağıdaki market otoparkına bıraktık. Üzerimizdekileri arabaya bıraktık, sadece evraklar, kimlik ve az miktar para ile cafede birer çay kahve sonrası giriş. Sıkı kontrollerden geçtikten sonra görüşme :

Ben ve eşim : İyi günler, merhaba
    KG : İyi günler, merhaba, teşekkürler
    KG : Nereye gideceksiniz
    Ben : Florida
    KG: Niçin Gideceksiniz
    Ben : Tatil için
    KG : Kaç gün kalmayı planlıyorsunuz
    Ben : 14 gün
    KG : Amerika da tanıdığınız, akrabanız var mı
    Biz : Yok
    KG : Yurtdışına çıktınız mı
    Biz : Evet (gerisini sormadı)
    KG : Çocuğunuz var mı
    Biz : Evet 1 çocuğumuz var
    KG : Ona daha sonra mı başvuracaksınız (gülümseyerek)
    Biz : Evet
    KG : Ne iş yapıyorsunuz, aynı işyerinde mi çalışıyorsunuz, ne kadar zamandır çalışıyorsunuz.
    Cevaplarımı verdik. Sonra tıkır tıkır bilgisayar yazıları ve "iyi yolculuklar, vizeniz onaylandı"
    Bu aşmaya kadar yardım aldığım foruma teşekkürler ederiz...
    Sırada çocuk için başvuru var.

• ⭐⭐

@Ferhat-ŞENER tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @Ferhat-ŞENER tebrikler hayırlı olsun

• @sefa238 tebrikler hayırlı olsun Sefa Bey

• @tufank
    Sizden de yardımlar aldık, Teşekkürler.

• @mesut1905
    Çok teşekkürler. Darısı dileyen herkese

• Merhaba 14 Şubat tarihinde annem ve babamın turist vizesi için Ankara'da görüşmeleri vardı.
    İkisi de 65 yaş üzeri. O yüzden bu yazım anne ve babası mülakata girecekler için kılavuz olabilir.

Bursa'dan gittiğimiz için kendilerine girişe kadar ben eşlik ettim.
    Görüşme saat 08:00'deydi ve tam saatinde içeri aldılar.
    Yaşlarından dolayı içeride kendilerine hep öncelik vermişler ve görüşmeleri çok kolay geçmiş.

İlk girişte DS 160 kontrolü sonrası parmak izine yönlendirilmişler.
    Parmak izinde yaşlılıktan dolayı annemin parmakları tam okumamış annem biraz panik yapmış
    ortada sürekli bulunan ve yön gösteren görevli hemen müdahale etmiş soğukta beklediğiniz için normal ellerinizi birbirine sürtün ısınsın o zaman okur demiş sonrasında yan bankoya yönlendirmişler. Orada evrak kontrolü yapan sarışın bir kadın ne iş yaptıklarını sormuş.
    Eşim ve bende 20 yıllık bankacıyız ve banka emeklisiyiz cevabını vermişler. Kadın biraz şaşkın olarak ikinizde mi 20 yıl demiş.
    Annemlerde evet demiş. Biraz not aldıktan sonra pasaportları vermiş ve sıraya geçin sizi çağıracaklar demiş.

Bizimkiler tam sıraya geçerken (söylemelerine göre sırada 6-7 kişi varmış) yine ortada bulunan görevli babamın koluna girip
    amca sen direk gel bu bankoya diyerek öne almış ve yan bankoda mülakata sokmuş.
    Mülakat yapan yabancı birisiymiş ve Türkçesi çok iyi değilmiş.
    Direk olarak babama 20 yıl aynı bankamı diye sormuş. (Demek ki ilk bankoda diğer bayanın aldığı notları görüp bu soruyu sordu)
    Sonrasına seyahat amacınız nedir dediklerinde turistik olarak cevap vermişler ve vizeniz onaylandı cevabını almışlar...

Ben yanlarına seyahat planı için evrakları vs hazırlamıştım ama başka hiçbir soru yöneltmemişler.

• arkadaslar selam. bu donem icerisinde eylul ayi gidisli 10 gunluk los angeles’a yonelik turist vizesi basvurum olacak. itude cift anadal ogrencisiyim okulumun bitmesine suandan itibaren 1.5 sene var. Gpa’im yuksek(vize basvurusunda onemliymis sanirim) ,yaklasik 2 hafta once 4 ulkelik (macaristan hollanda belcika almanya) bir yurtdisi schengen gezim oldu. Daha oncesinde de 2016’da ingiltere gezim olmustu , ingiliz vizem 6 aylik idi.2011’de de yunanistan’a schengen girisim olmustu ancak cok eski diye belirtip belirtmeme konusunda kararsizim. Amerikada akrabam vs yok , ailemden hicbir sahisin ilticasi veya amerika ile bir ilisigi de yok. Sizlere sorum su, objektif bir gozle sizce vize alma sansim nedir? Bu entrydaki cogu mulakat deneyimlerini vs. okudum, kendime yakin bir tanesini bulamadim acikcasi bu yuzden sizlerin goruslerini merak ediyorum. Saygilarimla

• Merhaba! ABD vatandaşı ile evlilikten dolayı yeşil kartlıyım, Minnesota'da yaşıyoruz. Türkiye'de yaşayan annem (emekli), babam (emekli) ve kız kardeşimin (22 yaşında üniversite öğrencisi) iki haftalığına bizi ziyarete gelmesini istiyorum. DS-160 formu ve mülakat konusunda sorularım var:

• Hepsi ayrı ayrı mı DS-160 dolduracak? Yoksa tek DS-160 formu ile üçünün başvurusunu da yapabiliyor muyuz?
    • Mülakatları ayrı mı olacak yoksa ailecek tek bir mülakata girebiliyorlar mı?

Teşekkürler.

• ⭐⭐

@serret her bir aile bireyi için ayrı ayrı DS-160 formu doldurmalısınız. Daha sonra tek bir hesap ile AIS e kayıt olup yeni bir grup randevusu oluşturabilirsiniz ve bu randevu içerisine ilgili aile üyelerini dahil edebilirsiniz.

• Merhaba, bu sabah girdiğimiz görüşmemizin detaylarını aktarıyorum.

Görevli: daha önce Amerika'ya gittiniz mi?
    Biz(eşim ve ben grup vizesindeydik): hayır gitmedik
    G: ne için gidiyorsunuz?
    B: seyahat amaçlı
    G: Nereye gideceksiniz?
    B: miami
    G: orada bir tanıdığınız var mı?
    B: Amerika'da var fakat miamide değil
    G: çocuğunuz var mı?
    B: hayır yok
    G: Z.U. kim?
    B: Kız kardeşim
    G: Amerika'da napıyor? Ne zaman gitti?
    B: 2023 Mayıs ayında greencard ile eşiyle birlikte oraya taşındılar
    G: nerede yaşıyorlar?
    B: Atlanta
    G: nerede çalışıyor
    B: subwayde sandviç aşçısı
    G: uzun uzun yazma sonucu malesef vizenizi onaylayamıyorum..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |