DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @dpdemir tamamdir, sagolun cok.

• @dpdemir E nabız kayıtlarınıza bakma yetkisi var mı konsolosluk çalışanları veya Unganların? Şunu merak ettim aşı kayıtlarını print edip gösterdiniz mı onlar sistemden mı kontrol etti. Sistemden olursa ilaç kaydı dahil her şeyi görürler mi onu merak ettim. Teşekkürler cevabınız için şimdiden

• @begumm Hayir, onlar sistemden bakamiyorlar. Kendimiz print edip veriyoruz veya mail atiyoruz. Ben oradayken mail olarak atmistim. Covid adi belgesini print olarak istiyorlar.

• @begumm
    QR kodu olan belgeleri doğrulayabilirler

• Eger yurtdisindan geliyorsak konsolosluk gorusmesi icin, o ulkeden getirdigimiz COVID asi karti ise yarar mi? @dpdemir sizin yorumunuzu bekliyorum oldukca deneyimlisiniz

• selamlar, daha önce benzer tecrübesi olanlar var mı merak ediyorum: Diyelim ki green cardımız onaylandı, 6 ay içerisinde amerikaya giriş yaptık ve greencard ımızı teslim aldık. Sonrasında çıkış yapıp, başka bir ulkede ne kadar süre ile ve hangi gerekceler ile kalabiliriz?

• @Hildebrandt bu konuda bir tecrubem yok ancak CDC’de kabul edilen Covid asisiysa gecerli olacaktir diye dusunuyorum. Biontech, Sinovac, Astra Zeneca, Johnson&Johnson gibi. Turkiye’de yapilanlar Biontech ve Sinovac. Ikisi de kabul ediliyor.

• @niwss en fazla 6 ay kalabileceginiz soyleniyor. Green card’li olduktan sonra 6 aydan fazla baska bir ulkede kalmamaniz gerekiyor.

• kalacagimiz adres degisse DS 260 bu sorun olur mu yoksa konsolosluk revize eder mi?

ben arkadaşın adresini yazdım ama 2025 de taşınma ihtimali varmış bu sorun olur mu?mülakatta konsolsluk yetkilisi formu revize edebilir diye yazmışlar

• @TOK bankadan hesap dökümü ne kadar para, ile gideceğinize dair bir evrak gerekli mi?

• @begumm para miktarı ile ilgili asgari bir tutar yok

• @TOK onu biliyorum da banka hesap dökümü götüren yok sanırım.. o sebeple sordum.. Civil documents a ek olarak CV ve varsa iş teklifi götürüyorlar mülakata.. hesap dökümü peki ???

• Aslında "ne kadar para, ile gideceğinize dair bir evrak gerekli mi?" derken ne kadar dolarınız var bunu görmek isterler mi mesela.. diğer greencard-- lottery --için bunu gösteiyorlar çünkü izlediğim bir videoda görmüştüm

• @begumm gelen mailde birikim için belge isteniyor. Assets başlığı altında

• @TOK tesekkurler. Burada sadece CV ve is teklifi ekledim diye yazmisti biri. Ben de EB oldugu icin gerek yok sandim.

• @TOK bizden ve eslerimizden de mi assets kaniti isteniyor? Sizce ne kadar gostermek uygun olur? Bunu da ingilizce mi istemek lazim bankadan?

• @dil hocam sizin randevunuz Subatin kacinda? Bu hafta randevu yoksa ilk @niwss hocamin randevusu olacak Subat ayinda sanirim. Simdiden bol sans diliyorum🙏

• @u2rem
    Varlık, yatırım falan gibi algıladım ben. Araba ev vs
    Ama ne kadar istiyorlar bir parametre yok
    Olan neyse onu göstereceğim
    Çok önemli olduğunu düşünmüyorum ancak mailde yazdığı için yanıma alacağım ben
    Banka dökümünün İngilizce olması çok önemli değil fakat şubeden imzalı olarak almak önemli
    İnternet çıktısı almayın

• @TOK tesekkurler hocam

• @kelle Merhaba,
    Kafamı çok meşgul eden bir konu olduğu için ve sizin mülakat tecrübeniz olduğu için sorabilir miyim. Ben EB2 NIW yim ve mülakat bekleme aşamasındayım. "DQ olmak için gönderdiğim belgelere ek olarak CV ve iş teklifi istenmişti." yazmışsınız bunu NVC den size gelen mülakat randevu mailinde istediler sanırım değil mi? Yoksa listede yoktu ve orada görevli mi sordu? Siz iş teklifim yok deyip, şu an çalıştığınız uluslararası şirketteki sözleşmenizi verdiğinizi söylediğinizi yazmışsınız. VE sonradan görüşme sırasında iş teklifinizin olup olmadığını konuştuğunuzu yazmışsınız. Burayı biraz açıklayabilir misiniz sakıncası yoksa.
    Mesela şu anki çalıştığınız şirketin ABD de uzantısı var ondan mı faydalı oldu? Veya bu benzeri firmalara ABD de başvuracağım green card sonrası ve o nedenle şu an teklif yok ama mutlaka iş bulurum mu dediniz? Yani nasıl ikna ettiniz, konuştunuz?
    Veya bu süreçde iş başvuruları yaptınız mı? ve bu başvuruları çıktı alıp bakın bunlara başvurdum bu arada dediniz mi?
    Ben Akademisyenim üniversitede Prof. Bu durumda benim deüniversitede hala çalıştığıma dair belge götürmeliyim değil mi? Çünkü benim de hiç iş teklifim yok, sadece bir üniversitede Prof.lluk ilanı gördüm 2-3 ay önce ve ona başvurdum o kadar.
    EB2NIW için iş teklifine gerek yok deniyor. Ama aynı zamanda olsa iyi olur deniyor ve gördüğüm kadarıyla da soruyor mülakatı yapan.
    Kısacası bu noktayı nasıl çözüyoruz mülakattta, bu konuda destek olursanız çok seviniririm.
    Ara ara üniversitede pozisyonlara başvurup bunları yaptım mı demeliyim? Bir üniversiteden bir profdan destek mektubu gibi birsey mi almalıyım? Ki onu da almak kolay değil üniversitede prof olarak girmek bir hocayla olmaz ki o nedenle o kişi nasıl böyle birsey yazayım der.
    I-140ımı Wegreened ile aldım ama ikinci aşamayı kendim yaptım çünkü bir dünya para istiyorlar. Eminim onların bu aşamada yani mülakatta da bu iş teklifi konusunda bir akıllılıkları vardır müşterilerine yaptığı, ama tabi ben onlarla devam etmediğim için avukattan ögrenemiyorum.
    Şimdiden vaktiniz için teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 35
  • 1
  • 929
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |