DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ankara olarak belirttim. Sanirim yanlis anlasilma oldu. Dosya numaram geride oldugu için dosya tasimaya çalisiyorum. Bazi konsolosluklarin iletisim mail adresleri state.gov ile bitiyor. Bazilari da [email protected] seklinde. Support olan bir yere mail atildiginda sorun yarattigini bildigim için ilk önce dosya tasimak için state.gov ile biten ülkelere mail atiyordum. Ilk defa support ile biten mail olarak Gürcistan’a attim. Case opened seklinde otomatik mail geldi. portal.ustraveldocs.com adresinde profilimin olusturuldugunu soyluyordu mailde ayrica sifre verdi. Bu sitede Gürcistan olarak gözüküyor. Yani baska bir ülkenin supportuna mail attigimda cevap gelmiyor. @Kramer adli arkadas yazmisti bu konuyla ilgili sanirim. @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erczmm her talep için cevap alacaksınız diye bir durum yok zaten.
    konsolosluklar yoğunluklarına göre bu tür konulara cevap veriyor ya da vermiyor.
    bu tamamen şans ile alakalı yani.. o an bu talebi görüp cevap vereyim diyen bir konsolosluk görevlisinin insafına kalmış.

• @zaferdemir merhaba. Ben sahibinden.com'dan evini satmak isteyen (oturduğum siteden) bir komşumun evini satış ilanını print etmiştim. O ilan sonuçta fiyat içerdiği için mülakatta o konuyla ilgili bir problem çıkmadı.

• Bu ileti silindi!

• Evet dogru diyorsunuz ama support olan ülkelere mail attiginizda portal.ustraveldocs.com adresinde profil olusturuyor sistem ve mail adresiniz veya profiliniz mail attiginiz ülkeye kayitli oluyor. Mail attiginizda Inquiry case olusturuyor o sitede ve otomatik cevap geliyor mail olarak. Daha sonra transfer talebine cevap geliyor. Sanirim profilim Gürcistan’da oldugu icin [email protected] mail adresi olan baska ülkelere mail attigimda ne otomatik cevap geldi ne de case inquiry olusturdu. Sorun su ki su profilimdeki ülkeyi degistiremiyorum. Bu yüzden de baska ülkelere mail atmam anlamsiz oluyor çünkü hiç sisteme düsmüyor bile. @gucarslan

• @gucarslan merhaba, aklıma takıldı; ben daha önceden yeni doğan oğlumu forma eklemiştim. yanlış mı yaptım yani, dosyayı mı açtırmış oldum...

diye yazmıştım, sildim ama geçmişe baktım zaten siz yönlendirmişsiniz o şekilde yapın diye 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ümit-Karabayır bebeğiniz için add aplicant yapıp form durdurabilirsiniz ama kendi formunuza eklemek için mecbur açtırmanız lazım DS260'ı.
    bunu yapmadıysanız açılmamıştır.

• Merhabalar herkese, foruma yeni katıldım ve ilk izlenimim muazzam bir bilgi aktarımı olduğu oldu. Tüm bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler.
    CN:96XX Sizce mülakat için diğer ülkelere dosya taşıma sürecine girmeli miyim? Bu rakamlarda olup da mülakat almayan oldu mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipekss evet, kesinlikle alternatifleri araştırmalısınız.
    bu başlıkta sayılar verileri paylaşıyoruz.
    incelemenizi tavsiye ederim.
    bol şans.

• @gucarslan

Haklısınız uğur bey doğru diyorsunuz.

• ⭐⭐

@erczmm Biz bunu aynen yaşadık. Bunu düzeltmenin yolu var. Oğlumun mesajında detaylar mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/post/371816

• Evet biliyorum zaten bu iletiyi screenshot almistim dosya tasimaya calisirken yardimci olur diye. Fakat baska ülkelerin live chatleri profilimin lokasyonunu degistirmedi. Direkt [email protected] adresine mail attiktan sonra japonya olarak degistirdim ama simdi de profilime giremiyorum ve japonyadan otomatik mesaj gelmiyor mail attigimda. @Serapp

• @gucarslan Teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar ,

Dün kcc’ye mail attım şöyle bir cevap aldım Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Umuyorum yakın zamanda mülakat maili alırım

• @AYSY33 teşekkür ederim 🙏🏻

• @erenotti Merhaba, bahsettiğiniz K1 vize kategorisi ile aile birleşimi F2A-F2B farklı vize kategorileridir. Ben sizin neye dayanarak cevap verdiğinizi anlamadım. K1 ile daha hızlı bir şekilde partnerini getirebilir diye düşünüyorsunuz sanırım? K1 vize türüne başvuru yapabilmek için kişinin Amerikan vatandaşı olması gerekmektedir. Eğer güncel bekleme süreleri konusunda bilgi edinmek istiyorsanız, forumun ilgili başlığını bulup okuyabilirsiniz.

• Merhabalar arkadaşlar bu yıl dosya taşıyan oldu mu bilginiz varsa aktara bilirmisiniz.

• @ugursway Green card sahibi, aile birleşimi ile eşini getirebilmek için neden 5 yıl beklesin ? Soruyu sorana bu şekilde cevap verdiğiniz için size sormuştum.

Bu arada ilk entrimi düzelttim, hızlı yazdığım için devrik cümle ile anlam karmaşası olmuş.

• @erenotti Soruyu soran kişinin sorusunu okumamışsınız, talihli vizesini aldıktan sonra eşini sürece dahil etmek istediğini belirtmiş, bu durumda eşi için başvuracağı vize kategorisinde bulunan ‘backlog’lardan dolayı uzun yıllar bekleme süreleri mevcut. Girip forumda ki bekleyen arkadaşların deneyimine bakmış olsaydınız, bekleme sürelerinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 56
  • 1249
  • 1001
  • 371
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |