Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, konsolosluğa vereceğimiz diploma yerine, mezuniyet belgeside geçerli olur mu?

• 7xxx 7xxx

• ⭐⭐

@cosmopolis Evet olur.

• @edelweiss herhangi bir noter onayı gerekir mi?

• ⭐⭐

Sanmiyorum. E-Devlet'ten alacaginiz bir belge yeterli olabilir.

• @berkergn13 evrakların geç gitmesiyle alakalıdır. Geçen ay randevu vermediler fazla bu aya sarktı su an kasımda evrak yollayanlara ocakta vermedikleri randevulari veriyor gibiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cosmopolis DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@edelweiss herhangi bir noter onayı gerekir mi?

hayir, okuldan verilen belgeyi goturmeniz yeterli.

• numaram 77xx. pek çok kişi şubat mülakatı almış ben almadım. neden bilmiyorum. KCCye evrakları geç yollamıştım hatırlarsanız 3 hafta kadar oluyor. tek sebep bu olabilir diye düşünyorum sizce de öyle midir ? eğer öyleyse mart mülakatı mı beklemeliyim

• @berkergn13 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

numaram 77xx. pek çok kişi şubat mülakatı almış ben almadım. neden bilmiyorum. KCCye evrakları geç yollamıştım hatırlarsanız 3 hafta kadar oluyor. tek sebep bu olabilir diye düşünyorum sizce de öyle midir ? eğer öyleyse mart mülakatı mı beklemeliyim

eğer bugünde e-mail almazsanız, mülakatınız Şubat ayında olmaz. Bence case number current olduktan sonra gönderilen evrakların (hem DS-260 hemde Supported Documents - SDs) tarihi ile doğrudan ilgilidir. Hatta 15 aralık 2018 tarihi itibariyle SDs onaylanmadı ise Şubat'a mülakat tarihi vermezler.

• Merhaba biz de 2019 talihlisiyiz. Özel nedenlerle belgelerimizi hazırlamaya geç başladık. Case numberimiz 3binlerde. Sanıyorum çoktan current oldu. Biraz teknoloji özürlü olduğum için belgelerin listesine ulaşamadım. Eminim ki forumda bir yerlerde var ama ben bulur gibi oldum bulamadım. Direkt linkini atabilirseniz çok sevinirim.
    Bir de ben bu current number ile olabildiğince geç ama risksiz bir tarihte başvurmak isterim. Zira son ana kadar gidip gitmeyeceğimiz belirsiz. En son ne zaman mülakat tarihi verirler. Yani en son Ekim'de mülakat oluyorsa ondan kaç ay önce başvurmak lazım. Bana mümkün olan en geç ayı söyler misiniz? Tabi ki bu bilinmez ama ongorunuz nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba, biraz önce KCC DV’den “further dv documents required” emailini aldım. Yeni yıl arifesi güzel oldu. Her şeyin gönlümüzce olması dileğiyle...
    Yeni yıl, yeni umutlar, güzel başlangıçlar getirsin🎄🎉☃

• @thunderstorm yeni yıl hediyeniz hayırlı olsun.

• @thunderstorm gözünüz aydın,ne güzel bir hediye, mutlu güzel yıllar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

numaram 77xx. pek çok kişi şubat mülakatı almış ben almadım. neden bilmiyorum. KCCye evrakları geç yollamıştım hatırlarsanız 3 hafta kadar oluyor. tek sebep bu olabilir diye düşünyorum sizce de öyle midir ? eğer öyleyse mart mülakatı mı beklemeliyim

Merak etmeyin, sadece sabirla beklemeniz gerekiyor. Surecinizde bir sorun yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartela DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba biz de 2019 talihlisiyiz. Özel nedenlerle belgelerimizi hazırlamaya geç başladık. Case numberimiz 3binlerde. Sanıyorum çoktan current oldu. Biraz teknoloji özürlü olduğum için belgelerin listesine ulaşamadım. Eminim ki forumda bir yerlerde var ama ben bulur gibi oldum bulamadım. Direkt linkini atabilirseniz çok sevinirim.
    Bir de ben bu current number ile olabildiğince geç ama risksiz bir tarihte başvurmak isterim. Zira son ana kadar gidip gitmeyeceğimiz belirsiz. En son ne zaman mülakat tarihi verirler. Yani en son Ekim'de mülakat oluyorsa ondan kaç ay önce başvurmak lazım. Bana mümkün olan en geç ayı söyler misiniz? Tabi ki bu bilinmez ama ongorunuz nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

DV2019 icin en son mulakat tarihi Eylul ayinda veriliyor, bu yil sistemde de degisiklikler oldu o nedenle bunu tahmin etmek cok guc, en gec onumuzdeki iki uc ay icerisinde surecinizi tamamlamanizi tavsiye ederim, yoksa mulakat alma sansinizi tehlikeye sokabilirsiniz.

Mulakatla ilgili belgeleri su konunun ilk iletisinde bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thunderstorm gozunuz aydin.

• ⭐⭐ Yasaklı

@kartela ds260 doldurup yolladınızmı

• @calibraturbo hayır daha doldurmadım

• @crazycells cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi sistem değiştiği için ds260 ı gönderdikten hemen sonra belge göndermek gerekiyor sanırım. Sağlık raporu ve mali kaynakları da hemen ds260 ile mi göndereceğiz yoksa mülakatta mı bu iki belgeyi vereceğiz? Bir de üniversite mezunları için lise diplomasına gerek yok değil mi? Kusura bakmayın dv2019 bekleme odasında yazılmış mı diye okuyacaktım ama o kadar çok mesaj birikmiş ki bu soruların yanıtı var mı diye bakmak samanlıkta iğne aramak gibi. Zaman ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.

• ⭐⭐ Yasaklı

@kartela Babamda ayni durumda case 2bin küsür. Forumda birsürü kişi tarafından HATED statüsündeyim bu sebepten ötürü. Giderakıllı gitsemmi gitmesemmi sizinki de ayni durum heralde. Ben Mart 15 e kadar kendisine ds260 doldurma deadline ı koydum. Keske bana cıksaydı suan ordaydım !

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |