DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bizim büyükelçiliğe daha sisteme düşmeden başvurumu yaptım, onlar da sağolsun ilettiler sonrasında. Pending zaten FR görene kadar görülecek yegane şey, eğer NOS için onun değişmesini beklerseniz bu sonsuza kadar sürebilir 🙂

Pending yazan ekran görüntüsü mevcut olduğuna göre onu da ekleyip gönderin bir an önce, yoksa gereksiz zaman kaybedeceksiniz @ipeksalman

• Dün itibariyle ben de Favorable recommendation aldım. Darısı tüm bekleyenlerin başına 🙂

• Bu ileti silindi!

• @The-Pencere USCIS'in eposta adresi nedir? Ben bulamıyorum hiçbir yerde.

• @gastroNot Sistemde Favorable recommendation tarihinden kaç gün sonra geldi receipt numaranız? 2 ay oldu hala gelmedi benimki

• @ibrahim-sakallı Benim de aynı şekilde. 2 ay oldu. USCİS böyle bir başvuru yok diyor. Siz çözebildiniz mi?

• @suzmanoglu Ben de aynı adrese USPS ile göndermiştim, aynı gerekçe ile posta geri dönmüştü. Yanındaki ‘Courier Service’ yazan

‘Department of State J-1 Waiver
    3180 Rider Trail South
    Earth City, MO 63045’

adresine Fedex ile gönderdim. Zaten departmanın sitesinde
    ‘IMPORTANT NOTICE:
    We process your application fee at our office in Earth City, MO. Next, we forward your case to the Department of State, Waiver Review Division in Washington, DC. We will not process an application sent to the incorrect address. We will return your application to you.’
    Şeklinde bir ifade var. Fedex ile kargo ulaştıktan bir gün sonra moner orderın durumunu kontrol ettim para alınmıştı.

• Merhaba. Herkese süreçlerinde kolaylıklar diliyorum öncelikle.
    Favorable recommendation 2 Ekim'de gönderildİ gözüküyor sistemde ama hiç belge gelmedi. 2 ay oldu. Receipt number da gelmedi. USCIS'i aradığımda I-612 başvurunuz yok diyor. Benzer durumla karşılaşan var mı? Bir de I-612 için biz bir işlem yapmıyoruz değil mi?

• @beteer Merhaba. Ben de benzer bir durum yaşıyorum. Siz nasıl çözdünüz sorunu?

• @eylo Sonraki süreçlerde sorun yaşadınız mı? Waiver hala gelmediği için ben de GC için FR ile başvuru yapmak zorunda kalacağım sanırım
    .

• Selam herkese! 18 Ekim 2023 tarihinde Washington DC başkonsolosluğu, NOS'u ABD Dışişleri bakanlığına yolladığını söyledi. Standart süre 4 hafta diye biliyorum ama 7-8 hafta geçti hala sistemde görünmedi. 2 defa mail attım ([email protected]) ama yanıt da alamadım. Tavsiyesi olan var mı?

• Arkadaşlar merhabalar,
    İşin içinden çıkamadığım bir durum var. j1 exchange visitor vizesinden kaynaklı 'iki yıl kuralına' tabiyim. Türkiye'ye döneli 3 ay oldu. Yani halen bu kurala tabiyim. Bu iki yıl kuralı devam ederken, turist vizesine (B-2) başvurabiliyor muyum ya da turist vizesiyle Amerika'ya giriş yapabiliyor muyum? Şimdiden çok teşekkürler.

• @gökhan-kağnıcı Başvurabilirsiniz, girebilirsiniz. Turist vizesine engel bir durum yok.

• @gökhan-kağnıcı başvurabilirsininiz ben turist vizesi aldım Jamaika’dan

• @asimsek ayni problemi yasadim. Eninde sonunda donus yapiyorlar fakat gec olabiliyor. Bende 3-4 kere mail atmistim, sonunda birine donus yapmislardi.

• DOS'un favorable recommendation'ın bir kopyasını isteyebiliyor muyuz?

• NOS ile waiver yaparken I-612 formunu Dos mu USCIS'e gönderiyor yoksa biz mi göndereceğiz?

• Merhaba arkadaslar, bende j1 waiver icin basurdum ve basvurum onaylandi ama yaklasik 2 aydir approval notice gelmedi. Notice of action (basvurumun ellerine ulastigina dair bildirim) hizli geldi ama hala approval notice gelmedi. Adresim Turkiye. Benzer durumda olan var mi? Ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Yardimci olurdaniz sevinirim.

• @seda-dogan Teşekkür ederim. Sizin NOS bilginizin ne kadar bir sürede sisteme işlendiğini sorabilir miyim? Herkes 2-3 hafta içinde sistemde NOS'unun göründüğünü yazdığı için benim 2 ay NOS'u, 2 ay da sisteme işlenmesini beklemem biraz garip geldi.

• @aka01 Ilk Sayfadaki bilgileri okursaniz cok aciklayici ve adim adim her seyi anlatiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

181

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |