DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar Kanada ile birlikte amerika vizenizde olursa her zaman avantaj. Aktarmalı uçuşlarda uygun fiyatlar, karşılıklı iki ülkeyi gezmek tatil yapmak gibi çok yararlı yanları var. Zaten kanada ve amerika yan yana iki ülke ve geçişlerde ona göre kolay oluyor. Yeterki her iki ülkenin vizeleri pasaportunuzda olsun.

Her ülkeninde dinamikleri farklı. Kanada biraz daha sesiz sakin ve beyin takımı göçmen kabul eden bir ülke. Herşey sistemli ve kurallı. Kısa yoldan para kazanma , çok zengin olma, yatırım yapma gibi durumlar genelde yok gibi. Kazançın ile giderin ve masrafların belli. Ne kadar maaş alacagını ve ne kadar giderin olacagını önceden görebilirsin. Huzur sessizlik ve sakinlik içinde bir yaşam tarzı istiyorsan kanada tam yeri. Ama zengin olayım hayali ile gelme.

Özellikle vancouver gibi ılıman iklimin oldugu yerlerde spor, bisiklet kültürü ve sağlıklı yaşam ön planda. Bu şehirde saf temiz oksijeni ciğerlerinde hissediyorsun. Her yerde spor yapan ve koşan insanlar. Hayvan sevgisi ve çoğu kişinin köpeği ile gezmesi. Zaten dünyada en kaliteli yaşanabilecek yerler arasında her zaman listede ilk beş içerisinde burası. Hemen karşısı seattle ve san fransisco, los angeles gibi sosyal yaşamın hareketli oldugu amerikanın kaliforniya eyaletinede yakın.

• Bu ileti silindi!

• @grounddreamer 3 yılın sonundan süre bitince ne oluyor ? Tekrar uzatma yapabilirmiyiz open work permit için yoksa sonsuza kadar süresi biter mi ?
    Tekrar turist statusune gerimi döneriz ?
    Birde kanada dışında olursak open work permit alınca hemen kanada'ya gitme şartı var mı ? Yoksa 3 yıl boyunca istedigimiz zaman gidebilirmiyiz ?

• @gucarslan hayırlı ugurlu olsun. TS2023 başvurusunu ne zaman yapacaksınız ? Zaman geçiyor. 03 Ocak 2024 son başvuru tarihi bundan sonra uzatılma ihtimali yok gibi.

Birçok ülke vatandaşına bu imkan sağlandı ve çok kişi kanadaya gitti yaşamaya başladı bir çoğuda çalışma izni alıp geri döndü. Kanada genelde olaganustu afetler ve savaş gibi durumlardan etkilenen ulke vatandaşlarına kapılarını açıyor ve oturum çalışma izni veriyor. Örnekleri çok var;

Ukrayna vatandaşları için UKRAINE 2022
    Fas Vatandaşları için MAR2023
    Sudan vatandaşları için SD2023
    İran vatandaşları için IRAN2023
    Türk ve Suriye vatandaşları için TS2023

2023 yılı içinde ortalama 500 bin kişi geçiçi oturum izni ile kanada'ya yerleşmiş. Bu durumda ekonomi ve konaklama ev bulma konusunda büyük sıkıntı yaratmış.

• @ibrahimasar Genelde kanada'ya gidenler çok memnun değiller. Amerika yatırım , para kazanma ve sosyal hayat acısından çok daha iyi deniliyor. Üstelik kanada aşırı pahalı yermiş.

Tabi bu konular öznel yani her kişinin bakış açısı , yaşam tarzı, beklentisine, bulunduğu eyalet ve şehire göre değişkenlik gösterir.
    O nedenle kanada iyi bir yer mi? sorusuna genelleme yapılamaz ve her cevap mutlak doğru olmaz.

Mesela birine göre kanada çok iyi bir yerdir yaşanır ama bir başkasına göre tam tersi olabilir ve asla yaşanacak yer değildir. Kişiye göre değişkenlik gösterir.

• @Ahmet-Gümüş dış hatlar bölümlerinde check-in deskler yok mu ? Yani ülkeye giriş yapmana gerek olmadan aktarma yapacağın havalimanının dış hatlar kısmında olması gerekir. Biniş kartını boarding card buradan alınmıyor mu ?

• Son başvuru tarihi 3 ocak olmasına rağmen şuan başvuru yapsam(permite gerek yok) vuze verirler mi acaba

• Yasaklı

@World-Map, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@Ahmet-Gümüş dış hatlar bölümlerinde check-in deskler yok mu ? Yani ülkeye giriş yapmana gerek olmadan aktarma yapacağın havalimanının dış hatlar kısmında olması gerekir. Biniş kartını boarding card buradan alınmıyor mu ?

Ben ABD uçuşumu Kopenhag aktarmalı yapmıştım.
    Türkiye’ den Kopenhag biletini de verdikleri için gerek yoktu ama ona rağmen transit alanında tekrar check in yaptım kendi insiyatifimle.

Genellemesini bilmiyorum. Kendi tecrübemi paylaştım.

• @Birgariphayat merhaba vize mi OWP mi başvursam diye soruyorsunuz?

• @Seda-Uysal-Avcı Turist vizesine

• @Birgariphayat tekrar bir uzatma geleceğini düşünmüyorum. Umarım yanılırım. Turist vizesine sahip olmak amerika vizeniz yok ise artısı çok olur. Biraz birikmişiniz varsa gelip turist vizenizi öğrenciliğe ya da yatırım yapacak kadar bütçeniz varsa yatırımcı statüsüne geçiş yaparsınız.

• Yasaklı

@Seda-Uysal-Avcı, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@Birgariphayat tekrar bir uzatma geleceğini düşünmüyorum. Umarım yanılırım. Turist vizesine sahip olmak amerika vizeniz yok ise artısı çok olur. Biraz birikmişiniz varsa gelip turist vizenizi öğrenciliğe ya da yatırım yapacak kadar bütçeniz varsa yatırımcı statüsüne geçiş yaparsınız.

Kanada içinde turist vizesinden öğrenci vizesine geçiş yok diye biliyorum. Öğrenci vizesi başvurusu yapmak için Kanada sınırlarından çıkış yapmanız gerekmiyor mu?

😏

• Arkadaşlar biraz önce owp başvurumu yaptım fakat çok saçma bir hata yaptım ve başvuru sonrası kontrol kısmına girdiğimde iki ismim var ve ben iki şer kere yazmışım . Başvuruyu iptal edip yeniden başvurabiliyor muyum?

• @Ping-PONG kanada içerisindeyseniz öğrenci vizesine de öğrenci statüsüne de başvurabiliyorsunuz

• Yasaklı

@Ping-PONG kanada içerisindeyseniz öğrenci vizesine de öğrenci statüsüne de başvurabiliyorsunuz

Resmi sayfadan alıntıdır.

~~[

• Only some people can apply for a study permit from inside Canada.]~~ Do any of the situations below describe you, or the person you’re applying for? (required)
      You’re currently in Canada and one of these applies:

you’re a Ukrainian national or family member of a Ukrainian national
    you have a valid study or work permit
    your spouse, common-law partner or parent has a valid study or work permit
    you’re a minor child in primary or secondary school
    you’re an exchange student or visiting student
    you completed a short-term course or study program required to be accepted at a DLI
    you or your spouse, common-law partner or dependent child has a temporary resident permit (TRP) valid for 6 months or more
    you’re being sponsored to immigrate and you already applied for permanent residence (if you’re eligible)
    you or your spouse, common-law partner or dependent child are subject to an unenforceable removal order
    you’re the spouse, common-law partner or dependent child of:
    an athlete on a team based in Canada
    a member of the media
    a member of the clergy
    military personnel on duty in Canada or
    an accredited foreign representative
    you’re a refugee claimant in Canada or a family member of a refugee claimant in Canada

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@Ping-PONG kanada içerisindeyseniz öğrenci vizesine de öğrenci statüsüne de başvurabiliyorsunuz

Resmi sayfadan alıntıdır.

~~[

• Only some people can apply for a study permit from inside Canada.]~~ Do any of the situations below describe you, or the person you’re applying for? (required)
      You’re currently in Canada and one of these applies:

you’re a Ukrainian national or family member of a Ukrainian national
    you have a valid study or work permit
    your spouse, common-law partner or parent has a valid study or work permit
    you’re a minor child in primary or secondary school
    you’re an exchange student or visiting student
    you completed a short-term course or study program required to be accepted at a DLI
    you or your spouse, common-law partner or dependent child has a temporary resident permit (TRP) valid for 6 months or more
    you’re being sponsored to immigrate and you already applied for permanent residence (if you’re eligible)
    you or your spouse, common-law partner or dependent child are subject to an unenforceable removal order
    you’re the spouse, common-law partner or dependent child of:
    an athlete on a team based in Canada
    a member of the media
    a member of the clergy
    military personnel on duty in Canada or
    an accredited foreign representative
    you’re a refugee claimant in Canada or a family member of a refugee claimant in Canada

Yasal olarak mümkün durmuyor.

• @Ping-PONG geçerli work permitimiz var ya🫣 2. madde

• Yasaklı

@Ping-PONG geçerli work permitimiz var ya🫣 2. madde

Hee o tabiiii ki canım.
    Ben turist vizesi ile olası değil demek istedim.
    Ondan bahsettiyseniz affola. 🙃

• @World-Map merhaba.
    Münih aktarmalı Lufthansa uçuşunda hiç bir problem yaşamadım. Terminal değişikliği de vardı. valizde sorun olmadı. İzmir de havaalanında sun Express desk i iki uçuşunda boarding pass inı verdi. Şuan Kanada’ya giriş yaptım.

• @Ahmet-Gümüş son gun başvurunuzu yapabildiniz mi ? 03 Ocak son başvuru tarihiydi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |