Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aristocrat elinizde belge olması, gelebilecek diğer soruların önünü kesebileceği için faydalı olur. Size sorulacak sorulara vereceğiniz cevaplar yeni sorulara yol açmazsa daha hızlı ve güvenli bir şekilde kontrolden geçebilirsiniz. Bana nerede kalacağımı sorduklarında direkt ellerine airbnb ve booking çıktılarını uzatmıştım, gerek yok yalnızca şehir söyle demişlerdi. Güven vermek sürecinizi kısaltır 🙂

• @EasternStar Bazen kağıt üstünde de görmek isteyebiliyorlar. Kolaylıkla iptal edilebilecek bir rezervasyonu yapmamak için risk almaya değmez bence de.

• @lavita aynen benden istememelerine rağmen görevlinin eline kağıttaki belgeleri verince güvenmiş olmalı ki bakmadan yalnızca şehirleri istedi, birinde ilk geldiğinde kalacağımız airbnb evine ait rezervasyon belgesi vardı, diğeri ise 1 hafta sonrasına imkan bulursak gideceğimiz orlando'da bir otele ait booking rezervasyonu vardı. Son günlerde JFK üzerinden girmeye çalışıp kabul edilmeyen veya sorguya çekilen insanları duymaya başladım, dediğiniz gibi riske girmeye gerek yok.

• @EasternStar Yanıtınız için çok teşekkür ederim. @Müberra-Dikici Size de çok teşekkür ederim. @aristocrat Evet, forumdaki güzel insanlar aracılığıyla hep birlikte öğreniyoruz, ben teşekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   denizci10 denizci10 

• Merhaba değerli forum üyeleri,
    Aralık ayında new york’a gideceğim. Ancak ilk gidiş için kalacak yer konusunda kararsız kaldım. Facebook grupları ya da craiglist tarzı yerlerde verilen oda ilanlarını tutmaya biraz çekiniyorum açıkcası. Tek başıma gideceğim için ilk aylar kendimi daha güvenli hissedebileceğim airbnb- coliving şirketleri aracılığıyla bir yer kiralamak daha mı sağlıklı olur (Tabii bu seçenek pahalı oluyor) Sizler ne önerirsiniz?

• @monqnero 2023 tahlilisi begüm arkadaşımız Newyorka gitti şuanda newyorkta oda kiralamış. Sanırım ücreti de1200 civarıydı. memnundu hangi firmadan kiraladığını sorabilirsiniz.

• Herkese Merhaba,
    Baltimore’daki White Marsh Mall içinde bulunan şeker kioskumuzu devretmek istiyoruz. Detaylar için aşağıdaki mailden iletişime geçebilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim. Ayrıca Mall’un linkini de ekliyorum inceleyebilirsiniz.
 https://www.whitemarshmall.com/
    [email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladamla19 yazınızı aşağıdaki linke taşırsanız ozaman çok daha sağlıklı olur

https://yesilkartforum.com/forum/category/111/i̇lan-ve-duyuru

• Yasaklı

Merhabalar,

Bugün 22 günlük ABD tatilimin son akşamında suan Miami de bir barda otururken yazıyorum.
    8000km road trip 5 eyalet 10 dan fazla şehir görmek nasip oldu. Döndüğüm de müsait olduğumda uzun uzun detaylarini aktaracagim.

Ama daha şimdiden @denizci10 Orcun abime teşekkürlerimi iletmek isterim.
    Misafirperverliği, insanlığı, dostluğu ve yardımları her şeyiyle mükemmel bir insan olduğunun canlı şahidi oldum. Banka hesabım ve on ödemesiz direkt kredi kartım oldu sayesinde. Onun için de ayrıca teşekkür ederim.

Orçun Reis, seviliyorsun. 😂

• ⭐⭐

@Ping-PONG Daha erken bekliyoruz deneyimleri. Sabrımız yeterince tükendi zaten 😃

• @Ping-PONG, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Merhabalar,

Bugün 22 günlük ABD tatilimin son akşamında suan Miami de bir barda otururken yazıyorum.
    8000km road trip 5 eyalet 10 dan fazla şehir görmek nasip oldu. Döndüğüm de müsait olduğumda uzun uzun detaylarini aktaracagim.

Misafirperverliği, insanlığı, dostluğu ve yardımları her şeyiyle mükemmel bir insan olduğunun canlı şahidi oldum. Banka hesabım ve on ödemesiz direkt kredi kartım oldu sayesinde. Onun için de ayrıca teşekkür ederim.

Kalbiniz hangi eyalette kaldı.Yaşamak isteğiniz

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG kardeşim benim biz teşekkür ederim geldiğin için. Çok fazla müsait olmadım kusura bakma. Her zaman bekleriz. Sen de seviliyorsun.

• Yasaklı

@Henry-bloor, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Ping-PONG, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Merhabalar,

Kalbiniz hangi eyalette kaldı.Yaşamak isteğiniz

Genç ve bekar bir erkek olarak söylüyorum. Miami bambaşka tabiki ama yerleşmek açısından iş/ekonomi söz konusu olunca Houston u beğendim.
    Cok daha iyi yerler olabileceğini tahmin ediyorum ya iki ama iklim acısını göz önünde bulundurunca Houston başlangıç için mükemmel bir yer.

• Daha önce trafik hakkında yazdıklarıma ilaveten, bugün ilk kez trafik sayılabilecek bir sıkışıklık yaşadım. Miami Beach - Delray Beach arası yaklaşık 50 mil yolu 1 saat 20 dakikada gittim (normalde 55 dk) Miami çıkışında sıkışıklık olsa bile mecbur kalmadıkça kimse şerit değiştirmedi, kimse kimsenin önüne kırmadı (en azından ben görmedim). Yaşadığım sıkışıklık İstanbul şartlarında trafik bile sayılmaz; ama yine de fazladan yol gittiğim belirtmek istedim 🙂

• ⭐⭐⭐

Merhaba

taşınmadık ama taşınma planı yaparken gidip 15 gün kalmış biri olarak sanırım bu foruma bir şeyler yazmak benimde borçlarımdan biri 🙂

26 Ekim - 10 Kasım arası bir tatil planı yaptık ve Miami - Orlando - Atlanta (Cumming) bölgelerini gezdik.
    Miami

Miami ye indiğinizde pasaport kontrol de çok sorgulanmadık sadece ilk girişiniz mi diye soruldu, birde Bartu Siyahi pasaport görevlisini görünce ağladığı için bebek niye ağlıyor diye sordu ilk uçuşu dedik ok dedi güldü 😃 gümrük memuru bir kız vardı elinde telefonla oynuyordu kimseye baktıklarını görmedim ben çıkış yaparken Miami bu açıdan güzel bir havalimanı, araba kiralayanlar için rent a car lar havalimanı dışında ve metro tarzı ücretsiz bir ulaşım aracı var havalimanı içerisinden yönlendirme tabelalarını takip edip bu alanı bulmanız gerekiyor biraz yürüme mesafesi var. Araç kiralayanlara tavsiye benim gibi ehliyetinizi Türkiye de havalimanı otoparkında araba içinde unutmayın 😃 epey heycanlı ve maceralı bir şekilde 24 saatte ehliyetime kavuştum ama yorucu ve stress dolu bir gece geçirdim ehliyet olmadan kesinlikle araba kiralamadılar.
    Miami merkez genel olarak istanbul levent gibi gökdelen dolu bir şehir çok sıcak gelmedi bana %80-90 ispanyolca konuşuluyor ve karşılaştığımız bir çok personel ingilizce bilmiyordu. Miami de Bayside market ve skywiew kısımlarına gittik ilk olarak Bayside market de gerçekten bize cazip gelen hiç bir şey olmadı, skywiew de çok aşırı rüzgarlı olduğundan cesaret edip binemedik ( Kişi başı 25 dolar bu arada ), daha sonra ufak bir tekne turu yaptık bayside beach de yer alan tekne turlarından biriyle ünlülerin evleri vs gösteriliyor değişik bir deneyim 🙂 Miami de sanırım ailelerin en çok beğeneceği yerlerden biri Cocuk müzesi olacaktır, her şey o kadar ince düşünülmüş ki biz hayran kaldık. Miami de duvar resimlerinin olduğu bir galeri tarzı yer gezdik bana çok hitap etmese de eşim çok beğendi 😃 Miami den orlando ya geçerken Lion Safari Country diye kendi aracınız ile safari yaptığınız ve bitiminde hayvanat bahçesi, Aquaparkı da bulunan bir tur yaptık, burası da çok iyiydi hayvanlar serbest şekilde arabanızın yanına kadar gelebiliyor ( Camları açmak kesinlikle yasak kameralarla sıkı takip var anında anons ediliyorsunuz) araba turu bittikten sonra yürüyerek gezeceğiniz alan içinde atlı karınca gibi cocuk oyun yerleri ücretsiz aqua park ücretsiz , ayrıca bizim en çok istediğimiz zürafaları ve diğer hayvanları elle besleme olayı da bu alanda 🙂

Orlando
    Orlando bize göre Miami den daha sıcak geldi, hem insanlar hemde şehir açısından belki de bu sefer universal area da kaldığımızdan olsa gerek. burada klasik universal stuidos a gittik çok iyiydi özellikle harry potter simülasyonu efsaneydi, cocuklu aileler için her binilecek veya tur atılacak ve cocuklara uygun olmayan similasyon ve roller coaster larda cocuk değişim alanı dedikleri yerlerde sırayla bekleyip tekrar sıra beklemeden turu bitirenin çıkışta cocugu devralarak diğerinin gitmesini olanak sağlayan odalar yapmışlar bu çok hoşumuza gitti. Bizim en büyük hatamız 4 yaşındaki oğlumuzla ilk universal e gidip bir kaç smilasyona korkmaz diyerek girmemiz oldu emin olun 7-8 yaştan öncesi için çok uygun değil, bu parktan bir gün sonra peppa ve legoland parklarına gittik ancak travma yaratmış olacak ki hiç bir cocuk oyun alanına girmek istemedi bu yüzden disneyland a gitmekten vazgeçtik. Miami de ekstra olarak skydiving dedikleri hava kanalında uçma deneyimini yaşamak istedi eşim ve bunu deneyimledik bu tarz aksiyon seven ama yamaçtan yada uçaktan atlamaya korkanlar için denenebilir bir yer epey de ilgili kişiler.
    Atlanta Cumming
    Gel gelelim yaşamayı düşündüğümüz yere orlando dan yaklaşık 6 saatlik bir araba yolculuğu ile vardığımız atlanta da ilk trafik kazamı yapıyorum 😃 neyseki iki arabada da çizik olmadığından bana arkadan çarpan arkadaş da zaten suçlu olduğundan çok uzatmadan yolumuza devam ediyoruz 🙂 Cumming e ilk girdiğimizde artık gerçekten Amerikan yaşam tarzı olarak gördüğümüz 1-2 katlı ahşap yeşillikler içerisinde evler bizi karşılıyor ilk bakışta aşırı sessiz ve sakin gibi gözükse de kendi içerisinde çok güzel bir hayat akışı olan kendi halinde bir yer aslında ve biz burayı çok sevdik, bizi evinde ağırlayan @dytmelek ve eşi Burak kızları sayesinde harika bir hafta geçirdik belki de bizim cumming i sevmemizi sağlayan aslında cumming değil artık arkadaş demeyeceğim akraba diyebileceğim bu insanlar da olabilir tabi çünkü gerçekten evimizde gibi hissettirdiler.

• @tolgasatir güzel bir tatil geçirmişsiniz çocuklar uçakta sıkıldılar mı sorun oldu mu acaba ?
    @dytmelek hanım sanırım hepimizi oraya çekecek :))

• ⭐⭐⭐

@serel bide 1 tane çocuk vardı henüz 4 yaşında ortamızda oturdu valla çok büyük sorunlar çıkmadı arada kulaklık taktığından kahkaha attığından biz gerildik insanlar rahatsız olur mu diye ama 12 saatlik uçuşun 6-7 saatini belki fazlasını uyuyarak geçirdi.

• @tolgasatir aa pardon ben nedense 2 çocuk varmış gibi algıladım. çocuğun kendisi rahatsız olmadıysa çok güzel :)) bizim ufaklıkta 3 yaşına girecek biraz endişelym bu konuda. hatta sabah siyahileri görünce ne yapacak acaba diye konuşuyorduk yazdıklarınıza çok güldüm o yüzdn. yüksek ihtimal biz de aynı şeyleri yaşarız :)))

• @tolgasatir hahaha ilk olarak ehliyet macerasından ve araba arkasından su dökerek uğurlama aşamasına kadar hepsine şahit olmuş birisi olarak hem sizin hem de bizim için çok güzel bir tatildi 🙏🏻 Ve bazı ikna çabalarının sonuç vermesi de cabası🥳 Biz de evimizde misafir varmış gibi değil de bir akrabamız gelmiş gibi güzel bir hafta geçirdik, ki İnci hala Bartudan bahsediyor ☺️ Biz sizi ve başka gelecek arkadaşlarımızı dört gözle bekliyoruz, buralarda güzel insanlara hep yer var 🙏🏻🙋🏻♀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |