DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar forumda aradım ama bulamadım ds formunu doldururken bazı basit hatalar yaptık anne kızlık soyadı gibi bunun mülakat sırasında değiştirilebileceğini öğrendik ssn istiyor musuna bilmeden hayır dedik ama evet olsun istiyoruz bunu ve diğer hataları mail alınca mı değiştirelim yoksa mülakat sırasında değiştirsek olur mu

• Bu ileti silindi!

• @Şeyma-Yaren-Aytekin Öncelikle geçmiş olsun Şeyma Hanım, her şeyin başı sağlık, umarım eşinizde bir sorun çıkmadan süreci de öyle atlatırsınız. Şimdiden hayırlısı olur inşallah ^^.

• @yusufalak teşekkür ederim Yusuf bey. Ben ilerleyen günlerde yaşadığım sureci burada paylaşacağım. Bize unganlarda anlatılan süreç şuydu. 3 gün ard arda balgam testi alınıyor. 8 hafta boyunca laboratuvar ortamında bekletilip tüberküloz mikrobunun oluşup oluşmadığına bakılıyormuş. Bu süreçte biz sağlık raporu olmadan mülakata giriyoruz. Ve bize eksik evrak mektubu veriyorlarmış. Bu eksik evrak mektubu ile 8 hafta bekliyoruz. Daha sonra unganlar balgam testi sonucunun çıktığını bize ve konsolosluğa mail atıyormuş. Sonuç negatif ise konsolosluk bizden pasaportumuzu onlara kargolamamizi istiyormuş. Pasaport konsolosluga ulaşınca vizeyi basıp tarafımıza gonderiyorlarmiş. Yani beklemekten başka bir şey yapmamızı istemiyorlar bu süreçte. Tekrar konsolosluga gitmiyorsunuz. Unganlar iletişim kuruyor konsoloslukla.

• @Demayfo çok teşekkür ederim. 🙏

• @Şeyma-Yaren-Aytekin

İnşallah sorunsuz halledersiniz.

• Yasaklı

@Seher-Yvz-Gülsever, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar forumda aradım ama bulamadım ds formunu doldururken bazı basit hatalar yaptık anne kızlık soyadı gibi bunun mülakat sırasında değiştirilebileceğini öğrendik ssn istiyor musuna bilmeden hayır dedik ama evet olsun istiyoruz bunu ve diğer hataları mail alınca mı değiştirelim yoksa mülakat sırasında değiştirsek olur mu

Merhabalar, mülakat maili aldıktan sonra Ankaraya mail atarak dosyanızı açabilirsiniz fakat mülakat tarihi almadan dosya açtırmanız tavsiye edilmez. Önce mülakat tarihinizi alın sonrasında Ankaraya mail atıp bazı değişiklikler yapacağınızı söyleyin, dosyalarınız açılacaktır. Dikkatli bir şekilde doldurup tekrar submit ediniz. Sürecinizde şimdiden başarılar.

• @yusufalak aynı sürec herkes için geçerli olan bir durum

• Herkese selam, bu konunun ilk iletisinin 3.aşaması biraz kafamı karıştırdı. Aralık ayı itibariyle numaram aktif oldu ancak ilk iletinin 3. aşamasında "sayfanıza girerek" yazan bir ifade mevcut. Conf. numaram ile giriş yapınca kazandığımı söyleyen sayfa çıkmakta. Bir şeyler yanlış olabilir mi yoksa mülakat maili gelince "kendi sayfamız" aktif olacak ve erişebileceğiz. Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• @Prm-oguzhan teşekkür ederim 🙏

• Arkadaşlar herkese selam uzun zaman sonra ds260 dosyama baktım şuanda durumunda kcc yazıyor, current olmamıza rağmen dosyada ankara yazması gerekmez mi? kcc yazması ankaranın bizim dosyaları hala istemediği anlamına geliyor sanırım ?

• @melikemim, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar herkese selam uzun zaman sonra ds260 dosyama baktım şuanda durumunda kcc yazıyor, current olmamıza rağmen dosyada ankara yazması gerekmez mi? kcc yazması ankaranın bizim dosyaları hala istemediği anlamına geliyor sanırım ?

Evet, henüz dosyanız Ankara'da size sıra gelmemiş. Şu anda forumdaki listeye göre Ankara'da en son çağrılan numara 24xx'lerde, ben de mülakat maili bekliyorum mesela ben de 3xxx'lerdeyim.

• @Satisfaction ben current olunca ankara yazıyor sanıyordum o zaman sizinde kcc yazıyor değil mi?

• ⭐⭐⭐

@rarewonder 3. Aşamadaki durum siz mülakat alınca değişicek. Mülakat aldığınız zaman kazandığınızı gösteren ekranın alt kısmında mülakat tarihi ve saati bilgileri yer alıcak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barbie, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar. Biz araç satışında bulunduk ama aslında Amerikaya gitmek için değil, değeri düştüğü için ve düşeceğini düşündüğümüz için. Mülakat mailini aldıktan 3 hafta sonra. Umuyorum mülakatta sıkıntı yaratmaz bu. Görüşleriniz nedir... @gucarslan

boya takıntısı olan biri almadıysa sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pinbil eğer bunu kanıtladıysanız ve belgeleri varsa bunu mülakata götürün.
    ayrıca abd'de kaldığınız süreler için adli sicil kaydı almanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasans_ abd schengen bölgesinde değilse belirtmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Şeyma-Yaren-Aytekin içiniz rahat olsun, şuana kadar ilgili lekelerden dolayı balgam testi olumsuz çıkan kimsae görmedim.
    siz vizenizi her türlü bastırın, eşinizin eksik evraktan dolayı vizesi basılmayacak. 8 hafta sonra test sonucu çıktığında eşinizin pasaportunu yine AIS üzerinden kayıt yaparak konsolosluğa göndereceksiniz.
    şuan için telaş edecek hiçbir şey yok, gönlünüz rahat olsun.
    bir sorunuz olursa beni etiketleyerek sorabilrisiniz.
    mülakatınızda bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toykan17 dos'tan gelir mülakat maili..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |