DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• MÜLAKAT GÜNÜ....
    Randevum sabah saat 10.00 idi. Evraklarimla birlikte sabah saat 9 da ordaydim. Herkesi randevu saatini göre aldilar. İcerisi banka gibiydi. 30 taneye yakın gişe vardı. Pasaport teslimi yaptik ve bize sıra numarası yazan fiş verdiler. Banka gibi ekranda sıramizi takip ettik. Ve numaramizin yandigi giseye gittik. Tüm belgeleri bizden aldilar. Ve ingilizce mi yoksa turkce mi istersiniz diye sordular. Ve tekrar beklemeye d3vam ettim. Sonra tekrar numaram yandı tekrar giseye gittim ve mulakata basladik.
    SORULAR:
    1-Nasil tanistiniz?
    2- Nisanliniz ilk ne zaman geldi.
    3- Nisanliniz en son nezaman geldi
    4- Nisanlin daha önce evlendi mi?
    5- Nisanlinizin dogum gunu ne zaman?
    6- Nisanlinizin babasinin ve annesinin adi nedir?
    7- Tebrikler vizeniz onaylandi. 7 gün icerisinde size gonderecegiz.....
    TESLİM ETTIGIM EVRAKLAR
    1- Iki adet foto
    2- Vukaatli nufus kayit ornegi - edevlet
    3- Sicil kaydı ( kesinlikle arşiv kayitli olacak) edevlet
    4- Nisanlinin Orjinal bosanma belgesi ve bir fotokopisi. Mulakattan sonra orjinali geri verdiler. ( kesinlikle orjani olmalidir)
    5- I-134 kesinlikle islak imzali
    6- iki kisininde niyet mektubu. Kesinlikle islak imzali
    7- W2 ve Maas bordrosu
    8- Pasaport
    9- Bolca kanıt
    10- Erkekler icin askerlik durum belgesi - edevlet
    NOT: BU KADARINI TEK HATIRLAYABILDIM. VARSA AKLINIZDA FARKLI BELGELER HERSEYI GOTURUN.... HERKESE BASARILAR....

• @zeynepaydın W2 dediğiniz nedir acaba

• @zeynepaydın ben daha önce hiç covid aşısı olmadım. Peki şimdi ne yapmam gerekiyor

• @tncymz birinci dozu olun, 20 gun sonra da ikinci dozu olun. Geciktirmeyin

• @zeynepaydın Zeynep hanım tebrik ederim sizi hayırlı uğurlu olsun. Fakat şimdi unganlar resmi sitesinde 29 Kasım 2023 tarihinde paylaşılmış olan notu aktarmak istiyorum. K vizesi türleri covid-19 aşısı yapmak zorunda değiller diye not var. Şimdi kafam karıştı. Siz ne zaman muayene oldunuz?

• @zeynepaydın unganlar resmş sitesi

COVID-19 Aşılama

29 Kasım 2023 tarihi itibariyle, CDC COVID-19 aşılanma gereksinimlerini güncellemiştir. 12 yaş ve üzeri tüm adayların son 12 ay içerisinde en az 1 doz Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) onaylı aşı ile aşılanmış olması gerekmektedir. Son 12 ay içerisinde en az 1 doz DSÖ onaylı COVID-19 aşısı olana kadar vize sürecinize devam edemezsiniz.

Eğer ülkenizde DSÖ onaylı aşı olmanız mümkün değilse 12 yaş üzeri herkes Türkiye'de devlet hastanelerinde aşı olabilir. Ankara'da, Şehir Hastanesinde aşınızı olabilirsiniz, randevu almanıza gerek yoktur.
    Vize sürecinizde herhangi bir gecikme yaşamamak için COVID-19 aşınızı mümkün olan en kısa sürede tamamlamalısınız.

Lütfen COVID-19 aşı kartınızı basılı olarak yanınızda getiriniz.

Bu gereksinimler, ilgili ülkeler tarafından yeni kurallar ve düzenlemeler duyuruldukça değişebilir.

Bazı vize kategorilerinin (Asylee, K, V92, V93) COVID-19 aşısı yaptırması zorunlu değildir.

• @tncymz 6 aralikta oldum.. 2 doz asi yapmistim. ikinci dozun ustunden bir seneden fazla zaman gectigi icin kabul etmediler. Ve tekrar asi olmami istediler.
    ---Sizin bana gonderdiginiz bu bilgiye göre; dozu bir doza indirmisler. Ama bir dozun ustunden bir yilin ustunde zaman gecmemis olmasi gerekiyor.

• @zeynepaydın o halde aşı yapmam gerekiyor. Fakat burada k vizesi için covid aşısı gerektirmiyor ibaresi kafamı karıştırdı. Benim randevu 14 Şubat 12sine muayene için randevu alırsam işlemler yetişir mi yoksa öncesinden muayene için gideyim mi?

• Ben 3 gun öncesine almistim. Sonraki gun sonucu verdi. Kesinlikle aşı zorunludur!

• Vaccination Documentation for Nonimmigrants
    The vaccination history of all applicants submitting for an examination by a US panel physician should be reviewed and vaccinations they have previously received should be documented on the DS-3025 Form, even if they are nonimmigrants who are not required to meet vaccination requirements prior to travel to the United States.

Although refugees and K visa applicants are not required to receive vaccines before traveling to the United States, they must meet the vaccination requirements when applying for adjustment of status or permanent resident status in the United States. Therefore, for these applicants, panel physicians must complete a DS-3025 Form if the applicant provides reliable vaccination records. A copy of this form must be provided to the applicant for use as his or her vaccination record in the United States.

Cdc sitesindeki son resmi açıklamaya göre k vizeleri aşılarını amerikada statü değişilkliği sırasında sunabilir diyor. Bu konuda unganlardan bilgi alabilen bizlerle paylaşabilir mi?

• @zeynepaydın hayır K vizeleri için geçerli değil bu. Bi kaç arkadaşta gitti ve ben sağlık raporunuzu veririm ancak abd girişimde ki polis nasıl bi prosedür uygular bilemem denmiş. Eğer içiniz rahat etmezse doktor sinovac uygulayın demiş en az yan etkili ve zararsız o denmiş 👍

• @aixl hocam k vizesi zaten Amerika’da ki sağlık muayenesinden muaf bazı iş bilmez memurlar tekrar istiyor ama normal şartlarda aldığın aşı kağıdını aos dosyana ekleyip gönderiyorsun. Unganlar ile bir ilgisi yok bu durumun.

• @ob16222 evet asilar tamamlanirsa 1 yil boyunca gecerliymis asi belgesi ve saglik raporu.

Benim sormak istedigim Covid asisi olmadan saglik raporu ve vize onayi alinabilir mi unganlarda?

Yukaridaki arkadasin da dedigi gibi doktorun sitesinde su ifade var guncel olarak:

“Bazı vize kategorilerinin (Asylee, K, V92, V93) COVID-19 aşısı yaptırması zorunlu değildir.”

6 aralikta saglik kontrolu olan diger arkadas ise tekrar asi olmami istediler, bu asamada asi zorunlu diyor.

• @edanurhk amerikali nisanlinin vergi dokumanı

• Merhaba arkadaşlar konsolosluğun Chat/Konuşma belgeleri istediği varmı hiç aranızda ?

• @zeynepaydın pasaportunuz gelince ne kadar sürede geldiğini de yazar mısınız acaba?

• Aşı konusunda yasadigim olayi anlattim sizlere. Bu konuda aklinizda soru isareti varsa kesinlikle hastaneyi arayin ve ogrenin. Bu kadar zaman randevu kovalayip bulmussunuz. Riske girmeyin derim

• @aixl Bu aşı olayında bir problem var bence kimsenin ''covid aşısı olmak zorundasınız'' diye bir ibareyle geldiğini sanmıyorum. Bu işi bir araştırıp detaylı öğrenmek lazım.

• @aristocrat aynı durumu yaşadım 2021 yılında 3 doz covid aşım var, tekrar hatırlatma aşısı olup onlara mail atmam lazım, muayenemi yaptılar ama covid aşısı olup evraklarımı almaya gideceğim.

• @zeynepaydın Zeynep hanım siz sağlık kontrolunden güncel covid aşınız olmadan geçtiniz bu durumda. Doğru mudur? Unganlar covid aşısı yapmıyor, sitelerinde ankara şehir hastanesinde olabilirsiniz yaziyor. Siz sağlık raporunuzu aldıktan sonra tekrar unganlara covid aşı belgesi mi sundunuz? Size verilen aşı belgesinin kopyasında son sayfada hangi kutucuk işaretli acaba? Tüm aşıları tamamlamıştır mı?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1485
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |