DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tuncayarat Eyaletten eyalete evlilik prosedurleri degisiyor ama greencard icin yapmaniz gereken bir sey yok simdilik. Belgeleri hazirlayabilirsiniz basvuru icin

• @P4BLO merhaba boşanma durumunda vatandaşlık başvurunuzu beşinci yılda yapabiliyorsunuz.Aynı durum kardeşimin başına gelmişti uzun zaman oldu sonradan bir değişiklik olduysa bilemem.Hakkınızda hayırlısı olsun🙏

• @EfeNevada teşekkürler cevabınız için. Evlikten ne kadar süre sonra green card alabiliyoruz peki? Bir bilginiz var mı?

• @tuncayarat evlendikten sonra marriage certification'i aldiktan sonra basvuru yapabilirsiniz I-485 ve I-130 icin fakat avukatla calismanizi oneririm herhangi bir hatadan dolayi uzamasin basvuru. Basvurudan basvuruya degisiyor ama genelde 6 ay ve 1 yil arasinda degisiyor greencardin ele gecme suresi olarak. Aslinda onunla alakali da bir excel baslatabiliriz. @crazycells

• Amerika vatandasi ile evlilik yolu ile green card basvurulariniz icin danismanlik hizmeti ihtiyaciniz varsa bana ulasabilirsiniz. Teşekkürler

• @ali-karde Merhaba ben de ayni sorunu yasiyorum. 2022 eylulde basvurduk I-130 2023 10 agustosta onaylandi. 485 i hala bekliyoruz.

• @frida_beau Tesekkurler yanitiniz icin 🙏🏻 Peki kendi basvurunuzla birlikte mi gonderiyorsunuz? Cunku A photocopy of your original Form I-130 receipt notice gerekli diyor special instructions kisminda. Yani once annenin istegi yapilip notice gelince mi cocugunki yapiliyor acaba?

• @frida_beau Bir de forumun hangi basliginda bu spesifik konuda bilgiler var, paylasirsaniz cok mutlu olurum

• Merhaba arkadaslar, oncelikle @crazycells olmak uzere, forumda tum tecrubelerini ve bilgilerini paylasan arkadaslara cok tesekkur ederim. 27 Haziran'da kendi basima AOS'a basvurdum ve 10 ekimde green kart basvurum mulakatsiz sekilde onaylandi. Forumda emegi gecen herkese tekrardan cok tesekkur ederim, basvuran arkadaslara da bol sans ve sabir diliyorum!!

• @Long-Goodbyes hocam hayırlı olsun prosedürü yakından takip ediyorum ancak yeterli bilgi birikimine sahip değilim green card onaylandığında oturma izni ve çalışma izni hemen geliyor mu yoksa onunda ayrıca elinize ulaşması bir süreç mi? Nasipse bende 2-3 ay gibi bir süre içerisinde aos a başvuracağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EfeNevada, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@tuncayarat evlendikten sonra marriage certification'i aldiktan sonra basvuru yapabilirsiniz I-485 ve I-130 icin fakat avukatla calismanizi oneririm herhangi bir hatadan dolayi uzamasin basvuru. Basvurudan basvuruya degisiyor ama genelde 6 ay ve 1 yil arasinda degisiyor greencardin ele gecme suresi olarak. Aslinda onunla alakali da bir excel baslatabiliriz. @crazycells

haklisiniz, CP surecleri konusunda excel'ler var ama AOS surecleri icin yok... Bu konuyu not ediyorum, en rahat nasil halledebiliriz diye dusunmem lazim, AOS surecleri CP'den cok farkli; ama farkli kategorilerin AOS surecleri birbirlerine de cok benziyorlar...hmm, belki kismen ortak excel'ler yapabiliriz...

• @Long-Goodbyes merhaba süreçle ilgili bilgi verebilir misiniz.Başvurduktan ne kadar sonra GC geldi ve ilk form gönderdiğinizde çok fazla delil göndermişmiydiniz.

• @aristocrat I-765 Employment Authorization basvurusu I-485 ile beraber gonderiliyor ama employment authorization greencarddan once geliyor genelde.

• @EfeNevada teşekkürler yorumunuz için bende süreç başlatacağım için bilgi edinmeye çalışıyorum.

• @Long-Goodbyes Cok tebrik ederim. Size calisma izni veya advanced parole geldi mi oncesinde yoksa direkt green cardi mi gonderdiler mulakatsiz bir sekilde? Ben de sizden yaklasik 1 ay sonra basvurdum ama hala ses yok maalesef 😞

• @greenlight I-130 u benim için az once doldurup onayladık. Receipt notice ve numarası hemen geldi.
    Şimdi oğlum için doldurup onaylayacağız.
    Takip ettiğim bu başlık ve ilk postta ilişkilendirilmiş formların sayfaları. Çocuk ile ilgili sorularda arama alanına yazıp cevap bulmaya çalışıyorum.

• merhabalar, yaklasik 2 hafta once tum belgeleri yolladim. yolladiktan hemen bir kac gun sonra i 130 ile ilgili receipt ulasti elime. fakat diger belgelerle ilgili olarak (i 485, i 765) sadece UPS den mesaj geldi, belgeleriniz teslim edilmistir diye. bununla ilgili de receipt gelmeli miydi yoksa normal mi ? bundan sonra ilk olarak nasil ve ne zaman bir biligilendirme almaliyim ki surecim duzgun ilerlediginden emin olabileyim. tesekkurler

• Bu ileti silindi!

• merhaba, arkadaşım için soruyorum.

Arkadaşım 1.5 sene önce evlendi ve green kartını aldı şu an eşi new york'tan texas eyaletine okumaya gidicek fakat arkadaşım new york'da ikamet etmeye devam edicek bu farklı eyaletlerde yaşamaları 3 sene dolduktan sonra 10 senelik green kart başvurusu yaparken herhangi bir sıkıntı yaratır mı?
    Bilenler konu hakkında yorum yaparsa çok sevinirm.

• @Trokless Eger bu durumu guzel bir sekilde aciklarlarsa belgelerler ve kanitlarla bir sorun olmayacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

216

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |