DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ens-kutlu bağışınız için teşekkürler 😉

yapmanız turist vizesi ile dosya taşınabilecek vizeli / vizesiz ülkeleri kontrol etmek ve onlara mail atmak.
    bunu da bu başlıktaki deneyimlerden ve 1. sayfadaki excel listesinde bulunan detaylardan yapabilirsiniz.
    konsolosluklardan gelecek cevaba istinaden dosyanızı oraya taşıyarak mülakatınızı orada yapabilir ve vize alma şansınızı arttırabilirsiniz.
    bu sene özellikle viyana bu şekilde dosya kabul etti. diğer ülkeler de bunu kabul etme imkanları var, denemeden bilemezsiniz.
    bol şans..

• Arkadaşlar selamlar Barbaros brıdgetown dan 2022 yılında bır çok kişi vizesını taşımış ama neden 2023 ve 2024 de kimse taşımamış konsolosluk kabul etmıyor mu artık bılgısı olan var mı

• ⭐⭐⭐

@sevketklkn evet 2023 döneminde kabul etmediler ama 2024 için tutumlarını bilmiyorum

• Ben de denemedim Barbados için fakat bu sene performansları Ankara'dan beter görünüyor gibi;

Barbados.jpg

• @gucarslan Bizlere yardım etmeyi kendinize görev edindindiğiniz için, başta size ve forumdaki diğer yönetici arkadaşlara sonsuz minnetler...iyiki varsınız

• konusulduysa ozur dileyerek sorumu sorayim. her gecen gun umudumu kayebiyorum diyebilirim. sanirim sira gelmeyecek. tasima hakkinda da bilgim pek yok. su soruyu sormak istiyorum. ingiltere/londra tasima kabul ediyor mu deneyimlerinize gore? oraya gidip geliyorum vizem mevcut, kabul ediyorsa en azindan sansimi denemek isterim. schengen var ama 3 aylik, o da sanirim tasima yapana kadar belki sorun olur o yuzden ideali ingiltere eger kabul ediyorsa. tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@voodoochild mail atıp sormalısınız şu konsolosluk ediyor bu konsolosluk etmiyor demek zor. Aynı konsolosluk x kişisini kabul etmemişken y kişisine onay verebilir bilemezsiniz

• Merhaba,

Viyana'dan olumlu dönüş aldıktan kısa bir süre sonra Schengen almıştım ama 28 Mayıs'ta gerçekleşecek mülakatımdan 2 gün sonra yani 30 Mayıs'ta sona erecek. Geçtiğimiz hafta Avusturya'daki Amerikan konsolosluğunun sitesinden 30 Mayıs'ın Yortu Bayramı yani resmi tatil olduğunu gördüm, bu nedenle yüksek ihtimalle pasaportum bana iletilemeden Schengen vizem sona erecek. Bunu göz önünde bulundurarak vize süresini aşmamak adına @kukimoto Hanım'ın ( @lumos Hanım ve @gucarslan Bey'in de farklı başlıklarda benzer tavsiyelerde bulunduklarını gördüm) tavsiyesini dikkate alarak ikinci bir pasaport çıkardım ve mülakatta vize için yeni pasaportumu bırakmayı düşünüyorum. Daha sonra sanırım tekrar Schengen'e başvurup ancak bu şekilde pasaportumu alabilir ve sürecimi tamamlayabilirim.

Bir hafta önceden Atlas kaydını yaparken bilgilere güncel pasaportumu gireceğim, DS-260'da da pasaport bilgimi güncellemem gerekir mi? Yoksa mülakat aşamasında ikinci pasaportumu götürerek bu durumdan bahsetmem yeterli mi? Süre daraldığı için konsolosluğu gereksiz yere meşgul etmemek adına öncelikle forum üyelerine danışmak istedim.

Özellikle Viyana mülakat deneyimlerinde çokça aradım fakat bir türlü benzer bir deneyim bulamadım. Eğer bu durumdan bahsedildiyse gereksiz yere soru sorduğum için lütfen kusuruma bakmayın.

Şimdiden teşekkür ederim

• @voodoochild

Merhaba, Ben daha önce cevap almıştım İngiltere'de ikamet etmiyorsanız kabul edemeyiz demişlerdi. Altta da istenilen bilgileri talep etmişler. (Posta Kodu vs.) Aşağıda gönderdikleri mesajı paylaşıyorum:

Thank you for your email.

Visa applications should be processed by the embassy or consulate with jurisdiction over the applicant’s place of residence. If you do not currently reside in the United Kingdom, the U.S. Embassy London is not able to consider your case transfer request. Please be aware that, if approved, a transfer may take up to six to eight weeks. Timescales are provided for guidance only as processing varies in each individual case.

Please only submit the documents and information that have been specifically requested.

• ⭐⭐⭐

Arkadaslar, neden baskalarindan bekliyorsunuz ve kendiniz farkli ve 'denenmemis' Post'lara mail atmiyorsunuz anlamakta gucluk cekiyorum. Daha cok tersi oluyormus gibi gorunse de, baskasina 'hayir' diyen size 'buyur gel' diyebilir...

• @tufankrica rica etsem adres bilgisini forma nasıl Doldurdunuz? Benim e devlette yaşadığım yer şu an olarak güncellenmedim o yüzden eski?

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.Mail içeriği ve mail e eklenmesi gereken evraklardan bahsediliyor ama tam içeriğe henüz ulaşabilmiş değilim. E-postayı gönderdikten sonra onay geldiğinde ne yapmam gerekiyor geri kalan işlemleri onlar mı hallediyor? Ankara’ya birşey dememe gerek var mı? :)))

• ⭐⭐⭐

@Selin-2 Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

DV2025 kazananiysaniz hatali basliktasiniz. Lutfen ilgili baslikta inceleme yapiniz. Cavabiniz orada... Ilgili baslik icin tiklayiniz.

• @ozkan-akbulut
    Slmlar evet yeminli tercume gerekiyor islak imzali evrakta turkcesi ve ingilizcesi konsolosluk mutlaka soruyor.apostil e gerek duymuyor.simdiden bol sanslar

• @Demayfo anladım çok teşekkürler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selin-2, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@tufankrica rica etsem adres bilgisini forma nasıl Doldurdunuz? Benim e devlette yaşadığım yer şu an olarak güncellenmedim o yüzden eski?

eger DV2024 talihlisi degilseniz sorulariniz icin bu basligi kullanmayin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ens-kutlu oturum kartı, vize vb.
    ankaraya bir şey söylemenize gerek yok, zaten dinlemiyorlar.

• @ahmetyorulmaz

AIS kayıt oluşturma rehberinde şu bilgi mevcut.

Ais Kayit Olma

"mülakattan 1 gün önce dahi yapsanız olur, ama makul olan mülakat tarihinize 1 hafta kala yapmanızdır."

• @yusufalak biraz acele ediyoruz biraz sabırsızlık var

• Selamlar, dosyamı bosnaya taşımayı düşünüyorum oturum belgem gelince bosna da kazanan kişi sayısı az fakat grafik bakınca emin olamadım mülakat vermiyorlar mı yoksa az kişi sayısı olduğu için mi bu şekilde
    Screenshot 2024-05-09 at 09.34.36.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |