Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sinemed Merhabalar konuşabildiniz mi unganlarla kaç doz yeterli netleşti mi ? Sitesinde aynı sayfada 1 doz yeter yazarken hemen altında sıkça sorulan sorularda 2 doz gereklidir diyor. Eğer netleşti ise sitelerini de güncellemeleri gerekiyor bundan sonra bakacak kişiler için kafa karışıklığı.

• Mülakat sürecinde konsoloslukta formuma ekleme yapabiliyormuyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka içeri laptop sokup o formu doldurabilecekseniz deneyin şansınızı ama; cep telefonu dahi sokulmayan yere laptopla girmeye çalışmak pek kolay olmasa gerek.
    eğer formunuza bir kişi eklemek istiyorsanız, bunu konsolosluğun websitesindeki ilgili linkten yapmalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hermes ilgili mektupla taşımayı deneyebilrisiniz, kcc'nin bununla işlem yapması mümkün.
    AF bölgelerindeki red oranlarının asıl sebebi, talep edilen belgeleri temin edememe ve bu sebeple sahte belge sunmalarıdır.
    çoğu, seyahat edebilmek için pasaporta dahi sahip değiller. bu yüzden AF'deki red oranları her zaman çok yüksek olur ve olacaktır.
    eğer taşırsanız dosyanızı oradan mülakat alabilme şansınızı yüksek görüyorum. evraklarınız tam olduğu sürece de sorunsuz alırsınız vizenizi.

• @SdasCtz , Belgrad konsolosluğu, "Şu an sadece Sırbistan veya Karadağ'da kalıcı olarak ikamet eden başvuru sahiplerinin göçmen vizesi başvurularını kabul ediyoruz" şeklinde geri döndü, geri dönüşleri otomatik mail yoluylaydı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Atas lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    öncelikle geçmiş olsun. ilgili davanızdan dolayı red almanız normal bir prosedür ama; çoğu konsolosluk bu tür konularda sizi AP sürecine bırakıp, dava dosyalarınızı değerlendirdikten sonra sonuçlandırır.
    bu elbette davanın niteliğine ve bu davanın ilgili konsolosluk görevlisi tarafından değerlendirilmesine bağlıdır.

sabıka kaydı olanlarda mülakatta onay verilip, sonradan red alan ilk vaka değilsiniz.
    bu, mülakat sonrası yaşanabilecek bir durum ve her sene rastlıyoruz böyle vakalara.
    eşiniz ve cocuklarınıza vize bastırmanızı tavsiye ederim..
    aşağıdaki sorularıma cevaplarınızdan sonra izleyebileceğiniz yol hakkında bilgi vereceğim.

peki;

• mülakata nerede girdiniz?
    • ilgili davanız hangi ülkede?
    • ilgili davanız mülakata yaptığınız ülkeden farklı bir ülkedeyse mülakata dava dosyanızı, tercümelerini ve ilgili suçun kanun maddesini götürdünüz mü?
    • dava dosyanız halen açık mı yoksa karara bağlandı mı?

• @gubaz53 bültende current olduktan sonra konsolosluk ile mailleşerek denemenizde fayda olabilir.

• @Hope-Breaker ben de gayet güzel bir geçmişe sahip olduğumu söyleyebilirim. Sadece mazeretin ne olduğunu merak ettim. Pasaportu detaylı inceleyen görevli GreenCard talihlisi olmanızı hiç sormadı mı?

• @steward59 belediye personeli misiniz ? eğer öyleyse belediyenin sizi kaçıncı derecede çalıştırdığı ile alakalı, 3-1 inde çalışıyorsanız alırsınız. Kendi çalışma süreniz düşmeden de almış olursunuz.

• @melikemim yok belediye çalışanı degilim, infaz koruma memuru yakınım için sormuştum. Bilgilendirme için teşekkürler

• Merhabalar ben bir sorum var ds260 formunda “ have yolu ever served in the military . Kısmına evet jandarma olarak ranked “ asker /er “yazdım kısa dönem yaptım. Do you have any specialized skills or training, including firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical expience ? Sorusuna NO yaptım. Konsoloslukta bana sen kısa dönem askerlik yapmışsın, fakat ateşli silah kulanmmaşınsın bu nasıl olur. ( bu arda harbiden yazıcı/posta olarak yaptım bir kere silah ile ateş ettim) böyle bir soru sorarlarmı yoksa mülakat maili aldığımda bu dosyayı açtırıp yes mi yapmalıyım

• @gucarslan kişi değil formu yolladıktan sonra iş yeri değiştirdim birde açıköğretim üniversiteye kayıt oldun sadece onları değiştirmek için diye sordum başka bir şekli varmıdır veya bir sorun çıkarır mı? İlgilendiğiniz için teşekkürler.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ametin-k doğru cevaplamışsın.

• @Fatihk-0 Ben amerikada ameliyat olmuştum ve tekrar kontrole gitmem gerekiyordu. Ve evet sordu ancak ben de durumun GC ile alakalı olmadığını açıkladım. Anlayışla karşıladı. Ama bayağı tereddüt ettiğini söyleyebilirim.

• @gubaz53 ABD Turist Vizeniz var ise islemlerinize AOS olarak ABD den devam edebilirsiniz .

• @hsn-kartal Hayır iptal olmadı her ikisi de geçerli. Görevliye ikinci pasaport istiyorum dediğinizde ona göre işlem yapıyor zaten. İşlem bitiminde eski pasaportların geçerli olduğunu yenilerinin de kısa sürede PTT'ye verileceğini söyledi. Bugün de PTT'den kuryeye teslim smsleri geldi.

• @mamudo çok güzel bir bilgilendirme, teşekkürler

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |