DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ipman Peki bu kararı ne zman vermek daha uygun olur mesela Ocak Şubat aylarına kadar süreci takip edip eğer dv 2023 ile paralel gidiyor mu diye bakılıp tahmini gene 15 bine kadar geleceğini varsayıp başvuru yapmak mı mantıklı bugünden mi başlamak mantıklı

• @Beykentli Ds 260 formunu açtırma ile ilgili çok net konuşmuşsunuz, bir şey sormak istiyorum ben forumu takip etmeden önce dosyamı açıp kapattırdım kapatma tarihi 12.5 bu tarihte form doldurmayanlar bile farken, direk açıp kapatanlar hiç alamaz demeniz neye dayanıyor, eğer bir sebebi varsa ben de direk Ankara'dan dosyamı taşıma planı yapmam gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cicek son seçeneği seçmelisinmiz.
    doğru seçeneği işaretlemişsiniz bu haliyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğba-öz öğleden sonra 14:22'de.

• @Beykentli teşekkür ederim. bende bakıyorum excel tablosuna. Orada bilgilerini güncellemeyenlerde olabilir mi?

• ANKARA BENİ BULSUN :)) Konsolosluğa gönderelim bu videoyu 🙂

• ⭐⭐

@Yaşar-Baykal
    Merhaba sorularınıza doğru cevaplar alabilmek için önce imzanızı düzenleyin.
    Sonra excele kayıt olun lütfen.

• @Serapp Excel tablosunda kayıtlıyım. İmzamı kaydetmiştim fakat silinmiş sorularımın imzam ile alakası yok fakat geri bildiriminiz için teşekkür ederim.

• Yasaklı

Herkese merhaba, biz mülakat mailini aldık. Şimdi de DS formunu açtırıp eşimin pasaport bilgilerini girmek istiyorum. Büyükelçiliğin sitesindeki formla iletişime geçtim ama hala bir yanıt alamadım. Ayda sadece 1 kere mi cevap veriyorlar? Ya da iletişime geçip cevap alan biri var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lcncpkw eğer cevap vermezlerse sorun yok, telaş etmeyin.
    mülakat günü evraklarınızı teslime derken bilgileri söyleyin onlar eklerler.
    mülakatınızda bol şans..

• @melikemim merhaba. DS-260'ı açtırmayın deyişim o yazıyı yazdığım günün tarihine dayanıyor. Örnegin bugün 29.Ağustos.2023, DS-260'ı açtırmayın. DS-260'ı kazandığınızı öğrendiğiniz yılın Mayıs ayının haricinde açtırmayın. Hatta bazen mülakat tarihi verilirken Mayıs ayının 25'i gibi DS-260'ı doldurup gönderenler,, Mayıs ayının 15'i gibi gönderenlerden 1 ay sonra Ankara'dan mülakat alabiliyorlar fakat DS-260'ı haziran ve sonrasında gönderenler CN numaraları düşük olsa bile Ankara'dan kolay kolay mülakat alamıyorlar. Lütfen bu forumun 1. sayfasındaki Excel dosyalarını inceleyiniz. Benim endişem şu anda (veya o yazıyı yazdığım tarihte) kimse DS-260 formunu açtırıp Ankara'da mülakata girme şansını (eğer CN numarası 15000'lerden düşükse) kaybetmesindir.

• @lcncpkw Mülakata Aşkabat'ta mı gireceksiniz, Ankara'da mı?

• @Ümit-Karabayır merhaba. Tabii ki Excel'de bilgilerini güncellemeyenler olabilir ama çok büyük bir oranla günceldir diye düşünüyorum. Eğer belli bir kişinin bilgilerinin güncelliğinden şüpheleniyorsanız onun kullanıcı adını bu forumda arattırıp gruba birşeyler yazıp yazmadığını ve yazmışsa da aldığı yorumları (eğer varsa) görebilirsiniz.

• @lcncpkw Bol şans diliyorum. Umarım güzel sonuçlanır. Tebrikler.

• Yasaklı

@ATS16 Ankara’da

• @lcncpkw Mülakatınızda bol şanslar 🙌🏻 , deneyimlerinizi bekliyoruz

• Merhaba
    daha önce ds-260 formuna yeni aile üyesi ekleyenler nasıl yaptığını anlatabilir mi?
    ben daha önce formda okuduklarımdan aklımda kalanları aşağıda yazıyorum yanlış ise lütfen düzeltin.

1- şuan ceac sisteminde oğlumu ekleyip eşimin ve kendi dosyama girip oğlumun bilgilerini mi yazacağım?
    2- mülakat tarihi aldığımda https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/ bu sayfadan, çocuğumu eklediğimi ve güncellemelerini mi isteyeceğim?

• @lcncpkw imzanızdaki bilgilerinizi 2024 DV Talihlileri Durum Takibi excel tablosuna işlemek ister misiniz forum kuralları gereği? https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hzWtWRX5sSBdSXkzYmnOWPtEXmJtRwBSmKgu5kjOrbg/edit#gid=0

• @dkagan55
    Merhaba Arkadaşlar. Belki faydası olur diye Ingiltereden adli sicil kaydı ile ilgili sürecimi kısaca anlatmak isterim. Öncelikle başvuruların tamamını online olarak alıyorlar. Aşağıda WEB sitesini bıraktım.

Bu siteden " Police Certificate Form v34" indirdikten sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup, kimlik fotoğrafını önlü arkalı fotoğrafı , GC başvurduğunuz gibi fotoğrafınız, pasaportunuzun ilk sayfasını fotoğrafını ve banka ödemesinin çıktısını formda belirtilen mail adresine gönderiyorsunuz. Mailin tüm dosyalar ile boyutu formda belirtilen büyüklüğü geçmemesi gerekiyor. Ayrıca Swift yaptıktan sonra ödemenin karşı tarafın hesabına geçtiğinden emin olun. Yine bir başka önemli nokta DS-260 formunda olduğu gibi adres geçmişi bütünlüğünün sağlanmış olması ve bütün bunlar tekrar tekrar kontrol edildikten sonra gönderdim ve yaklaşık 25 gün sonra adli sicil kaydım royal mail ile gönderildi. Gümrük vs.. süreçleri sonrası toplam 40 gün sonunda evrak elinize geçmiş oluyor. Bana da yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ümit-Karabayır evet, kısmen bu şekilde yapacaksınız.
    sadece kendi ve eşinizin formunuza giremeyeceksiniz, onu da mülakat alınca yapacaksınız [email protected] adresine mail atıp.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |