DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @buendia eb3 sayfasına baktınız mı?

• @Yıldıray81 yok bakmadim, bakayim oraya da

• @buendia o turk kafasiyla yapilmis cok yuzelsel bir video.Emlak vergisidi sigortasiydi aulik bakimi evin tamamini cash ile odeseniz bile size ayda en az 1000 dolara patlar. Tr de kim emlak vergisi sigorta oduyor ki 2 3 senede bir vergi affi 🙂 olay almq degil yurutebilmek

• @Yıldıray81 eb3 sayfası ne?

• @Henry-bloor 400k üstü bir evi alacak kişi için aylık 1k masrafın sorun yaratacağını sanmıyorum

• @timtim eder yilda 12 bin 10 yilda 120 bin eder.Emlak olayi tr deki gibi degil 10 sene once 800k ev 500k ya da duser. Tr deki gibi 400k lik ev 4 milyon olmaz.

• @timtim İstihdam bazlı green card. Sayfasına girip okumanızı öneririm. O şekilde başvuru yapıp sabır dolu bekleyişin ardından gidenler de var.

• @lumos bizde dört kişilik bir aileyiz(17 ve 14 yaşlarında cocuklarim).Kizim lise son sınıfta oğlumda hazirlik sinifi olan iyi bir lise kazandı.Bir kere giriş çıkış yapıp en azından kızımı buradan mezun edip orada üniversiteye başlaması,oglumunda hazırlığı bitirip liseye orada başlaması sizce nasıl olur?(akrabalarımız var sagolsunlar köstekten başka birsey degiller)

• @Perihan-0 3 çocuğu olan birisi olarak söylüyorum ki bence zaman kaybetmesin çocuklarınız. Oğlunuzun hazırlık aşamasında öğreneceği dille orada ortalama bir lise de bile daha hızlı öğrenecek ve adapte olacaktır. Çocukların okula adapte olması yaş ilerledikçe zorlaşır. Ama size tavsiyem şudur; gideceğiniz eyaleti okul puanlarına göre seçmeniz yönünde. İyi bir puana sahip okul çevresine yerleşebilirseniz çocuklarınıza en güzel seçim yapmış olursunuz. Ben kazanmış olsaydım gideceğim eyalette hangi bölgeye bile yerleşmek istediğimi belirlemiştik eşimle. Bunu da okul puanlarına göre yapmıştır. İş bişekilde bulunur nasılsa, önemli olan okul.

• @Yıldıray81 teşekkür ederim

• @Yıldıray81 yazdıklarınız moral oldu.Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

• Rica ederim. Bu şahsi görüşten ziyade greencardla Amerika'ya göç eden çocuklu ailelerin izledikleri bi strateji. Çok ailenin yerleşme hikayelerini dinledim. İşinizi kolaylaştıracaktır, dilerim de öyle olur. Başarılar..

• @Yıldıray81 çevremdeki neredeyse herkesin negatif yorumlarından o kadar yoruldum ki yazdıklarınız gerçekten çok iyi geldi.Bazen sormak ve tekrardan sormak hissediyor insan.Sans sizinle olsun 🙏

• ⭐⭐

@Perihan-0 Teknik olarak bir sakincasi yok fakat alti aydan uzun sure ABD disinda kalma konusuna ya da re-entry permit basligina bir goz gezdirmenizi de tavsiye ederim.

Kizinizin ozelinde liseyi bititrmesi faydali olacaktir ama tabii detaylari bilmiyorum ama oglunuzun Turkiye'deki bir (ne kadar iyi olursa olsun) lisenin hazirlik programindansa ABD'de daha iyi ve duzgun Ingilizce ogrenecegine eminim. Bu son paragraf sadece kisisel gorusumdur. Sevgiler ve basarilar.

• @lumos teşekkür ediyorum hemen bakacağım.

• @Henry-bloor 10 sene once 800k olan ev anlik piyasada 500k duser kismi abarti olmus. Evin sene icinde degerlenmesi vs bir suru parametre var. Emlak her zaman artar hele ki 10 sene bandinda yaziyorsaniz kesin artar. Vergiden TR de oldugu gibi afla kacilmiyor ama emlak sizin yazdiginiz gibi bi deger kaybi yasamaz. Morgage sisirmesinden zarar etmis olabilirsiniz ama bu yazdiginiz genelleme yanlis.

• @Perihan-0 lise son sinif olan kiziniz icin su anda common app uzerinden basvurular basladi ve universite icin basvurmaniz iyi olur. ABD de lise mezuniyetinde degil, 11. sinif sonunda universite basvurulari yapilmaya baslaniyor. Iki ulke sistemi farkili. Hazirlik okuyan cocuk icin de soyle yazayim, burada cocugun yasina bakiyorlar sinifa yerlestirme zamaninda. Hazirlik Trde okur ise, ABD de lise 2. sinif baslayacaktir ama eyalete gore degisir bu. Hazirlik sonrasi,lise 2 baslasa da yaz dersleri var yani panik edecek bir konu degil, halledilebilir. Mumkunse hizlica buraya yerlesin ve kizinizin okumayi dusundugu eyalete yerlesin . Eyaletlere gore degisen kurallar var.

• @cnpist teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.Buyuk ihtimalle ilk etapta florida boynton beach te olacagiz(gösterdiğimiz adres burada )
    Size bir kaç soru daha sormak istiyorum müsade edersiniz

• @Perihan-0 tabiki

• @cnpist vizemiz onaylanması durumunda Ekim ayından önce gitme ihtimalimiz yok gibi (satılacak şeyler var devredecek dükkan vs)Okula baş vurduk kabul aldık diyelim burada devam edip oraya nasıl nakil olacak ?
    İngilizce kesinlikle yeterli degil(yıllarca pandemiye kadar Amerikan Kültürün ing.kursuna gittiler)
    Okula kayıt olmadan 1 sene ing.hizlandurilmis kursa gitmelerine izin veriliyor mu?
    Oğlumla kizimi aynı liseye kayıt yaptırabilir miyim?
    Arkadaşlarımız var kimse yol göstermiyor gerçekten çok üzgünüm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |