DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@denizci10 Orçun bey uzun zamandır girip okumuyorum forumu size kim ne dedi bilmiyorum ama hadsizlik etmiş foruma karşılıksız verdiğiniz emek büyük ne zaman birşey sorsak yardımcı oldunuz

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene çok teşekkür ederim desteğiniz için.

• @Zelene ben yeniyim forumda orcun bey olayi nedir ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Henry-bloor buyurun dilerseniz bana da sorabilirsiniz

• @denizci10 ne oldu bir sorun mu var ? konuyu bilmiyorum biri problem mi cikardi yada hakaret mi var ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Henry-bloor bazı hadsiz kişiler bana güvenilmez dediler ama kendileri hem foruma yeni üye olmuş hem de daha önce hiçbir paylaşım yapmamışlardı. O dönemde çok az kişiden destek almıştım. Mevzu bununla ilgiliydi.

• @denizci10 bosver isteyen alir gider istemeyen yemez birakir...Nerede yasiyorsunuz ?

• Yoğun bir çalışma temposunun ardından sezonun yavaşlaması ile birlikte buraya tecrübelerimi dökmek icin sonunda vakit bulabildim. Dairy Queen fastfood zincirinde POS olarak ve arcade vr oyun salonunda supervisor olarak çalışıyorum. South Dakota oldukça sakin doğası harika ama bana göre Amerika olmaya uzak bir yer. Bircok nehir, kanyon ve en önemlisi mount Rushmore olmasına rağmen dunkin sonuçta bile olmaması gülünç. Kredi skorumu oluşturmak istediğim için geç de olsa Discover dan kredi kartı başvurusunda bulundum ve arkadaşım 2000 ben 500 dolar limit aldım. (Neye göre belirleniyor bilmiyorum.) Facebook marketplace üzerinden 1300 dolara 94 supercab Ford f150 xlt aldım ve Bill of sale eksikliginden notarized affidavit ile uğraşmak zorunda kaldım. ( bu formu aldığınız zaman ya upsten ya treasure office den ya da city hall gibi yerden belirtilen kişi ile birlikte idlerinizi sunarak gözetim altında formu doldurup mühürletiyorsunuz.) iş arkadaşlarımın ve sosyal çevremin çoğu Amerikan, oldukça kafa dengi olduklarını söyleyebilirim. ve burda gerçekten emeğinizin karşılığını veriyorlar. 4th of july da çalışan herkese 150usd bonus verdiler, labor day de yaklaşıyor 2 3 4 eylülde gün başına 50 dolar bonus verecekler. Sezon sonuna kadar adamlarla kaldığım için bizimle kaldığınız için teşekkür ederim diyip 300 dolar bonus verdiler. Amerikanlar gerçekten çalışanına değer veriyor. Türkiye’de BMW sahibi idim ve yağ almak cebimi çok yoruyordu, burda en baba yağ 25 30 dolar inanılır gibi değil. Lastikler de çok ucuz akü de öyle. Buradaki rahatlığa ve ucuzluğa alıştığım için herhalde Türkiye’ye dönsem intihar ederim gibi. Burası anlatılandan daha güzel. Hiçbir şey göründüğü gibi kolay değil diyenlere inanmayın. Kötü bir gün geçirirken müşteri ile samimi bir sohbet tüm gününüzü harika hale getirebiliyor. Arabayı üzerime kaydettirilen dmvdeki görevlinin hatası ile sanırım beni Amerikan olarak işaretledi evime registration acknowledgement card gönderdiler. Selective Service numaram bile oluştu ama ordu centerina gidip konuştuğumda beni greencard olmadan alamayacaklarini söylediler ☹️ yarın birgun gidip navy ofisi ile de konuşacağım armye alt sınıf insanlar gidiyor zaten air forcedan zorunlu veteran olarak ayrılan employerimin kardeşinin dedigine göre. Türkçe bildiğim için belki işlerine yararım kim bilir hahaha.

Park officer tarafından insurance im yokken çevrildim. Kendinizi ifade edebiliyor olmanız gerçekten çok önemli, adama arabayı yeni aldığımı pink slip i dmvye turn in yapamadığımı notarized affidavit ile uğraşmak zorunda kaldığımı yaşadığım yeri söyleyince bundan sonra kasabadan dışarı insurance alana kadar çıkmıyorsun arabayı üzerine almana gerek yok insurance yaptırmak için diyip saldı. Bu elemanlar fbidan bile tehlikeli, sıradan bir polis search warrant olmadan eve girip arama yapamiyorken bunlar su hayvani vurdun evine aldın diyip pat diye görebiliyormuş tüm Amerikan arkadaşlarımın söylediğine göre. County sheriff e sıcak bakılırken bu kolluk kuvveti pek sevilmiyor. Bu da böyle bir anim

• alt metni

alt metni

alt metni

alt metni

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐

@Henry-bloor teşekkürler. Houston'da.

• ⭐⭐

@denizci10 Orçun bey şirketinizin ilk webinarına katıldım ben.Gerçekten çok açıklayıcı olmuştu benim için.Sorduğum sorulara yanıt almıştım.
    Amerikada turist vizesiyle gidip sıfırdan hayat kurmak gerçekten zor.Bir kaç kez yazdım Türkiyede şehir değiştirirken bile insanların alışması aylar sürebiliyor.Kaldıki ülke değiştiriyorsunuz. Kim ne derse desin siz bilgi birikiminizi paylaşmaya devam edin. Anladığım kadarıyla eb3com için yazılanlarla alakalı konu. Bahsettiğiniz gibi bizde malesef yeni bir işe giriştiğinde hemen nasıl başarılı olamayacağınız konuşulur.Ama başardığınızda da insanlar kafalarını kuma gömer sus pus olur. Ben sizlerin ilerde daha iyi yerlere geleceğinizi inanıyorum.Başarılar.

• ⭐⭐⭐⭐

@selamibasaran çok teşekkür ederim desteğiniz için.

• @denizci10 houstonda ev almak istiyorum harbiden guzel hemen satilabilecek ama cok pahali olmayan ama guvenli nezih olan nereleri tavisye edersiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Henry-bloor dilerseniz emlakçı bir arkadaşım var onun bilgilerini sizinle paylaşabilirim. Kendisi çok uyguna evler buluyor. Yardımcı olur size de.

• @denizci10 paylaşırsanız sevinirim .Cok teşekkürler

• Herkese merhaba;
    Bir kaç yıldır bu foruma üyeyim. GC çekiliş başvurusu için araştırırken üye olup okumaya, öğrenmeye başlamıştım. Kendi küçük çevreme göre bu konuda "uzman" olarak nitelendirilen ben aslında ABD'de yaşam konusunda bir çoğunuza göre ortalamanın altında bilgi sahibi olabilirim 🙂 Tüm bildiklerimi bu forumdan okuyarak, yeni konuları daha derin araştırarak edindim. Bu sebeple bu forumu var eden, zenginleştiren, bilgi paylaşımı yapan her bir bireye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
    Bizim hikayemiz 2019 Nisan'ında ABD'yi ziyaret etmemizle başladı. Çocukluk hayalim olan New York için çalışmaya başladığımda para biriktirmeye de başlamıştım. Sonrasında hayalime dahil olan eşim ve çocuğumla nihayet 2019 da 10 günlüğüne bu hayalimi gerçekleştirdim. Daha önce bir çok kez Avrupa'nın çeşitli şehirlerini gezme fırsatı yakaladığımdan Newyork bana çok sıcak ve samimi gelmişti. Newyork'tan döndüğümden beri oraya tekrar gidebilmenin hayalini kurmaya başladım.
    2019 Kasımdan itibaren her yıl GC çekilişine başvurdum. Buraya yazmamdan da anlaşılacağı gibi şans bize gülmedi. 🙂 Ama ben pes etmeyerek yeni yollar yeni planlar yapmaya başladım. Bu süreçte oğlum 6 yaşına geldi. Bu sene 1. sınıfa başlıyor. Bu sebeple eşimle oturup konuştuk, bir plan yaptık ve Allah'tan bir mani olmazsa Nisan Ayında ABD'ye gelme kararı aldık. İkimiz de farklı sektörlerde 10 yılı aşkın iş tecrübemiz mevcut. İkimiz de çalışıyoruz. Bu planı ilk kez sesli söylüyor ya da biriyle paylaşıyorum. Bu sebeple şu an buraya bunu yazmak benim için de bir dönüm noktası.
    Açıkçası işler biraz ciddiye bindiği için hafiften heyecan ve stres olmaya başladım. Böyle bir plan aklımızda yokken taşınanların storylerini izlemek yazdıklarını okumak daha farklı hissettiriyordu. O zamanlar daha çok " Biz de gidelim, ne yapacağız burada, deneyelim en azından, bizi burada tutan ne" gibi cümleler kuruyorken şimdi aynı hikayeleri izlerken "Nasıl yaptılar, vazgeçmek istediler mi, tüm hayatını burada bırakıp gitmek nasıl bir his acaba, aileler akrabalara ne dediler" gibi düşünceler geçiyor.
    Sanırım doğru yoldayım 🙂
    Nisan ayına kadar neler yapacağız, neden nisan, Abd'de nereyi seçeceğiz, neler olacak gibi konuları hepsini detaylıca anlatmayı hatta fikir alışverişinde bulunmayı çok isterim. Belki planladığım bir şey buradaki dostlar sayesinde daha güzel bir şeye dönüşür kim bilir? Gelmek isteyip de bu yola çıkmaya cesaret edemeyenlere belki bir ilham olurum.
    Son olarak @denizci10 bey, canım @ahsenaydgdu ve yeni tanıştığım @dytmelek hanıma destekleri ve yardımları için teşekkürü bir borç bilirim.

• ⭐⭐

@agb_48 Kararınızı tebrik ediyorum öncelikle. İnsanın içine göçme ateş düştükten sonra önündeki zorlukları kolayca aşacaktır. En azından ben öyle düşünüyorum. Eşinizle birlikte karar almanız çok önemli.Zorlukları beraber aşacaksınız ve birbirinize çok destek olacaksınız. Yalnız gidenlere göre daha avantajlı olacaksınız. Hangi yolu izleyeceğiniz önemli tabii. Başarılar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@agb_48 hakkınızda hayırlısı olsun önemli olan buna karar vermek ve bu yönde adımlar atmak. umarım bir yerde denk gelir ve görüşürüz.

• @agb_48 Hayırlı olsun şimdiden. Sizi ve ailenizi de güzel bir hikayenin kahramanları olarak okumak isteriz ileride 🤗

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |