DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba ankara için 4 temmuza randevu aldım. Ek belgeler istenebilir diyor, aile durumun, maddi durumun bunu ispatla diyor nasıl olacak. Tam olarak istedikleri belgeler nelerdir? Konsolosluğu aradım bilgimiz yok diyor. Daha erken bir tarihe nasıl randevumu çekebilirim? Ne yapmam gerekli?

• @coshqun merhaba hangi belgeleri istediler? Ek belgelerde maddi durumunuzu ve aile durumunuzu nasıl kanıtladınız, konsolosluğu aradım ama bununla ilgili bilgi vermiyoruz diyor

• 2 sene önce vize başvurum reddedilmişti memur olmam avantaj sağlar düşüncesiyle evli olmama rağmen tek başvurmuştum ve hiç yurt dışına çıkmamıştım.Bugün 2 sene sonra tekrar randevumuz vardı eşimle birlikte biri yunaistan biri almanyadan 2 schengen vizesi aldık ve eşim 2 ben 3 kez yurtdışına çıktım bu süreçte ve 6 ülke gezdik ve başvurumuz onaylandı.
    Neden amerikaya gitmek istediğimizi(turistik)
    Kaç gün kalacağımızı(10)
    Daha önce hangi ülkelere gittiğimizi ve başka pasaportumuz olup olmadığını(almanya,fransa,hollanda,belçika,italya,yunanistan,romanya 1 senelik schengen vizem pasaportumda mevcut onlara baktı,başka pasaportumuz yoktu)
    Ne iş yaptığımızı(ben memur eşim özel sektörde müşteri ilişkileri yöneticisi)
    Kaç yıldır çalıştığımızı(ben 10 eşim 7)
    Ne kadar maaş aldığımızı
    Eşime çalıştığı şirkette kaç personel olduğunu(40)
    Evimiz olup olmadığını sordu(evimizin olduğunu bildiğini düşünüyorum.tapuyu yanımızda götürmüştük bakabilirsiniz diye gösterdim gerek yok dedi.

Daha önce red almam dışında olumsuz bir durum yoktu bu durumu belki irdeler diye düşünmüştüm ama bunla ilgili hiçbir şey sormadı.Genel olarak vize vermeye meyilli bir hava vardı.2 sene önce şartları sağlamadığım için haklı olarak red verildi bende olsam kendime red verirdim o zaman.şimdi daha doğru bir plan ve hazırlıkla vizemizi aldık isteyen herkeste alır vizesini umarım.
    önümüzde bir çifti uzun süre bekletti bir trafik kazası yapmışsınız bunla ilgili mahkeme açılmış bu mahkemeyle ilgili biraz daha detaylı evrak istiyoruz bunları bize daha sonradan gönderin falan dedi.red verip gönderebilirdi ama yapmadı.
    Tecrübelerimi aktarmak istedim herkese bol şanslar

• ⭐⭐

@davidluiz4 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun

• @davidluiz4 hayırlı olsun

• @davidluiz4 tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@davidluiz4 Bu deneyim bir çok kişiye örnek olacaktır, elinize sağlık. Vizeniz hayırlı olsun.

• Herkese teşekkür ederim saolun

• Merhaba sevgili Yeşil Kart forum üyeleri.

Çok okudum ama insan yine kendi yazdığı sorulara cevap arıyor. 28 Ağustos pazartesi günü eşim ile birlikte vize görüşmemiz var Ankara'da.

Ben DS160 formunu 2022 Aralık ayında doldurdum ve bana 28 Ağustos a gün verdiler

1- Haliyle seyahat planını Aralık ayında DS160 formunu doldurduğumda 2023 Eylülünün ilk haftasına yapmıştık ve bu plan suya düştü. Sizce DS160 formunu tekrardan doldurmalı mıyım veya randevu tarihini ne zamana vereceğinizi bilmediğim için böyle bir plan yaptık siz vize verirseniz önümüzdeki günlerde yine plan yapmak istiyoruz gibi bir muhabbete girebilir miyim? (kadar muhabbet etsek vakit oluyor mu?)
    2- Gelir seviyemizde haliyle geçen seneye göre + bir durumda söz konusu bunuda tekrar işlemelimiyim eğer baştan dolduracaksam.
    3- DS160 confirmation çıktısında destekleyici evraklar ile gelin diyor fakat visa sitesinde pasaport ve foto ile gelin diyor. Bir çok kişi evrakla gidiyor ama kimse bakmıyor diyorlar. sizce evrak toplamaya gerek var mı ? Evrakları içeri alıyorlar mı?
    4- Mülakata eşim ile beraber mi giriyoruz yoksa tek tek mı? Beraber giriyorsak birimiz mi sizce iletişim kurmalı?

Bunun ile ilgili deneyimleri olan arkadaşlardan cevap alabilirsem çok sevinirim.

• ⭐⭐

@Onur-Ercan Konu başlığı hatalı ama ben yine buradan cevaplayayım sorularınızı:

1- ds-160 formunda güncel bilgiler yer almalı, dolayısıyla güncellemenizi tavsiye ederim.
    2- mutlaka güncelleyin.
    3- sormasalar bile tüm belgeler yanınızda olsun. evet içeri alıyorlar.
    4- randevuyu grup olarak aynı saate aldıysanız beraber girebilirsiniz. ikinize de soru sorabilir görevli. bizim görüşmemizde ben sözcü olmuştum ve tüm sorular bana gelmişti.

• Herkese merhaba ,

25 Ağustos Cuma günü Ankara da sabah 8 de eşimle beraber Turist vizesi görüşmemizi gerçekleştirdik . Çok şükür bir sorun olmadan turistik vizemiz onaylandı . Burada yazılan deneyimlerden okuduğum kadarıyla mülakata giren insanların konusmalarından vizeyi alıp alamayacaklarını %100 oranda doğru bildim , yaklaşık 8-9 görüşmeyi yakından dinledim . Yaşı 20-40 arasında olup tek başına mülakata girenler genelde red alıyor şeklinde gözlemledim . Orada kızı veya oğlu olup onu ziyarete gitmek isteyen yaşlı insanların hepsinin vizesi onaylandı. Bunun yanında görevlinin nereye gideceksiniz ve kaç gün kalacaksınız sorusuna net bir cevap vermeyip 10-20 gün ,, 1-2 ay şeklinde yuvarlak cevap veripte vize alan görmedim . Benim kendi düşüncem her cevap net olmalı , bir plan dahilinde olduğunu hissettirmelisiniz . Kendi profilimiz ve mülakat deneyimimize gelince ;

Ben 29 eşim 30 yaşında , çocuğumuz yok .Ben 7 yıllık makina mühendisiyim ve şu an hali hazırda global bir firmada çalışıyorum , eşimde 7 yıllık öğretmen ve özel bir kurumda çalışıyor . Son 1 yıl içerisinde Avrupa seyehatlerimiz oldu ( İsviçre , İtalya , Avusturya , Bosna,Yunanistan) .

G: Görevli
    B: Ben

G- Merhaba , nereye gitmek istiyorsunuz ?
    B- New York
    G-New York ta ne yapacaksınız ?
    B-Central Park , Times Square , Empire State Building i görmek istiyoruz
    G- Ne kadar kalacaksınız ?
    B-10 gün
    G-Ne iş yapıyorsunuz ?
    B- Ben mühendisim eşim öğretmen
    G- Devlette mi öğretmen ?
    B- Hayır özel kurumda
    G- En son ne zaman yurt dışına çıktınız ?
    B- Ağustos yani bu ay yurt dışına çıktık
    G- Nerdeydiniz ? (Bu sırada pasaporttaki giriş çıkışları kontrol ediyordu ve bilgisayarda bir şeyler yazıyordu )
    B- Tatil için Yunanistan a geçtik
    G- Vizenizi onaylıyorum , 1 hafta içerisinde PTT den alabilirsiniz .

• ⭐⭐

@koray__1158 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @koray__1158 tebrikler vizeniz hayırlı olsun iyi tatiller dilerim.

• Merhaba , 17 Ağustosda mülakatta onay aldım ancak hala issued'a dönmedi. Sizce ne zaman onaylanır? Bu kadar uzun süre bekleyen kişiler var mı?

• ⭐⭐

@sorrybro görüşmeniz yoğunluğa ve haftasonuna / resmi tatillere yakın bir zamana denk geldiğinde basım süreci uzayabiliyor. 15 iş günü kadar uzadığına yönelik deneyimler vardı forumda.

• Çok teşekkürler @tufank, Yakında biletim var, umarım daha fazla gecikmez 🙂 Gelişme olduğunda buradan güncelleme yazacağım, benzer durumda olan kişilerinde faydalanması için.

• @sorrybro, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

Çok teşekkürler @tufank, Yakında biletim var, umarım daha fazla gecikmez 🙂 Gelişme olduğunda buradan güncelleme yazacağım, benzer durumda olan kişilerinde faydalanması için.

Bugün postaya verildi. 14 gün sürdü toplam.

• Arkadaşlar eşimin şahıs firması var ve ihracaat yapıyor 10 yıllık turist vizesi var ve Amerika'ya fuar ve müşteriler için gidip geliyor. Ben ve iki kızım için 2024 yılı Ağustos ayına vize randevusu aldık. İki senedir eşim ve ben green carda başvuruyoruz ve çıkmıyor. 2023 Ekim ayında üçüncü başvurumuzu yapacağız. Benim merak ettiğim nasip kısmet ederde 2024 Mayıs ayında green card çıkarsa eğer 2024 Ağustos ayındaki turist vizesi için mülakata gitmek gerekir mi. Eğer mülakat iyi geçerde turist vizesinide alırsak green card için mülakat ve vize işlemlerine olumlu veya olumsuz etkisi olur mu merak ediyorum.

• @cetinmutlu, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

Arkadaşlar eşimin şahıs firması var ve ihracaat yapıyor 10 yıllık turist vizesi var ve Amerika'ya fuar ve müşteriler için gidip geliyor. Ben ve iki kızım için 2024 yılı Ağustos ayına vize randevusu aldık. İki senedir eşim ve ben green carda başvuruyoruz ve çıkmıyor. 2023 Ekim ayında üçüncü başvurumuzu yapacağız. Benim merak ettiğim nasip kısmet ederde 2024 Mayıs ayında green card çıkarsa eğer 2024 Ağustos ayındaki turist vizesi için mülakata gitmek gerekir mi. Eğer mülakat iyi geçerde turist vizesinide alırsak green card için mülakat ve vize işlemlerine olumlu veya olumsuz etkisi olur mu merak ediyorum.

Büyük oranla greencard çıkmış kişilerin ds260 formu doldurduklarını gördükleri için göçmenlik başvurunuz var diyerek turist vizesini onaylamıyorlar. Alabilen tek tük kişi okuduğumu hatırlıyorum ama çok nadir olan bir durum. Size tavsiyem vize randevunuzu mayıstan öne çekip vizenizi almayı çalışın, hem greencard çıkarsa da duruma göre turist vizesi ile ABD ye gidip aos işlemlerini yapma imkanı bulabilirsiniz. Malum Ankara son bir kaç yılda çok iyi performans sergilemiyor DV konusunda.

• ⭐⭐

@cetinmutlu, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

Arkadaşlar eşimin şahıs firması var ve ihracaat yapıyor 10 yıllık turist vizesi var ve Amerika'ya fuar ve müşteriler için gidip geliyor. Ben ve iki kızım için 2024 yılı Ağustos ayına vize randevusu aldık. İki senedir eşim ve ben green carda başvuruyoruz ve çıkmıyor. 2023 Ekim ayında üçüncü başvurumuzu yapacağız. Benim merak ettiğim nasip kısmet ederde 2024 Mayıs ayında green card çıkarsa eğer 2024 Ağustos ayındaki turist vizesi için mülakata gitmek gerekir mi. Eğer mülakat iyi geçerde turist vizesinide alırsak green card için mülakat ve vize işlemlerine olumlu veya olumsuz etkisi olur mu merak ediyorum.

Randevunuzu Mayıs öncesine çekin ki, olası bir çekiliş kazanmanız durumunda red yemeyin. Turist vizesini mutlaka almaya bakın, çekilişi kazanmanız durumunda ola ki dosya numaranız büyük olursa Ankara'dan mülakat alamayacaksınız bu durumda AOS yapmak için ailecek ABD'ye gitme şansınız olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |