DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Perihan-0 Geçmiş olsun mülakatınızda başarılar dilerim.

• @Borankartl Mülakatınızda başarılar.

• @Selcann Mülakatınızda başarılar.

• @mstfak iyi dilekleriniz için teşekkürler, heyecanla interviewi bekliyorum

• @Tahsin-Sav Geçmiş olsun mülakatınızda başarılar dilerim.

• Merhabalar,21 temmuzda mülakata girdim, yoğunluktan anca yazabiliyorum.
    25 temmuzda pasaportum vize basılı şekilde ais ile belirttiğim ptt şubesine geldi,sms ile postanın teslim alındığı ve geldi bilgisi geliyor.

Konsoslosluk görevlisi tarafından talep edilen belgeler;

• adli sicil kaydi arsivli (edevletten)

• kirmizi damgali vukuatli aile bireylerini içeren nüfus kayit(nüfus müdürlüğünden randevu ile gidiyorsunuz, büyük şehirlerde son ana bırakmayın yoğunluk olabilir)(ekstra arkasına kaymakaliktan ücretsiz apostil yaptirdim ne olur ne olmaz diye)

• diploma orjinali ve fotokopisi

• transkript orjinali ve fotokopisi

• hesap dökümü+şu kadar toplam parasi var yazisi+ hepsine cift imza+cift imza sirkusu fotokopisi(ING banka gorevlisi)

• Güncel pasaport

• 5x5 beyaz font resim

şuan aklıma gelenler bunlar

Ek olarak
    Mülakat maili saati cn vs olan üstü logolu olan sayfa ve ais kayıdının bilgi kısmı var orayı da yazdırıp gitmenizde fayda var. İstenmedi ama kapıda son dakika forumdan birkaç arkadaşla belgeleri karşılaştırırken bu iki belgenin bende olmadığını fark edip ufak bir koşuşturma yaşadım. Eğer mülakat günü son dakika bir eksiklik fark ederseniz dış kapıdaki polise sorun, 500 metre ilerde avm ve büfe var, hızlıca çıktı alabilirsiniz. Avm'nin içinde de var ama sabah kapalı olabilir, avmnin az ilerisinde büfe var çıktı alıyor(7.30 da açıktı).
    Kapıda yardımcı olmaya çalışan forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim.

Belgeleriniz tam olduktan sonra gerisi direktifleri takip etmek. Konsolosluk çalışanları yeterince ilgili.

Dip not: Ben de banlananlardanım. Bence adminler biraz fazla katı ve gerginler ama canları sağolsun, emekleri çok. Şuana kadar forum sayesinde çok fazla bilgi edinebildim. Her şey için çok teşekkür ederim.
    Umarım herşey dilediğiniz gibi olur.

• @bendenizberk vizeniz hayirli olsun, tebrik ederim. Vukuatli nusuf kayot ornegini herkes e devletten almis, sizden ozellikle mi damgali istediler yoksa siz mi oyle tercih ettiniz?

• @mstfak çok teşekkür ederim.

• @bendenizberk vizeniz hayırlı olsun tebrik ederim.

• @Yıldıray81 çok teşekkür ederim inşallah.

• @mstfak Teşekkür ederim 🙏🏻

• Herkese selamlar

Unganlar ve Mulaket deneyimimi biraz gec yaziriyorum. Su anda Amerikanin Texas eyaletinin Austin sehrinden yaziyorum. Gec olsun guc olmasin 🙂

6 Subat 2023 Unganlar

10:30 daki randevum icin 15 dk onceden klinige gittim.Ilk kayit islemi icin 4. kata ciktim. Istenen butun evraklari teslim ettim. Fotograf cekimi yapildi. Burdaki islemler tamamlandiktan laboratuvar islemleri icin 3. kata yonlendirdiler. Burada 47 dolar odeme yaptiktan sonra lutfen salonda bekleyin test islemleri icin size seslenecekler dendi. 10 dakika sonra kan testi icin cagirdilar. Kan alimi tamamlandiktan sonra salonda bekleyin akciger tomografisi icin tekrar seslenecekler dendi. 5 dk bekledikten sonra cagirdilar ve akciger testini yaptilar. Testler tamamlandiktan sonra evraklarimi alip tekrar 4. kata ciktim. Ilgili kisi saat 12 de muyene icin tekrar gelmemi soyledi. Bir kac saat beklemek icin yakin civardaki bir kafeye gittim ve muayene saatini bekledim. 5 dk kala tekrar unganlara gittim ve 4. katta doktor muayenesi icin beklemeye basladim. Muayeneden once 350 dolar bir ücret ödedim. Bir sure sonra cagirdilar ve muayene odasina gectim. Muayene icin verdikleri onlugu giydim ve 3-4 dakika sonra doktor geldi. Ilk once tansiyonumu olctu. Sonrasinda psikolojik bir travma yasayip yasamadigimi, herhangi bir yerinizde iz olup olmadigini, dovme veya piercing olup olmadigini sordu. Bu esnada da sol koluma sadece bir asi yapti. Muayene islemi bittikten sonra salona tekrar dondum ve yarin oglen saatlerinde sonuclariniz alabilirsiniz dediler. Ertesi gun gittim ve sonuclarimi aldim.

24 Subat 2023 Mulakat

Normalde mulakat gunum 10 Subat tarihindeydi. Ulkemizde yasanan deprem felaketinden dolayi mulakat tarihim 24 Subat'a ertelendi. Konsolosluk bunu mail uzerinden iletti. Deprem zamanları telegram grubunda ertelenebilecegi ile ilgili de bir muhabbet olmustu. Saglik muayenesi sonuclarini aldiktan sonra Istanbula geri dondum ve mulakat tarihini beklemeye basladim. Bu sure zarfinda hem isime devam ettim hem de evraklari surekli kontrol ettim. Mulakat gununden bir gun once Ankara'ya gittim.Bir gun onceden giderek konsolosluk binasina baktim. Konsolosluk binası yeni yapilmisti. Konsolosluk binasinin fotografini cekmek yasak. Dikkat ediniz 🙂 Ben cektim ve ordaki nobet tutan polis silmek icin beni uyardi. Telefonumdan fotografi sildim. Sonra kaldigim yere geri dondum ve sabah olmasini bekledim. Ve nihayet mulakat gunu geldi. Mulakat saatim sabah 11 deydi. 1 saat onceden konsolosluk binasinin onune gittim. Epey kalabalikti. Esyalarimi konsolosluğa yakin bir büfeye 50TL karsiliginda emanet ettim. Son kez evraklari kontrol ederken e-devletten aldigin nufus kagit orneginin tarihinin gectigini fark ettim. Bunun bir sorun olabileceğini dusundum ve maps den bir kırtasiye buldum. 15 dk mesafedeydi. Gittim ve yenisini cikardim. Konsolosluğa geri dondum ve sirada beklemeye başladım. Epey sıra vardi ve yavaşlar ilerliyordu. Tedirgin olmaya baslamistim. Pasaport kontrolunun yapildigi bölümdeki calisan kisiye durumu anlattım ve anlayış göstererek ilk siraya aldi. Pasaportumu verdikten sonra konsolosluga girişimi kapısına yönlendirdi. Burada xray cihazından geçtikten sonra hızlı bir sekilde konsolosluğa girişimi yaptım. Giriste sol tarafta evrak kontolu yapılıyordu. Saraya geçtim. Bir 10 dk sonra sıra bana geldi ve confirmation number’in olduğu kagidi, vesikalık fotografimi ve pasaportumu verdim. Kontrol ettikten sonra pasaportumu geri aldım ve vize ücretini ödemek icin hemen ilerisinde sag tarafdaki veznedeki kisiye kredi kartımı verdim ve 330 dolar vize ücretininin ödemesini yaptım. Sonra bana bir sıra numarası verildi ve bekleme salonuna gittim. Ordaki ekranlarda sıra numaralar yazıyordu. Yaklaşık 15 dk sonra sıra numaram yandı ve ilgili alana gittim. Ilgili gorevli sırasıyla tum belgeleri istedi. Kontrol ettikten sonra lütfen salonda beklemeye devam edin dedi. Yaklasik yarim saat bekledikten sonra tekrar sıra numaram ekranda gorundu ve ilgili alana gittim. Burdaki gorevli güler yüzlü biriydi. Bana bazı sorular sordu. Amerikada tanidiginiz biri var mi? Nerede yasamayı düşünüyorsunuz. Kalacak yeriniz var mi? Hangi mesleği yapmayı düşünüyorsun? Daha once amerikada bulundunuz mu? gibi sorular sordu. Soruları cevaplandıktan sonra verdiginiz tum bilgiler icin yemin etmem istendi. Sonrasında bir kaç dakika daha islemlere devam ettikten sonra güler yüzlü bir sekilde tebrikler vizeniz onaylandı dedi. 1 hafta icinde adresinize kargo ile göndereceğiz dedi. Karsilili tesekkurlesmeden sonra konsolosluk binasından ayrıldım.

Bir hafta icinde pasaportum ve gecici vizem geldi.

Bu serüvende emegi gecen, yardimci olan, özelliklede yeşilkart forumunu kuran, telegram grubundaki adminlere çok teşekkür ediyorum. Herkesin vizesini almasını umuyorum. Ben su an Texas’in Austin sehrinde yaşıyorum. Geleli 2 ay bitti. Asil green card vizem ve ssn numaram geldi. Gecen ay surucu belgemi aldım. Su an burada hayata tutunmaya calisiyorum. Texas da yasamayı düşünen arkadaslar varsa yardimci olabileceğim bir konu olursa seve seve yardimci olmaya calisirim.

• @bendenizberk ne kadar bir birikim gosterdiniz acaba?

• @mesutyilmaz ne kadar birikim gostermistiniz acaba?

• @mesutyilmaz selamlar yeni hayatınızda başarılar dilerim. Austin ve Teksas hakkında izlenimleriniz nasıldır. Yaşam, ev bulma, ehliyet alma vs herkesin yaşayacağı ortak sıkıntılar hakkında detaylı bilgiler verme şansınız olur mu. Bizim de yaşamayı düşündüğümüz yerlerden birisi o yüzden ilk ağızdan güncel bilgilere ihtiyacımız olabiliyor. Anlayışınız için teşekkür ederim. İyi günler.

• @mesutyilmaz tebrik ederim hayırlı olsun vizesiz.Yeni hayatınızda çok güzel olur umarım.Teksas Turkiye'nin hangi şehri gibi?
    Barınma, okul,iş ve yaşam için bilgi verebilir misiniz?

• @mesutyilmaz tebrikler, bol şans ..

• @bendenizberk tebrikler, yeni yaşamınızda bol şans

• @mesutyilmaz Paylaşımınız için çok teşekkürler 🙏🏻Yeni hayatınızda bol şans ve mutluluklar dilerim. Zamanla alışıp adapte olacaksınız. Her zorlandığınızda bu vizeyi almak için harcanan emekleri enerjileri düşünün. Hakkını verin GC’nin. ✌🏻🇺🇸

• Herkese merhaba. Mülakata tahminen hangi aylarda girebilirim sizce? Ek olarak mülakatta ev, araba gibi gayrimenkullerin gösterimi söz konusu oluyor mu? Kabul ediliyor mu? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Umarım herkesin beklediği gibi olur tüm her şey. Sevgiler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |