DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zeynomistan Cok teşekkür ederim. Sizde almışsınız, vizeniz hayırlı uğurlu olsun, yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum

• Merhabalar,
    7 Ağustos Unganlar deyemimizi aktarmaya çalışayım 🙂
    Öncelikle 3 kişilik bir aileyiz ( çocuğumuz 5 yaşında )
    6 ağustos gecesi istanbul dan yola çıktık. Gruptan tanışıp arkadaş olduğumuz Selcan arkadaşımız ile aynı güne - saate randevu almıştık.
    yine gruptan tanıştığımız Musa arkadaşımız da sağolsun bize eşlik etmek için geldi.
    Randevu saatimiz 11:20 ancak saat 9:30 gibi gittik ve 5-10 dk içinde işlemlere başladılar.
    Sitelerinde isteyeceklerini belirttikleri belgelerin aksine sadece pasaport ve covid belgesini istediler.
    ve cn no yazan bi belgeyi istediler ( cn number'ı teyit edip geri verdiler) siz yinede bütün belgeleri yanınızda bulundurun ne olur ne olmaz 🙂
    Genelde ilk başta Düzen Laboratuvar'ına yönlendiriyorlardı (göğüs röntgeni ve kan alma işlemi için)
    ancak bizi ilk başta sırayla ( ben - eşim - oğlum olacak şekilde ) muayneye aldılar. orda ufaktan tırsmadık değil 🙂
    Çünkü selcan arkadaşımızı ilk başta röntgen- kan alma işlemine gönderip sonradan muayneye almışlardı.
    herhalde aileleri bu şekilde yapıyorlar diyip kendimizi biraz avuttuk 🙂 muayne esnasında sanırım ds-260 formunun son sayfalarında hani
    tüm sorulara ( hiç birini öldürmeyi düşündün mü ? , uyuşturucu kullanıyormusun ? ) hayır diyorduk ya , işte o soruları soruları seri şekilde soruyor 🙂
    ve siz ' yok hocam ' , ' hayır hocam ' demeye çalışırken anında aşılama işlemini bitiriyor 🙂 hani sağ kola kaç iğne yaptı sol kola kaç iğne yaptı sayamadım.
    neyse fiyata gelecek olursak unganlar kısmı için 3 kişi toplam 790 dolar ödedik. (Biz 3 er aşı gibi saymıştık ancak faturada 4 er aşı yazıyor. oğluma da 1 aşı yapıldı.)
    Düzen laboratuvarında sadece eşim ile bana işlem yapıldı bunlar içinde 85 dolar ödedik. Bu gün saat 2 gibi dosyalarımızı aldık. Umarım bu şekilde mülakat
    deneyimimizi paylaşmakta nasip olur.:)

• @Mr-Yavuz Çok teşekkür ederim. İnşallah sizlerde sonuca ulaşır vizelerinizi alırsınız. İsteyen herkes hayallerine kavuşsun

• @lumos Teşekkürler. Sizin vizenizde hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar

• @incomprisa Teşekkürler güzel dilekleriniz için. İlk önce Maskat grubuna girmiştim. Kalbim sizlerle. İnşallah kolayca alırsınız. Şimdiden tebrikler, Amerika da mutluluklar

• @tolga-a Çok teşekkür ederim sizin vizenizde hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar , başarılar dilerim

• @kuzey İnşallah . Sizin de vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar. Evet haklısınız bir sene boyunca çok sıkıntı çektik, neyse ki sonu iyi oldu. Her şey çocuklarımızın geleceği için. İsteyen herkes dileğine kavuşsun.

• @senamd Viyana'dan almışsınız. Mücadeleniz için tebrikler. Yeni hayatınızda başarılar. Bu hayatta mücadele şart, hele böyle bir ülkede duble mücadele gerekiyor. 🙂

• @gknatak97 tebrikler 🙂

• @Nurca, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Sizlere Hong Kong’a dosya tasıma sürecimden bahsedeceğim.
    Üniversite yıllarımdan beri defalarca Green card a başvurmuş ve çıkmamış biri olarak, nasıl olsa bana çıkmaz diye düşünerek, birazda iş güç, yoğunluk, yüksek lisans, bitirme projesi derken tamamen aklımdan çıkmış ve sonuçlara bakmamıştım. Temmuz ayı olmuştu. Bir akşam otururken 14 yaşındaki kızımın hadi baksana demesiyle siteye girip baktım tabi şok oldum. (You have been randomly selected) Kazanmıştım. İnanamadım, hep beraber sevinç yaşadık. Ds-260 formunu nasıl dolduracağımı araştırdığımda Yeşilkart Forum u buldum, oradaki bilgilerden faydalanarak formu en kısa sürede doldurdum ve gönderdim. Case numaram küçük olmasına rağmen geç submit in bir dezavantaj olduğunu geçen sene formu geç submit edenlerin mülakat alamadığını okuyunca ümitsizliğe kapıldım. Bu fırsat, çocukların geleceğiydi. Onların yurtdışında okuma ve bir hayat kurma şansı benim yüzümden kaçabilirdi. Forumda telegram grubunun olduğunu okudum, telegramı hiç kullanmamıştım, önceleri nasıl bir grup acaba diye tereddüt etsem de sonra gruba girdim, iyi ki de girmişim. Grup sayesinde elimden kaçmak üzere olan şansımı tekrar yakaladım. Buradan grup yöneticilerine yardımları için çok teşekkür ediyorum.
    Visa bulletin den takip ediyordum. Aralık 2022 de case numaram current olmuştu. KCC den sorguluyordum (Your case number is now current for interview processing) diyordu fakat hala Ankara’dan mülakat gelmiyordu. DV2023 Türkiye grubunda dosya taşımaktan bahsediliyordu. Eşimle konuştuk ve dünyanın neresi olursa olsun gitmeye karar verdik, vize isteyen istemeyen birçok ülkeye mail atmaya başladım. Mart ayında Viyana dosya kabul ediyordu, ben de belirli aralıklarla mail atmaya başladım. Dosya kabul etmeye başladıklarında, değerlendireceklerini yazıyorlardı. Benim dosyamı da kabul edebilirler ümidi ile Schengen vizesine başvurduk. Daha önce Almanya’ya gittiğim için vize almam zor olmadı, bütün aile için çoklu giriş ve uzun süreli vize aldık. Nisan başında Viyana tekrar dosya kabul etmeye başladı. Grupta Viyana’ya çok yazmayın sıraya alıyorlar vs deniyordu fakat öyle olmadığı çok kısa sure sonra ortaya çıktı. ilk defa nisanda başvurup ta dosyası taşınanlar vardı, oysaki ben martta başvurmuş ve hala olumlu cevap alamamıştım. Bence, o anda kimin mailini görüyorlarsa listelerine onu alıyorlar diye düşünüyorum. Çok mütevazi olmamak ve sürekli kendini hatırlatmak lazım, bir sure sonrada herkese kapasitemiz dolu diye dönmeye başladılar. Kıl payı Viyana’yı kaçırmıştım. Neyse ki Schengen vizemiz boşa gitmedi, Selanik’e gidip Atatürk’ün evini gezdik, çocuklara güzel bir anı oldu.
    Bu arada, bütün dünyaya mail atmaya devam ediyordum. Haritada yerini bile bilmediğim yerlere yüzlerce mail attım. Bütün ülkeler olumsuzda olsa dönüyorlardı fakat Ankara’dan hiç cevap alamadım. 2NL Updates grubunda da o anda dosya taşımayı kabul eden ülkelerden bahsediyorlardı. Bunların içinde Tunis, Bucharest, Hong Kong ve Riyad vardı. Ben 1 mayıs ta Hong Kong a zaten yazmıştım, sonra tekrardan sitelerindeki inquiry formu doldurdum. Kısa bir süre sonra dosyamın nerede olduğunu, taşımayı kabul edip etmediğimi sordular. Hemen kabul ettim. Dosyamı taşıyacaklarını beklerken, 8 mayıs ta kapasitelerinin dolu olduğunu ve ileride kapasite açılırsa belki değerlendirebileceklerini yazdılar. Bu kadar yaklaşmışken tekrar bir hayal kırıklığı yaşadım. Fakat pes etmedim. Bir sure sonra grupta Umman’ın dosya kabul ettiği paylaşıldı. Umman’dan, vizeniz varsa kabul ederiz şeklinde mail aldım, hemen aynı gün 18 mayıs ta hızlıca vize alıp mail attım. 22 mayısta dosyamı KCC den istediklerini bildirdiler. Umman vizesi internet üzerinden alınıyor ve kolay. Hatta eşime ve çocuklara da alarak onların vizelerini de gönderdim. KCC den dosyamı sorguladığımda Umman’da olduğu bilgisi geldi. Bu arada birkaç gün içinde Ummana çok başvuran ve kabul alan kişi olmuştu. Evraklarımızı hazırlamaya, antikor testlerimizi yaptırmaya başlamıştık. 25 mayıs ta tekrar Hong Hong tan mail aldım. Tekrar değerlendirdikleri ve temmuzda mülakat verebilecekleri yazıyordu. Aylarca dosya taşımaya çalışıp hayal kırıklıkları yaşarken bir anda 2 yerden kabul almıştık. Şaka gibiydi. Düşünüp mantıklı karar vermeye çalıştık ve tarih belli olduğu için uzak bile olsa Hong Kong’u seçtik ve kabul ettiğimizi bildirdik. Böylece dosyamız Umman/Muskat tan Hong Kong ‘a gitti. Özetle söylemek gerekirse gerçekten çok çabalamıştım ve sonu güzel oldu.

Başarıda şansın büyük payı vardır, ancak şansın gelmesini beklemek yerine onu yakalamak için çaba göstermek gerekir.” – Samuel Goldwyn

Okurken dahi hayal edebiliyorum.. Büyük bir çaba ve mutlu son. Tebrik ederim sizi. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum.. Allah yolunuzu açık etsin..

• @Tahsin-Sav Tahsin Bey grupta aktif arkadaşlarımızdandınız. Vizeyi almanıza çok sevindim. Hayırlı olsun yeni hayatınız size mutluluk getirsin ❤

• @zeynomistan Çok teşekkür ederim. 🙂 vizeyi henüz alamadık 25 ağustosta gireceğiz inşallah onuda alırız 🙂

• @Tahsin-Sav Mülakatı demek istemiştim😀 Biliyosunuz önemli olan o😀

• Muscat'a dosya taşıma ve sağlık muayenesi deneyimim;
    Ankara'dan umudumu kaybetmeye başlayınca dosya taşımak için defalarca farklı konsolosluklara mail attım. 18 Mayıs'ta Umman Muscat konsolosluğuna gönderdiğim maile 22 Mayısta cevap geldi. Dosyamın taşınacağını aldığım maille umutlarım tekrar yeşerdi. 18 mayısta başvuru yaparken 36B Multi-Enter vizesini umman konsoluğunun e-visa sisteminden aldım. Vizenin iptal olmaması için 30 gün içinde giriş yapılması gerekiyordu. 3 Haziran'da @skinet11, @Nuran-Çubuk ve @burcugulsn (ve ailesi) ile ilk girişimizi gerçekleştirdik. 4 Haziran'da döndük. Giriş çıkış süresi ile ilgili gümrükte herhangi bir sorun yaşamadık. Sadece benim pasaportuma normal vize kaşesi vurulduğunu fark ettik. Gümrük polisine giderek düzeltisini yaptırdık. Muscat havaalanında benden ve Burcu Hanımın eşinden parmak izi alınmazken diğer arkadaşlardan yüz ve parmak izi alınmıştı. Günlerimiz mülakat mailini beklemekle geçti. 22 Haziran' Perşembe mülakat maili geldi. Mail öncesinde sağlık muayenesi için gerekli olan antikor testi ve aşı kartı sürecine başlamıştım. antikor sonuçlarına göre eksik aşılarımı tamamladım.

Yapılan Antikor Testleri Listesi:
    Kabakulak Igg
    Varicella Igg
    Kızamık Igg
    Rubella Igg
    Anti hbs
    Hav total

NMC Speciality Hospital'den 6 Ağustos'a sağlık randevusu oluşturdular. Hastane randevuları sadece whatsapp üzerinden gerçekleştiriyor. Yaklaşık mülakattan 15 gün öncesine randevu veriliyor. Bu yüzden muskata hem ilk giriş hem sağlık randevusu hem de mülakat için 3. kez gideceğim. Hastane personeli çok güleryüzlü ve yardımsever. Yeterli ingilizceniz yoksa bile translate kullanarak anlaşabilirsiniz ki buna bile gerek kalmıyor çünkü her şey hemşire refakatinde gerçekleşiyor. Hastaneye gidince direk 3. kattaki 311 numaralı odaya gittim. Whatsapptan istedikleri belgeleri teslim ettim.

Sağlık Muayenesi Belgeleri:

• pasaport fotokopisi
    • 5x5 Amerikan size fotograf (5 adet)
    • Aşı kartı
    • Antikor test sonucu

İşlemleri yapan görevli doldurmam için form verdi. Forma kimlik bilgilerimi, Türkiyedeki adresi ve Amerikada gideceğim adresi yazdım. Formda rutin sağlık sorularına yes/no tik atark cevap verdim. 75 Omar hastane ücretini yine aynı kişiye verdim. Hemşire tansiyon ve kan aldıktan sonra Dr. odasına indik. Dr. çok sıcakkanlı ve sempatik birisiydi. Muayene ettikten sonra röntgen çekimi için aşağı kata indik. Sağlık muayenesi sonrası aynı gün dönebilirdim fakat her ihtimale karşı 7 Ağustos sabahına bilet aldım. Heyecanla 22 Ağustos'u bekliyorum. Congratulations, Approved! sözcüğünü duymak ümidiyle...

• 6 ağustosta kendi aracımızla Ankara'ya vardık. 7 ağustos sabah 10.35'de olan sağlık randevumuza saat 10.00'da girdik. İlk önce 4. Kattaki yere pasaport ,aşı kartları ve geçirdiğimiz ameliyat epikriz raporlarını danışmanlara verdik. Sonra bizi düzen laboratuvarında yonlendirdiler. Eşim ve 17 yaşındaki kızımdan sadece akciger röntgeni aldılar. 13 yaşındaki oglumdan herhangi bir test veya röntgen almadılar. Benden kan tahlili ve röntgen aldılar. Bu işlemlere 118 dolar ödedik. Saat 13.00'da doktor muayenesine girdik. Önce eşim muayene oldu. Sorulan sorular; herhangi bir hastalık geçirdiniz mi, ameliyat oldunuz mu, intihar etmeyi düşündünüz mü, başkasına zarar vermeyi düşündünüz mü, dövme ve piercing var mi, uyuşturucu kullandınız mı, alkollü araba kullandınız mı... Eşime 2 aşı yapılıp dışarı çıktı. (Handan Hanim muayene etti.)Sonra ben girdim muayeneye. Yaklaşık odada 20 dk bekledikten sonra eşime sorulan sorular banada soruldu. Dövmelerim olduğu için biraz sohbet ettik.( astrolojik semboller) Banada toplam 4 aşı yapıldı. Benden sonra 17 yaşındaki kızım girdi. Onada aynı sorular soruldu. 7 yaşında geçirdiği ablasyon raporlarını verdik. (Wolf parkinson white sendromu) Bunun bir öneminin olmadığını söylemiş. 2 aşı yapılmış. En son 13 yaşındaki oğlum muayeneye girdi( biraz kilosu olduğu icin doktor hanım takılmış:)). Ona da aynı sorular sorulmuş. 2 aşı yapmış. Sonra danışmaya toplamda 1190 dolar aşı ve muayene ücreti ödeyip sarı zarflarimizi ertesi gün 15.00 ila 17.00 saatlerinde alabilirsiniz dendi. Bizde ertesi gün 15.00'da sarı zarflarimizi teslim alıp İstanbul'a geri döndük. Sabırla sordugum sorulara cevap verdiği için @gucarslan Bey'e ve tüm adminlere çok teşekkür ediyorum.

• @Jiyan-Zoroğlan tesekkürler

• @Tahsin-Sav inşallah hayırlısıyla vizeleride alırsınız

• @SeyfettinB inşallah hayırlısı ile vizenize kavuşursunuz.

• @gknatak97 inşallah 🙂 çok teşekkürler

• @Perihan-0 Hayırlı olsun, vizenizi de sıkıntısız sorunsuz alırsınız bir an evvel umarım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |