DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba 2 sorum olacak 1. Dosya taşıma işlemi için cut off olmalı mı ? 2. dosya taşıma işlemi yaptığımızda asıl kazanan benim benimde İngilizcem yok denecek kadar az birini mi buluyoruz tercüme için izin veriyorlar mı Birde benim gibi ingilizce bilgisi olmadan dosya taşıma yapan oldumu acaba şimdiden çok teşekkür ederim.

• @norta Gerçekten çok detaylı anlatmışsınız, teşekkür ederim.
    Dosya tasıma süreci gerçekten çok zahmetli. Olumsuz dönüşler daha fazla oluyor bazı konsolosluklar cevap bile vermeyebiliyor. Viyana'nın dosya kabul ettiği dönemde oraya çok başvuran olmuştu. Bende başvurmuştum ama size haber vereceğiz demelerine rağmen sonuç olumlu olmadı. Olumlu olsaydı belki de mart ayında vizemi almış olacaktım.
    Sonuçta Ankara'nın yapması gereken işi başka konsolosluklardan rica ediyorsun, olay bu.

• @ferhatdemirhan Birincisi, dosyanızı cut-off içinde olmadan da taşıyabilirsiniz, kesinlikle cut-off içinde olmayı beklemeyin. İkinci olarak, bir çok talihli sizinle dil özelinde aynı durumdaydı ve mülakatlarına çevirmenlerle girdiler, bunda herhangi bir problem yok. Dosyanızı taşırsanız, taşıdığınız konsolosluğun bulunduğu ülkeden bir çevirmen bulup, konsolosluğa, mülakata çevirmen ile gireceğinizi önceden belirttiğiniz sürece bir problem yaşamazsınız.

Öte yandan bu süreçte İngilizcenizi mutlaka geliştirmenizi öneririm, sonuçta İngilizce konuşulan bir ülkede yeni bir hayata başlayacaksınız. 🙃

• @norta İngilizce bilmeden de dosyanızı taşıyabilirsiniz. Bunu yapan pek çok kişi oldu. Dosyanız taşındıktan sonra, mülakata gireceğiniz ülkenin konsolosluğuna mail atıp tercüman kabul edip etmediklerini sorasınız. Mesela bu sene Viyana'da Türkçe bilen çalışan var demişlerdi. Hong Kong ve Umman da tercüman kabul etti. Bunu sıkıntı yapmayın çok kolay halledersiniz. Zaten sordukları belli sorular var biraz bir şeyler biliyor olmak için onların ingilizcelerini önceden çalışırsınız. Genellikle tercüman kabul ediyorlar zaten. Önemli olan mülakat alabilmek, inanın gerisi çok kolay hallediliyor

• Herkese merhabalar 2024 bültenimiz açıklandı inşallah hepimiz mülakat alıp vizemiz onaylanır 🙏 Bizde mülakat tarihi aldıktan dosya açtıracağız, ailecek dosya açtırmamız gerekiyor .Aile dosya açılımında mail adresine tam olarak hangi yazıyı yazıyoruz ve maili hangi mail adresine atıyoruz bilgi veren olursa çok sevinirim 🙏🙏😇

• @emrea Lütfen, sürecinizi imzanıza taşıyın.

Size yardımcı olabilmemiz için bu kritik bir durum 🙃

• @norta cut off olmadan kcc aracılığıyla değil ilgili ülke konsolosluğu ile taşıma işlemi yapılabiliyor mu ,oturum vs olmadan

• @hsn-kartal Zaten dosya taşıma işlemlerinizi konsolosluklarla yapacaksınız. Bazı konsolosluklar KCC'ye talepte bulunmanızı isteyecek ama onlara da "dosyamı KCC'den sizin talep etmeniz gerekiyor" diyeceksiniz.

Konsoloslukların büyük bir çoğunluğu oturum izniniz ya da vatandaşlığınız olmadığı için talebinizi reddedecek. Aralarından birkaçı ise süreç içinde dosya taşıyacaklar. Eğer AB ülkesi ise Schengen Vizesi almak için uğraşacaksınız, vizesiz gidilen ülkelerden ise en azından o aşamayı atlamış olacaksınız. İşte, o konsoloslukları bulmakta bol şans!

• @hsn-kartal Cut-off olmadan ne yazık ki konsolosluklar talebinize yanıt sağlayamaz. Cutoff olmadan yalnızca KCC ile taşıyabilirsiniz. Eğer CN numaranız bültende yayınlanır ve cutoff içine girerse; o vakit oturum/vatandaşlık/talep bildirerek ilgili konsolosluğa mail atarak dosyanızın taşınmasını talep edebilirsiniz. Fikrimi sorarsanız; kendi deneyimimde yaşadığım gibi doğrudan KCC’yi ikna edip taşımak en sağlıklısı olur. Bol şans.

• @evrimooloji bende bu şekilde biliyorum ama kcc yi ikna etmek için çok elzem bir durum olması lazım sanırım çünkü 23k cut off olmadan oturum iznide olmadığı için kcc olumlu bir dönüş yapmaz gibi ,ama ben ekim ayından itibaren cut off olmadan mail atmaya başlayacağım eu bölgesi olursa yesil pasaprt olduğu için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

• merhaba, sizce dosya numaram ve ds260 gönderim tarihim iyi mi ve Ankara'ya güvenmeli miyim? cut-off olmama rağmen ekim ya da kasım ayında mülakat verilmeyecek gibi gözüküyor. tahmini olarak sizce ne zaman mülakat alırım ya da alır mıyım? 🙂 teşekkürler şimdiden

• @OA-OA email güzel! Başarılar!

• @hsn-kartal bu sene hem Viyana hem maskat hem de Hong Kong cut off olmadan dosya taşıdı hatta dosya taşıyıp cut off 32 bin üstüne çıkmadığı için mülakat alamayan çok arkadaş oldu. Kağıt üstünde evet cut off olmadan dosya taşınmıyor ama konsolosluk isterse her şey mümkün şansınızı deneyin

• @Hope-Breaker Bu durum konsolosluk açısından gc sürecinizi olumsuz etkilemez. Daha önce örnekleri oldu. Ds260 formunuzu güncellemek isterseniz de dediğiniz gibi mülakat almadan açtırmamanız önemli.

• @Satisfaction Bu sorularınızın cevabını hiç kimse veremez malesef. Bir tahminde bulunmak için de Ank.nın ilk bir kaç ay mülakat dağıtma durumunu gözlemlemeniz gerekecek. Şu an sabırla bekleyin ve heyecanınızın tadını çıkarın. 🍀 E bu arada boş durmayın forumdaki deneyimleri okuyun, dosya taşıma işlemlerini inceleyin tabi. Zira Ankara bir çok gc talihlisini hayal kırıklığına uğrattı unutmayın. Umarım bu sene DV2024 için çok daha iyi bir olsun. 🙏

• ⭐⭐

@emrea, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Üniversiteye kayıt olurken lise diplomamın aslını vermiştim, mezun oldum üniversite diplomamı aldım fakat lise diplomalarımın aslını alamadım çünkü mezun olduğum okulun yanındaki inşaattan dolayı bir kısmı çöktü bu sebeple okul boşaltılmıştı. gittiğimde arşivlerin bazılarının kurtarıldığını bazılarının bulunmadığını söyledi. Mülakat görüşmesinde üniversite diplomamı götürsem yeterli olurmu yoksa lise diplomamın peşine düşmem gerekirmi tüm diplomaların aslını göstermem şartmı

Üniversite diplomanız varsa mülakata lise diplomasını götürmenize gerek yok.
    Yalnız dosyanızı başka bir ülkeye transfer ederseniz (mesela Hong Kong) isteyebilir. Böyle bir durumda Milli Eğitim'den belge alırsınız.

• @norta çok teşekkür ederim. Kursa yazıldım tabi ki ama gene de güvenmiyorum kendime 🙂

• Merhabalar, bülten açıklanmış. 4500 olarak görünüyor. İlk mailler ne zaman düşer sizce?

• ⭐⭐

@jtcarlos Yolunuz acik olsun, bir kac ay icinde tavirlar netlesir, o vakit karar alirsiniz. Forumla irtibati kesmemek faydaniza olacaktir.

• @ferhatdemirhan dosyayı taşıyacağınız ülkede bazen konsolosluklarda türkçe bilen oluyor mesela Viyana konsolosluğunda türkçe bilen vardı yada türk konsolosluğundan bazıları o ülkede bulunda yeminli tercüman da kabul edebiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |