DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hope-Breaker almanya oturumu için çalışma iznine mi basvurdunuz

• @hsn-kartal üniversitelerden onay aldım vize randevu atanmasını bekliyorum

• Genel geçer bir soru sormak istiyorum. Güncel adresim türkiye olur da ileri ki aylar da başka bir ülkeden oturum alıp taşınırsam randevu aldıktan sonra ds260'ı açtırıp güncellemek gerek sanıyorum. Ayrıca böyle bir durumda konsolosluk, yeni bir göçmenlik işlemi yapmışsın gibi düşünüp olumsuz bir izlenim yaratabilir mi acaba?

• ⭐⭐⭐

@Revolter pasaport zorunluluğu gelen DV23 döneminde bile sonradan forumu öğrenip excelle katılan binlerce kişi oldu yani pek öyle düşünmeyin. DV23 süreci bitecek nerdeyse yeni katılmak isteyenler bile çıkıyor. İşler sarpa sardığı vakit araştırmaya başlayan kişilerde olabiliyor

• @norta Çok teşekkür ederim öncelikle güzel düşünceleriniz için, sizlerin tecrübeleri çok önemli en azından kendi adıma konuşayım benim için, umarım bizler de vizelerimizi alıp sonraki dönemlerde kazanan arkadaşlara bizler de tecrübelerimizi aktarabiliriz 🙂 Bilge adamın sözü sürekli aklımda, her konsolosluğa atılacak maillerimi hazırlamaya başlarım yakında klasör klasör ama bizleri kabul edecek konsolosluk çıkacak mı o konuda elimizden birşey gelemeyecek olması biraz canımı sıkıyor açıkçası.

• @Hope-Breaker halihazirda Amerika vizem var, heyecanla sureci takip ediyorum. Soylediginiz gibi umarim gerek kalmaz.

• @lumos tesekkur ederim , halihazirda Amerika vizem var, simdilik sureci takip ediyorum. Tabi bir yandan da bu tip seyleri planlamaya calisiyorum.

• @Emre-Kurtulmuş aslında biraz olumlu düşünmek için böyle bir fikir yürütmüştüm ki genelde düşündüğüm şeylerin tersi çıkar eğer iyi birşeyse 🙂 ama tabiki her duruma hazırlıklı olmak ve süreci sıkı takip etmek,gerektiğinde harekete geçmek sürecin en önemli kısmı. umarım bu sene işler sarpa sarmaz diyeyim 🙂

• @Revolter Dosya taşımakta kolay değil tamamen karşı tarafın kabul etmesine bağlı. Doğru zamanda doğru yerde olmak. Kabul eden ülke bulduğunuzda hızlı olmanız lazım, bir sürü rakibini var sonuçta. Konsolosluğun tarafından bakarsak da yüzlerce mail alıyorlardır, onların işi de zor

• @Nurca kabul edildikten sonra hızlı olmalısınız derken tam anlayamadım zaten kabul edilmiş neden hızlı olmali

• @hsn-kartal Dosya kabul etmeye başlayan ülke olduğunu duyduktan sonra başvurmak için acele etmek gerekir demek istedim, yani pek çok başvuran olacak ve kaç kişiye size mülakat verebiliriz diyecekleri belli olmuyor. Bir süre sonra kapasitemiz doldu diyebilirler. Yani siz mail attıktan sonra onlar size olumlu veya olumsuz donuyorlar

• ilk bulten herkes icin hayirli olsun arkadaslar.Insallah isteyen herkes vizesini alip gidebilir amerikaya. Adminlere bir sorum olacakti cut off tan sonra mulakat maili gelince dosya actirmamizi oneriyorsunuz degil mi ? cut off olmasi degil mulakat maili almak onemli olan yani ?

• @eray26 evet mülakat maili aldıktan sonra dosyanızı açtırmanız gerekiyor. Benim okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla eğer diğer türlü mail almadan açtırırsanız submit tarihi bakımından ileri tarihe atılacaktır ve mülakat maili alamayabilirsiniz.

• @Azad-Bilmez merhabalar. Ben daha önce 3 yıl Güney Kore’de yaşadım ve dosyamı taşımak istemiştim. Benden önce oturum istendi o sırada Türkiye’deydim. 6 aylık dil kursuna yazıldım buradayken. Başvuruyu Ankara kore konsolosluğundan yaptım. Daha sonra dosyamı taşımak için tekrar mail attım ve o vize türünüde kısa süreli vize olarak değerlendirdiler dosyamı taşımadılar. Bu benim deneyimimdi Kore ile ilgili. Sizde şansınızı deneyin tabii. İyi şanslar 🍀

• @Revolter Bu süreç insanı duygusal olarak bir gün zirveye çıkarıp, ertesi gün o zirveden serbest düşüşe bırakıp dibe sürüklüyor. Biz bu sürecin başında bu kadar hırpalayıcı bir yıl geçireceğimizi bilmeyi bırak, tahmin dahi etmiyorduk. O yüzden de bizden sonraki talihlilerin, sürecin bu yönü hakkında bilgi sahibi olması bir noktada neredeyse şahsi meseleme dönüştü.

Canınızı şimdiden sıkmayın, zaten önümüzdeki bir yıl boyunca çokça sıkılacak. 🙃 Şu an moralleri yüksek tutup, mümkün olan her bilgiyi özümseme zamanı. Süreciniz boyunca bir çok defa forumda birbirimize denk geliriz zaten. Şimdiden bol şans!

• @hsn-kartal 2023 mülakat deneyimlerinde paylaşılan pek ok deneyim var. Benim dosya taşıma deneyimimi de okuyabilirsiniz

• Teşekkür ederim anladım 🙏🏻 @lumos @beyzakr

• @norta Teşekkür ederim tekrardan 🙂

• Case numarası orta veya büyük olanlar için şöyle bir tavsiyem olsun. Kenarda bir Schengen vizeniz olsun. Veya hangi ülkelerden kolayca oturum, çalışma veya öğrenci vizesi alabilirim diye şimdiden düşünebilirsiniz. Baktınız süreç sıkıntıya giriyor, dosya taşıma seçeneğini değerlendirmeye çalışırsınız. Süreç daha yeni başladı seneye eylüle kadar vaktiniz var, bu süreyi doğru değerlendirmek lazım, herkesin a planı b planı olmalı diye düşünüyorum. Tabi karar sizin.

• @hsn-kartal Şöyle bir katkıda bulunabilirim, belki durumu daha iyi kavramanızı sağlar:

DV2023 sürecinde biz de, sevgili @Nurca Hanım ve ailesi de ilk etapta dosyalarımızı Viyana Konsolosluğu'na taşımak istedik ancak konsolosluğa ilk mail atanlardan olmadığımız için ilerleyen süreçte ne yazık ki dosyalarımızı Viyana'ya taşıyamadık.

Sonra, Hong Kong Konsolosluğu dosya kabul etmeye başladığında da yine aynı şekilde ilk dosya taşıma talep eden talihlilerden olamadık, Hong Kong konsolosluğu kapasitelerinin dolu olduğunu, ilerleyen zamanlarda uygun kapasiteleri olursa bizlere ulaşacaklarını iletti.

Son olarak, Maskat Konsolosluğu dosya kabul ederken daha hızlı davranabilmiştik, dosyalarımızı Maskat'a taşıdık. Bundan birkaç gün sonra Hong Kong Konsolosluğu mülakat için belirli bir tarih aralığı vererek, dosyalarımızı hala oraya taşımak isteyip istemediğimizi sordu, biz de kabul ettik, dosyalarımız Maskat'tan Hong Kong'a taşınmış oldu.

Buradan çıkarmanız gereken üç önemli ders var;

• Eğer bir konsolosluk dosya taşıma taleplerini kabul ediyorsa, o konsolosluğa ulaşan ilk talihlilerden olmanız büyük önem taşıyor. Daha erken dosya taşıma talebinde bulunmuş olsaydık vizemizi belki de çoktan almış, şu an size ABD'den yazıyor olurduk.
    • Nasılsa geç kaldık deyip dosya taşıyan bir konsolosluğa mail atmamazlık etmemeniz gerekiyor. Bizim örneğimizde Hong Kong ilk seferinde kapasitelerinin dolu olduğunu söyleyip, gerçekten uygun olduklarında bizlere ulaşıp mülakat verdi.
    • Ne olursa olsun pes etmeyip, o vizeyi alana kadar mücadele vermek, elinden maddi manevi ne geliyorsa ortaya koymak özellikle dosya numaraları da küçük değilse Türkiye'den kazanan talihliler için olmazsa olmaz.

Benzer Başlıklar

• 12173
  • 1206
  • 57
  • 1380
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |