DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sabri-FT Amerika için düşünüyorsan araştırmayı iyi yap, mavi diploma orada geçerlimi araştır tekrardan sıkıntı yaşama ya da en iyisi work and travel yapmaya bak.

• @Murat-4 ben geçerli diye biliyorum ama yinede en sağlıklısı dediğiniz gibi work and travel
    Bilgi için teşekkür ederim

• ⭐⭐

Bu doğru bir önerme. Daha önce yazmıştım Türkiye en fazla işletme açılan, girişimci olan ülkelerden birisiymiş.Nedenide gayet basit asgari ücretten bı tık fazla kazanayım kendi işim olsun mantığı.
    Bende ticaret yapıyorum.Asıl mesleğim inşaat mühendisliği. Uzun süre çok çeşitli kademelerde ve büyük firmalarda çalıştım. Ama Türkiye'de şu an çok ayağa düştü. Müteahhitlik yapma imkanım var onu da yapmıyorum. Herkes yapabiliyor onu , ben bilgim tecrübem ve kalitemle yaptığım işleri o fiyatlara satamam,o nedenle yapmıyorum. Ticaret gittiği yere kadar devam.İşler sıkışırsa bakarız ne yapacağımıza.

Bunun yanında ben genç orta yaş tüm arkadaşlara borsa yatırımı yapmasını tavsiye ediyorum. Belki çalışma imkanı dahi bulamayacağımız şirketlere ortak olabiliyoruz. Ve çok cuzi miktarlara.Damlaya damlaya göl oluyor. Yatırım yapmak geleceğimizi kurtarır.

Sevgiyle kalın.

@Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Murat-4 Türkiye de yapılacak en iyi şey ticaret...

• @selamibasaran haklısınız borsa yatırımı iyi bişey ama takipçisi olmak biraz da anlamak gerek, bizde en başta "borsa oynamak" diye yanlış bir laf var, bir kere borsanın oyun olmadığını nasıl işlediğini anlamak gerek, yıl başında nasıl olsa piyangoya bişey çıkmaz diye ona vereceğim parayla THY hissesi almıştım yüz liralık, üstüne yüz lira daha geldi, biraz sermaye biraz bilgi sahibi olarak, birazda sabırla iyi paralar kazanılabilir.

• ⭐⭐

@selamibasaran evet evet onlardan bahsediyorum... 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 her derde deva bir adamsın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 günaydın her ne kadar yeni üyeler burasını gelip geçici olarak kullansa da bizler aile kavramını ayakta tutmaya çalışıyoruz

• ⭐⭐

@ayvalik10 ne güzel ya yeni üyeler gelip geçici kullanıyor ama en azından gelip gidebiliyor:) geliyor kazanıyor gidiyor... ben kazansamda akşamları vaktim oldukça bir girer bakarım... yaşadıklarımı yazarım çünkü biliyorum okumak eğlenceli oluyor...

• ⭐⭐

ülke daha da can sıkıcı br hal alıyor her geçen gün o yüzden bu sene daha kıran kırana ve heyecanlı geçecek gibi geçen sene sohbet odasında 1500 lü sayfalara ulaşıldı bu sene 5000 bekliyorum 🙂

• ⭐⭐

houston mangal tayfası tatilde mi hala 🙂 hiçbirinden ses yok 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@debbieLA77 olay bence amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra olarak değişiyor. Kazanıp kazanmama noktasında değilde. Amerikaya gelene kadar oldukça aktif bir şekilde forumu kullanıyordum ama buraya geldikten sonra gün içinde her zaman vakit ayırma imkanı olmuyor türkiyedeki kadar en azından benim için öyle

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

ülke daha da can sıkıcı br hal alıyor her geçen gün o yüzden bu sene daha kıran kırana ve heyecanlı geçecek gibi geçen sene sohbet odasında 1500 lü sayfalara ulaşıldı bu sene 5000 bekliyorum 🙂

Zaten mülakat açısından da ABD Ankara Büyükelçiliği sıkıntı çıkarıyormuş. Çok düşük case number olmadığı sürece çıktı diye sevinmemek lazım galiba.

• @katafalk2 Hatta düşük cn olup, geç submit yüzünden mülakat alamayan arkadaşlarımız da oldu malesef. O yüzden hep, imkanı olanların AOS veya dosya taşıma durumlarını değerlendirmesi gerektiği söylenir.

• Bir şekilde abd'ye ayak basabilirsek darp raporu,inanış,cinsel yönelim gibi sebeplerle iltica edebilir miyiz.

• ⭐⭐ Yasaklı

@Birgariphayat İltica alarak kalma olayı çok zor. Çok çok iyi araştırın, zor durumda kalmayın. Geçende bir video çıkmıştı bir pegasus çalışanı host, güle oynaya video çekip güya iltica ediyordu. Daha ilticanın kelime anlamını dahi bilmeyip iltica başvurusunda bulunan bunun gibi birçok kişi var. O yüzden çok dikkatli inceleyin

• @Birgariphayat maddiyat önemli avukat parası, kartel parası en az 15/20 K dolar gider, bunların haricinde çalışma izini alana kadar kendini maddi olarak idare etmen veya bulduğun her işte çalışman lazım, ayrıntılar youtube videolarında var zaten, okan şengün videoları var, herkes iltica etmeyi başarmış gibi anlatıyor ama ne kadar doğru emin olamadım ben, o yüzden de şimdilik vazgeçtim zaten.

• @Murat-4 Ben Meksika üzerinden gitmekten bahsetmiyorum.Cunku o durumda canından olma riski de var denenmesini asla önermiyorum.Ben daha çok bir şekilde turist vizesi alabilirsek yukardaki sebeplerden ötürü ilticam kabul edilir mi diye merak içerisindeyim.

• @Atlantis00 Sürekli arastiyorum ama bu sebeplerde kabul edilir mi onun cevabını bulabilmiş değilim.

• @Birgariphayat yasal olarak yada kaçak gittikten sonra kalman biraz da şans senin de belirttiğin sebeplerle başvurunu yaparsın, ben bu iltica ile başvuru yapanların yüzdesini bulmaya çalıştım ama bulamadım, başvuruların ne kadarı kabul ediliyor ne kadar kişi deport ediliyor. Yüzdelere ulaşabilseydim kafada net bişey olurdu, herkes nasıl Amerikaya girdiğini anlatmış iltica sürecini anlatmış ama kimse mahkemeye çıktıktan sonra hala buradayım vatandaşlık aldım diye paylaşım yapmamış, veriye ulaşamadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |