DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zeynomistan bende cok tesekkur ediyorum. Amerika'da karsilasmak dilegiyle😍 🙏

• @zeynomistan Maalesef bahsetmiş olduğunuz kişi ben değilim ancak şöyle bir bilgi vereyim, ne yazık ki WhatsApp harici hiç bir uygulamayı kullanmıyorum 😄

• Selamlar herkese, buraya aslinda daha kisa olan saglik mulakati deneyimi ve vize gorusmesi deneyimimi yazabilirim ancak basimdan gecenler kisa yaziyla anlatilacak seyler degil.
    Oncelike ne demis unlu dusunur @gucarslan : Ankaraya guven olmaz !
    Tamamen bu deyisle lotoyu kazandigimi ogrendigim an hersey cok kolay olacak sanmistim ve herhalde 2-3 ay icerisinde USA sinirlarina gecerim diye dusunmustum. Ancak bu surecin parametreleri durumun bu kadar da kolay olmayacagini gostermisti. Lotoyu kazandigim an sevgilimle beraber hemen resmi nikahi kiyalim ve akabinde DS-260 formlarini dolduralim diye dusunduk lakin Turkiye sinirlarinda evlilik dediginiz an ailelerin tanismasi- nisan-kina-dugun gibi bir cok soru ile karsi karsiya kaliyorsunuz. Akabinde ben asil talihli olarak submit tarihinin erken olmasi gerektigini baz alarak kendi DS-260 formumu doldurdum. Daha sonrasinda herhangi bir danisman veya avukatla calisalim gibi bir cok yol aramaya basladik. Bazilari senin case numberin cok riskli dolayisiyla mulakat alamazsin, bazilari ise esini bu surece dahil etme cok problem olur dediler. Tabi uzerine 300 usd hatta bazilari 1000 usd'e kadar danismanlik ucretleri talep ettiler. Ee teknoloji cagindayiz sonucta, hizlica arastirmalar sonucunda belki de para ile satin alamayacaginiz bilgilerin bulundugu Yesilkart forum ailesi ile tanistim. Burada evlilik ile alakali tum bilgileri okuyarak esimle resmi nikahimizi kiydik ve kendisini de surece dahil ettik. Ve artik bu surecin en uzun kismina geldik 'beklemek!'

Case numberin biraz riskli durumlarda olmasi beni Eylul 2022 de harekete gecirdi ve dosyami baska konsolosluklara nasil tasiyabilirim diye kafa yordum. Zaten Amerika'da yasayacagiz dusuncesiyle ana dili Ingilizce olan bir ulke olmasina ve mulakat konusunda yuksek oranli issued rakamlarina dikkat ettim. Bu sekilde Eylul 2022'de Avustralya Sydney'e 6 aylik dil okulu programina gittim. Sydney'e girdikten sonra KCC ile iletisime gecmeye basladim. Hicbir dosya tasima mailimi kabul etmediler. Ben de elimde bulunan vize ve oturum belgeleriyle tekrar denedim ama klasik donusler. Daha sonra sansimi Sydney konsoloslugu ile denemeye basladim ve o sirada daha once dikkat etmedigim bir problemle karsilastim. Sydney senin 6 aydan fazla vizen olmadigi icin case numberinin o tarihlerde mulakat alamayacagini soyledi. Bu durumda Avustralya'da tekrardan vize basvurusu yaptim yaklasik 3000 Aud ucret odeyerek. Tabi ulke sinirlari icerisinde oldugunuz anda vize onayiniz hizlica geliyor. Vize onayim geldikten sonra dosya tasima islemlerimi yapmak istedim ama o sirada da case numberim aktif olmustu. Tekrardan Sydney ile iletisime gecerek dosyami tasidim. Bu surecte esimin de Sydney de mulakata girebilmesi icin turist basvurusu yaptik ama red edildi. Bu durum bizlerde haliyle gerginlik yaratti ve ben de kafama estiginden dosyami tasidiktan sonra Turkiye'ye geldim. Artik ya mulakat alip Sydney'e gidecektim ya da Turkiye'de kalip baska ulkeler icin cabalayacaktim.

Turkiye'ye dondukten iki ay sonra gelen bir maille beraber mulakat aldigimi ogrendim 18 Temmuz 2023 tarihine. Tabi hizlica ucak biletimi alip saglik muayenesi icin Sydney'deki doktorlarla iletisime gectim. Sydney'de saglik mulakatina girebileceginiz iki doktor bulunmakta ve bunlarinda birbirlerine olan uzakligi 300-400 metre bantlarinda. 4 Temmuz tarihine Dr.Celina'dan randevumu olusturdum. Tabi o siralar yine esim ile ilgili neler yapabiliriz diye dusunmelere basladik. Daha once danisman araciligiyla yaptigimiz Avustralya turist vize basvurusunu bu sefer kendimiz yaparak esime turist vizesi aldik. Bu isin uzerimizdeki sokunu yaklasik 2-3 gun boyunca atamadik 🙂 hemen Sydney konsolosluguna mail atarak esimi de mulakata dahil ettirmek istedik, onlarda 2 saat sonra donduler ve esimi de mukalata eklediler. Esime benim doktorumdan o gune randevu bulamadik ama ayni gun diger doktor olan Dr.Aldous'dan randevu aldik.

Saglik Mulakatlari Deneyimi !!
    Bu surecte once kendimin sonra da esimin saglik gorusmelerini yazacagim.
    4 Temmuz sabahi doktordan bize gelen evrak listelerini bir klasore koyarak mulakata gittim. Once asistani bana 2-3 adet belge imzalatti ve kisisel bilgilerimin bulundugu belgeleri kontrol etmemi istedi. Daha sonrasinda doktorun yanina gectim ve saglik mulakatina basladik. Oncelikle hastalik gecmisim uzerinde biraz konustuk. Daha sonrasinda asilarimi oldum ve kan verdim. Yine doktorun odasina geldim ve hem fiziksel hem de sozlu olarak detayli saglik mulakati yaptik. Bu kadarini da beklemiyordum aciksasi. Ic camasirim kalacak sekilde soyundum ve kendisinin istedigi tum fiziksel hareketleri yaptim yaklasik 10 dakika boyunca. Akabinde sozlu olarak 10-15 kadar soru sordu. Tum hersey tamamladiktan sonra akciger grafisi cekilmemi ve oradan alacagim sonucu asistanina vermem gerektigini soyledi. Akciger grafisini de cektirdikten sonra sonucu asistanina teslim ettim. Asistan bir hafta icinde beni arayacagini ve belgeleri teslim alabilecegimi soyledi. Yaklasik 770 Aud odeyerek saglik mulakatimi tamamladim.
    Esimin gittigi doktor sadece sozlu mulakat yapmis ve yine ayni prosedurler olan idrar testi, kan tahlili, asi ve akciger grafisi istemis. Esim de yaklasik 700 Aud odeyerek saglik mulakatini tamamladi.

Vize mulakati deneyimi !!
    Esimle beraber 18 Temmuz sabah 10.30 daki mulakatimiza yola ciktik. Saat 10.15 de iceri alindik. Ilk giriste guvenlikle alakali bilgiler verildi ve uzerimizde bulunan tum elektronik cihazlarini kapatmamizi soylediler. Sonrasinda evraklarimizi on kontrol yapacak masaya dogru yuruduk. Orada yapilan evrak listesi kontrolunden sonra asil guvenlik aramasindan gectik. Bu islemlerin ardindan 5.kata cikmamiz gerektigini soylediler. 5. kata ciktiktan hemen sonra sagdaki ilk bankodan evraklarimizi teslim ettik.Bu evraklar arasina biz yeni evlenmemize ragmen sadece evlilik cuzdanimizi verdik. Banka hesap bilgileri de istenmediginden vermedik.O bankodan aldigimiz 2 adet fisle beraber kasaya gidip odeme islemini gerceklestirdik. Burada hem USD hem de AUD ile odeme secenegi mevcut. Kart ile de odeme yapilabiliyor. Odeme islemi tamamlandiktan sonra elimizdeki fisi tekrardan evraklarimizi verdigimiz bankoya getirdik. Fisi teslim alan banko gorevlisi mulakat icin cagrilacagimizi soyledi. Yaklasik 2 saat bekledikten sonra numaramiz yandi ve biz de bankoya dogru yoneldik. Ilk olarak yemin ettik ve sonrasinda memur sorularini sormaya basladi.
    -Ne zaman tanistiniz ?
    -Ne zaman evlendiniz ?
    -Esin Avustralya'da yasarken sen Turkiye'de idin bu durum sana zor olmadi mi ? (Esime sordu)
    -Neden GreenCard'a basvurdun ?
    -Hangi eyalete gitmek istiyorsun ve orada kim var ?
    -Orada neler yapacaksiniz ?
    -Neden bu kadar police check'in var ? ( Ben Almanya'da dogdugumdan dolayi ve Avustralya'da 6 aydan fazla kaldigim icin totalde 3 adet police check goturmustum.

sorularindan sonra vizenizi onayliyorum. Tebrik ederim ve USA'nin tadini cikarin dedi. Sonuc olarak Ankara'ya neden guvenmemiz gerektigini o an cok daha iyi anlamistim. Evet zor oldu bu surec ama sonunda hem Ingilizcemi gelistirdim hem de Avustralya gibi bir ulke ile tanistim ve en onemlisi vizemizi aldik.

• @zeynomistan Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

• Yasaklı

@buyysse vizeniz hayırlı olsun. yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @kuzey çok teşekkür ederim

• @maximtk çok teşekkür ederim size de başarılar dilerim🌸

• @tugbaokutan çok teşekkür ederim size de keyifli günler dilerim Amerika'da 🙂

• Yasaklı

@zeynomistan çok teşekkürler 🙏

• @Djordan023 çok sağolun 🙏🏻

• @misha90 çok teşekkürler darısı başınıza diyelim 🌸

• @ProofMoon Tebrikler. Umarım her şey gönlünüzce olur. Çok uğraşmışsınız ve sonunda mutlu sona ulaşmışsınız. Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• @ProofMoon Tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun.

• @Uçan-hollandalı Valla bu kadar olur😀 Çok akla gelmicek bi isim olduğu için aynı kişi sanmıştım 😀 Neyse bu vesileyle inşallah 2025 kazananı olursunuz diye iyi dileklerimi ileteyim🙏❤

• @beyzakr Ne kadar güzel olur inşallah 🙏❤

• @zeynomistan Ufak bir karışıklık olmuş ama hiç önemli değil, evet kullanıcı adım biraz spesifik olduğu için öyle düşünmüş olmanız olası bir durum😄 Ayrıca iyi dilekleriniz için gerçekten teşekkür ederim, umuyorum ki sizler gibi mülakat deneyimi belirtme şansına sahip olurum. Tekrardan vizenizi en içten duygularımla tebrik ediyorum☺

• @Uçan-hollandalı DV2025'in sizin için TAMAM olmasını dilerim ve USA'da yaşantınız başlar.

• Deneyinlerini yazan tüm arkadaşlara minnettarım. Okudukça aklımdaki sorulara cevap buluyorum ve insan öğrendikçe rahatlıyor.🙏

• @mstfak çok teşekkür ederim . Sizede mülakatınızda başarı ve bol şans dilerim 🙂

• Merhaba Arkadaşlar size Kuzey Makedonya U.S Embassy Skopje Mülakat deneyimimi anlatacağım.
    2016' dan Beri üsküp'te yaşıyorum burada öğrenciyim.
    Üsküp konsolosluğu OTURUMSUZ Dosya kabul etmemektedir
    ama bu ileriki yıllarda oturumsuz dosya kabul etmeyeceği anlamını çıkarmamalıyız
    Hatta OTURUM olduğu halde KCC' ile taşımadıysanız size fiziksel olarak ne kadar süredir burada yaşadığınızı mail olarak yazıyorlar ve ona göre karar veriyorlar. Ben KCC ile taşıdım ve dosyamı KCC ile Unlock etmemiştim mülakat aldığım zaman mail attım ve bana burada yaşamıyorsunuz KCC den neden talep ettiniz bizim konsolosluğa diye bir mail geldi ve açıklama yapıp geri gönderdim ondan sonra ds-260 formunu açtılar.
    Üsküp Konsolosluğu Yeminli Tercuman Kabul etmemektedir.

29.06.2023 SAĞLIK MUAYNESI

Mülakat tarihim belli olduktan sonra Dr.Emilija Hristovska re-medika sağlık hizmetleri ile çalışıyor ve randevu tarihini viber üzerinden aldım.
    Türkiye'den sadece TETANOZ aşı kartımı getirdim. ve TERCUMESIZ olarak doktora teslim ettim ve kabul etti.
    İlk olarak Boy Kilo ölçüldü daha sonra kan alındı ardından D.r emilija ile sağlık muayenesine girdim
    9 fotoğraf 5X5 , Tetanos aşı kartı (TERCUMESIZ) , ds-260 formu ve pasaport fotokopisini teslim ettim daha sonra ABD, Kuzey Makedonya ve Türkiye'de ki adresimi istedi onları da söyledim. daha sonra muayeneye geçtik sorduğu sorular
    herhangi sağlık sorununuz var mı ?
    Hiç ameliyat geçirdin mi ?
    kaç yıldır burada yaşıyorsun?
    saldırı eğilimin oldu mu ?
    sigara, alkol vs. kullanıyor musun ?
    daha sonra tansiyon ölçülüp akciğer film çekildi ve işlemler bitti ve sadece Hepatit B aşısı olmamı söyledi ve buda hastanede olunmuyormuş onun için PUBLIC HEALHT CENTER Skopje ye Yönlendirdi ve orada aşımı olup belgeyi viber üzerinden doktora ilettim. TOPLAM hastane ücreti 120 Euro ve aşı ücreti 26 Euro tuttu. sağlık muayenesi evraklarını mülakattan 1 gün önce teslim ettiklerini söyleyip sağlık muayenesini bitirmiş oldum

11.07.2023 MÜLAKAT DENEYİMİ

.
    Mülakat saatim 8:15 idi ve ben konsolosluk önüne 7:30 da geldim kapıda ki güvvenlik erken gelmişsin diyerek kenara geçmemi söyledi ve 30dk bekledim daha sonra saat 8:00 da içeri alındım telefon, usb anahtarlık vb seyler için dolaplar var oraya bıraktırıp elimize numaralı kagıt verildi. daha sonra ana binaya dogru yürüdüm. ve mülakat salonuna geldim. o gün sadece 4 talihli vardı genel olarak konsolosluk boştu. içeride bir 20 dk bekledikten sonra evrak kontrolu için adım anons edildi ve sırasıyla evrakları teslim ettim bu arada evrakları ilk türk ben olduğum için biraz anlamakta zorluk çektiler. daha sonra parmak izi verdim ve oturmamaı soylediler bir sonraki adım anons edildi ve 330 dolar nakit ödeme yaptım ve tekrar oturdum 10 dk sonra adım 7 numaralı pencereden anons edildi ve mülakatım baslamak üzereydi.

CO- Günaydın Nasılsın ?
    CO- yemin etmen için sağ elini kaldır dedi ve ardından parmak izimi aldı ?
    C0- Nekadar süredir burada yaşıyorsun ?
    CO- Hiç başka ülkeye gittin mi ? ardından sadace avrupa bölgsinemi gittin arap ülkesine gittin mi iran suriye irak gibi örnek verdi
    CO- Hiç başka ülkede yaşadın mı ?
    CO- Ailen nerede yaşıyor ?
    CO- Kaç kardeşin var ?
    CO- liseden nereden mezun oldun ?
    CO- üniversiteden nereden mezun oldun ?
    CO- Hangi bölümü bitirdin ?
    CO- bölümün hakkında kısa bilgi verir misin ?
    CO- Amerikada nereye gideceksin ?
    CO- Amerikada ne iş yapıcaksın ?
    CO- Amerikada tanıdığın var mı ?
    CO- tanıdığın bu kişiyle aran nasıl konuşuyor musun ?
    CO- Amerikada sana kim destek olucak
    CO- Neden kuzey makedonya sabıka kaydını almadın çünkü vatandaşı olmadığım için vermedi
    CO- Bir genel muhabbet açtı amerika hakkında 3-4 dk onu konuştuk
    Daha sonra evraklarım hakkında sorular sordu
    CO- Bunlardan hangisi birth certificası biraz sessizlik oldu arkada bir yere gitti geldi emin olamadı bu evrakları incelemem için zamana ihtiyacım var dedi legimatcity incelemek için beni AP ye bıraktı.
    Genel olarak mülakatım 40-45 dakika sürdü konsolos memuru hanımefendi genel olarak güler yüzlü ve vizeyi vermek için çok çaba sarf ediyordu. ve mülakat muhabbet havasında gerçekleşti Pasaportumu geri vermedi. ve mülakat sonlandı.

11 Temmuz 221 G,
    25 Temmuz AP
    26 Temmuz Issued

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |