DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsn-kartal umarım kabul alırız Hasan bey. Geçerli schengen im var, bütün giriş çıkışları koydum. Güzel de bir mail attım. @Revolter sag olsun çok destek oldu. Ben olsam beni kabul ederim 😀

• @OzzieOzzy8 bir işin icinde @Revolter hocam varsa o iş olur 😉

• ⭐⭐⭐

@sonerA Vize surecinizi imzaniza tasiyarak, sonra da bastan sona bu basligi ve deneyimleri okuyarak. Yonergeler icin tiklayiniz.

• @HüseyinBurcu, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar selamlar, az önce 1 Temmuz için Tiran randevu mailimiz geldi. Umarım bekleyen herkes kavuşur.

Biz talihli olduktan sonra evlenmiştik. Asıl talihli eşimin DS-260 formunu illa şimdi güncelleyelim mi? (Evlilik-pasaport numarası değişikliği vs.)
    Yoksa mülakat günü bunları bildirmemiz yeterli mi? Emin olmak istedik.

Süreci buraya kadar getirmemize yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

Hayırlı olsun hocam, Tiran'dan oturumu ne zaman ne şekilde alabildiniz acaba?

• @Yusuf-Soydaş Bunun bir cekilis oldugunu unutmayin, hatta sonuc sayfasinda da bu secim size vize hakki vermez der. CN'niz kucuk de olabilir, ama yine de mulakat alamayabilrsiniz. Hatta formu doldurunca cikan barkodlu sayfada da 'Bu Bir Vize deglidir!' yazar.
    Yani evet buyuk bir sans ama cok emek istiyor, sonunda bu kadar iyi bir statu vermeyecek olsaydi kimse ugrasmazdi, ugarasanlar ve onlarin sayesinde islanan odunlar atesten kurtuldu. O iki tane konsololuk calisani da maalesef baska durumlarin yansimasi, insanlarin degil ulkelerin sorunlari.

• @GOKAY-0 nerelere mail gönderdiniz Vizesiz ülkelere mi ? Birde schengen almaya çalışıyorum ama bakalım o da zorlaştı baya

• @lumos çok teşekkür ederim size ve @deebee ye.

Konsolosluğa mail atıp hem bunu netleştirip hem de evrak listesini netleştirmemiz iyi olacak.

Arkadaşlar, daha önce yazdığım gibi eşim orada çalıştığı için oturum izni aracılığıyla taşıdık biz.

KCC aracılığıyla hallettik bu süreci.

• @Kubra-me Siz imzanizi sildiniz mi? Yoksa bir glitch mi var?

• @kukimoto Hayır imzamı silmedim. Öyle gözüküyor ise sebebini bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐

@Kubra-me Soyle bir durum olabilir (bir kac defa oldu), Konsolosluk tasir; ama KCC'den istemeyi unutur/atlar o vakit iste sorun cikar, herkese mulakat gelir o kimseye gelmez. Gecen sefer hem Maskat hem de Viyana'da oldu. Bu bir sehven hatadir, bilerek degil, sureci takip edip, tasimadan sonra (bir kac gun) KCC ile teyit etmek gerekir ki olasi aksamalar olmasin. Tabii bu cok cok dusuk ihtimal, siz merak edince ekleyeyim dedim.

• @Kubra-me SImdi gorunuyor. Sanirim gecici bir sikinti oldu.

• @lumos peki kcc ye mail atmak ve taşıdığımız konsolosluk teyiti almak bir garantimidir bizim için? Kcc den böyle bir cevap alırsak sürecimiz netlesmismidir:)

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal KCC de onayliyorsa tarnsferi artik gerisi kismet, teorik olarak vize de bitmemisse mulakat gelmesini bekleriz (gelmeme ihtimali her zaman var, hatta gelse de alamama durumu oldu biliyorsunuz). Sonucta elinizden geleni yapiniz, ama GC'i elinize alana kadar garanti degil hic bir sey diyelim 🤠

• @lumos aynen çok farkındayım taşırsın AP olur, kota dolar bla bla burdan sonrası kısmet

• Herkese iyi akşamlar, 30 nisanda KCC den 24 haziran (Viyana) için adıma randevu planlandığına ilişkin mail almıştım.” Ceac “ sitesinden baktığımda dosyamın halen “in transit” olduğu görülüyor. Viyanaya mail attığımda viyana dosyanız bize henüz gelmedi, gelince size mail atacağız diye cevap verdi. Bu gün 15 Mayıs neredeyse16 gün geçti. Dosyanın bu kadar süre “ in transit” te olması normal midir? Yoksa KCC ye mail atıp bu durumun ne zaman tamamlanacağını sormak mı gerekir mi? Bu konuda siz değerli forum katılımcıların bilgi paylaşımlarından yararlanmak isterim.

• Arkadaşlar merhaba dün mülakat maili aldım, 12 temmuzda montrealde olacak mülakat, daha öncede belirttiğim gibi current olmadan önce kcc ye mail atarak kanada turist vizesiyle montreale taşımıştık. Kanada turist vizesi olup current olamayanlar bu şekilde dosyalarını taşıyabilirler. Herkese bol şans diliyorum.

• @emirhan1 hocam öncelikle tebrikler. turist vizesiyle taşıdığınız ama kaç günlük bir vizeyi kccye ibraz ettiniz. Ve oturum izniniz var mıydı? İkamet adresiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-engineer-0

*kanada turist vizeleri pasaport süresi boyunca verilir.
    eğer pasaport süreniz 10 yıl kalmışsa, 10 yıl, 8 ise 8 yıl, 5 ise 5 yıldır.

• Arkadaşlar merhaba daha önce BAE dubai dosya taşıyan mülakat alan birileri var ise yardımcı olabilirler mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |