DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet Sizlere Bir Soru Arkadaşlar Benim Babam Dondurma Ve Pasta Alanında Ustalık Belgesi Var İlkokul Mezunu Bazı Meslekleri Yapanlar Lise Mezuniyeti Olmadan Green Card'a Başvurabiliyordu Diye Biliyorum Babamın Bu Mesleği Başvurma Hakkı Doğuruyor Mu? Ustalık Belgesi Mevcut Pastacılık,Dondurma Kısacası Bakery Alanında.

• Herkese merhaba, şansımızı DV2025 denemeye devam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan
    aşağıdaki linke tıklıyorsun daha sonra babana ait meslek olan linki ben ikinci linki uygun gördüm

sayfanın ortalarına gelince orada SVP Range ibare var. İşte bu ibarenin önündeki rakam 7< 8 olması gerekiyor. Eğer böyle ise başvuru yapar eğer değilse başvuru yapamaz.

Bu arada sen 16 yaşından büyük isen baban kazansa bile seni götüremez. Sen tek birey oluyorsun.

• ⭐⭐

@Ekto-Oktan Onetonline diye bir siteden bakılıyor diye biliyorum. Ama detay için şu başlıkta bilgi bulursunuz sanki. https://yesilkartforum.com/forum/topic/1807/lise-mezunu-olmadan-green-card-dv-almak

• @ayvalik10 Green Card Kazanan Birey 21 Yaş Altındaki Çocuklarını Götürebiliyor Diye Biliyorum Ben 19 Yaşındayım Nasıl Beni Götüremiyor Eminmisiniz Hocam Bunun Böyle Olduğuna Yani Bilmiyorum Benim Gidebiliyor Olmam Lazım Diye Biliyorum O-O

alt metni

• ⭐⭐

@Ekto-Oktan Hak kazanabiliryorsunuz GC icin, bu linkten teyit edebilirsiniz.

2023-07-14_19-16-08.png

• ⭐⭐ Yasaklı

Artık şu sohbet odalarından kurtulup Amerika'da ki ilk deneyiminiz kısımlarında deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Felaket baydım artık ya 😕

• @Atlantis00 gel sen ne çektiğimi bir de bana sor, kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime, titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime... 😂 sıkıntı.

• @Atlantis00 15-20 sene deneyip kazanamayanlar var 😀 O kişilerin açısından baktığımızda durum daha da vahim. Elden ayaktan düşmeyene kadar başvurmaya devam, ya Amerika sizi alacak ya da siz Amerika'yı

• @Uçan-hollandalı sadece green card ile olacak bi iş değil bu, süreci hızlandırmak lazım, yoksa 15/20 sene beklemek sıkıntı.

• ⭐⭐ Yasaklı

@Uçan-hollandalı Yok tabii ki her sene başvurmaya devam edeceğim ama hani bir tık yıldırmadı değil ya. Aslında yıldıran şey çekilişi kazanamamakta değil, her gün çoğu şeyin daha da zorlaşması. 1 ay sonra 25 yaşıma gireceğim. Artık gerçekten bir adım atmak istiyorum. Gözle görülür bir adım. Yaşımın çok fazla ilerlemesinden korkuyorum ben gidene kadar 😕 EB3 için çok para gerekiyor. O parayı ayarlayıp bir de üstüne 3 yıl gibi bir süre beklemek. Yine yaş 35 olur gibime geliyor 😕

• @Atlantis00 Dolar kuru bu kadar yüksek olmasa çok güzel bir yol aslında hem de garanti ancak durumlar belli, daha düşük maliyetle gitmek için şansa ihtiyaç var. 10 saniyelik bir heyecan için bir sene beklemek kötü oluyor

• @Uçan-hollandalı EB3 içinde aslında şu an beklemek daha mantıklı geliyor bana. Öncelikle şu an başvuru yapmış olan kişilerin süreçleri ne olacak onu görmek gerekiyor bence. Olumlu sonuçlanırsa eğer o zaman başvuru yapmak çok daha avantajlı. İşin ucunda az bir para yok çünkü

• ⭐⭐

@GizemYılmazz Öyle bir durumda oluşacak talep yoğunluğunu da unutmamak lazım. Bir kobay olarak yazıyorum :))

• @Riethian Abi olay o zaten işte. eb3 vizesine oluşabilecek yoğunluk ahım şahım bir yoğunluk olmaz ki hiçbir zaman. İşin ucunda toplam 35-40 bin dolar para gerekiyor. Bu parayı verebilecek kadar yoğunluk olursa zaten kimse ülke fakir dolu demesin bence. Demek istediğim bu denli bir yoğunluk olacağını hiç düşünmüyorum o yüzden daha doğrusu olabileceğini düşünmüyorum. Şu an ki kurla bile 1 milyon 46 bin lira para yapıyor. Şimdi dersen ki mesela çoğu araba şu an 1 milyon lira yapıyor, evet ama insanlar elinde ki tek birikimi tak diye verebilmeyi ne denli göze alabilir? Ya da bunu göze alabilecek kaş kişi var mesela

• ⭐⭐

@GizemYılmazz Umarım, ama insanların gitmek istemesindeki asıl neden ekonomi veya para değil görüşündeyim. İnsanlar gelecek göremiyor memlekette asıl göç etme isteği buradan kaynaklanıyor. Mesela ben beynimi peynir ekmekle mi yedim bu yaşa kadar yaşadığım, çevre edindiğim topraklardan o kadar uzaklara göç etme planları yapıyorum. Araba örneğinde dediğin gibi benim 2013 model arabam bile 22.000usd para yapıyor burada hala. Gelecek görememe konusundaki saçmalığı sadece bu örnekten anla. Kaldı ki çocuğumu da düşünmek zorundayım. Yani demem o ki o an gün geldiğinden tahmininden çok daha fazla insanın belirsizlik nedeni ile talepte bulunacağı görüşümde ısrarcıyım. Umarım hepimizin dilediği gibi olur.

• @Riethian Amin inşallah 🙂 Bu arada siz giderken Amerika'Ya 20 bin dolar başvuru ücreti haricinde uçak paraları vs. her şeyi kattığımızda kaç para ile gitmeyi düşünüyorsunuz Amerika'ya acaba?

• Merhaba arkadaslar iste geldim buradayim. Ben bu iste ustayim. Herkese hayirli dv’ler

• @cilginhucreler Merhaba, atarsa bu sene dv şafak kaç?

• Dv2025 başvuru tarihleri netleşti mi acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

216

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |