DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @symbi0te 3300 Civarı vize demek daha doğru olur. Dosya sayısı ile vize sayısı farkli.

• @symbi0te 2,3,4,5 değişkenini neye göre hesapliyacagiz peki? ağustosta bülten açıklandigindaki istatistiklere göre olduğunu anladım

• @symbi0te Geçen yıl 2096 bu yıl 491 kişi aile üyeleri ile birlkte excele kayıt olan kişi sayısı

• @ozanurgun Ağustos ayında açıklanacak Türkiye için ayrılan vize sayısını dikkate alın. Önceki seneler ile kıyaslayıp kabaca case sayısı tahmini yapabilirsiniz. Mesela bu sene 3383 vize ayrıldı Türkiye'ye. Case sayısı net olmamakla birlikte 1610 civarı. Forumu takip edin 2024 Ocak ayında Case nolar arasında boşluklar hesaplanınca kabaca tahmin adminler tarafından yapılıp duyurulur muhtemelen.

• Yasaklı

ülkelere vize ayrılmıyor. her ülkeden kazanan sayısı oluyor ve bir ülke tüm kotanın yüzde 7'si kadar vize alabiliyor. yani 3383 kazanan var diye 3383 vize Türkiye'den kazananlara verilecek diye bir durum yok. keşke öyle olsaydı.

• Bu ileti silindi!

• @maximtk Evet bu daha doğru bir tabir oldu.

• @ozanurgun temmuz ortasında da açıklanabilir diye okudum bir yerde ben ama?

• @misha90 Bu konu hakkında bir bilgim ok geçen sene Ağustos ayında açıklandı.

• Yasaklı

kazanan sayıları her yıl Ağustos bülteninde yani Temmuz ortalarında yayınlanır.

• @mrt-gkce geçen yılın haziran 16 sini baz almak lazım ama

• @maximtk 3870 mi yani kota ,yanlış hesaplamadiysam yüzde 7 yi

• @mrt-gkce Google a green card yaz ,yesilkartforum a yönlendirir 🙂bence kazananların en az %80i bu siteye üyedir

• Mülakat sırası gelmeyeceğini düşünenler ds260 formunu doldururken Ankara değilde Viyana seçenler var deniliyor ,bu mümkün mü .Dosya falan açtırıp mülakat yerini değiştirebilir mi birisi viyanaya kafadan alması mümkün müdür acaba

• @ozkan-akbulut Hayır değildir. Avusturya'da oturum izni olmayan bir kişi Viyanadan sırf kendisi seçtiği için mülakat alamaz. Bu sene Viyana insiyatif alarak oturumları olmaksızın talihlilerin dosya taşıdı fakat seneye bunu yapacağının garantisi yok.

• @maximtk Teşekkürler bilgi için. Yani ağustos bülteni temmuzda yayınlanıyor ama mülakatlar eylülde başlıyor. Mülakat dağıtımı o zaman temmuzda başlıyor diye anlıyorum bu durumda, çünkü 2 ay öncesinde adaylara 2NL'ler geliyor. Doğru değil mi?

• @misha90 hayır. Sürecimiz ekimde başlıyor. Bülten ağustos-eylülde açıklanıyor.

• Yasaklı

@hsn-kartal 55000 değil 50000 vizenin yüzde 7'si, yani 3500 vize. bkz.: NACARA Program

• Yasaklı

@misha90 süreç Ekim'de başlıyor. mülakatlar da genelde 2 ay öncesinden veriliyor. ama hep öyle olacak diye bir durum yok.

• Merhabalar dv-2024'de 9xxx sıralama ile kazananlardan biri oldum. Ancak formu doldururken bir yanlışlık yapıp(bunu da forumu okurken fark ettim) mülakat yerimi Ankara yerine İstanbul seçtim. Konsolosluğa mail attım ancak geri dönüş alamadım. Forumu da bir kaç gün boyunca okudum ancak bu şekilde bir soru bulamadım. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim. Bu durumda tam olarak ne yapmam gerek ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |