DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Redbeard çok teşekkür ederim , inşallah diyelim 🙂 siz de en kısa zamanda AOS sürecinizi tamamlarsınız inşallah.

• @Gs1905 bizde de asıl talihli olan eşim'de gözüktü o leke .
    forumdan okuduğum bir yazı dikkatimi çekmişti ; usa'ye giriş yapan bir GC talihlisi 2-3 hafta sonra usa'de doktor tarafından kontrole çağrılıyor. kontrol'de geçen sohbette doktor şöyle bir söylemiş kendisine ; orta doğu toplumlarında çocuk yaşta vurulan verem aşılarından dolayı bu iz kalabiliyormuş.
    bizim de tahminimiz çocukluktan kalma biz iz olduğu yönündeydi.
    kesin olmamakla beraber ; %90 balgam testine kalabilirsiniz diye düşünüyorum. 8-10 haftalık rapor çıkma süresini göz önüne alırsanız, süreç açısından daha öngörülü bir şekilde ilerlersiniz . yolunuz açık olsun .

• Anne kızlık soyadını yanlış yazdık acaba dosya açtırmaya gerek var mı? Okuduğum kadarıyla mülakat günü konsoloslukta düzeltilebiliyormuş.. bu konuda netlik var mı acaba?

• @ugursway Benim bugün yazdigim ilk iletide açıkça sorduğum soruya istinaden yazdığınız ifade şu:

"Sürecinizi yeteri ilgi ve özenle takip etseydiniz siz de şu an herhangi bir oturum izni olmadan mülakat almış olabilirdiniz."

Sorumu tekrar etmek zorundayım: Nasıl ve hangi ülkeye tasiyabilirdik? Bana bu kişinin kim olduğunu söyleyebilir misiniz? Benim dosya numaramdan büyük ve Viyanadan randevu alabilmiş tek kişi Redno olarak görünüyor ki bu kişinin de orada oturumu mevcuttur. Yine benim dosya numaramdan büyük olan tüm arkadaşların yine o ülkelerde ya da bağlı bulundukları konsolosluklarda oturumu mevcut. Ya da vatandaşlığı...

Eğer son iletinizdeki gibi başka yollar denemeliydiniz diyorsanız bunu sonda değil en başta demelisiniz. Ancak bu durumda da zaten benim soruma yanıt vermemis oluyorsunuz, aksine dalga geçer gibi forumu okusaydiniz diyorsunuz. Size bu hakkı kim veriyor bu bir, ikincisi forumu okumadigimi nasıl iddaa ediyorsunuz?

Bu bağlamda benim son sözüm şudur ki:
    Durumu benim gibi olan talihlilerin dosya taşımasi sürecin başından beri mümkün olmadı. Siz diyorsunuz ki okusaydiniz dosya taşıma veya vatandaşlık olmadan taşıyabilirsiniz. Üstelik bunu hem bana verdiğiniz ilk yanitta hem de son yanıtta yaziyorsunuz. Bu gibi yanlış bilgiler forumda bilgi coplugu olusturuyor. Ben ocak ayindan itibaren tüm konsolosluklara ayda en az ikiser mail atan biri olarak sizi temin ederim ki hiçbir konsolosluk oturum ya da vatandaşlık olmadan dosya taşınmasına olumlu yaklasmadi. Taşıyabilen istisnai arkadaşlar ya Avustralyada dil okuluna kayıtlı ya da zaten Kanada turistik vizesine sahipler. Ama bu arkadaşlar da foruma öyle bir zamanda bu bilgiyi verdiler ki bu haberi duyar duymaz o ülkelere vize basvurusunda bulunsaniz sürecin sonuna vize alabiliyorsunuz.

2024 forumu başlığını takip eden kisilerin o ülkelere yapacağı vize basvurusunun sonuçlanmasına bile zaman kalmıyor, bu nedenle bu durumlar bizler için malesef çözüm değil.

• ⭐⭐⭐

Genel olarak bir mesaj yazayim; birileri deneyince olmayan bir firsat illa da herkes icin emsal degildir. Sansinizi siz yaratacaksiniz, yardimlar ve deneyimler elbette paha bicilemez ama oncu de olabilirsiniz, ampirik emekler vermeden o yollar acilmiyor. Bir de tabii herkes ne yaptigini anlik olarak bildirmemekte, cunku CN'si yuksek olmak, bultende olamamak gibi kontrol edilemeyecek parametreler var. Acikca gorunmeyen durumlar olabilir. Yasal olarak risk olusturmayacak her yol mubah ve denemeye deger. Sadece bekleyip forumu 'okumak' da yetmez, satir aralari onemlidir, risk almak, iletisim kurup iliski kurmak onemlidir.
    Esenlikler...

• @izmirstates açtırmınıza gerek yok, mülakat günü konsoloslukta evrak teslim ederken söylersiniz, yada değiştirmek istediğiniz ds260 formundaki çıktıyı değiştirmek işaretleyip doğrusunu yazıp konsolosluğa teslim edersiniz.

• @ugursway, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ptcuye35
    Sürecinizi yeteri ilgi ve özenle takip etseydiniz siz de şu an herhangi bir oturum izni olmadan mülakat almış olabilirdiniz. Bu başlıkta yazılanları dahi okumuyorsunuz ve genel bir çıkarım yaparak yok denebilir diyorsunuz. Bu başlığın geçmiş 50 - 100 arası sayfasını okumuş olsaydınız eğer birçok kişinin bunu başardığını görecektiniz.

cidden cevaplarsanız çok seviniriz ne excel tablosunda ne forumda oturumsuz vizesiz bir ülke daha kabul etmedi dosyaları bir şeye saldırmadan önce dürüst cevaplarınızla insanları aydınlatırsanız herkesin faydası dokunur

• Bu ileti silindi!

• @ahmet77, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben Ankara büyük elçiliğine yazdım hergünde yazacam sizin vereceğiniz Green Card da yapacağınız işinde verdim veriştirdim her gün yazacam siz bizimle dalga geciyor ve süründüyorsunuz bu yaptığınız devlet adabına sığmıyor diye yazıyorum durmadan yazıyorum veriyorum ayarı

o kadar haklısınız ki. Benim anlamadığım şu; orada çalışanlar Amerikan değil mi? Amerika demiyor mu hayırdır kardeş tüm dünya bol keseden dağıtıyor bir siz böylesiniz, sıkıntı mı var vs demiyor mu yani bunu merak ediyorum. Sonuçta bu turist vizesi değil bir şey değil ki çıkıp yoğunluk var desinler. Öyle bir şey de yok. E o zaman sebep ne yani?

• ⭐⭐⭐

@ahmet77 zamanınızı sonuçsuz bu tarz mailler atarak “ayar verdiğinizi” düşünerek geçirmektense gidebileceğiniz yurtdışı konsolosluklarına tekrardan mail atmayı deneyin bence biliyorum kabul eden konsolosluk bulma şansınız düşük ama bu ihtimal bile ankaraya attığınız o maillerden daha yüksek bir ihtimal sizin için. Çünkü attığınız mailleri okumayıp siliyordur Ankaradakiler hatta spame yönlendirmiş bile olabilirler çoktan

• ⭐⭐⭐

@geçmiştengeleceğe finansal yıl sonunda lottery için ayırdığı takribi 55bin kotayı dolduruyor, ankaradaki konsolosluk göçmen olmayan vizeler kapsamındada çalışma noktasında sene sonu verilerinde çok işlem yaptı gözüküyor yani personel yan gelip yatmıyor çalışıyor gözüküyor. Amerika gerisini niye önemsesin ki adamların işine bile geliyordur son zamanlarda bu kadar çok yasal/kaçak göçmen alınan bir ülkeden daha fazla kişi gelmiyor çeşitlilik kontrol altında tutulmaya çalışılıyor diye

• @talhabakunin ,@ugursway tavsiyelerini neden saldırı olarak nitelendiryorsunuz anlayamadım.kendisi açıkça insanlara yardımcı olmak isteğini,foruma buna borçlu hissettiği için yönlendirme yaptığını anlatmaya çalışmış.
    @lumos hanımın da dediği gibikontrol edmeyen parametrler,görünmeyen durumlar mevcut.
    Forumda birilerin şunu demesini beklememeleydiniz 'su ülke taşıyor,taşıdı,tasiyacak'
    Satır araları önemli, sadece okumak değil risk almak önemli
    Tüm bu yazılanlara rağmen sorunuzun cevabını arayacaksiniz
    EVET dosyasını oturumsuz taşıyan oldu
    Surecinizde bol şans dilerim

• @Ömer-4 bende de randevu için hazır değil uyarısı çıkıyor. 1 hafta kala yapmayı planlıyorum

95644ec4-a612-4f84-a275-2128648c407d-image.png

• @ugursway, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ptcuye35
    Sorunuza kışkırtıcı tavırlarınıza rağmen cevap vereceğim, okuyacak arkadaşlara fayda sağlaması tek gayem.

Bu foruma yazma amacım insanlarla alay etmek değil, aksine süreç hakkında buradan öğrendiğim her şeyi bizden sonra gelecekler adına bu oluşuma kendimi borçlu hissettiğim için iade etmekteyim.
    Ancak sizin gibi kişiler yüzünden de buna bir süre ara vereceğim.

Greencard süreci özellikle yüksek CN’li TR vatandaşları için, günde 30 dakika düzenli forum okuyarak başarıya ulaşabileceğiniz bir süreç değil! Bu gaflete düşen arkadaşlar kendinize verdiğiniz stresle kalacaksınız.
    Bu süreç büyük bir çoğunluğumuz için amansız bir mücadeledir, ne olduğunu, neyle uğraştığımızı anlamak, bilmek, özümsemek bu mücadelede bizim en büyük kozumuzdur.
    Dv24 sürecinin son 2 mülakat ayı kalmışken, mülakat almanın tek yolu konsolosluklara oturduğunuz yerden e-mail göndermek değildir, bunu şu aşamada herkes yapıyor. Şanslı olanlarımız bunu başardılar!
    Örnek Viyana.
    Avusturya dosya numarası 18000lerde iken bir ara kabul etti, ancak benim numaramda dosya taşıyabilen oldu mu, ben soyleyim olmadi” Bu sorunuzun cevabı, Hayır! Sizden önce davranan sürecini takip eden ve şansı da yaver giden sizden daha yüksek numaralı Viyana’dan mülakat alan arkadaşımız var. Keşke sürecinize hakimmiş gibi konuşmadan önce excel listesinden kontrol etseydiniz.
    Forumun düzenleme butonunu kullanmak forum kurallarına aykırı değil diye biliyorum.” bir diğer söyleminize istinaden, Evet değil, ancak 6 defa gönderinizi düzenlediğiniz için ve her birinde yeni bir bilgi eklediğiniz için, hangi birine cevap vereceğimi bilemedim.
    Söyledikleriniz de tek takdir ettiğim şey boş zamanlarınızda sokak hayvanı beslemeniz, bunun için size teşekkür ediyorum.
    Size bu konuda daha fazla cevap vermeyeceğim.

Bu yazımı okuyan diğer arkadaşlara ithafen,

Peki bu saaten sonra böyle fırsatları kaçıran arkadaşlar ne yapmalı?

Başka seçeneği kalmayan arkadaşlar ellerinde ki imkanlar dahilinde seyahat ederek, fiziksel olarak ilgili ülkelerde bulunup taşıma talebinde bulunabilirler. Bunun çok masraflı ve hiçbir garantisi olmadığını unutmayın! .
    Kendi tecrübemden yola çıkarak, çevremde duyduğum “ne oldu senin bu Greencard işi yaa” sorularından o kadar sıkılmıştım ki bildiğiniz gibi o psikoloji ile 1 ekim FY son gününü beklemek yerine seyahat etmeye başladım.
    Ben 3. seyahat ettiğim ülkede bunu başarmıştım. Denemezsem de zaten bu şansımı kaybedeceğimi çok iyi biliyordum! Bunu yapıp başaramayan çok insana tanık oldum. Bunun size başarı sağlayacağını söyleyemem! DV2024 işe yaracağınının hiçbir garantisi yok, ciddi bir risk olduğunu bilmelisiniz.
    Ama eminim ki bu şekilde talepte bulunmanın sizi diğer talepte bulunanlardan farklı yapacaktır.
    Bol şanlar dilerim

Tartışmanızı dikkatle okudum ve önemli bir ayrıntı dikkatimi çekti. Bu hafta 41 elçiliğe mesaj gönderdim bazılarından bana ilgili ülkeden bir adres göstermem söylendi. Anladığım kadarıyla şahsen orada bulunur ve bir adres gösterirsem dosyayı taşıyabilecekleri sonucuna vardım. Uğur beyin mesajını ve geçmiş deneyimlerdeki benzer hikayeleri üst üste koyunca bu düşüncem daha da pekişti. Yalnız yapamam ancak bir kaç kişilik bir ekip olursa bazı ülkelere gidip orada fiziki bulunup dosya taşıma isteğinde bulunabiliriz diye düşünüyorum.

• @lumos yardımlarınız için çok teşekkür ederim, son bir sorum daha olacak, ds 260 formunu doldurduğumuz günden bu güne hayatımızda bazı değişiklikler oldu mesela ds 260 formunu doldururken eşimin abd vize reddi yoktu ama geçenlerde girdiğimiz turist vizesinden red aldık, mesleklerimizi business olarak yazmıştık ama eşim bu süreçte mali müşavirlik belgesini aldı, bu gibi durumlar var mülakat tarihini de aldığımıza göre ds260 formunu açtırıp düzeltmeleri yapmalımıyız? Ya da bu durumları anlatan bir mail mi atmalıyız konsolosluğa? İlginiz ve yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

• @GOKAY-0 merhaba hangi ülkeden dediğiniz yanıtı aldınız birkaç kişilik ekiple gidilme fikri olabilir

• merhabalar son açıklanan bülten ve gelen maillere istinaden dosya taşıma işlemi yapmak istiyoruz eşimin ve benim yeşil pasaportumuz var ve nereden nasıl balayabiliriz vbilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• Arkadaşlar forumda arama yaptırdım ama bulamadım. Dosya taşımak için konsolosluk iletişim mailleri ve taslakları var mı acaba. Konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

• @qwe19 merhabalar buradan bakabilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |