DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ametin-k Owww üst üste kazanmissiniz:) bu sene ki çekiliş için de tebrik ederim sizi

• @mehmet80 siz Türkiye de mülakata girmişsiniz sanırım. benim mülakatım viyana da olacak.

• Ankara konsolosluğu mail kac günde cevap verir ds 260 dosyamı güncellemek için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz ne için bu talebi yaptınız?

• @gucarslan pasaport numaraları aile bireyleri için ve düğün tarihi yanlış girmişim okul mezuniyet tarihi bunlar için kendi pasaport numarsını 1 rakam fazla yapmışım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz bunun için formu açtırmaya gerek yok ki.

• @gucarslan bey bir den fazla hata var ondan sorun çıkmasın diye telaş yaptım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz sorun olsa mülakat alamazsınız..

• @kadiruslucan KCC ile deneyin , öbür türlü hiç şansınız yok gibi Varşova için.

• @hsn-kartal saol hasan hocam 🙏

• Bülten gelmedi bekliyoruz, ama sanki yine cimri davranacaklar gibi hissediyorum.

• Bu ay vize bülteni hızlanır

• @ametin-k inşallah hocam

• 4 farklı ülkenin Amerika Büyükelçiliği ile iletişime geçtim. Taşımıyorlar. Maalesef oturum iznim, yeşil pasaportum, schengen'im ya da başka ülkede girebilecek vatandaşlığım yok. Aracı bir kurumla da süreçlerimi yönetmedim. Benden dosya numarası büyük kişiler, başka ülkeler üzerinden görüşme randevusu alabilmiş. Bu süreç bu yıl, gerçekten adil yürütülmüyor, sadece Türkiye'de böyle. Dava açılamaz mı?

• @Eozakturk Dava açılamaz maalesef zira bu bir hak değil lütuf. Ancak Ne kadar az da kalsa süreç sonuna kadar o 4 farklı ülkeyi 40'a hatta 80'e çıkarın hocam. Şansını kovalayan bekleyene nazaran en azından sonuç alma ihtimaline sahip. Ben de mail atmaya devam ediyorum, Maillerimi iletmemin 3. ayına girdim. Eğer yine yanıt alamazsam bir 3 ay daha atmaktan başka çaremiz yok... Elimizden geleni yapmamız lazım.

• ⭐⭐⭐

@Eozakturk Ankara'nın hali maalesef su götürmez bir şekilde tek kelimeyle korkunc.
    Fakat saydığınız hiç bir durum da oturumsuz dosya taşıMainz için on koşul değil. Neyse ki de değil; yeşil pasaport, schengen vizenizin olması kimseye üstünlük vermiyor demek istediğim. Ki böyle de olmalı. Bu bağlamada kendinize yüklenmeyin.
    Bu süreçte en büyük öncelik hakkı her zaman matematiksel olarak CN sırasına göredir (ek olarak DS 260 formunun işlenmesine göre). Yine de atlanan dosyalar vardır, sonuçta vize sayısı limitli.
    Bunun dışında, kazananlara vize için mülakat verileceğinin garantisi olmadığı daha kazanma sayfasında yazar. Maalesef ki gerçekler bunlar, siz elinizden geleni yapın, üç dört yerle kısıtlı kalmayın.

• Bu ileti silindi!

• @Revolter merhaba bu 2024 için dosya sirasi 10.***lete sira gelmicek galibA?eylüle
    kadar?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @ametin-k 23 Öncelikle teşekkür ederim. 23 Mayıs yoğunluktan mı yoksa evrak işlerinden mi seçebileceğiniz en erken tarihti? Ve taşıma süreciyle ilgili detaylı bilgi de verebilir misiniz? Haziran ortasında mezun oluyorum olduktan sonra hemen vize gerektirmeyen ülkeye taşıyıp halletmek istiyorum

• ⭐⭐⭐

@rachedion Mulakat tarihini siz secmiyorsunuz (hastalik gibi ozel durumlarda erteleme olabilir) ama resmi olarak boyle bir talep hakkiniz yoktur. Mulakat almanin ne kadar guc oldugunu tekrar ediyor olmam bu asamada biraz uzucu bir hatirlatma olmali sizin icin.

Uzulerek bildirmek isterim ki, ifade ettiginiz gibi '...olduktan sonra hemen vize gerektirmeyen ülkeye taşıyıp halletmek istiyorum..' gibi bir eylem DV surecinde yoktur.
    Basarilar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |