Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Detroit2222 peki hocam siz doğrusunuz pandemi devam ediyor aynen. Turist vizelerinde pandemi sorunu yok ama dimi onlar istediği gibi doldurabilir konsolosluğu birşey olmaz ama DV vizesi için pandemi riski var

Hocam yanlış anlamayın bilmişlik taslamıyorum hani kendi düşüncem ve temennimi belirtiyorum. İkincisi ben turist vizesine de başvurdum 8 ay sonrasına randevu vermişti, geçen Kasım ayında başvurdum 8 ay sonrasına vermişti demek istediğim turist vize tarihleride gecikiyor hatta geçen sonbaharda dışişleri bakanı bu konuyla alakalı abd'ye nota vermişti.

• @Emre-Kurtulmuş cevap için çok teşekkürler hocam. Çok faydalı oldu gerçekten. Askerlik konusuna da çok takılacaklarını sanmıyorum ama yine de sormak istedim. Teşekkürler tekrardan.

• ⭐⭐⭐

@Detroit2222 turist vizesinin gecikmesinin nedeni pandemi değil önceki günlerin hep dolu olması. Ama DV mülakatlarının gecikmesinin nedeni bu konuya ağırlık vermemeleri. Haftanın 5 günü turist vizesini full olarak randevulandırmış bir konsolosluğun haftanın sadece 1 gününe azıcık miktarda göçmen randevusu veriyor bilmem anlatabildim mi

Bu arada Notalarını kendine saklasın lütfen herşeyi daha kötü ediyorlar

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Siren sorularınızı uygun forum başlıklarında sormamakta ısrar ediyorsunuz. forum kurallarını tekrar okumanızı tavsiye ederim.

• Ben eşim ve büyük oğlum 3 kişi basvurduk. Ama hepsi karavana.
    Şimdi beş parası olmayıp greencard aşamasının masrafından haberi bile olmayan milyonlarca kişi başvurdu. Bu çıkanlardan bazıları zaten gidemeyecek büyük ihtimal ile.

• @Osman-Demir-1 İsim ve Soyisim kısmını change edip öyle deneyin. bende de benzer bir hata verdi. İsim ve soyisim yerlerini değiştirip isime soyisim, soyisim'e de isim yazdım öyle çıktı

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium İçerisinde yaşıyor olduğumuz *ok çukurundan çıkmak bile mesele haline geldi hocam, bı tanıdık bir şey olsa sponsor vizesi falan desek o da yok. Mecbur kaldık yaşamaya

Şuan aynı şeyi düşünüyordum, maalesef ki Yine Türkiyeden günaydınlar olsun....

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@MGE turist vizem olsa iki dakika beklemem yepyeni bir hayat için orda uğraş verirdim.. F1e geçersin orda bişeyler yaparsın ama kalırsın uğraşmaya değer..

evet zaten bizde böyle düşünüyoruz. zaten çıkmazsa diye plan yapmaya başlamıştık. en kötü 2024 senesinde ayrılacağız kesinlikle. GC alırsak maddi olarak daha az zorlanacaktık. ama artık doğal olarak farklı yönlerde ilerleyeceğiz.

şimdi bir süre oturup düşüneceğiz, bize en uygun olan yöntem nedir. neyi nasıl yapabiliriz bunlara bakıp dediğim gibi 2024 yılında hedefimiz gitmek.

daha önce gitmiş biri var ise GC harici. fikir verirse sevinirim.

ek: bu arada amerikada bir avukat ile görüşeceğiz. süreç ilerleyen dönemlerde bizim açımızdan nasıl ilerleyecek paylaşırım.

• @Hayri-Sozen hayirli olsun cok sevindim inanin bundan sonraki surecte Allah iyilerle karşilaştirsin darisi isteyen herkese olsun bize cikmadi bu nasil bir hayal kirikligidir bir daha bu heyecani kaldiramam heralde 2 gun hic birsey yapmak istemedim

• Bir sorum daha olacak. Eşim üni için ya da çalıştığı şehirler için ikametgahını hiç taşımamış. E devlette geçmişinde sadece iki yerleşim yeri çıkıyor ilki aile evi ikincisi mevcuttaki adresimiz. Formda da bu şekilde mi belirtmeliyiz yoksa kayıtlarda olmayan diğer adresleri de yazmalı mıyız?

• Bu yıl kazanamayıp önümüzdeki yıllarda yine başvuru yapacak arkadaşlara bir tavsiyede bulunmak gerekirse her ihtimale karşı cebinizde abd turist vizesi olsun. Bunu gc yi kazanınca daha iyi anlayacaksınız.

• Merhaba,
    Bizim ilk başvurumuz ve eşime çıktı ilk 24 saat içinde Ds260 formunu doldurup gönderdik. Form çok zor değil ama bilgileri elde etmek biraz uğraştırdı hatta buradaki yorumlardan biri ile takıldığımız bir noktayı atlattık. Çok heyecanlıyız umarım mülakatımız iyi geçer.

• Bu yılki 2 dozt HNBS mizide aldık, Vatana millete hayırlı olsun.

• @Lossantosdy Maalesef öyle, günaydınlar tekrardan ama umudu kaybetmemek lazım

• ⭐⭐

@ahuramazda hocam sen doldur.Evrakları mülakatta götüreceksiniz.

• ⭐⭐⭐

@MGE gidenlerin çoğu kısmı E2’ye ağırlık verse de F1 yolu ile OPT hakkı alıp green card kovalayanda cok. Kısacası ABD içindeki kapitalist sistemine girdikten sonra herşey cok daha kolay gerçekleşebilir..

• Merhabalar, Case number'ım 000003XX. Sıra olarak başlardayım. Nişanlımla nikah tarihimizi öne alamıyoruz 1 ay sonra olacak, ds-260 formunu nikah sonrası doldurmam çok büyük problem yaratır mı yoksa sıra olarak avantajlı olduğum için problem yaşamaz mıyım, bilgilendiriren arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Not : Foruma yeni üye olduğum için yanlış şekilde ve yanlış yerde soru sorduysam affola.

• @waterman evet. muhtemelen bu ay sonunda oradan bir avukatla online görüşme yapacağız. öte yandan zaten gastronomi eğitimi almak istiyordum. bir olasılık bunun bahanesiyle ile tamamen her şey çözülebilir.

hakkımızda hayırlısı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |