DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells J1 vizesinin süresi 4 ay iken ABD'de statü değiştirmemiz sebebiyle 11 ay kaldık, statü değişikliği yapmamızın green card sürecine olumsuz bir etkisi olur mu? Amerika'da ki son günümüzde ikimizin de legal olarak B2 statüsü bulunmaktaydı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Salih-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar

DS-260 formunu dolduruyorum. Aklima takılan bir kısım var. Meslek bilgileri girerken 2 yıl eğitim ya da deneyim gerektiriyor mu kısmında ne yapcağımı anlayamadım.
    Yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Daha önce toplamda 2 yılı aşmayan iş tecrübelerim var doğal olarak bu işe girmem de o tecrubeler sayesınde olmuş oluyor.
    Eski işlerimi sonraki aşamada previous works olarak ekleyeceğim ancak current job için ne demem gerekiyor?

Teşekkürler

yes deyip bu is icin egitim ve calisma gecmisinizin gerektiginden bahsedebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@umtdd elinizden geldiğince forumu takip edin süreç başlayınca nasıl gidiyor ankaranın durumu ne takipte kalın hep. Eğer ankara kötü bir performans sergilerse bu sizi yıpratmaya başlıcak çözüm yolları kovalamaya çalışmanız gerekebilir onun için forumu takip etmeye devam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Formentor, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells J1 vizesinin süresi 4 ay iken ABD'de statü değiştirmemiz sebebiyle 11 ay kaldık, statü değişikliği yapmamızın green card sürecine olumsuz bir etkisi olur mu? Amerika'da ki son günümüzde ikimizin de legal olarak B2 statüsü bulunmaktaydı.

hic out-of-status kaldiniz mi? eger cevap evetse kac ay?

COS basvurularinizi zamaninda mi yaptiniz? 11 ay ekstra mi? Yoksa toplam mi? Basvuru red olduysa, cevabi aldiktan kac gun sonra ABD'den cikis yaptiniz?

• save yapmaya çalıştığımda hata vermişti bende dediği şeyleri değiştirip tekrar save dedim ama site böyle oldu açılmıyor şu an

• @crazycells ilginize teşekkür ederim.
    J1 visa bitiş tarihimiz 16 Eylül
    F1 ve B2 statü değişikliğimizin USCIS üzerinden işleme alınma tarihi 11-12 Eylül
    Eşimin ilk B2 statü değişikliği 17 Ocakta onayladı bitiş tarihini hatırlamıyorum. İkinci b2 statü degisikligi onayı biz Türkiye'ye geldikten sonra elimize ulaştı ve 2-24 Nisan tarihlerini kapsıyordu.
    Benim F1 vizem 21 Nisan'da onaylandı.
    Eşimin F1 vizesi 30 Nisan'da reddedildi.
    Amerika'dan 24 Nisan'da çıkış yaptık. Toplam 11 ay.

Böylede sınav sorusu gibi oldu 😅

• Merhabalar, 2024 talihlisiyim ancak aşağıdaki bazı konularda fikir almak istiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

1. 16 yaşından önceki tarihler için e-devletten TARİHÇELİ YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ şeklinde bir tablo indirdim. Ancak tabii üniversite için başka şehirde yurtta kalırken ikametgah adresim memleketteki şekliyle kaldığı için öyle gözüküyor. Erasmusla yurt dışına da gitmiştim. Bu durumda adresleri tabloda gösterildiği gibi mi doldurmak daha doğru olur yoksa yurt adresini ve erasmusta kaldığım yerleri de yazmam gerekir mi?
    2. Eğer başvuruyu tamamladıktan sonra şirket değiştirme durumum olursa DS-260 formunu güncellemek zorunda mıyım?
    3. kısa süreli bedelli askerlik yaptım ancak speciality kısmına "not applicable" yazdım çünkü er olarak yaptım. Aynı durumda olan varsa görüşlerini merak ediyorum.

Umarım herkes sorunsuz bir şekilde greencard'ına kavuşur. Ayrıca şansı yaver gitmeyen arkadaşlara da bir sonraki çekilişte bol şans diliyorum.

• @Formentor benim B2 vizem de 19 Şubat'ta onaylandı geçerlilik tarihi 18 ağustosa kadardı.

• İyi akşamlar arkadaşlar,
    2 sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim,
    1- Ben 2 kızımla beraber işlemlerimi yapacağım fakat mesleğim gereği yurtdışında olabileceğim için mülakat için gerekli işlemleri yaparak o ülke nin ABD konsolosluğun da görüşmeye gittiğim takdir de kızlarım bundan nasıl etkilenir? Haklarını kaybederler mi?
    2- Çalıştığımız firmaların hepsi mi form a yazılacak?
    Şimdi den teşekkürler

• Merhabalar,

Şu anda master yapıyorum aynı zamanda çalışıyorum o yüzden DV-260'ta present employer kısmına şu anda çalıştığım şirketi yazdım.
    Education kısmına geldiğimde number of educational instutions attended kısmına 3 mü yazmalıyım?
    (açıklama pdf'inde bu durumda 3 yazılmalı denmiş. Lise, universite ve master)
    Ancak 3 yazarsam master bilgilerimi dolduramiyorum henüz tamamlamadigim için, ayrıca present employer kısmında master okulum değil çalıştığım şirket yazıyor.

Bu durumda ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐

@serhat-01, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi akşamlar arkadaşlar,
    1- Ben 2 kızımla beraber işlemlerimi yapacağım fakat mesleğim gereği yurtdışında olabileceğim için mülakat için gerekli işlemleri yaparak o ülke nin ABD konsolosluğun da görüşmeye gittiğim takdir de kızlarım bundan nasıl etkilenir? Haklarını kaybederler mi?
    Şimdi den teşekkürler

1- siz yurtdışında mülakata girerseniz kızlarınıza ankaradan vize talep edebilirsiniz takdir konsolosluğun
    2- hatırladığınız kadarını yazın kimse nerde çalıştınız diye sorgulamayacak

• ⭐⭐⭐

@Salih-1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Şu anda master yapıyorum aynı zamanda çalışıyorum o yüzden DV-260'ta present employer kısmına şu anda çalıştığım şirketi yazdım.
    Education kısmına geldiğimde number of educational instutions attended kısmına 3 mü yazmalıyım?
    (açıklama pdf'inde bu durumda 3 yazılmalı denmiş. Lise, universite ve master)
    Ancak 3 yazarsam master bilgilerimi dolduramiyorum henüz tamamlamadigim için, ayrıca present employer kısmında master okulum değil çalıştığım şirket yazıyor.

Bu durumda ne yapmalıyım?

1- dogru yapmışsınız bu sorun yaratmaz.
    2- halen master yapıyorsunuz bunu eklemenize gerek yok şuanki durumunuzu belirtin

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐

@avc

1. e devlette gözükene takılmayın çok üniversite dönemi bir çoğumuz ikameti almadan kaldık başka şehirlerde veya ülkelerde. Onlarıda yazın özellikle yurtdışı bölümünü pasaportunuzda görebilirler onu yazmanız önemli olur

2. ds260 sizden o anki bilgilerin doğruluğunu ister. Doldurduğunuz andaki durumları doğru girin sonra yurtdışı seyahatleriniz olabilir, iş değiştirebilirsiniz, ev değiştirebilirsiniz bunları güncellemenize gerek olmaz açtırıp. Ancak evlenme, boşanma, çocuk sahibi olma gibi durumları güncellemem gerekir

3. ne yazdığımı çok hatırlamıyorum askerlik kısmına yaptım yazmıştım, ama görev bölümünü forumdaki belgede yazan kurala göre doldurmuştum

• @crazycells bu hatayı düzeltmek için dosyayı açtırmalı mıyım peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cetinakkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

save yapmaya çalıştığımda hata vermişti bende dediği şeyleri değiştirip tekrar save dedim ama site böyle oldu açılmıyor şu an

sorun degil, farkli zamanlarda farkli web browser'lar kullanarak giris yapmayi deneyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Formentor, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ilginize teşekkür ederim.
    J1 visa bitiş tarihimiz 16 Eylül
    F1 ve B2 statü değişikliğimizin USCIS üzerinden işleme alınma tarihi 11-12 Eylül
    Eşimin ilk B2 statü değişikliği 17 Ocakta onayladı bitiş tarihini hatırlamıyorum. İkinci b2 statü degisikligi onayı biz Türkiye'ye geldikten sonra elimize ulaştı ve 2-24 Nisan tarihlerini kapsıyordu.
    Benim F1 vizem 21 Nisan'da onaylandı.
    Eşimin F1 vizesi 30 Nisan'da reddedildi.
    Amerika'dan 24 Nisan'da çıkış yaptık. Toplam 11 ay.

Böylede sınav sorusu gibi oldu 😅

Bu durumda zaten out-of-status kalmamis oluyorsunuz, cunku basvurunuzun reddedildigi durumda onceki statunuz gecerliydi. O halde sorun yok.

6 aydan uzun sure out-of-status kalmis olsaydiniz 3 yillik vize baniniz; 12 aydan uzun sure out-of-status kalmis olsaydiniz 10 yillik vize baniniz olacakti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhat-01, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi akşamlar arkadaşlar,
    Şimdi den teşekkürler

Siz, bulundugunuz ulkede vizenizi aldiktan sonra kizlariniz icin Ankara'daki ABD konsolosluguyla iletisime gececeksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alp-Güngör, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bu hatayı düzeltmek için dosyayı açtırmalı mıyım peki?

hayir, doldurup gonderdiyseniz bu sekilde kalsin. mulakat tarihi aldiktan sonra -gerekiyorsa- formu actirip bu cevaplari guncelleyebilirsiniz.

• Merhaba , yigenime cikti ama bir sorum var. Case numarasi 16xxx lerde, DS260 formunu bir an once doldurmasinin bi avantaji varmi dir? Bildigim kadariyla case numarasi dusuk olanlar icin bir avantaj sagliyor sadece. Birde bu case numarasi ile gorusmeye cagrilmama ihtimali varmidir? Tesekkurler simdiden

• @crazycells teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

243

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |