Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@jesus-0 siyasi durumlardan ziyade girişteki cbp görevlisi girişinize karsr veren kişi oluyor. Normal bi süredede olsa girişiniz şüpheli bulunuyorsa deport edilirsiniz

• yani bir yorumunuz var mı abi ? sizce herhangi bir şey çıkarmı şüpheli buluncak bir şeyim yok yani sizce seçimden sonra herhangi bir olay olsa bile hava alanlarından kalkış vs iptal olurmu yani seçimden 1 ay sonra gidiş tarihim haziran da tatil sezonu başlıyor yani babam da beni sıkıştırıp duruyor ben de çok bir şey beklemiyorum bunun la ilgili de babam bilete boşa para verdin büyük ihtimal yancak gibi şeyler söyleyip aklımı çeliyor iade yok bileti o şekilde aldım sadece tarih değşimi mevcut yani irandaki ayaklanmalada bile havalanları veya çıkış giriş ler kapanmadıysa bunda da bir şey çıkmaz diye düşünüyorum ama. bu arada bu söz çok güzelmiş "Olric, insan nedir biliyor musun? Ağaçları kesip kağıt yapan, sonra o kağıda “ağaçları koruyun” yazandır. bende böyle bir şey ekleyebiliyommuyum profilime acaba

• ⭐⭐⭐⭐

@jesus-0, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

yani bir yorumunuz var mı abi ? sizce herhangi bir şey çıkarmı şüpheli buluncak bir şeyim yok yani sizce seçimden sonra herhangi bir olay olsa bile hava alanlarından kalkış vs iptal olurmu yani seçimden 1 ay sonra gidiş tarihim haziran da tatil sezonu başlıyor yani babam da beni sıkıştırıp duruyor ben de çok bir şey beklemiyorum bunun la ilgili de babam bilete boşa para verdin büyük ihtimal yancak gibi şeyler söyleyip aklımı çeliyor iade yok bileti o şekilde aldım sadece tarih değşimi mevcut yani irandaki ayaklanmalada bile havalanları veya çıkış giriş ler kapanmadıysa bunda da bir şey çıkmaz diye düşünüyorum ama. bu arada bu söz çok güzelmiş "Olric, insan nedir biliyor musun? Ağaçları kesip kağıt yapan, sonra o kağıda “ağaçları koruyun” yazandır. bende böyle bir şey ekleyebiliyommuyum profilime acaba

İmza kısmında bahsettiğin özlü sözleri ekleyebilirsin. Ayarlar tuşuna basıp devam et. Bulursun. Ülkede çıkacak iç karışıklık vesaire için boşuna endişe etme. Biraz genç bir arkadaşımızsın sanırım. Bu tarz şeylerden korkmak tabi doğal. Ama rahat ol ki, bu seçim de aynı diğer seçimler gibi sıradan bir seçim. Sonuçta ya mevcut iktidar kazanıp, bizlerden ziyade kendi seçmenini memnun edecek politikaları takip edecek, ya da muhalefet bloğu seçimi kazanıp bize vaad ettikleri politikalarla, yönetip yönetmeyeceğini göreceğiz. İç karışıklık konusunda tutar da kaybetmeyi hazmedemeyip taraftarlarını sahaya sürerse, kimse kimseye hoşgeldin demez. Allah ya bize verir ya onlara. Senin uçak saatine kadar bu meseleler biter ama. Ya değişim tamamlanır, hepsini tepeleriz, ya da gidebileceğin bir uçak ve havaalanı kalmaz ortada 🙂 Şaka şaka, öyle şeyler olmaz merak etme. Sen günün geldiğinde uçağına binip gidersin.

• çok teşekkür ederim abi içim bi ferahlamadı değil yani 🙂 . Yorumunuzu çok beğendim çok realistic ve güzel senaryolar bakalım sayın malum kişi nasıl bir yola girecek 1 ay sonra yine yazarız buraya. yorumunuz için çok teşekkür ederim. 🙂

• Herkese merhaba Amerika içinde Swift yapanlardan acil desteğe ihtiyacım var. Finansbank üzerinden Swift yaptım, onaylandı, amerikaya göre gece yarısı ulaştı bilgisi geldi. Ama şimdi bakıyorum tüekiyeye göre 6 da, bize göre sabah 11 de iade gelmiş. Neden iade oluyor? Banka Swift işleminde tele onay nosu ya da araması yapıyor mu? Eğer yapıyorsa telim kapalı. Kendi hesaplarınıza Swift yaparken sorun yaşadınız mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adımarabacı @denizci10 yakın zamanda yaptı aynı yöntemle gelirse o cevaplar.

• Herkese merhaba,
    Nereye yazacağıma bir türlü karar veremedım burayı seçtim umarım doğru yerdir değilse lütfen uyarın sessizce oraya giderim 🙂
    uzun süredir foruma yazan herkesi, deneyimleri,sorunları,soruları okudum okumaya öğrenmeye de devam edıyorum. Ama artık kendi özelimde bişeyler yazmaya ve sorularımı sormaya karar verdim.

Çok garip bir sürece girdik ailelerimizden uzakta mutsuz oldugumuz bır sehirde nispeten iyi bir maaş uğruna eşim mutsuz oldugu işte çalışırken ben de oğlumuzu büyütüyorum her gün bu gidişata lanet edip çıkış yolu bile arayacak motivasyonumuz yoktu dv2024 sonuçlarını umutsuzca beklerken birden evimizin satışa çıktığını ögrendik. Ve bu bir işareeettt miii yoksaaa?? bu şehirden artık gitmeli miyiiiizz soruları belirdi. Son dönemdeki kira artışları ile kararımız işlerden ayrılıp ailelerin yanında yazı geçirir “seçimden sonra bakarız abiiii”ydi ki bir motivasyonla yeter beeee artık hayatımıza kendimiz bir yön verekşn amerika işini deneyelim diyip sabah akşam forum okumalarımı hızlandırdım.

Ben peyzaj ve çevre tasarımcısıyım eşim maden mühendisi. Bu zamana kadar okuduklarım ve araştırmalarım gösterdi ki (yanlışım da olabilir) buradan Amerika’ya iş başvurusu biraz zor ilerliyor.
    B1-B2yle gidip orada iş arayan, sponsor bulan arkadaşlar var mı ya da böyle bir ihtimal değerlendirilmeli mi denenmeli mi? (bizim niyetimiz denemek ama mantıklı mı?)
    Okuduklarım gösteriyor ki E2 için paramız yetmeyecek. Dil okulu ise değerlendirebileceğimiz bir ihtimal.

Bodrum-Fethiye-Antalya üçgeninde yaşadığım ve mesleğimi buralarda yaptığım için daha tropikal ve akdeniz bahçeleri üzerine deneyimim var buna paralel Florida ve Texas’a yükseliyorum. Değerlendirebileceğim başka eyalet var mı mesela?

Değerli tavsiyelerinize, deneyim ve önerilerinize çok çok ihtiyacım var.

Sevgiler.

• Merhaba, sponsor bulurmusunuz bulmazmısınız bilemem ama f 1 denemeyin bence alabileceğniz en uygun vize b1-2 olur f1 de %90 red oranı varr gözlemlediğim kadarıyla turist vizesinde ise gençlere vermiyorlar ama yaşlı bireylerin rahatlıkla aldığnı gözlemledim onun dışında bence önceliğniz vize aldıktan sonra plan yapmaya başlamanız çünkü ilk zorlu ve aşılması gereken adım ülkeye girebilmek olduğnu ve ülkeye girdikten sonra da gerisinin geleceğini düşünüyorum 🙂

• @jesus-0 cevabınız için çook teşekkür ederim. haklısınız.. ankara anlaşmasıyla bahçe bakımı iş planı yapan birini buldum onu e2'ye uyarlayabilir miyim araştırmasına başlayayım diyorum. bakalım..

• ⭐⭐⭐⭐

@Senem-Ceren öncelikle hayırlısı olsun sizin için. E2 için paranız yoksa dilerseniz daha uygun bir maliyete EB3 vizesi düşünebilirsiniz. Eğer turist vizesi alırsanız ABD’den devam edersiniz alamazsanız konsolosluktan devam edersiniz. Süreç biraz uzun gibi görülse de 2 yıl sonra vizenizi alıp sonrasında Greencard alabilirsiniz. eb3vize.com üzerinden bilgi alabilirsiniz.

• @denizci10 Teşekkür ederim cevabınız için. Bu siteyi de değerlendireyim sizin sanırıım. Aslında e2 için biraz zorlamamız lazım kendimizi imkansız değil. ankara anlaşmasıyla kabul edilmiş bahçe bakım iş planı yapan bırını buldum onu e2ye nasıl uyarlarım bu kısmı araştırayım dıyorum. tekrar çooook teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@Senem-Ceren ben kurucularından birisiyim. çalışma iznim olunca da çalışanlarından birisi olacağım inşallah. E2 tabii ki de alabilirsiniz ama o kadar para verip Greencard alamayacaksınız bunu da düşünün derim. Nihai karar sizindir tabii. Yine sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐

@Senem-Ceren yakın zamanda abisi E2 ile kalan bir arkadaşımla görüştüm 12 yıldır ordalar sanırım 3. yenilemeye geliyorlarmış ama aşırı gerginler onlardan önce gelen arkadaşalrı 17 yıl sonra E2 den red yemiş tabi ki kendi kurnazlıklarından ötürü, vergi kaçırmaya çalışmışlar geliri düşük gideri yüksek göstermeye çalışıp patlamışlar ama her zaman bir risk var , şuan Türkiye'de kalmışlar ve dükkanı burdan yönetmeye bir yandna da satmaya çalışıyorlarmış. O yüzden E2 yoluna girecekseniz aşırı titiz ilerlemeniz gerekiyor çünkü orda kaldığınız süre boyunca yenileme yapmak zorundasınız ve her zaman onay alacaksınız diye bir durum yok üstteki örnekte olduğu üzere.

• @denizci10 teşekkürler 🙏🏻

• @tolgasatir anladım çok teşekkür ederiim 🙏🏻

• size bir sorum var 50 bin dolar üzerinde para çıkışı yapıp da bankaya bilgi vermek zorunda kalan var mı
    masak incelemeye alıyormuş, ne aldın, neye harcadın yurtdışında, yaşıyorsan ikametin, ev aldıysan tapusu gibi sorular soruyorlar.
    halbuki aldığımız telefon, tablet, kişisel bakım, hep keyfe keder. neye harcadığımın neyini kanıtlayacağım anlamadım bu işi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adımarabacı masak burada amacı terör örgüt yada yandaşlarına paranın gidip gitmediğini inceler biz sigortacılar olarak her sene eğitimden geçeriz yoksa harcama tabiki de karışamaz

• Guncellenecek

• ⭐⭐⭐⭐

@Borahan-Güven hayirli olsun. Artik yeni green card b1/b2 oldu gibi. Temennimiz zora düşmeden bir an once yasal hale gelmeniz. Koay gelsin.

• @Adımarabacı Bahsettiğiniz konuyu masak değil merkez bankası istiyor bankalardan, onlar da mecburen yarın sahne değişirse diye mesul olmamak için uygulamaya çalışıyor. Masak'ın inceleme konusu tamamen farklı. Benim uygulamada gördüğüm yurtdışı yerleşikseniz (ikametiniz edevlette yurtdısı gorunuyor ise) kendi adınıza açılmış yurtdışı hesaplara giden paraya sorgu yapılmıyor. Başka kişi ya kurum adına açılmış yurtdısı hesaplara para çıkışını (eğitim kurumları hariç) bahsedilen limitlerdeyse mutlaka sorguluyorlar. Ne amaçla kullanılacağı hakkında bilgi,belge istiyorlar. Kendimde ve cevremde gorduklerim bu sekilde.

Benzer Başlıklar

• 18
  • 8
  • 7
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |