Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lossantosdy elektronik alet olarak çaycı, kahve makinesi, fon makinesi gibi cihazlarınızı taşıyıp yük yapmayın kendinize. (Tabi voltaj i uygunsa ayri) biz Türkiye de 220 volt kullanıyoruz herseyi o yüzden sorun. Amerika da 100 ya da 110 volt kullaniyorlardi not almıştım aslında. PC ve telefonunuzu yanınızda getirip dönüştürücü ile kullanabilirsiniz. Benim pc hp ve şarj bataryasinin üstündeki etikette 100-220w bilgisi var. O yüzden aynı kablo ile buradaki gibi Amerika da da kullanabilirim. Sizde pc ve telefonunuzun batarya ustlerini inceleyip ona göre en kötü ihtimalle şarj cihazlarını değiştirip kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu iki üründe sorun yaşayan duymadim ben.

• Green card çıkarsa uçağa biniş anındaki story bile planlandı.. dövmelerimize sağlık kontrolünde isimler açıklamalar düşünüldü (olurda ne bu eline kırlangıç çizdirdin derseler diye) rüyalarımızda bank of america randevuları alındı hesaplar açıldı carmaxtan araç alındı.. artık sabahları evden cıktıgımızda uzun uzun varacağımız yere gidene kadar sürekli içimizden ingilizce kelimelerle hayali kahveler satın alındı good morning diye diye gülümsemeler yapıldı.. ne kaldı arkadaş.. çıktı çıkacak işte ne kaldı 🙂 hayallerimde bir tek tanıdık olmaması sebebiyle şu daire kiralama işi askıda… onuda en kötü homeless olayına çeviresim var kampçıyız zaten en kötü çadırla gideriz modundayız kredi skoru oluşana kadar kalırız gerekirse 🙂 okadar vahim durum artık çıksa çıktığını bilsek ne iyi olcak ya

• @ilkerkaynar90 ne güzel şanslısınız o zaman 😊 🧿acaba bir şekilde bu şansınızı bizde de kullanabilir misiniz 🤪🤪🤪🤣🤣🤣

• @ilkerkaynar90 ne guzel hayaller 😊 en kötü airbnb den kiralarsiniz geçici süreliğine.

• @dytmelek çok teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐

@Calibraturbo inşallah allah gönlüne göre versin

• @newbie97 inşallah 🤲 Hayır ve Bereketiyle gelsin @GirinKart #GirinKart

• ⭐⭐

@Selly ya arçelik türk kahve makinamı orada çalıştırmaz< mıyım... cezvede kahve çok kötü oluyor ya:(

• @debbieLA77 110V-220V Yazıyordur altta Çevirici ile uyum sağlar Hatta Tesla alırsan bagajda fiş var Kahve yaparsın picnickte

• Günaydınlar ahali bir gün daha yaklaştık. Hayallerini kurduğumuz günlere.. Bugün nasılsınız iyisinizdir inşallah 😎

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly ya arçelik türk kahve makinamı orada çalıştırmaz< mıyım... cezvede kahve çok kötü oluyor ya:(

Türk kahvesi için oradan da makina alabilirsin. Hem de en kralını. Ayrıca Türk kahvesi kısık ateşte ve bakır cezvede daha iyi olur derler. Gerçi ben de makinada yapıyorum 😁

Bak amazonda bunlar var.

https://www.amazon.com/s?k=turkish+coffee+maker&crid=HD5EIK9A5O0N&sprefix=turkish+coffe%2Caps%2C265&ref=nb_sb_ss_ts-doa-p_3_13

Ayrıcaaaaa, Türk kahvesi demleme şampiyonu varmış. O da soğuk su ile yapmayın diyordu.

Alta haberi bırakıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nazal10line günaydın hoş geldiniz forum nasıl işliyor bilmediğinizden dolayı hata yapmanız çok normal bu yazdığınız yerde ki tüm kişiler kazanamamış yada ilk defa başvuru yapan kişiler bu yüzden cevap yazmazlar siz aşağıdaki linke tıklarsanız sizlere yardımcı olurlar. Bu arada kardeşinize green kart mı çıktı hangi vizesi hiç bir bilgi vermemişsiniz

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864?_=1674375988940

• @hadi-BE TL zannettin tam sipariş verecektim $ mış Tornistannn

• Arkadaşlar Merhaba;

Aranıza yeni katıldım sayılabilir, forum da arama kısmında aradım fakat cevabını bulamadığım bir sorular ile karşınızdayım .

Ben eşim ve kendi adıma 2024 green card için başvuru yaptım, hangimize çıkarsa eşine de dolaylı olarak çıkıyor diye şansımızı ikiye katlamak istedim. Şimdi sorularım sırasıyla şöyle

1.) Eşim avukat, Amerika ya gittiğimizde orada avukat olması için ne yapması nasıl bir eğitim alması lazım veya burada ki eğitim hayatını orada saydırabilir miyiz?

2.) Eşim Amerika da avukatlık yapamayacağını düşündüğü için gelmek istemiyor bu yüzden de green card ona çıksa da muhtemelen ilk seferde beraber gireceğiz ardından o dönecek ben orada yaşamaya devam edeceğim bunda bir sorun olur mu asıl talihli olmadığım için

3.) Eşim kalıcı olarak Amerika'ya gelmeyeceği için ve ben kazanırsam green card 'ı onu da sağlık muayenesi ve vize başvurusuna götürmelimiyim yoksa tek başıma mı gitmeliyim.

4.) Benim düşüncem şu şekilde eğer loto bana çıkarsa sağlık kontrolü ve vize görüşmesine tek gideyim ama eşim için de 10 yıllık turist vizesi alalım böylece yanıma gelip gitmek istediğinde rahat eder bu şekilde Amerika ya giriş çıkışlarda problem yaşar mı ? Çünkü forumda bir konu altında green Card'ı iyi niyetli olarak teslim edenlere turist vizesi daha kolay çıkıyor şeklinde birşeyler okumuştum.

Müsait olduğunuzda yanıtlamanızı rica ederim

• ⭐⭐

@ilkerkaynar90 "Moralim bozuluyor resmen okadar şartlamışız ki kendimizi abd ye burada bazı şeylerin iyi gitmesi dahi üzer oldu bizi.. kafa karışıklığına düşüyoruz resmen.. "
    bu o kadar biz ki 🙂 yıllardır gelmeyen miras gelesi tuttu eşimin kariyer gelişmeleri oldu ben zaten gideceğiz diye işe girmiyorum iş denk gelip duruyor ben milletvekilliği verseler yine değiştirmem fikrimi ama eşimin kafası karıştı benden korkusuna sevinmiyor ama baktım anlatırken çok heyecanlı sanırım bu da kaderin bir cilvesi

• ⭐⭐⭐

@Zelene bizde işler tersine dönüyor sanırım, yıllardır ABD nin A sını duymak istemeyen Greencard çıkarsa bakarız diyen eşim 11 Nisan'daki vize görüşmemizden sonra eşyaları satışa çıkartırız anca satılır falan demeye başladı 🙂 ben bile eşyaları ne zaman satarız kafasına girmemiştim 🙂 hele bir de greencard çıksın benden önce gitmeye çalışacak gibi 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir aa hatırlıyorum onu nasıl kandırırız ikna ederiz diye planlar yapıyorduk demekki sizin süreç böyle olacak o isteyince kırıldı zincirler bu yıl güzel şeyler olacak ya turistle ya grenkartla

• ⭐⭐⭐

@Zelene ya az önce eşyalara bakıyordu bunları nasıl satarız diye , ben şok 😃 hayırdır dedim Amerikaya giderken nasıl götüreceğiz ki diyor ben 2. şok 😃 bir tek kahve makinesi konusunda çözüm arayışlarımız devam ediyor 😃

• ⭐⭐⭐

@Zelene maşallah bizde bekleyelim dede ölsünde bişeyler düşsün 😂

• ⭐⭐

@tolgasatir arzumun orada var satışı millet hep ondan aldı https://www.instagram.com/amerikadayasiyorum/ burayı takip etsin indirimler kampanyalar hatta birçok bedava ürünleri paylaşıyor
    o eşya dağıtma satma fikri bir rahatlık veriyor genel bir temizlik yaptım o kadar ıvır zıvır birikmiş 6 yılda bunların hepsi gidecek diye düşününce rahatlıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |