DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 İş konusu benim de kafamı kurcalayan bir konu ya. Gidince geçici olarak bir iş bulup çalışırken bir meslek kursuna veya community college gidip eğitim alıp meslek sahibi olurum diyorum ama olabilir mi daha önce yapan var mı bilmiyorum. Buradaki mezuniyet derecesinin orada geçerli olmaması çok büyük sıkıntı...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berolika mezuniyete bakmazlar iş konusunda birisinin yanına gir mesleğinle ilgili tecrübe kazan. Yoksa sen üni mezunu yada lise mezunu önemsiz onlar için. Yeterki bir meslek hakkında bilgin olsun. Mayıs kazandın ekime kadar zaten 5 ay tecrübe kazandın mart ayında mülakatın olacak 5 ay da oradan oldu mu 10 ay tecrübe anlayacağın tembel olmasın insan

• ⭐⭐

@berolika hangi mezuniyet derecesi orada geçerli değil... ne gibi bir meslekten bahsediyoruz burada mesela avukatlık falan gibi mi? yoksa han-gisi geçersiz sayılabilir ki başka doktorluk falan mı?

• @berolika tabi geçecek yahu geçen sene başvuru yapacak zamanı sayıyordum şimdi sonuç açıklanma zamanını sayıyorum 🙂

• @Emrah-Borazan ya yok be kardeşim kayınvalide geldi onu al getir gezdir derken giremedim birde işlerde çok yoğun şu sıralar. 🙂

• @ayvalik10 Haklısınız ben de tembel biri değilimdir sadece kafam karışık nasıl bir iş öğrenebilirim oraya gidince yapabileceğim öneriniz varsa çok makbule geçer teşekkür ediyorum.

• @debbieLA77 Ben Sağlık Yönetimi lisans mezunuyum yani bence hem eğitimimin hem de mesleğimin orada tam karşılığı yoktur diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@berolika aslında sen yine bir yerde yönetici olabilirsin sağlık sektöründe ancak ingilizcen oradaki sağlık sektörü için yeterli mi onu düşünmen gerekli bu bir, ikincisi oradaki estetik merkezlerinde asistanlık yapabilirsin başta telefonlara bakmak randevuları ayarlamak vs gibi sonrasında orada işlerin nasıl döndüğünü anladıktan sonra sektördeki bilgini de geliştirdikten sonra gayet yükselebilirsin orada çalışanın yolu hep açık buradaki gibi ne devlet ne patron taş koymuyor yoluna yükselir gidersin... sağlık sektöründe para var ayrılma derim o tarz yerleri asiste etmek için çalışmak istediğini söyle bir alt kademeden başla çalışmaya yani bence işe yarar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berolika sağlık dediğin zaman forumun kıdemlisi sağlıktan sorumlu bakanı ile konuşman gerekiyor. @knnrn kendisi ile mesaj yolu ile irtibata geçersen senin alabileceğin sertifika yada eğitimler hakkında bilgin olur. Gidince hazır gidersin.

• @debbieLA77 Mevcut İngilizce seviyem şu an için sağlık alanı için yeterli değil ama kendimi geliştireceğim bu süreçte dediğiniz gibi bir fırsat olursa çok güzel olur yorumunuzu kaydettim yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. 🙂

• ⭐⭐

@berolika ne demek efendim belki sana işimiz düşer Amerika'da bir doktorum yanında falan çalışırsın gidince haber et 🙂

• @ayvalik10 Çok çok teşekkür ederim en kısa sürede irtibata geçeceğim kendisiyle çok sağ olun. 🙂

• @debbieLA77 Seve seve 🙂 İyi ki keşfetmişim forumu burada herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor tabii ki ben de elimden geleni yapacağım burayı bırakmaya niyetim yok 🙂

• ⭐⭐

@Tuna-1 allahtan videoda bişey yok hızlı hızlı geçtim o zaman ekran küçülüyor ya böcek gösterilmemiş sadece anlatım var 🙂 oh hhh içim rahatladı:)))) bu var olmadıkları anlamına gelmiyor ama en azından hafızama kazınacak bir görüntü yok... meraklıyım bi de illa baktım....

• ⭐⭐

@berolika ay hemen git amerikanın en ünlü estetikçisinin yanına gir bari botoks falan yaptırırım gelince somon dna cilt bakımı şart :)))

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 Yaşın Abd için bir sıkıntı teşkil etmiyor. İlk dönem zor gelebilir. Ancak sisteme ve tempoya alıştıktan sonra sıkıntı olmaz. İşin özü sizin kararlılığınız ve motivasyonunuzda . Lütfen beni takibe alın. 4 sene içinde olan bütün hikayeyi ve tecrübemi abartısız ve doğru bilgilerle bulabilirsiniz. Ondan sonra karar Sizin ve ailenizin .

• ⭐⭐

@redsat2000 ayyy çok şekersiniz ben sizin hikayenizi bu forma ilk girdiğimde okudum hemen hemen hepsini biliyorum ilk 10 dolarlık Walmart maceranızı vs ... hepsini okudum zaten siz bana ışık oldunuz... ama zaman zaman insanın umutları solabiliyor öyle bir dönem diyelim hemen yeşerticem onları tekrar okuyacağım hikayenizi:)

• @debbieLA77 İnşallah diyeyim ama bence ihtiyacınız yoktur :))

• ⭐⭐

@berolika ay herkesin olur elbet bir de orada yaban ellerde güvenilecek bir yer biri lazım seni bulduk artık güzel geliştir kendini iyi yerlere bir temasta ol yeter çok öptüm :))) güzel haberlerini bekliyorum

• ⭐⭐

Selamlar forum ailesi, umarım keyifler yerindedir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

249

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.2k

| | | |