Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba ceac in sistemine yüklediğimiz evrakları indirebiliyor muyuz? Nasıl yapabilirim ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Muhtaradana Muhtaradana 

• @Damla-D Biraz geç yazıyorum ama WhatsApp yazışmaları için kendi yaptığımız formatı anlatmak istedim. Öncelikle tabii ki tüm konuşmanın ekran görüntüsünü almak çok vakit alır. Yazışmaların tepelerinde tarihleri görünecek şekilde ekran görüntüsü alıp bu ekran görüntülerini Word dosyasına atarak renkli çıktı alabilirsiniz. Ben görüşmelerin devamlılığını göstermek açısından her aydan 4 görsel olacak şekilde hazırlamıştım. (İki senelik görüşmede toplam 24 ay, x2 görüntüden 48 görsel, her word sayfasına 2 görsel ekleyip toplamda 25 sayfayı geçmeyecek şekilde yapmıştık) Gezi, buluşma, tören fotoğrafları için de aynı formatı yaptık. Word dosyasına fotoğrafları ekleyip sayfaların alt kısımlarına tarih/ fotoğrafta bulunan kişilerin isimleri ve yakınlık derecelerini ekleyerek tamamlamıştık. Görüşmeye de neredeyse ansiklopedi kalınlığında belgeyle gitmiş bulundum 🙂 Ama şunu da ekleyeyim ki görüşme esnasında görüşme dosyalarına çok bakmıyorlar, sadece göz gezdiriyorlar.

• Güzel bir hafta olur ve Ankaradan randevu bekleyenlere haber gelir inşallah.

• @AE123 gördüğüm kadarıyla pazartesi sabah 9.30-11.30 arasında gönderiyorlar. Bakalım bir gözüm burada bir gözüm mailbox'ta... Inşallah güzel bir gün olur hepimiz için.

• @ekdodo They mostly send the interview letter (IL) on Mondays, but I've seen our friends report getting ILs on Wednesday (@intelcorei5) and Friday too (@MYusuf, @mertdzkr, and @cokbekledik86). This makes sense because they do the interviews on Tuesday and Thursday, so the other days are open for desk work (e.g., scheduling).

Recently, they've consistently sent the ILs about 45-50 days before the actual interview (@cokbekledik86 is an outlier with a 62-day notice). The first interview dates for February are the 2nd and 7th. Forty-five days days before the 2nd is today (December 19th); 45-days before the 7th is December 24th. So I expect IL emails this week on either Wednesday or Friday or the same days next week (Monday the 26th is a holiday).

• @koro iyi hesap usa bizi matematikçi yaptı.😊😂😭🤦♀

• @CerenDen Ben daha önce tercüme şirketinde çalıştığım için formatı anlatmak isterim, dediğiniz gibi ekran görüntülerini Word sayfasına ekleyip hemen altına 2 sütunluk tablo yapıp sol tarafa Türkçelerini sağ tarafa ise İngilizcelerini ekliyoruz (tabii yazışmalar İng değilse). Ben kendi yazışmalarımı da bu şekilde yapıp şirketime imzalatmıştım.

• Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, benim eşim T.C. vatandaşı değil ve Nüfus Kayıtta adı gözükmedi sadece açıklama kısmında evlilik olayları yazıyor bu sorun olur mu?

• @Damla-D "Görüşmeye gelirken DS-260 başvurumu yanımda getirmeli miyim?
    Başvurunuzu mülakata gelirken yanınızda getirmemelisiniz . Görüşme görevlisi, başvurunuzu çevrimiçi olarak incelemek için tam erişime sahip olacaktır."konsolosluğun sitesinden alıntı."Önceden kaydedilmiş bir DS-260 formuna erişim sağlamanız mümkündür. Bunun için Konsolosluk Elektronik Uygulama Merkezi (CEAC) web sitesini ziyaret edip, buradan Göçmen Vizesi Yabancı Kayıt bölümünden 'View/Edit'seçeneğini seçmeniz yeterlidir."

• @koro

What a great calculation! I was very upset that I did not receive an e-mail today. 😞

• @yasmin982 sadece confirmation sayfasini istiyorlar.

• @chemist bende zaten onu diyorum mesajda 😁@Damla-D daha önce ona nolur nolmaz götürün demiştim sorunca incelediğimde gerekli olmadığı yazıyor.Sadece mülakat çağrı mailinin çıktısını istiyorlar.

• @yasmin982 🥹 çok teşekkür ederim

• @CerenDen 😅 ya bana yardımcı olacak bilgiler paylaşmışsınız öncelikle çok teşekkür ederim.

• @Emly yani Türkçe yazışmaların bir de ingilizce çevirilerini mi yapayım offf of😒😒

• @Damla-D hayır böyle bişey yapmayın konsolosluk Türkçe ve ingilizce dışındaki dillerin çevirisini istiyo ve ayrıca evliliği kanıtlayıcı belgelere örnekler vermiş yazışma resim biletler gibi hangisi varsa yani bukadar detaylı araştırmaya görüşmeye giden kimse girmemiş okuduğum kadarıyla

• @Damla-D ; @cokbekledik86 yazdıklarına katılıyorum.Elinizde ne kanıt varsa kayda değer onları götürün zaten sizin konuşmalarınızdan tavrınızdan anlıyorlar gerçek olup olmadığını sorularda soracaklar size eşinizin ailesi vs bunları bildiğiniz sürece sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

• Arkadaşlar bilgileri çorba kıvamına getiriyorsunuz lütfen yazdığınızı okuyun ve anlayın ondan sonra paylaşın

• @Davut-Korkmaz kime diyorsunuz burda doğru bilgi verende var çorba kısmını kime yazıyorsanız etiketleyip açıklık getirirseniz mutlu olurum.

• @yusufkeser Cok tesekkur ederim, sizlere de bol sans diliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |