Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM bu kişiye sorabilirsin. Amerika da eczane de çalışıyor.

• @ayvalik10 COK TESEKKURLER

• @ayvalik10, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@TUNCAHM bu kişiye sorabilirsin. Amerika da eczane de çalışıyor.

Malesef bu soruyu arkadasımıza ilettim ama yanıt alamadık henüz.
    Yardımcı olabilecek veya yorumlarınız varsa çok memnun oluruz.
    Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM kendisine ulaşayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM GoodRx üzerinden ilgili ilaçların sigortasız fiyatına bakabilirsiniz. Bazen sigorta ile almak daha pahalıya gelebiliyor. İlaç raporunuzu ve bir epikrizi İngilizce olarak yanınızda getirebilirsiniz, ancak ilaçları almak için ABD'deki bir hekim tarafından yazılması gerekiyor.
    Sigortanın ne şekilde karşılayacağı poliçenizde yazar. Deductible tutarına bakmanızı öneririm.

https://www.goodrx.com/

• @knnrn, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@TUNCAHM GoodRx üzerinden ilgili ilaçların sigortasız fiyatına bakabilirsiniz. Bazen sigorta ile almak daha pahalıya gelebiliyor. İlaç raporunuzu ve bir epikrizi İngilizce olarak yanınızda getirebilirsiniz, ancak ilaçları almak için ABD'deki bir hekim tarafından yazılması gerekiyor.
    Sigortanın ne şekilde karşılayacağı poliçenizde yazar. Deductible tutarına bakmanızı öneririm.

https://www.goodrx.com/

Tesekkurler Hocam, cok selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM ömerin cevabı

İlaç almak için doktordan reçete almalısın
    Burda Türk doktorlar var Yazarlar sorun olmaz
    Ama Amerika da ilaç pahalı ordan ilacını al gel
    Ve ordaki sigorta belki hastanede geçer ama eczanede geçmez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

new jersey de yaşayanlar bu eczaneye yolunuz düşerse ömeri sorun sizlere yardımcı olur

@TUNCAHM ömerin cevabı

İlaç almak için doktordan reçete almalısın
    Burda Türk doktorlar var Yazarlar sorun olmaz
    Ama Amerika da ilaç pahalı ordan ilacını al gel
    Ve ordaki sigorta belki hastanede geçer ama eczanede geçmez

Hocam malesef yanımıza 4 aylık ilaç alabiliyoruz, SGK 4 aylık ilaç veriyor, yazmadığımız yer kalmadı.
    Amerikada reçeteyi söylediğiniz gibi doktora yazdırdıktan sonra, sigorta şirketi ilacı karşılaması gerekmiyor mu, çünkü fiyatı yüksek ilaçlar, kutusu 5000 USD civarı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM whatsapp bu numarayı kayıt edip kendisine sigorta ilaçları karşılar mı diye sorabilirsin

+1 (954) 980-4000

alper behar

@TUNCAHM whatsapp bu numarayı kayıt edip kendisine sigorta ilaçları karşılar mı diye sorabilirsin

+1 (954) 980-4000

alper behar

Tesekkurler

• @TUNCAHM Amerikada bazi ilaclar cok pahali oldugu icin ozel firmalar bu konularda destek veriyorlar. Esim burada sigortali ve MS hastasi. Kendisinin Turkiyedeki ilaci SGK tarafindan raporlu oldugu icin ucretsiz saglaniyordu. ABd de ise recete yazilsa bile 150-200 dolar bir co-pay cikiyordu. Gelir durumunuz ve devlet tarafından tamam, arsilanmayn bir sigorta sayesinde yani, Kaliforniyadaki medical sistemine girmeden, aylik saglik sigortasi ile bir miktar odeyerek, sponsor bir firmaya basvurduk ve co-payi onlar oduyorla su an. İlacınız ile ilgili bu yonde de bir arastirma yapabilirsiniz.

• Merhaba, bu başlıkta okumuştum ama emin olmak için sormak istedim. Ailecek (eşim, çocuk ve bebek) 3 kasım'da giriş yaptık. Türkiye'de 2022 yılında çalıştığım sürece yaklaşık $10K gelir elde ettim. Vakit kaybetmeden healthcare.gov'dan 2022'nin kalan kısmı için sigorta yapmak istedim. Çocuklar için henüz medicare/medicaid başvurusu da yapmadım. Kendim için 2022 gelirini (income) girerken, bu yılın kalan günlerinde iş bulup çalışma ihtimalime binaen ortalama $3K income girmek istiyorum. Sorum şu ki, Türkiye'deki kazancım vergilendirilmiş ve ödenmiş olduğu için, $10K'lık kısmı buraya yazmamakla hata yapmış olmam değil mi? Çünkü income olarak ABD için de girersem tekrar vergilendirilecek. $13K yerine $3K yazmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• @Not_Born_Yesterday, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Merhaba, bu başlıkta okumuştum ama emin olmak için sormak istedim. Ailecek (eşim, çocuk ve bebek) 3 kasım'da giriş yaptık. Türkiye'de 2022 yılında çalıştığım sürece yaklaşık $10K gelir elde ettim. Vakit kaybetmeden healthcare.gov'dan 2022'nin kalan kısmı için sigorta yapmak istedim. Çocuklar için henüz medicare/medicaid başvurusu da yapmadım. Kendim için 2022 gelirini (income) girerken, bu yılın kalan günlerinde iş bulup çalışma ihtimalime binaen ortalama $3K income girmek istiyorum. Sorum şu ki, Türkiye'deki kazancım vergilendirilmiş ve ödenmiş olduğu için, $10K'lık kısmı buraya yazmamakla hata yapmış olmam değil mi? Çünkü income olarak ABD için de girersem tekrar vergilendirilecek. $13K yerine $3K yazmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

2022 nin kalan dönemi sizin için sadece aralık ayı yani 1 ay olacak. 3 bin veya 13 bin farketmez. Her iki rakam da minimum income ın altında olacağı için, sanırım 20 bin gibi bir rakamdı, premium sizin için $0 olacak. Ancak 2022 için tax işleminiz yapılırken de aynı şekilde hareket etmeniz uygun olacaktır.

• Merhabalar 31 Mart tarihinde Amerika'ya geldim 1 Haziran gibi Walgreens çalışıp 15 Eylül gibi 3-3.5 ay saatlik 16 dolara çalıştım. 4 Kasım ayında Walmart işe başladım sanırım sağlık sigortası iş yeri vasıtasıyla 3 ay sonra almaya hak kazanıyorum ve sağlık sigortası başvurusu yapmamız gerekiyormuş sanırım 15 aralıktan önce bu sebeple bende artık yeterli maddi güce ulaşamadığım için sağlık sisteminden korkuyorum ama ücretsiz veya düşük sağlık hizmeti alma şansım var mı? Birden çeşit sağlık sigorta paketleri var, non profit hastaneler var hepsinin sistemi ayrı sanırım. Benim tek istediğim ücretsiz veya düşük ücretli full coverage alabileceğim bir sağlık sigortası almak istiyorum. Türkiye'ye gidip full check up yaptırmak istiyordum ama yeterli imkanım yok ekstra borça edindim bu sebeple hastaneye gidip şüphelendiğim konularda muayene olmak istiyorum o sebeple hangi paketi seçmeliyim param olmadığı için alabileceğim max limit indirim karşılama detaylarını öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgili olan birileri var mı yakın zamanda halleden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samuraisamet
    sana 2 tane isim koyucam onlara sorarsın

ilker yıldız 949-387-3242
    alper behar Cep (954) 980-4000

• @hasbelkader, ben de aynı dediğiniz gibi yani vergi beyanı verirken tutarsızlık olmasın diye Türkiye’deki geliri hariç tuttum. Texas için $24K gibi bir tutar görmüştüm poverty line olarak o bakımdan 3 ya da 13 sağlık sigortası için fark etmese de vergi beyanında fark edecektir diye 3 girdim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Not_Born_Yesterday Orada size önümüzdeki yılda kazanmayı beklediğiniz geliri soruyor olması lazım. Geçmiş kazançlar ile ilgilenmez. 2023 yılı için gelir beklentiniz neyse onu yazın.

Vergi açısından, 3 Kasım'dan önceki gelirlerinizi vergi beyanına girmeyin, göçmenlik statüsü kazandıktan sonraki geliriniz geçerli. Ayrıca vergi beyanı yapma dışında herhangi bir yere yazdığınız gelir vs vergilendirilmez.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 5
  • 3
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |