DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir Türkiye de ki mantıkla orada ki de aynı aslında. Türkiye 2 tane özel sigorta teminatı vardır. Yatarak - ayakta tedavi olacak şekilde. Yatarak tedavi teminatı senin şuurun kapalı iken - kendinde olup tek başına yardım almadan yürüyemiyecek olduğn hallerdir. Yada tek başına yürüyorsun ancak yatırdılar 12 saat orada kalırsa da yatarak tedavi teminatı oluyor. Ozaman poliçende ki bu teminat kadar sana hizmet verirler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir ayakta tedavi de ise tek başına gittin 12 saat altında kaldığın tüm olaylarda teminatın kadar hizmet alırsın. Ancak yatarak tedavi de olmayan ayakta tedavi de olan ve şirketlerin en sevdiği kısım olan MUAFİYET kısmına çok dikkat edeceksin. Çünkü bu tutar kadar yada oran kadar şirket ödeme yapmaz. İşte bu kısım da amerika da aynı olay poliçen de ne kadar var ise o kadar kısım senin cebinden çıkacak. Kısacası bu oran yada tutar ne kadar düşük tutarsan o kadar fazla prim ödersin ancak cebinden de o kadar az para çıkar. Sigortacılık ulusal bir mantık vardır. Hangi ülkede olduğu hiç farketmez.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir ayakta tedavi de ise tek başına gittin 12 saat altında kaldığın tüm olaylarda teminatın kadar hizmet alırsın. Ancak yatarak tedavi de olmayan ayakta tedavi de olan ve şirketlerin en sevdiği kısım olan MUAFİYET kısmına çok dikkat edeceksin. Çünkü bu tutar kadar yada oran kadar şirket ödeme yapmaz. İşte bu kısım da amerika da aynı olay poliçen de ne kadar var ise o kadar kısım senin cebinden çıkacak. Kısacası bu oran yada tutar ne kadar düşük tutarsan o kadar fazla prim ödersin ancak cebinden de o kadar az para çıkar. Sigortacılık ulusal bir mantık vardır. Hangi ülkede olduğu hiç farketmez.

yani aslında güzel bir sigortaya her ay atıyorum 5 lira değil 7-8 lira versen hastaneye düştüğünde 500 lira yerine 100-150 lira ödersin günü kurtarmak yerine geleceğe yatırım yaparsın. Ben şuan Türkiye de buna göre ilerliyorum sigorta yaptırırken.

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

burada bilgisi olan varsa merak ettim suanda hastayım biraz hani şu 3 lü kombin var ya... boğaz burun akıntısı vs ha işte ondan oldum.. halimde yok... mesela burada hemen aile hekimine gidiyosun küçük bir kontrol ilaçlar veriyor gerekirse kan testi vs yapıyor serum takıyor... Amerika'da bu tarz ufak ayakta geçirilen ama ilaç takviyesi almadan toparlanamayan hastalıklar için ne yapıyor..cvs den kafamıza göre ilaçlar olup yatıyor muyuz evde:))) . öyle hastaneye gittin mi hemen hoşgeldin mi diyorlar böyle durumlarda? randevusuz almıyorlar mı? mesela ateşlendik vs yapıyoruz... çok merak ediyorum bilen varsa yazar mı lütfen burada bu konuyla ilgili açılmış sayfa var mı bilmiyorum ben zaten hala sitede kaybolanlardanım.... yada özel hastanelerde durum ne fiyatlar ne mesela muayene ücreti bir serum vs grip oldun mu 3000 dolarlık mı oluyorum yani :%

Bu gibi basit hastalıklar için açık eczaneler var. Marketlerden gidip ilacını kendi alıyor insanlar genelde

• ⭐⭐

@tolgasatir yani aylık 250-300 dolara buradaki Acıbadem gibi ayakta tedavide %20 ödeyerek, yatarak ise tam bir şekilde sigorta -yaptırabilir miyim?

• ⭐⭐

@JesusLord hmmm oradaki ilaçların içerikleriyle ilgili pek bilgim yokta o yüzden dedim hepsinin arkasını okursam aklımı kaçırırım sanırım... tek tedirgin olduğum konu sağlık orada valla... önemli bir rahatsızlığımız< yok çok şükürde işte :)) panik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 evet aynen yaptırabiliyorsun. Deductible dedikleri oran işte bizim muafiyete denk geliyor. Planlara göre ödemeleri incelersin. Kazançtan dolayı zaten obamabacare gibi devlet yardımlı sigortaları yaptırman seni ilk zamanlarda nefes almanı sağlar.

• ⭐⭐

@ayvalik10 ay inşallah bunlar için oralarda yardım edecek akrabalarımın başını şişirmem ben hep kendi işimi kendim yapmak istiyorum da kimseye ihtiyacım olmasın istiyorum valla o yüzden...bazen iş bakıyorum indeedden falan çoğu iş beni sigortalıyor mesela sağlık için vs... diş dahil diyor bazıları falan ama bana dediler ki öyle sigortalarda bile dikkat etmen gerek diyelim dişine bir şey oldu... gidiyormuşsun dişçiye atıyorum narkozu karşılamıyor sigortan ve oradan patlıyor muşsun narkoz masraflarına 1000 dolar ödeyebiliyormuşsun bu da en iyi ihtimal

• ⭐⭐

bu sağlık konusunun yanı sıra bir konu daha var aklıma takılan... o da 10 yıldır beslediğim mayam ( ekmek için) onu Amerika'ya götüremez miyim? bavula koysam aşağı versem falan... çantanda yiyecek birşey var mı diye sorduklarında yalanda söyleyemem ben var ekmek yapıcam mayam var derim nolur sizce :)))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 aşağıya yada yukarıya vermek sorun değil kontrol ettikleri zaman ele geçirip imha ederler. Bence akrabaların amerika da bir konuşsunlar bu konuyu

• ⭐⭐

@ayvalik10 ya napıcam ben orada sıfırdan maya mı yapıcam 🙂 imha ediyorlarsa kuzenlerim napsın 😞

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 canlı mayanın yasaklı yiyecekler listesinde olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Eğer listedeyse geçirmezler ama bir yasak yoksa ne olduğunu anlattıktan sonra izin verirler. Amerikaya göçebilecek imkana gelinde tek sorununuz maya olsun bence

edit: şimdiden ekleyeyim yasaklı listeye nerden ulaşabileceğinizi bende bilmiyorum tek bildiğim et ve et ürünlerinin yasaklı listede olduğu kesinlikle geçirmiyorlar gördüklerinde alıp imha ediyorlar

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim... şimdi evrene gidebilecek durumda olduğumun mesajını verdim mış gibi yapıyorum ben böylesi mutluluk veriyor... herseyime hazır olsun kafamdaki tüm düşüncelerim... uçağa binmek kalsın bana kaldıki uçaklada gidemycem sanırım köpeğim var 15 kg French buldog uçakta kargoya hayatta vermem onu ölürüm daha iyi... Cruise la mı gidicem napıcam hiç bilmiyorum asıl onu da bir masaya yatırmak gerek... rehber köpek falan olsa bilet alsam kafesini seallesem yolculuk boyunca hav bile demez küçücük bişey aslında kaslı olduğu için ağır geliyor :))) 3 konu sağlık, mayam, köpeğim :))) Green kart bana çıktı ben gidiyorum yoksa... burada uçak harici yol iz bilen var mı güzel eğlenceli :))) köpüşde rahat etsin benim içimde rahat olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu kafayla gitmeyin amerikaya

https://www.youtube.com/shorts/Zoji1Gdh3o0

• @debbieLA77 5 kiloya kadar olsaydi kabine de aliyorlar sanirim, diyete baslasa 10 kilo verir belki 🙂

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu burada bu konuda 20 ciltlik ansiklopedi çıkar, hiç merak etmeyin. Aklınızdaki her soruyu da sorun. Sizin durumunuz, düşünceniz ve amacınızda olan ve bu yollardan/araştırmalardan geçen sürüsüne bereket insan var burada.
    Hem, hemen sizi Orlando komünimize transfer edelim 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 abi tam psikopat ama harika bir karakter oyuncusu olabilir Hollywood'da 🙂
    temelde dedikleri çok da yanlış değil de, bu konuda, hele ki ABD'de geçerli değil.
    komikti 🙂

• Bir şey sormak istiyorum müsaadenizle. 2019 yılında ilk defa başvuru yapacağım için cahillikten aracı firma ile başvurmuştum. Aklıma takılan mesele sonraki yıllarda yapmış olduğum başvuruları bu durum etkilemekte midir?

• @haruncoban15, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bir şey sormak istiyorum müsaadenizle. 2019 yılında ilk defa başvuru yapacağım için cahillikten aracı firma ile başvurmuştum. Aklıma takılan mesele sonraki yıllarda yapmış olduğum başvuruları bu durum etkilemekte midir?

yani aracı firma sonraki senelerde benden para koparmak adına benim bilgilerimle başvuru yapmaya devam etmiş midir? ola ki çıkarsa confirmation numarasını karşılığında para alamak için?

• ⭐⭐⭐

@haruncoban15 aracı kurumun insiyatifine kalmış, eğer daha sonra onlarla çalışmaya devam etmediniz diye size karşı kinlendilerde ve böyle bir politika izliyorlarsa her sene başvuruya devam ederler kişisel bilgileriniz zaten onlarda olduğu için. Bu durumda sizde başvuru yaptığınız için içerde 2 başvurunuz bulunmuş olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |