DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sırbistan Konsolosluğuna dosya taşımakla ilgili bir mail attım 8 gün oldu herhangi bir dönüş yok tekrar atmalımıyım yine sabırla beklemeli miyim? 🙂

• @burcugulsn biraz bekleyin, kcc den nasıl dönüşler alıyorsunuz

• ⭐⭐⭐

@binbasitom, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy @tolgasatir

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

@tolgasatir ilk iletim olduğundan gönderildiğinden emin olamadım o nedenle tekrar göndermeyi denedim. Kusura bakmayın forumda rahatsızlık verdiysem. İyi günler diliyorum.

Yok estagfurullah ne demek sadece bazen yaşıdığımız konular olduğundan baştan söylememiz gerekiyor açıkçası herkes forum da yaşamıyor biz tecrübeli olduğumuzdan söylemek istedim sadece

• @Muhtaradana ben şimdilik sadece Belgrad konsolosluğuna mail attım. Oturum iznine sahip olursam dosyamı size taşıyabilirmiyim sizden mülakat alabilir miyim tarzında. Henüz dönüş almadim. KCC ye yazmadım daha 🙂

• Merhaba, mulakat sirasi tamamen case numbera mi baglidir.

• KCC'den sadece ds260 doldurdugum donemde bir onay emaili almistim, bu sene belge talep edilmeyecigini okumustum ancak belge talep emaili alan arkadaslarda var. Surec nasil ilerliyor son durumda ?

• ⭐⭐⭐

@barlaymash DV 2022’de ilk 3k cn ye göre ilerlerdi, sonrasında submit date e döndüler 3 Haziran baz alınarak.

Bu sene için net bir şey söylemek henüz mümkün değil, önümüzdeki mülakat dağıtımında netleşecektir durum.

• ⭐⭐⭐

@barlaymash Bu sene evrak istenmeyecek, bu resmi olarak açıklandı. Ek olarak evrak isteme maili alan kimse olmadı.

Sanırım sizin demek istediğiniz dosya durumunu sorgulayıp Tip 1,2,3,4 mailleri alanlar. Bu konu için aşağıdaki başlığı inceleyebirlirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc?_=1667421534784

Dv 2023 süreci ile ilgili sorularınızı lütfen buradaki başlıkta sorun.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• Merhaba, dv2023 ile ilgili 4 sorum var. Bu nedenle foruma kaydoldum. Yetkili kişiler lütfen sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1. Dv2023 talihlisiyim, ds260 formunu yeni doldurdum ve henüz vize görüşmesini gerçekleştirmedim. Eşim ve kendim için bu durumda dv2024 başvurusu yapmam dv2023 vize görüşmemi olumsuz etkiler mi? Dv2023 için yapılacak vize görüşmesinde yetkili konsolosluk görevlisinde olumsuz bir intiba uyandırır mı? Dv2024 için başvuru yapmayarak yalnızca dv2023 sürecine mi odaklanmalıyım?

2. Eşimin greencard çekilişi olumsuz oldu ama bana çıktı ve eşimin de yararlanması için eylül ayında nikah yaparak evlendik, ds260 formunu da nikahımızdan sonra doldurduk. Bu durum vize görüşmesinde olumsuzluk yaratır mı? Eşimle 3 yıldan uzun süredir bir ilişkimiz var ancak dediğim gibi nikahımızı ds260 formunu göndermeden 1 ay önce yaptık, formalite evlilik gibi bir şey düşünüp bunu ispatlamamızı isterler mi?

3. Ds260 formunu doldururken 1.satır adres kısmına x binası no x ic kapı no x şeklinde 2.satır adres kısmına ise x mahallesi x caddesi şeklinde yazdım ve formu imzalamadan önceki önizleme kısmında mahalle ve cadde kısımları bina ve no kısımlarının altındaydı ancak bazı platformlarda 1.satırdan başlayarak mahalle ve cadde gibi yazıp sığmayan bina no ic kapı no gibi kısımların 2.satıra yazılması gerektiğini gördüm, benim doldurma şeklim bir sorun oluşturur mu?

4. 2021 yılı Eylül ayında başvuru için fotoğraf çektirdim ve Kasım ayında dv2023 için başvuru yaptım. Daha sonra aynı fotoğrafı dv2023 başvurusunda kullandığımı unutarak 2022 yılının Haziran ayında ehliyet için ve 2022 yılının Ekim ayında ise T.C. kimliğini yenilemek için (kimliğimdeki imza ile pasaportumdaki imza aynı olmadığı için yeniledim ve henüz yeni kimliğim elime ulaşmadı) kullandım. Yani aslında dv2023 başvurusu sırasında fotoğraf ilk defa kullanıldı ancak 1 yıl kadar sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin 2 resmi evrakında (ehliyet ve kimlik) yeniden kullanıldı. Bu durumda vize görüşmesine gittiğimde ve T.C. kimliğimi verdiğimde konsolosluk görevlisi dv2023 başvurusundaki fotoğraf ile kimlik fotoğrafının aynı olduğunu görecek. Dv2023 başvurusu açısında bunun bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak kimlik yenilemede kullanılacak fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması şartı var ve aslında ben fotoğrafı yeni çektirdiğimi sanarak bu şartı ihlal etmiş bulunuyorum. Konsolosluk görevlisi benim T.C. yasalarına karşı veya herhangi bir konuda şüpheli bir iş yaptığımı düşünür mü? Bu durum vize görüşmemizi olumsuz etkiler mi? Bu durumda yeni kimliğim tarafıma ulaşır ulaşmaz yeniden bir fotoğraf çektirerek hem ehliyetimi hem de kimliğimi tekrar yenilemeli miyim?

Mesajın uzunluğu için ve sizleri rahatsız ettiğim için özür dilerim, sorularıma vereceğiniz yanıtlar için ise şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@attonefal, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, dv2023 ile ilgili 4 sorum var. Bu nedenle foruma kaydoldum. Yetkili kişiler lütfen sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1. Dv2023 talihlisiyim, ds260 formunu yeni doldurdum ve henüz vize görüşmesini gerçekleştirmedim. Eşim ve kendim için bu durumda dv2024 başvurusu yapmam dv2023 vize görüşmemi olumsuz etkiler mi? Dv2023 için yapılacak vize görüşmesinde yetkili konsolosluk görevlisinde olumsuz bir intiba uyandırır mı? Dv2024 için başvuru yapmayarak yalnızca dv2023 sürecine mi odaklanmalıyım?

2. Eşimin greencard çekilişi olumsuz oldu ama bana çıktı ve eşimin de yararlanması için eylül ayında nikah yaparak evlendik, ds260 formunu da nikahımızdan sonra doldurduk. Bu durum vize görüşmesinde olumsuzluk yaratır mı? Eşimle 3 yıldan uzun süredir bir ilişkimiz var ancak dediğim gibi nikahımızı ds260 formunu göndermeden 1 ay önce yaptık, formalite evlilik gibi bir şey düşünüp bunu ispatlamamızı isterler mi?

3. Ds260 formunu doldururken 1.satır adres kısmına x binası no x ic kapı no x şeklinde 2.satır adres kısmına ise x mahallesi x caddesi şeklinde yazdım ve formu imzalamadan önceki önizleme kısmında mahalle ve cadde kısımları bina ve no kısımlarının altındaydı ancak bazı platformlarda 1.satırdan başlayarak mahalle ve cadde gibi yazıp sığmayan bina no ic kapı no gibi kısımların 2.satıra yazılması gerektiğini gördüm, benim doldurma şeklim bir sorun oluşturur mu?

4. 2021 yılı Eylül ayında başvuru için fotoğraf çektirdim ve Kasım ayında dv2023 için başvuru yaptım. Daha sonra aynı fotoğrafı dv2023 başvurusunda kullandığımı unutarak 2022 yılının Haziran ayında ehliyet için ve 2022 yılının Ekim ayında ise T.C. kimliğini yenilemek için (kimliğimdeki imza ile pasaportumdaki imza aynı olmadığı için yeniledim ve henüz yeni kimliğim elime ulaşmadı) kullandım. Yani aslında dv2023 başvurusu sırasında fotoğraf ilk defa kullanıldı ancak 1 yıl kadar sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin 2 resmi evrakında (ehliyet ve kimlik) yeniden kullanıldı. Bu durumda vize görüşmesine gittiğimde ve T.C. kimliğimi verdiğimde konsolosluk görevlisi dv2023 başvurusundaki fotoğraf ile kimlik fotoğrafının aynı olduğunu görecek. Dv2023 başvurusu açısında bunun bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak kimlik yenilemede kullanılacak fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması şartı var ve aslında ben fotoğrafı yeni çektirdiğimi sanarak bu şartı ihlal etmiş bulunuyorum. Konsolosluk görevlisi benim T.C. yasalarına karşı veya herhangi bir konuda şüpheli bir iş yaptığımı düşünür mü? Bu durum vize görüşmemizi olumsuz etkiler mi? Bu durumda yeni kimliğim tarafıma ulaşır ulaşmaz yeniden bir fotoğraf çektirerek hem ehliyetimi hem de kimliğimi tekrar yenilemeli miyim?

Mesajın uzunluğu için ve sizleri rahatsız ettiğim için özür dilerim, sorularıma vereceğiniz yanıtlar için ise şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

1. DS260 formunu çok ama çok geç göndermişsiniz hızlıca yeni bir foto le DV2024 başvurunuzu yapın, geç doldurmamış olsanız bile tavsiye olarak başvurmalarını öneriyoruz kişilere herhangi bir mülakat sırası gelmeme durumuna karşı şansınız devam etmesi açısından , sizin durumunuzda bu daha elzem, benim tavsiyem bir yandan da dosya taşıma sürecini de araştırın. Sitemizin kurduğu telegram grubu var @gucarslan ve @Erkan-Gürsoy size bu konu da bilgi verecektir ve telegram grubuna dahil edecektir. Benim yazdıklarımın üstüne onların da illa ki söyleyecekleri vardır benim bilgim onların yanında hiç sayılır ama bunlar bile riskli olduğunuzu gösteriyor.
    2. Evlilik öncesi sürece ait bulabildiğiniz en eski yazışmalar fotoğraflar düğün fotoları nişan fotoları gibi kanıtlayıcı nitelikteki bütün dökümanların çıktılarını alın fotoğraflarını bastırın mülakat sıranız gelirse yapın bunları tabi.
    3. çok hayati bir durum olacağını sanmıyorum ama @ayvalik10 daha net cevaplar.
    4. mülakata giderken yeni fotoğraf götüreceksiniz yanınızda başvuru sırasında kullandığınız fotoğrafı dikkate almayacaklardır , mülakat tarihi gelince yeni fotoğraf çektirip gidersiniz.
  • ⭐⭐⭐

@attonefal

1. Bir sorun olmaz başvuru yapabilirsiniz.

2. İspatlamanız istenebilir evet. Bunun için mülakata giderken yanınızda düğün resimleri, nikah resimleri, eski yazışmalar, ailelerinde bir arada olduğu resimler varsa tatile gittiğiniz resimleri götürün.

3. Bir sorun olmaz.

4. Bir sorun olmaz.

• @tolgasatir cevaplarınız için teşekkür ederim, 4.soruda aslında vize görüşmesine giderken yeni fotoğraf götüreceğimi biliyorum sadece konsolosluk görevlisi ekranında o ilk doldurduğumuz dv2023 başvuru formumu açarsa oradaki fotoğraf ile başvurudan 1 yıl sonra çıkartılmış T.C. kimliğimin fotoğrafının aynı olduğunu görebilir bu nedenle kimliğimi tekrar başka bir fotoğraf ile yenilemeli miyim demek istemiştim.

@Erkan-Gürsoy teşekkür ederim, ispat için geçmiş yıllara ait bahsettiğiniz resim çeşitleri var. Bunun dışında eski yazışmalara dair whatsapp mesajlaşmaları ve aile gruplarındaki konuşmaların ekran görüntülerini almak yeterli olur mu? Ekran görüntüsü dışında yazışmaları başka nasıl göstereceğimi bilemedim.

• @attonefal DV22 excel tablosuna baktım. Formu Kasım ayında gönderip mülakat alan 11 kişi var. 4 kişi ise alamamış. (Yanlış saymadıysam)

Kasım submit ile Ankara'dan mülakat alan en yüksek CN 8 bin. Yurtdışı ise 25 bin.

Tabii ki her şey geçen seneki gibi olacak değil ama bir fikir verebilir size.

Bu mesajda anlatıldığı gibi KCC'ye mail atarak dosya durumunu takip edin.

Dosya işlenmiş ve cut off içine girmişseniz ama mülakat gelmiyorsa size, son aya girmeden başka ülkeye dosya taşıma ihtimallerine bakarsınız.

• ⭐⭐⭐

@attonefal Yazışmaların çıktısını almanız yeterli. Görüşme sırasında sizden kanıt istenirse sunarsınız. Resim bolca alın yanınıza, özellikle aile büyüklerinin olduğu resimlerde olsun.

Bol şans. Evliliğiniz için de tebrikler.

• ⭐⭐⭐

Mülakat dağıtılmadı dimi daha? Araya Noel vs girince daha da uzuyacak Aralık ayı…

• ⭐⭐⭐

@waterman Henüz yok, ama hala geç değil dağıtım için.

• ⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@waterman Henüz yok, ama hala geç değil dağıtım için.

Umarım bir an önce mülakat tarihinizi alırsınız 🙏🏻🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir

Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

Bekliyoruz bakalım, umarım bu sene herkes için güzel olur.

• Ds260 formu doldurulurken son 5 yıl içinde yurtdışına çıktın mı sorusuna ben üniversite eğitimimi KKTC'de aldığım için evet dedim çünkü orada bulunduğum son tarih son 5 yıl içine ucu ucuna giriyordu ve eğitim dahi olsa yurt dışına çıktığın ülkeleri belirtmek gerekiyor değil mi?

Ayrıca bildiğim kadarıyla KKTC ülke olarak tanınmıyor zira seçeneklerde sadece Cyprus vardı ve ben de onu seçtim bilmiyorum umarım yanlış yapmamışımdır.

• Merhabalar, daha önce photoshoplu fotoğrafla çekilişe başvurup kazanan ve mülakata giren oldu mu merak ediyorum. Yanlış bilmiyorsam başvuru aşamasında problemli fotoğraflar eleniyor, daha sonra bu durumun sorun çıkma olasılığı var mı acaba? Ben fotoğrafçıda çekilmiştim, küpelerimi silmiş ama yüzümün şeklini etkileyecek herhangi bir oynama yok. Açıkçası biraz panik yapmaya başladım bu konu üzerine.

Paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

265

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.4k

| | | |