DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar army reserve yas şartı vardı diye hatırlıyorum.Yas skalasi neydi arkadaşlar?

• @Richmond yani biraz karmasik yazmisim pardon. orduya girer girmez direkt basic combat training mi aliyoruz? eger almiyorsak orduya girdikten sonra basic combat trainingi ne zaman sonra aliyoruz?

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal 17-34 yas araligi, baska kosullar da var tabii.

• @yigit-mert-celik, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond yani biraz karmasik yazmisim pardon. orduya girer girmez direkt basic combat training mi aliyoruz? eger almiyorsak orduya girdikten sonra basic combat trainingi ne zaman sonra aliyoruz?

girer girmez BCT sonra AIT Army için. Diğer branşlarda bir bilgim yok fazla . Onlardada boot camp tech school falan gibi farklı isimler var bildiğim kadarıyla ama aynı şeyler tech school ve AIT

• @Richmond cok tesekkur ederim

• @Richmond cok tesekkur ederim

• Türkiye'ye İncirlik'e giden uçakla gitmek istiyorum. AMC Travel'dan baktım, aşağıdaki şeyleri istiyor ama ben yıllık iznimden kullanıp, tatil için gitmek istiyorum. Travel order, CAC var ama NATO orderı yok, sonuçta travel amaçlı gidicem, daha önce bu şekilde giden var mı?

"Incirlik AB, Turkey requirements:
    Active Duty: Travel order, CAC, Original NATO orders with WET blue ink signature and stamp,
    Official Travel to Turkey: Sample NATO Travel Orders."

• Selamlar MAVNI programının hala devam edip etmediğine dair kesin net birşey öğrenemedim bilgisi olan varmı

• @Eren-Can devam etmiyor 2018 veya 2019 da bitti sanırım

• amerikada askerlik yaparken eğitim sürecinde evli olanlar, mesai bitiminde evine geri dönüyor mu yoksa yatılı bir eğitim mi? bilgisi olan var mı bu konuda?

• ⭐⭐

@olafque hocam aslinda bu konuda en cok verilen bilgi active duty ve reserve asker tanimlariydi. Ben de tam hatirlamiyorum reserve kosullarini fakat cok kolay sekilde bulacaginizdan eminim.

Ama kesin olarak active duty kislada yatili askerlik, tam zamanli oluyor. Reserve ise ayin belli gunlerinde yapip daha sonra eve geldiginiz askerlik oluyor.

• @olafque, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

amerikada askerlik yaparken eğitim sürecinde evli olanlar, mesai bitiminde evine geri dönüyor mu yoksa yatılı bir eğitim mi? bilgisi olan var mı bu konuda?

askeriyeye ilk girdiğinde BCT (Basic combat training) ile başlıyorsun. Yaklaşık 3 ay boyunca koğuşta (60 kişilik) kalıyorsun. Telefon yasak. 3 aylık süreçte toplam 30 dk falan telefon kullanmana izin var. Daha sonra AIT ye yollanıyorsun. Eğitimin 6 aydan kısaysa yine bir yurtta kalıyorsun ama bu sefer 2-5 kişilik odalarda kalıyorsun. Telefon iş saatleri dışında serbestte olabilir veya olmayadabilir. Tamamen AIT lokasyonuna bağlı. AIT 6 aydan uzunsa ailenle birlikte kalabiliyorsun ordunun evlerinden birinde sanırım .Böyle söylenmişti ama benimkisi 6 aydan kısa olduğu için tecrübe etmedim. Bu söylediklerim ARMY için geçerlidir

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@olafque, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

amerikada askerlik yaparken eğitim sürecinde evli olanlar, mesai bitiminde evine geri dönüyor mu yoksa yatılı bir eğitim mi? bilgisi olan var mı bu konuda?

askeriyeye ilk girdiğinde BCT (Basic combat training) ile başlıyorsun. Yaklaşık 3 ay boyunca koğuşta (60 kişilik) kalıyorsun. Telefon yasak. 3 aylık süreçte toplam 30 dk falan telefon kullanmana izin var. Daha sonra AIT ye yollanıyorsun. Eğitimin 6 aydan kısaysa yine bir yurtta kalıyorsun ama bu sefer 2-5 kişilik odalarda kalıyorsun. Telefon iş saatleri dışında serbestte olabilir veya olmayadabilir. Tamamen AIT lokasyonuna bağlı. AIT 6 aydan uzunsa ailenle birlikte kalabiliyorsun ordunun evlerinden birinde sanırım .Böyle söylenmişti ama benimkisi 6 aydan kısa olduğu için tecrübe etmedim. Bu söylediklerim ARMY için geçerlidir

Normal bölüğüne vardığında eğer Active Duty isen aile hayatın tamamen komutanların insafına kalmış. Bir gidip 1 ay gelmediğinde oluyor . 3-4 ay hiç biyere gitmediğinde. Tamamen bölüğün komutanlarının planlamasına bağlı. Army Reserve ayda 2 gün askerlik. 1 kerede 14 günlük eğitimin var yılda 1 kere sadece. ( JRTC ve NTC hariç.Bunlar olursa 1.5 ay ekstra eğitim başka eyalette)

• @celica anladım.. teşekkür ederim

• @Richmond teşekkür ederim..

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@olafque, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Artık BCT'de telefonu her pazar 1 saatliğine veriyorlar. AIT'de telefon "Personal Time" haricinde yasak ama 3 ayda 1 kere metal dedektörü ile arama yaptılar, onun dışanda tüm gün yanında olsada anlamazlardı. O da MOS ile AIT yerine bağlı. AIT'de genelde 2-3 kişilik odalarda kalınıyor ve gayet iyidi benimki.

Active Duty'de oda veriyorlar, tuvalet, mutfak ortak onun dışında herkes kendi odasında otel odası gibi. MOS'e göre değişiyordur ama mesela ben sabah PT'den sonra sabah 9 akşam 5 çalışıyorum. Ekstra bir görev olmadığı sürece 5'ten sonrası boş.

• @kaptanpilot BCT bazi companyler carsamba gunleri 30 dk daha kullanim izni veriyor telefon icin Pazar gunune ekstra olarak, tecrube ile sabit 🙂

• @ob16222 evet tamamen şans, bizde Çarşamba 30 dk bir kaç kere verdiler, bazende pazarları 90dk veriyorlardı ama en kötü ihtimalle sadece Pazar 60dk verirler.

• @kaptanpilot Tamamen drill sergeantlarin keyfine bagli bu durum pazar gunleri 45 dk verdiklerinide biliyorum 2 saat verdiklerinide BCT de bir sakatlik yasadim o surecte medical bay de kaldim orada 2 gun serbestti telefon 2 saat diyorlardi ama 4-5 saat telefon bizdeydi simdi evdeyim sakatlagimin gecmesini bekliyorum. Bu arada telefonu hicte vermeyebilirler oyle bir mecburiyetleri yok company commander soylemisti sadece mental olarak cokmeyin diye 😃 birde kira fatura vs odemek icin.

• @hsn-kartal arkadas cevaplamis ancak bir ek bilgide ben vereyim US army icin 42 yasina kadar age waiver alabilirsiniz bu her zaman gecerli olmayabilir ihtiyac oldugunda yas sartini esnetiyorlar. BCT de 42 yasinda bir turkle tanismistim 🙂 doktor olmak istedigi icin katilmsi army ye ne kadar dogru bilmiyorum 🙂 diger branch lar icin sartlar nedir bilmiyorum. recruiter ile gorusmeniz daha saglikli olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |