Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Vizesine kavuşan herkesi yürekten tebrik ediyorum. Mülakat deneyimlerini okurken Kazananların yerine heyecanlandım,mutlu oldum. Umarım deneyimlemek de nasip olur 🍀
    Burayı da takipe alayım dedim, ara sıra okuyup moral dopingi yapayım 🙂

• Foruma yeni üye oldum sabırsızlıkla gelişmeleri takip ediyor ve sıramı bekliyorum.İlk pasaport çıkardığı sene greencard çekilişine pasaport kuralı geldiğini duyarak, ilk başvurusunda talihli olan biri olarak herkese bol şanslar.Umarım sıra bize de gelir 😊

• Mülakat yazılarını gördükçe vize almış gibi seviniyoruz. Mülakat deneyimleri sayfaları umut oluyor bize. Dv2024 te darısı gerçekten isteyen herkesin başına

• @mfurkankup hayırlı olsun, yeni hayatınızda mutluluklar

• @dillice Hayırlı olsun, tebrikler

• @Baris-berk Yeni yaşantın hayırlı olsun kardeşim, deneyiminde benden bahsetmene sevindim, bu arada bende vize onayımı aldım.

• @mefsa Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun. DS260 formu gönderim tarihiniz eylül 2022 olarak belirtilmiş. Doğru di mi hocam? Formu geç gönderenlerden olduğum için tarihi görünce umut doğdu içime:)
    Biz de California'ya gelmek istiyoruz eşim uçak mühendisi olduğu için. Umarım karşılaşırız:)

• @zzynep DS-260 Gonderimi: 12/10/2022 yazıyor. Bugün daha 9 Ekim. Bir yanlışlık olmalı.

Siz ne zaman gönderdiniz? Haziranı daha işlemeye başlamadılar. İşlenmeden de sıra gelmez. O galiba 12/05.

• ⭐⭐⭐

@zzynep Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ds Gönderim tarihi Eylül değil, 11.05.

İmza tarihi yanlış yazılmış @mefsa

• 6 Ekim Unganlar Deneyimim
    Mayıs ayından bu yana forumdan okuyarak gözümde canlandirdigim,ve hatta sağlık kontrolü öncesindeki gece yatmadan son provami bile yaptığım gün çok yaklasmisti.Saglik kontrolüne şehir dışından geldiğimiz için 5 Ekim de arkadaşimizin yardımıyla polis evinde konakladık.09:05 teki randevumuz için 08:50 de Unganlar 4. Katta bekleme salonunda 4 İranlı aile ve çocukları ile saat 09 da alımların başlamasını beklemeye başladık.Bankoda işlem yapan iki kişi vardı.ekranda muayene saatine göre isimler okunmaya başlandi.ilk randevu bizim olduğu için, adım okununca hemen bankoya yöneldim.Sirasi ile tüm aile üyelerinin pasaportlarini istedi sonra benim ve eşimin covid asi belgesini , çocukların asi belgelerini istedi(ben aile hekiminden şu ana kadar yapılan imzalı kaşeli asi belgesi almıştım) .sonra oturup beklemenizi söyledi görevli.( Nüfus kayıt örneği,doğum belgesi ve da 260 formu komfirmasyon numarasını istemedi,sadece case number i sözlü teyit etti) sonra çocuklardan başlayarak tek tek çağırıp fotoğrafimizi çekti daha sonra eşimin ve benim pasaportumu vererek 5. Katta ki düzen labaratuvarina çıkmamizi istedi.5. kattaki görevliye iki kişi için 95 dolar ödeme yapıp pasaportlari teslim ettik.Bu ana kadar herşey yolundaydi fakat 11 yaşındaki kızımın kan tutma ile ilgili korkusu olduğu için kendini kötü hissetmeye başladı.Halbuki sadece benden ve eşimden alınacaktı kan ama o artık ilk defa karşılaştıği bu ortamda neler neler düşünüp kafasında buyuttuki biz kan verip 3. Katta röntgen çektirmek için gittiğimizde dahi kendine gelemedi ve lavaboda midesini boşalttıktan sonra çok rahatladı şükür 😬( tabi bu esnada ortalagi kimin nasıl temizledigini sizin hayal gücünüzü birakiyorum)Vel hasıl show must go on olmalıydı ama biz tuvaletten çıktığımızda gözlerim, eşimi ve küçük kızımı salonda ararken karşıdaki kapıda kızımı gördüm yanına gittigimde,eşimin Amerika rüyası depresmiski tüm kişisel eşyalarımizi 5 yaşındaki ayakları yere basan kızıma emanet edip röntgen çektirmek için odaya girmiş.Neyse ki kizim üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiş.Onu buradan tekrar tebrik ediyorum.👏esim kapıdan çıktığında ben girdim içeri ,röntgen çektirdikten sonra tekrar 4. Kata çıktık.pasaportlarimi bankodaki görevliye teslim ettim .bize beklememizi söyledi .sonrasında eşimi doktor kontrolü için içeri aldılar , sonrasında ben girdim.boy,kilo kontrolünden sonra duvarda nasıl giyileceginin resmi olan önlüğü giydim doktoru beklemeye başladım. Mehmet bey geldi Merhaba diyerek başladı muayeneye,sirt üstü uzanmami istedi bu esnada hamilelik şüphesi olup olmadığını sordu ,sonra Amerika’da ne kadar süre yaşadın dedi, maalesef daha önce hiç gitmedim hocam dedim.alkollu iken araç kullandin mi, ameliyat oldun mu diye sordu .trioitlerimin alındığını ve ameliyat belgemi görevliye teslim ettiğimi söyledim.sonrasinda vücudunda yara izi var mı dedi,hayir dedim.bu sırada tansiyonumu ölçtü ,asini getirmeye gidiyorum dedi .(vücudumda 5 dövme vardı ama hiç sormadı bende söz gümüsse sükut altındır diyerek sesimi cikarmadim😁) Doktor bey geldiğinde Sadece 1 asi yaptı bana, sonra kizlarim tek tek muayene oldu.cocuklar önlük giymedi,boy kilo ölçümü yapıldı.11 yaşındaki kızıma 2 asi 5 yaşındaki kızıma 1 asi yapıldı.cocuklarin devamlı kullandığı bir ilaç olup olmadığını ve ameliyat geçirip geçirmediğini sordu.sonrasinda çıktığımızda eşim bizim için ayrı ayrı 340 , büyük kızım için 280 ve küçük kızım için ise 200 toplam 95+1160= 1255 dolar ödeme yaptık.(Allah’tan meblaği dolar olarak düşünüyorum da rahatım,mazallah TL ye cevirsen şuan kendimi kötü hissederdim ☺️)raporu yarın 15:00-17:00 arası alabileceğimizi söylediler.Ciktigimizda saat10:55 ti.Ertesi gün saat 14:30 meşhur sarı zarfimizi aldık.zarfin üzerine iliştirilmiş A4 boyutundaki kağıtta herkes için ayrı ayrı yapılan aşıların detayi ve çocuklara daha önce yaptirdigimiz mecburi ve özel aşılar dahi yazilmisti.bu asi kağıdını çoğaltıp gereken her yerde kullanabilcegimiz soylendi.Hepimizin bu süreçte şans hep yanımızda olsun🙏Bol şanslar

• ⭐⭐

@uykusuz sürecin ilk ayağını sorunsuz atlatmışsınız umarım mülakatınız da sorunsuz geçer ve mutlu sona ulaşırsınız

• ⭐⭐⭐

@uykusuz haydi geçmiş olsun 🙂 eşinizin kızınıza olan güvenine de hayran kalmamak elde değil 🙂

• ⭐⭐⭐

@uykusuz İlk adımı geçtiniz, sıra vizede, geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐

@A-Faruk Aşı olmazsanız vize alamazsınız. İki biontech aşısı arasında 22 gün var. Bir an önce halletmeye bakın.

• @uykusuz kan tutması ve diğer olaylar için geçmiş olsun. 5 yaşındaki küçük kızımızı tebrik ederiz 😊 Umarım mülakatınız çok kolay geçer. Olumlu mülakat deneyiminizi okumayı bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@uykusuz Mülakat için de güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Tebrikler.

• mülakat deneyimlerini okumak gerçekten çok motive edici, umarım buraya biz de tecrübelerimizi yazarız bir gün

• @zzynep öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler ancak formu eylülde yollamadım tarih olarak yanlış girmişim düzelttim kusura bakmayın.

• ⭐⭐

@uykusuz İlk adımı sorunsuz atlatmanıza sevindim , mülakat için güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• Covid aşısı isteyen, dünyada bir kaç ülke kaldı. Amerika da bunlardan birisi. A.Faruk ben de seninle benzer durumdayım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |