Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Zelene ahahah burda bi türk birliği gibi bişey varmış downtownda gitmedik henuz ama önümüzdeki hafta gideceğiz bakalım neler oluyomuş öğrenince yazarım

• 5 aylık raporun ikinci kısmında biraz daha hayat üzerine gördüklerimizden bahsetmek istiyorum. ny'da havalar 25-30'lardan bir anda 9-10'lara inince alel acele kışlık bir kaban ihtiyacı hasıl oldu. malum buraya gelirken yaz başıydı ve bavullarımıza kışlık hiçbir şey koymamıştık. öncesinde gezerken zamanı gelince bunu alırım diye işaretlediğim ürünlerin yerinde yeller esince çok ani bir kararla pek de tercih etmediğim bir markadan iyi de bir para vererek (162 dolar) bir kaban aldım. kabanı 3-4 gün giydikten ve epey de bir yağ kokuttuktan sonra iade etmeye karar verdim. mağazaya gittim, üstünde etiketleri olmayan, yağ kokulu, alışveriş poşeti bile olmayan ürünü fişiyle birlikte tam 47 saniyede iade ettim, ücret kartıma 3 gün sonra yattı. amerikalılar için tüketim toplumu diye eleştiriler yapıyoruz, bir şeyi alırken iade süreçlerini sizin için bu kadar kolaylaştıran bir sistemin içinde satın alma kararı vermek de bir hayli kolaylaşıyor. zaten amaç da bu.

öte yandan şöyle gelişmeler de yaşıyoruz. uscis uzatma başvurularında döneceğinizin garantisini görmek istiyor. bu amaçla açığa aldığımız dönüş biletlerimiz için Thy'yi arayınca zaten parasını ödediğim biletler için benden 35 bin lira fark ödemem istendi. sıfırdan iki tek yön bilet alsam 45 bin liraymış. bunları yaşayınca geride bıraktığımız hayatın içindeki sinir harbinin çok uzaktan o sinir bozucu kokusunu aldım. ne hakla, hangi rasyonelle böyle bir ücreti isteyebiliyor bir marka akıl alır gibi değil. burada kaldığımız 127 günün üzerimizdeki en büyük etkisi sanırım bu sakinleştirici masaj hali. sadece kendinize ve sevdiklerinize yönelebileceğiniz çok güzel bir enerjiyle baş başa kalıyorsunuz. bir zaman sonra kendi içinizdeki sevgi öyle yüksek bir hal almaya başlıyor ki kendinizden şüpheye düşmeye başlıyorsunuz 'ben bu kadar duygusal bir insan mıydım' diye.

uscis uzatma başvurularında iki kişi için toplam 540 dolarlık bir ödeme istiyor. bunun içinde biyometrik hizmetleri adı altında fotoğraf ve parmak izi gibi ihtiyaçlar da var. tek kişi için başvuru yapacakların bir avantajı var, direkt olarak başvuruyu online yapılabiliyor, böylece kağıtla, çıkışla uğraşılmıyor. ama kendiniz ve eşiniz ya da çocuğunuz için yapacağınız durumlarda formları indirip çıkış almanız ve siyah bir tükenmez kalemle doldurmanız gerekiyor. ilerlediğimde bununla da ilgili detaylı bilgiyi paylaşırım.

sevgiler.

• @Alper-Bayram hocam 6 ay sonra yardımınıza ihtiyacım olacak bu konularda

• @OrlandoGücü
    Tabii ki yardımcı olurum. Uscis başvuru için en geç 45 gün kala diyor, ki bu durumda 4. Ayın ortası en son tarih oluyor.

• @Alper-Bayram, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@OrlandoGücü
    Tabii ki yardımcı olurum. Uscis başvuru için en geç 45 gün kala diyor, ki bu durumda 4. Ayın ortası en son tarih oluyor.

Benim işlemler ocak ayının başında belli olur zaten, ozaman görüşürüz

• ⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@bidünya, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Zelene, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@hayallerabd, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@denizci10 valla ben mahalle kurma olayına şakasız çok sıcak bakıyorum.. her millet kurmuş, biz de bir yerden başlarız.. birlikteliğine özendiğimiz gruplar gibi gidenin gelmek isteyenin elinden tuttuğu, iş bulmak için kendi arasında bir ağ kurduğu mahalle neden olmasın? kim hangi eyaletteyse orada bir hayat kurmak isteyene yardımcı olabilir, özellikle bu forumdaki insanlar için bu hiç de zor değil.. daha birkaç gün önce Türkiye'ye dönecek bir hasta için herkesin nasıl seferber olduğunu gördük.. dobarlanın, yıkılmeycesss..

Dün gece bu konuya çok kafa yordum orada makul bir eyalet bulup cemaatleşiyoruz 😄 isim göçen cemaati
    Cemaat mantığıyla cemaat içi yardımlaşma iş paslama sadece birbirimizi tutuyoruz tutunuyoruz hafta da bir buluşup sohbet yaparız ama makara kukaralı yemekli içkili

Ahahah göçen cemaatimi🤭cemaat kelimesi tüylerimi ürpertti ama yemekli içmekle sohbetler kuşağa çok hoş geliyor🥂

Kelime olarak değilde isleyisleri iyi birbirimizi kalkindiriyoruz her hafta buluşma gecesi olur ben sosyalleşme den yaşayamam hep çalış çalış olmaz hem arada birbirimizi gazlarız ben çok iyi gaz veririm bak @ahsenaydgdu topla bizi uygun bir site denk getir en geç seneye oradayız ayy cadılar bayramında orada olalım kostümlü falan bak size abur cubur sepeti yapacağım
    Konular başlık amacının dışına taştı ama 😄

Çok haklısın birbirlerine deli yardım ediyorlar kalkındırıyorlar işyerimde görüyorum da onların dayanışmasını hayretler içinde kalıyorum bazen alışık olmayınca 🤣

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@hayallerabd, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@denizci10 valla ben mahalle kurma olayına şakasız çok sıcak bakıyorum.. her millet kurmuş, biz de bir yerden başlarız.. birlikteliğine özendiğimiz gruplar gibi gidenin gelmek isteyenin elinden tuttuğu, iş bulmak için kendi arasında bir ağ kurduğu mahalle neden olmasın? kim hangi eyaletteyse orada bir hayat kurmak isteyene yardımcı olabilir, özellikle bu forumdaki insanlar için bu hiç de zor değil.. daha birkaç gün önce Türkiye'ye dönecek bir hasta için herkesin nasıl seferber olduğunu gördük.. dobarlanın, yıkılmeycesss..

Dün gece bu konuya çok kafa yordum orada makul bir eyalet bulup cemaatleşiyoruz 😄 isim göçen cemaati
    Cemaat mantığıyla cemaat içi yardımlaşma iş paslama sadece birbirimizi tutuyoruz tutunuyoruz hafta da bir buluşup sohbet yaparız ama makara kukaralı yemekli içkili

Ahahah göçen cemaatimi🤭cemaat kelimesi tüylerimi ürpertti ama yemekli içmekle sohbetler kuşağa çok hoş geliyor🥂

Kelime olarak değilde isleyisleri iyi birbirimizi kalkindiriyoruz her hafta buluşma gecesi olur ben sosyalleşme den yaşayamam hep çalış çalış olmaz hem arada birbirimizi gazlarız ben çok iyi gaz veririm bak @ahsenaydgdu topla bizi uygun bir site denk getir en geç seneye oradayız ayy cadılar bayramında orada olalım kostümlü falan bak size abur cubur sepeti yapacağım
    Konular başlık amacının dışına taştı ama 😄

bence tam amacında 🙂 bir şekilde destekleyici oluyoruz birbirimzie bence bu konunun en büyük amacı greencard dışında umudu olmayanlarada olabileceğini göstermek 🙂

• @Gökhan-A Tek yön yazısına koptum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman yok onların yaşadıkları yerler öyle. Mesela Chelsea mesela Soho aynı gördüğünüz yerler ve insanlar var. Ama o bölgelerde oturma ve yaşama ihtimalimiz çok düşük.

• ⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-A düşünmesi bile güzel. Ama ben kaptan pilot olmam en fazla rehber olabilirim. Turlarda rehber otobüsün önüne gidip mikrofonu alıp konuşur ya olsam olsam öyle olurum😂😉

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram maalesef öyle. THY kimden ne koparırsam mantığı ile yoluna devam ediyor. Bizler de direkt uçuş olduğu için maalesef kendisini tercih etmeye devam ediyoruz. Abd de bu alışveriş rahatlığı bizi de çok rahatlattı. Orada alacağımız her şeyi aksilik olursa iade ederiz düşüncesiyle rahatlıkla alıyorduk. İnşallah en kısa zamanda biz de bu duruma ülkemizde geçeriz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram bu durum @ahsenaydgdu için de önemli. En az 45 gün kalaymış. Haberin olsun.

• Herkese selamlar,
    Başlığı baştan sona okudum ve benim için çok yararı dokundu. Bu başlık altındaki bir çok insan gibi bende turist vizesi ile bu ayın 13. De Thy ile JFK e uçuyorum. Fakat aklıma takılan bazı şeyler var bunlardan ilki beni arkadaşım karşılayacak kendisi ABD vatandaşı ve onun new jersey de bulunan evinde bir süre konaklayacağım bu sebeple herhangi bir otel rezervasyonu ya da airbnb yapmadım, bu durum gümrük memuru ile herhangi bir sıkıntı yaşamama sebep olur mu?
    Diğer sorum ise her eş dost ziyaretinde olduğu gibi Tr den gıda ( bal ve peynir:))) götüreceğim bavulumda tahmini 1 er kilodan 2 kilo kadar olacak genelde herhangi bir sorun yaşanmadığını biliyorum fakat ben yinede sizlerin tecrübelerinde böyle bir olumsuz durum yaşayıp yaşamadığınız merak ediyorum.
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Alper-Bayram maalesef öyle. THY kimden ne koparırsam mantığı ile yoluna devam ediyor. Bizler de direkt uçuş olduğu için maalesef kendisini tercih etmeye devam ediyoruz. Abd de bu alışveriş rahatlığı bizi de çok rahatlattı. Orada alacağımız her şeyi aksilik olursa iade ederiz düşüncesiyle rahatlıkla alıyorduk. İnşallah en kısa zamanda biz de bu duruma ülkemizde geçeriz.

Burda iadeyi kısıtlamaya devam ediyorlar eskiden sadece telefonda olan iade yasağını yavaş yavaş tüm elektronik aletler için getiriyorlar, ücretsiz iade yi de kaldırdılar .

• @Muhtaradana, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Bir arkadaşım var eşi ve kendinin B1-B2 vizesi var. Burda hali vakti yerinde, huzurlu bir hayatı var hatta Amerikanvari bir hayatları var bile diyebiliriz İşleride iyi, bu arkadaşıma cesaret verici neler söyleyebilirsiniz. Yazdığınız deneyimler tamamen cesaret verici zaten ama sürekli gemileri yakmaktan bahsediyor bende bu yola çıkanların bir kaç kelam etmesini rica ediyorum

Buradaki tanıma uyan o arkadaşlardan biri de benim. Cesaret verici yazıları ve yol gösterici deneyimleri okumak çok faydalı oluyor. Yakın zamanda o gemileri bana da yaktıracak mantıklı bir yol haritası oluşturup ilk adımı atabilmek umuduyla...

• ⭐⭐⭐

@mitril, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Herkese selamlar,
    Başlığı baştan sona okudum ve benim için çok yararı dokundu. Bu başlık altındaki bir çok insan gibi bende turist vizesi ile bu ayın 13. De Thy ile JFK e uçuyorum. Fakat aklıma takılan bazı şeyler var bunlardan ilki beni arkadaşım karşılayacak kendisi ABD vatandaşı ve onun new jersey de bulunan evinde bir süre konaklayacağım bu sebeple herhangi bir otel rezervasyonu ya da airbnb yapmadım, bu durum gümrük memuru ile herhangi bir sıkıntı yaşamama sebep olur mu?
    Diğer sorum ise her eş dost ziyaretinde olduğu gibi Tr den gıda ( bal ve peynir:))) götüreceğim bavulumda tahmini 1 er kilodan 2 kilo kadar olacak genelde herhangi bir sorun yaşanmadığını biliyorum fakat ben yinede sizlerin tecrübelerinde böyle bir olumsuz durum yaşayıp yaşamadığınız merak ediyorum.
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

Yolcu uçaklarında normalde bal yasak hadi onu geçtiniz amerikaya bavulda gıda ürünü sokamıyorsunuz diye biliyorum özellikle hayvansal gıdalar.

• ⭐⭐⭐

@mitril öncelikle hayırlı olsun, umarım sorunsuz bir uçuş olur sizin için.. benimde evim hazırdı ama ben planıma ds te yazdığıma uygun olarak bookingten rezervasyon yaptım çıktı aldım iptal ettim. Sonra olmadı..

• Bu konuyu okumaktan çok zevk alıyorum 🙂 Amerikaya bir şekilde gitmiş arkadaşların paylaşımları çok ama çok değerli, lütfen yazmaya bizi bilgilendirmeye devam edin, burada sizin adınıza sevinen mutlu olan insanların olduğunu unutmayın 🙂 Şimdilik bizim için tek yol gc gibi duruyor. Haberlerinizi sürekli bekliyoruzz

• ⭐⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Bu konuyu okumaktan çok zevk alıyorum 🙂 Amerikaya bir şekilde gitmiş arkadaşların paylaşımları çok ama çok değerli, lütfen yazmaya bizi bilgilendirmeye devam edin, burada sizin adınıza sevinen mutlu olan insanların olduğunu unutmayın 🙂 Şimdilik bizim için tek yol gc gibi duruyor. Haberlerinizi sürekli bekliyoruzz

şu ara en zevk aldığım konulardan biri benimde 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |