Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hoopsbasket

martın sonuna doğru şubat yayınlanacaktır.

• @ATS16 Çok teşekkür desteğiniz için. Bir yandan Türkmenistan vizesi için davet yazısı arıyorum, bir yandan AOS ve CP için okuyorum forumdan ama benim aklımı karıştıran konu CP diye bir durum daha var gidince ve daha kısa sürüyor deniyor.

• Türkmenistan dosya taşımayı kabul etti ama dosya taşımak için vizenizi alın dedi ama o konuda da davet istiyor. Tüm seyahat acentalarını aradım ama sonuç yok, bu konu hakkında herhangi bilginiz var mı?
      -AOS ve CP için bizim Amerikaya turistik vizemizle girip Amerikada kuzenimin evi var oraya yerleşip ordan halletme şansım var ama mevcut işyerlerimiz açısından temmuzda gidip 2 ay yıllık izin izin alabilirim ama kaç ay süren bir durum emin değilim hem yetişir mi hem de burda işsiz kalır mıyım? Bir de avukat tutmadan halledebiliyorum diye anlıyorum. O konuda da bilgi desteğinizi rica ediyorum. Özellikle AOS vs CP konusunda kafam çok karıştı.
      Çok teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• Bu ay neredeyse boş geçildi gibi... Mart sonuna kadar ikinci bir dağıtım olma ihtimali var mıdır acaba sizce ?

• Arkadaşlar Washington DC'ye gitmeyi planlıyorum sizce hesapta minimum kaç dolar göstersem yeterli olur?

• ⭐⭐⭐

@Gunesy2000 aos ile cp birbirinden farklı şeyler. Aos süreci amerikada devam ettirmenizi sağlar, cp (consular processing) konsolosluk işlemidir yani amerika içinde olmakla bir durumunuz yok Viyanaya dosyasını taşıyan arkadaşların yaptığı işlem

• ⭐⭐

@UniqueCowboy ayy maşallah ben daha yeni gördüm aldınız mı green kartı yolculuk başladı mı hemen bakıcam şimdi tecribelerinize mülakat deneyimlerinize paylaştıysanız yolunuz açık olsun kardeşim 🙂

• @Gunesy2000 merhaba. Türkmenistan vizeyi rüşvetle verir.

• @debbieLA77 evet aldım teşekkür ederim yakında ufak bir video da editleyip yükleyeceğim. süreci biraz daha detaylı anlatmak için 🙂

• ⭐⭐

@UniqueCowboy ay hadi lütfen ben kaçırıyorum beni de bir dürtermisiniz aklınıza gelirse 🙂 sizden gelenlere uyarıyı da açıyım bari

• Merhaba bilgi sahibi arkadaşlar cevaplaya bilir mi?
    Benim bir oğlum var. Olurda greencard çıkarsa düzen kuruna kadar oğlumu götürmemeye karar verirsem vize mülakatına girmesi gerekir mi?
    Yani sağlık raporu vize ücreti ve vize sonrası 6 ay içinde abdye giriş falan yapmak zorunda mı oda. Yoksa düzenimi kurup onu sonradan yanıma alıp tüm bu işlemleri yanıma alacağım zaman yapabilir miyim?

• @feriha sağlık raporu 6 ay geçerli, 6 ay içerisinde ABD giriş yapılmazsa tekrar sağlık raporu almanız gerekir. Talihli kim ise o ilk girecek şekilde bu süreçte ülkeye giriş yapılmalı, verilen süre içerisinde giriş yapmayan kimse GC hakkını kaybetmiş olacaktır.

• @feriha önce bir çıksın, sonra düşünürsünüz.

Sorunuza cevap olarak, oğlunuza vize almadan giderseniz, yanınıza aldırmanız için vatandaşlığınızı beklemeniz gerekecek, yani 5 sene, + 1-1.5 sene de prosedürü. Bu süreçte oğlan 21 yaşını geçerse, geçmiş olsun…

• @erenotti anladım. Oğlum 11 yaşında henüz

• @feriha DV2025 veya sonraki yılların kazananı olursanız, sağlık kontrolü & mülakat sürecinizi birlikte devam ettirin çocuğunuz ile ve başarılı sonuçlanırsa vizelerinizi birlikte alın.

Siz ve çocuğunuz sağlık muayenesi tarihi itibariyle ilk 6 ay içerisinde birlikte ABD’ye giriş çıkış yapması gerekiyor SSN ve green card basım sürecinin başlaması için, verilen bu göçmen vizenin geçerlilik süresi 6 ay.

Daha sonraki süreç için bu forumun “Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri” başlığınızı okumanızı tavsiye ederim, çocukların eğitimi devam ettiği için 6 aydan daha fazla ABD dışında kalmaları ile ilgili daha ılımlı yaklaştıklarına dair deneyimler vardı forumda. Tabii yine son takdir ABD pasaport kontrolündeki CBP memuruna ait. Bol şans 🍀

• @Ömer-4 mart ayı bitti nisana kaldı ankara boş geçmezse

• @kingoftheworld
    Keşke geçmese ama görünen, geçtiği yönünde. Umutlar nisan'a kaldı.

• İleri tarihe uçak bileti alan var mıdır acaba? Haziran-Temmuz a

• @sevgilisena merhaba 26 haziran tarihine thy houston bileti aldım.

• @yusufalak nisan ayı inşallah ankara bizi unutmaz 6000 case mülakat verir inşallah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |