DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LeventC Çocuklarınıza bebekken hangi aşı sistemiyle aşılama yaptınız? Eğer eksikleri varsa acımazlar 2şer 3er yaparlar sizinle yetişkin aşısıyla beraber total 8-10 aşı ücreti (çıkabilir kesin olarak söylemiyorum)

• Bu arada sağlık muayenesine kafanız güzelken gittiniz mi var mı o tipler 😂

• @UniqueCowboy Selamlar. Unganlar görüşmenizi Büyükelçilik görüşmenizle birlikte şu linkte de paylaşabilir misiniz? 2024 mülakat deneyimleri için burayı takip ediyoruz. Bir de sıranız kaçtı? 33xx, 35xx, 36xx?

• Umarım tüm talihliler bir şekilde mülakat alıp, hak edip kazandıkları greencard hakkını kullanırlar 🙏 Ben daha önce de yazmıştım buraya, hiçbir yere dosya taşıyamaz (kontenjanlardaki yoğunluk ya da schengen vizesi problemleri nedeniyle) Jakarta ya dosya taşıma ihtiyacı duyanlar için şöyle bir bilgi vereyim, hem daha önce verdiğim bilgiyi de güncellemiş olayım, çünkü orada yazdığım yöntemi Endonezya'daki avukatım pek önermedi (bir şirket üzerinden çalışma izni çıkartmaktı ilk iletide yazdığım yöntem, bu hem tek kazanan için daha masraflı, hem de burada size sponsor olacak firmaya bazı hukuksal problemler yaratıyor ) Ama onun direk önerisi şu, talihli iki kişinin bir araya gelip, Endonezya'da bir şirket kurması. Bu çok çok hızlı sonuçlanıp (yaklaşık 1,5 ay) her iki ortağa (yani talihliye) direk 2 yıllık oturum izni imkanı sağlıyor, ve Jakarta ya dosya taşımanızın önündeki engeli kaldırıyor. Sadece ortakların birinin şirket kurulum aşamasında bir kez buraya gelmesi gerekebiliyor (burası muğlak biraz, ben kurarken gitmek zorunda kalmamıştım, ama isteyebiliyorlarmis) onun dışında şirket kurulumu+oturum izni maliyetlerini de öğrendim. Biliyorum masraflı bir yöntem gibi, ama bir talihlinin şirket kurulumu aşamasındaki gidiş gelişini de iki kişi arasında paylaşınca, çıkan toplam maliyet, greencard almayı sağladığı için aslında komik bir maliyet oluyor. konu ile alakalı sorusu olanlara bu konuda yol gösterebilirim, umarım herkes hayallerine kavuşur 🙏🙏

• @Sinan35 siz talihlimisiniz?eğer öyleyse surecinizi imzaniza taşıyın lütfen, case no belli değil

• @Sinan35 ayrıca herkes dosyasını taşımak istiyor,aleni olarak burdan paylaşın ki masraflar,yöntemler vs herkes bilsin

• @hsn-kartal değilim

• @hsn-kartal yöntemi uzun uzun yazdım işte yukarıda, bunun maliyeti de, yaklaşık 4900 USD kadar tutuyor, ama tabi iki talihli bu masrafı paylaştığında kişi başı yaklaşık 2500 USD gibi

• @Sinan35 tamm alttaki imza kısmı yanlış anlamaya müsait olmuş:) kusura bakmayın

• @hsn-kartal biz ailecek rotamızı başka tarafa çevirince, imza kısmı güncelleme falan biraz eskide kaldı, ama greencard dan vazgeçtik mı? Tabi ki hayır, her sene başvurmaya devam😂

• @Sinan35, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hsn-kartal yöntemi uzun uzun yazdım işte yukarıda, bunun maliyeti de, yaklaşık 4900 USD kadar tutuyor, ama tabi iki talihli bu masrafı paylaştığında kişi başı yaklaşık 2500 USD gibi

Tabi bu masrafın içinde, talihlilerden sadece birinin (yani tek ortağın) buraya gelip gitme masrafı yok, o da sanırım şu anda en uygun İstanbul'dan Singapur havayolları ile aktarmalı gelince uygun oluyor, onun fiyatı da değişken, vize ücreti de kapıda vize 35 dolar. Ama bu gelme işi değişken, gelmeden de halloluyor sanırım ama karışık anladığım kadarıyla biraz.

• @UniqueCowboy tşkler açıklama için...yalnız ben çocuktaki yaşı 15 oldugundan yeni covid asi vuruldu 2.dozu isterler mi diye sornuştum

• @LeventC ilk kez covid aşısı olanlar için son 12 ay içerisinde 1 doz aşı olmak yeterlidir. Fakat 2. Doz süresi gelmiş ise 2. Doz istenir mi bilemiyorum. Unganlara ulaşmayı deneyebilirsiniz.
    Not: Hiç covid aşısı olmamış ve ilk defa muayene sabahı aşı olmuş ve hemen sonrasında Unganlar'a gitmiş kişi sorunsuz sağlık raporu almıştır

• @LeventC son 12 ay içerisinde DSÖ onaylı COVID-19 Aşısı olmanız yeterli oluyor.

• ⭐⭐

@Murat-4 off yaa böyle olunca üzülüyorum ya gerçi her seferinde green kart lotosunu kazanmak demek green kart almak demek değil diyoruz da öyle olmuyor işte çünkü insan denen yaratık umutla yaşıyor umut fakirin ekmeği resmen... dilerim allahtan bu ramazan nın ilk günü herkese gönlüne göre versin allah

• @debbieLA77 Ne olmuş ki? Ve neden greencard red olur bunu yaşayan veya geçmişte yaşananları yazarsanız çok memnun olurum. Unganlara sağlık raporumu teslim almaya gidiyorum. Yarın sabah mülakat görüşmem var 🙂

• Her yıl bu zamanda 30 binler current oluyordu. Ama daha 18 binde . Numaram current olmadan süreç bitermi yaa?? Sizde birden artacak mı yoksa geçen yıl kontenjanın birden dolmasından dolayı temkinli mi davranıyorlar bu yıl

• @Esra-Siren
    Daha dosya taşımam lazım

• @Esra-Siren işte benle ayni korkuları yaşayan birisi,sorduğunuz bütün soruları bende merak ediyorum inşallah current oluruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |