Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ds160 formu istanbul olarak doldurup ankaraya gununu ceken var mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@lbsryts yenilemeniz gerekiyor ds160 ı

• ⭐⭐⭐⭐

@lbsryts ben 6 danışanımın randevusunu çektim.

• @Altay-Akyüz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ahmetuyar Eylül 22 deki randevum İçin mail geldi. Yeni adresin olduğu onay sayfasının yazdırılması gerekliymiş.

Onay ve talimatlar sayfasındaki adres güncellenmiş. Konfirmasyon sayfasını ds160 numaranızla retrieve yapsanız bile adres eski kalıyor zaten mailde onunla alakalı bir güncelleme istenmemiş.

• @denizci10 nasil yenileyecegim acaba yardimci olur musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐

@lbsryts normal ds160 ı nasıl doldurduysanız aynı şekilde

• az evvel sarışın elemandan ret alındı.bugün doğru düzgün kimse vize alamamış.

• ⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue geçmiş olsun.

• @DustyBlue Geçmiş olsun. Profiliniz nasıldı paylaşmanız mümkün mü?

• reddi ben almadım arkadaşlar. alan kişi çalışan öğretmen, ingilizce biliyor, 2 schengeni var 7 avrupa ülkesi görmüş. fakat daha önce green card kazanıp sırası gelmemişlerden. 4-5 sene öncesinin mevzusu. adam zaten en son konuyu oraya getirip siz daha önce abd ye göçetmek mi istediniz demiş başvuranda gc çıktı ama sıra gelmedi demiş. şuan sadece turist olarak gezmek istiyorum demiş. bu kişide şuan uygun değilsiniz demiş. bu sarışın adamı şikayet edeceğiz. koca forumda herkes reddediliyor bu adam doğru düzgün kimseye vize vermiyor derdi neyse sorununu çözüp gelsin insanlar farklı şehirlerdnen gelip para harcayıp başvuru yapıyorlar.

asyrıca yaşı genç olanlar hariç orta yaş üstüne vize veriliyormuş. gençlerden doğru düzgün alan olmamış. başvuran kişi içerideyken sadece 2 kişinin oanylandığını görmüş.

• Bugün sabah İstanbulda eşim ve 2 çocuğumun vize görüşmeleri oldu. Çocuklar küçük olduğu için girmedi eşim görüşmeye tek katıldı. Görüşme olumlu geçti. Hangi şehre gidiyorsunuz, kimin yanına ve ne kadar kalacaksınız gibi birkaç soru sormuşlar. Evrak olarak amerikan vatandaşı olan ağabeyimin davetiye mektubunu istemişler. Sonrasında da Hayırlı olsun iyi yolculuklar demişler.
    Profilimiz şöyle: Ben polis memuruyum. 10 yıllık vizem var 2 sene önce almıştım. Ağabeyim Amerikada. Geçen yıl ben tek başıma 20 günlüğüne gittim geldim. Bu yıl da ailece gitmek için eşim ve 2 çocuklarıma başvurduk. Çok şükür aldık.

• @DustyBlue hocam şikayet etmenin hiç bir faydası olmayacak son takdir kararı vize memuruna ait maalesef. Sarışın memurdan benim annem vize aldı mesala tamamen profil ile alakalı bir durum bence. Her Avrupa’ya giden ülke gezen ABD vizesi alacak diye bir şart yok sadece alma şansınızı artırıyor o kadar.

• @Zamir-Dağın merhaba, bizim de görüşmemiz yarın. Benim de ablam orada Amerikan vatandaşı ancak davetiye istemedik. Görüşmede eşiniz bahsedince mi davetiyeyi istemiş yoksa direk davetiyeniz var mı diye mi sormuş? Ben formda belirttim orada yaşayan yakınınız var mı sorusunda ama herhangi bir destekleyici belge hazırlamadım.

• Bu sarışın bey hangi şehirde karşımıza çıkıyor?

• ⭐⭐⭐⭐

@Musician_Turk İstanbul. Ankara randevusu olanlar henüz görüşmelere girmediler. En erken 13 Eylül de başlıyor Ankara mülakatları.

• ⭐⭐

@DustyBlue üzücü ama şikayet etmenin hiç bir yararı yoktur. Tamamen memurun taktir yetkisinde olan bir vize türüdür bu.. kaç tane genç insan varmış ve çoğu sarışın memura girdiyse red almaları çok normal diye tahmin ediyorum

• ⭐⭐

@Musician_Turk önceden dönüşümlü çalıştıklarını duymuştum memurlar bir Ankarada bir İstanbuldaymış

• @denizci10 sizin bir yorumunuz olur mu bununla alakalı davetiye gerekli mi sizce?

@damladamla19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Zamir-Dağın merhaba, bizim de görüşmemiz yarın. Benim de ablam orada Amerikan vatandaşı ancak davetiye istemedik. Görüşmede eşiniz bahsedince mi davetiyeyi istemiş yoksa direk davetiyeniz var mı diye mi sormuş? Ben formda belirttim orada yaşayan yakınınız var mı sorusunda ama herhangi bir destekleyici belge hazırlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐

@damladamla19 davetiyeyi genelde anne ve babalar için tercih ediyoruz. Greencard lı veya oturum izni olan çocukları olan anne ve babaların vize almalarını kolaylaştırıyor. aksi durumlarda faydasından çok zararı oluyor. tabi genel olarak profilleri hakkında bilgim yok ama çoğunlukla bu gibi durumlarda kullanıyoruz.

• @denizci10 Çok teşekkürler yanıt için, benim ablam da eşinden dolayı amerikan vatandaşı olmuştuu uzun yıllardır orada yaşıyorlar. Formda belitmemek olmaz diye düşünü yazdım tabiki ama davetiye vs itemedik. Bakalım yarın inşallah sorunsuzca alırız biz de 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |