Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@JackFoxy florida ya gittiğimde airbnb de kaldık. Ev sahibinin tam 66 adet evi vardı. Daha doğrusu ev ve odası. İnanılmaz bir rakam. Hemen hemen hepsi de doluydu. Airbnb den gelen 1-2 aylık kazancıyla 1 ev alabilecek konuma gelmiş. Bu da güzel bir iş kolu aslında.

• @JackFoxy
    Belki de haklısınız hcam biz için içine girmediğimiz için bilemiyoruz. Siz hangi vize ile ordasiniz acaba?

• @denizci10
    Ben de ev tutup airbnb den para kazanan kişilere denk geldik türk YouTube videosu çekenlerden. Aslına bakılırsa airbnb çok iyi kazanç kapısı. Evin taksitini çıkarıp üzerine geçimini sağlamak için bile belki para kalabilir diye düşünüyorum. Tabi bu işi yapanlar daha net bilgi verirlerse seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido size öncelikle şunu söylemek istiyorum. Youtuber ların çoğu ama büyük bir çoğu takipçi ve izlenme kasmak için abartı ya da eksik bilgi veren kişiler. İnanın bu böyle. Orada izlediklerinizin hemen hemen hepsinin eksik yönleri var. Anlatmadıkları hususlar var. Hiç biri ne size ne de başkasına net bilgi vermeyecektir.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido size öncelikle şunu söylemek istiyorum. Youtuber ların çoğu ama büyük bir çoğu takipçi ve izlenme kasmak için abartı ya da eksik bilgi veren kişiler. İnanın bu böyle. Orada izlediklerinizin hemen hemen hepsinin eksik yönleri var. Anlatmadıkları hususlar var. Hiç biri ne size ne de başkasına net bilgi vermeyecektir.

Kesinlikle hcam katılıyorum.

• Aklıma takılan birşey var bu kişi normal bir çalışan olarak senede 1 ev alıyor 400-500$ aylık taksitle misal. Şimdi bu evin komple ödemesi bitmeden bu evi nasıl satıyor. Bir sonraki seneye nasıl tekrar alıyor hersene alırsa çalıştığı maaş buna yetmez o evi satıp onun ödemesi vs diyorda ben ben anlamadım açıkçası. Sürdürülebilir değil gibi geldi bana. Hadi 1-2 tane neysede alsan bile 1tane kim bilir kaç sene onu ödeyeceksin. Borç bittiğinde ancak o ev senin olmuş olur ve o evi ozaman satabilirsin diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido normalde evin kirası 2000 dolar siz evi aldığınız zaman 30 yıl mortage kredisi ile 1200 dolar taksit ödersiniz. Kalan 800 doları da gelir olarak bankaya gösterirsiniz. Böylece size sonraki sene kredi verirler. Onda da aynı şeyi yaparsanız her sene 1 ev alarak 20 sene sonra emlak zengini olursunuz. Hatta airbnb den günlük kiraya verirseniz daha da çok kazanabilirsiniz. Sağlam ikinci el eşya koyarak ayda 3000 dolar kazanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 benim bir arkadaşım Türkiye de yaptı faizler düşükken 5 sene içinde 3 ev aldı. Şu an onların kirası yaklaşık 15 bin tl civarı. Evlerin de borçları yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido bu ev olayını özellikle Türkiye de yazlık bölgelerde yapıyorlar. Bir ev satın aldın mı bu evi yaz boyunca kiraya veriyorsun eline bir miktar oldu mu bu sefer bu evi rehin veriyor ikinci bir ev alıyor. Bu sefer yazın 2 evi kiraya verip ödemeleri yapıyorlar. Bu olayı o kadar büyütüldü ki sanki merkez bankası nasıl soyulur olayına döndü. @denizci10 dediği gibi kira desteği bir de rehin verme olayı var. Bu kadar basit yani

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 katılıyorum abi. Bu arada dün ayvalıktan geçtim ama uğrayamadım sana. Söz vermiştim ama kısmet olmadı acil bir işimiz çıktı. İnşallah başka sefere uğrarız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 olsun canın sağolsun. instagram yollar arkadaşlığı öldürmez kişilere gittin galiba

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 yok abi arkadaşların bugün doğumu vardı. Doğumdan önce görmek istedik. Sonrasında zamanım olmaz diye. Onlar söyledi yarın yokuz diye. Ondan acilen İzmir e geçtik

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido normalde evin kirası 2000 dolar siz evi aldığınız zaman 30 yıl mortage kredisi ile 1200 dolar taksit ödersiniz. Kalan 800 doları da gelir olarak bankaya gösterirsiniz. Böylece size sonraki sene kredi verirler. Onda da aynı şeyi yaparsanız her sene 1 ev alarak 20 sene sonra emlak zengini olursunuz. Hatta airbnb den günlük kiraya verirseniz daha da çok kazanabilirsiniz. Sağlam ikinci el eşya koyarak ayda 3000 dolar kazanabilirsiniz.

Tamam hcam 1200odedin 3-4bin$ kazanıyorsunuz aylık seneye 1200$ daha kaldı elinizde 1-2bin$ ne yiyip ne iceceksiniz her sene 1200$ verip mortgage öderse insan? Kiraya vericeksin hemen kiracı bulamadın diyelim yada vergi ödeyeceksin bir arıza sorun çıktı evde yaptiracaksin nasıl olucak. 30yil ödeyecek diyorsunuz evi satamiyor demek 30yil. Ben işin içinden cikamadim :))

• @denizci10 Hiç şaşırtmıyor beni, 250+ unit'i olan biriyle tanışmıştım 🙂 Geçen konuştuğumuz gibi işte bakınıyorum ben 3-4 unitlik bir bina. Bakalım kısmet.

• @mexido Evet tabi, işin içinde olmayınca ya da görüp duyup inanmayınca, bir çok şey bir çoğumuza "Daha neleeer yaa" dedirtiyor 🙂 Ama bu reel bir durum ve yapan belki milyon tane insan var. Ben imzamda yazdığı gibi DV21 talihlisiyim. GC sahibiyim. Konuyu yatırım amaçlı takip ediyorum. 😇

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido bunu normalde işi olan insanlar ek gelir için yapıyorlar. 5 ya da 6 eve ulaştıktan sonra işten ayrılıp asıl iş olarak yapıyorlar. Önce pasif gelir sonra asıl gelir oluyor.

• @mexido Mortgage sistemi sizin dediğiniz gibi çalışmıyor. Evi aldım, borcu bitene kadar benim değil gibi bir şey yok. İstediğiniz zaman satarsınız varsa vergisini giderini vs. göze aldıktan sonra. Market fiyatı değişti ve size kar bırakıyorsa üste para bile kazanıyorsunuz sadece alıp biraz tutup sattığınız zaman bile. -ki işlettiğinizde kira gelirleri oluyor; doğru konumdan doğru evi aldıysanız masrafının 2 katı kadar kar getirebiliyor.. Çok fazla değişken var. Kiracı ile uğraşmakta kolay değil vs..

İşin özü şu; Alım gücü doğdukça, üstüne ekleye ekleye mülklerinizi çoğalttığınızda, gün geliyor ayda bir mülk alacak konuma geliyorsunuz. Mülklerinizi veriyorsunuz bir mülk yönetim firmasına, ömür boyu pasif gelir + kendi kendini döndürüp birikim yapan bir gayrimenkul zinciri elde ediyorsunuz. Çok mu canınız sıkıldı, satıyorsunuz tüm mülklerinizi aynı anda, hoop nakite dönüyorsunuz 🙂

• @JackFoxy

Doğrudur belki de hcam birşey diyemicem kulağa hoş geliyor. :)Uygulamak gerek tabikide. Delivery vs yapan için bu biraz zor olsa gerek. Düzenli bir iş gelir şart öncelikle. Onu da oturtana kadar biraz zaman alır. Green card i olanlar için güzel birşey tabi.
    Bizim gibi turist,öğrenci olan arkadaşlar için şimdilik hayal gibi:)

• @denizci10,
    Haklısınız hcam. Biz şu aşama da turist ile nasıl kalıcı olucaz onu bir halletmek lazim 🙂 Belki sonra gerisi gelir. Turist vize insanın elini kolunu bağlıyor. Green card da çıkmıyor 16-17yildir. Sponsorluk dan başka çaremiz kalmıyor en garanti yol. Biz evliler için:)

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido haklısınız. Hepimizin tek derdi yasal olmak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |