Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @luci sorularınızı dv2023 loto aşamaları grubuna yazmalısınız ayrıca arkadaşların size daha sağlıklı cevap vermesi için lütfen imza sürecinizi tamamlayınız.

• @tufan3333 sorularınızı dv2023 loto aşamaları grubuna yazmalısınız ayrıca arkadaşların size daha sağlıklı cevap vermesi için lütfen imza sürecinizi tamamlayınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SAMERbey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gucarslan evet hocam 🙏

elbette son karar elbette mülakatı yapan konsolosluk görevlisinindir ancak; çok fazla umutlu olmamanızı ve mülakata sağlık muayenesi olmadan gitmenizi tavsiye ederim.

• Herkese merhaba, Formu doldurduktan sonra 'Enter Your KCC Case Number' kısmına KCC Case numaramı yazıyorum ama kabul etmiyor, düzenlememi istiyor.

Nedenini bilen varsa yazabilir mi ?

KCC Case Number : 2023EU00033xxx olması gerekmiyor mu ?

• @kalendercelebi Sıfırlı ve sıfırsız ayrı ayrı dene

• @sanaldeniz Sıfırlı denedim hep, sıfırsız denemedim. Çok fazla yanlış giriş yapmak istemediğim için kaydedip kapattım. Sıfırsız da deneyeyim, teşekkürler

• @kalendercelebi Rahat ol. Çok giriş yapman sorun oluşturmaz. yanlış hatırlamıyorsam sıfırsız olacakti...Geç kalma hemen gönder...

• @cemalkt neden sağlık muayenesi olmadan gitmeliyiz ?

• @gucarslan Neden sağlık muayenesi olmadan gidiyoruz mülakata acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Esen sorularınıza net cevaplar alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Esen konu tamamen sn. @SAMERbey'in başvuru yaparken hatalı başvuru yapmış olması ve bunun da sonucu FAM kuralları gereği vize reddidir.
    bu yüzden de kendisine sağlık muayenesi olmadan (bütün ailesi için ciddi bir masraf yapmadan) mülakata gitmesini, eğer konsolosluk bu durumu kabul ederse sonrasında sağlık muayenesi olup dosyasını göndermesini tavsiye ettim.

dv kuralları gereği, mülakata sağlık muayenesi olmadan girebilirsiniz.

• @gucarslan peki hocam mülakat esnasında sormazlar mı hem başvuruda hata yapmışsınız hem de sağlık raporu almadan mülakata gelmişsin gibisinden? Yani duble yanlışlarla karşılarına çıkmak sorun teşkil etmeyecek mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SAMERbey hayır neden etsin ki.
    sonuçta sağlık muayenesini olmadan gitmek sizin hakkınız ve bu bir hata değil.
    ama ilk başvuruda hata yapmak bir hak değil ve hata. FAM'da kural açıkça belirtilir;

unutmayın ki son karar her zaman konsolosluk görevlisinindir.

(iii) Unavailable

(i) (U) Except as specified in paragraph ii below, entries must include the name, photograph, date, and place of birth of the entrant's spouse and all natural children, as well as all legally adopted children and stepchildren, who are unmarried and under the age of 21 as of the date of the initial entry. All derivatives must be included even if the entrant is no longer legally married to the child’s parent, and even if the spouse or child does not currently reside with the entrant and/or will not immigrate with such entrant. Married children and children 21 years or older cannot qualify for the DV based on the parent's application. Entries lacking all the required information may be disqualified at any time prior to selection, after selection, or during the visa application process.

(ii) (U) By regulation, entrants are not required to include spouses and children who are already U.S. citizens or LPRs on the entry. A failure to include on the entry spouses and children who are in fact U.S. citizens or LPRs does not affect the validity of the entry and does not constitute grounds for visa denial.

(iii) (U) You should deny the visa application of an applicant who failed to list on their DV program entry a spouse or child who was required to be listed. The appropriate basis of refusal is INA 204(a)(1)(I)(iii). This does not include a spouse or child who is a U.S. citizen or LPR, or who was acquired after the submission of the DV entry. The spouse of a principal applicant, if acquired after the initial DV entry and prior to the principal applicant's admission to the United States, or the child of a principal applicant, if the child was born after the DV program entry or is the child of a marriage which took place after the DV entry and prior to the principal applicant’s admission to the United States, although not named on the DV program entry (because the spouse/child relationship did not exist at the time), is entitled to derivative DV status. Beginning with the DV2020 applications and thereafter, you should also deny the application of any applicant who included an individual on their DV entry who was not a spouse or child at the time of DV entry. If post believes a case merits issuance despite apparent failure to comply with the DV entry instructions, you must request an AO from L/CA after refusing the case under INA 221(g).

• @gucarslan
    Peki hocam çok teşekkür ederim bilgi ve yardımlar için. İyi ki sizler gibi insanlar böyle konularda bilgi verip yardımcı oluyorsunuz 🙏🙏

• @tolgasatir Merhaba, ben 1 seneye yakındır dropshipping yapıyorum. amazon kanada mağazam var. 2023 greencard talihlisiyim. İşe hakimsiniz biliyorsunuz ki dropshipping yapanların sermayesi hep içeride ve akışta duruyor. Vize sürecinde bu sermayemi işimi göstermeyi hatta gidince devam etmeyi düşünüyorum. Siz bu konuda bilgili misiniz? forumda kelime aratarak rastladım size. Eğer yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

• arkadaşlar Wildwood (new jersey ) ilçesine en yakın havaalanı hangisi

• ⭐⭐

@yenihayaletadam newark havalimani

• @celica, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@yenihayaletadam newark havalimani

Teşekkür ederim

• ⭐⭐

@yenihayaletadam bisi degil 🙂 gunaydin istanbuldan selamlar

• arkadaşlar selamlar, case number 30015 sıra gelir mi ne dersiniz ds260 ı bugün yolladım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |