DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror teşekkür ederim

• Florida West Palm Beach de sınava girdim. Sınav bitti, aynı odada ayağa kalkıp yemin ettim. Odadan çıkıp bir salonda 15-20 dakika bekledim. Sonra sertifikamı aldım ve çıktım. Sınava girmem ve sertifika alıp çıkmam toplam 40 dk sürdü.

• Merhaba arkadaşlar, 16 Nisan tarihinde yazdım ama kimse cevap vermedi yazdıklarıma tekrar yazıyorum umarım cevap alırım. 1:Vatandaşlık başvurusuna 5 yıl dolmadan yani 4 yıl 9 ay sonra başvurabiliyoruz ABD de ikamet ettiğimiz adresleri yazarken 5 yılın eksik kalan 3 aylık kısmını Türkiye adresinimi yazıyoruz. 2:Ben ortapedik engelliyim, forumda engelli olduğumu belirtmesem bir sorun yaşarmıyım veya belirtip N648 formunu göndermesem sınava girmek istiyorum. 3:Oğlum 2 yıldır out of state konumunda üniversitede okuyor ama adres değiştirmedi aynı zamanda bizimle kaldığı zamanlarda part time çalıştı ,bizim bulunduğumuz eyaletde vatandaşlık için başvurabilirmi... Bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Selam eder iyi günler diletim...

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaslar us army de oldugum icin vatnadasliga basvurdum fakat esim daha once hic amerikada bulunmadi ve n400 fromunu doldururken onun bilgileri giremedim ve yanlislikla o sekilde uscis uzzerinden onayladim, daha once bu tarz bi sorun veya deneyimi olanlar var mi? surec bu noktadan sonra nasil ilerliyor bilgi alabilir miyim?

• Merhaba Arkadaşlar,
    Haziran da interview um var. Daha önceden 14 temmuza Türkiye bileti almıştım. Interview beklediğimden çok hızlı olacak. başvurundan sadece 2 ay sonrasına randevu verildi.

Sorum randevumu eylül gibi bir tarihe sebepsiz veya ucusuma süreç yetişmeyebilir gibi bir sebeple erteletebilir miyim ?

• @ardaumut Formda engellilik sorusu varsa dogru cevap vermeniz bence onemli, yaniltici bilgi vermemelisiniz. Diger konularda tecrubem yok maalesef. Tarih araliklarinda eksik birakirsaniz nerede oldugunuzu sistem uyari vererek sorar. Zamanda bosluk birakamiyorsunuz.

• @NickLeo Saniyorum interview tarihi ertelenebiliyor ama kurallarini bilmiyorum. Onerim ise interviewe girip yemini ertelemeniz yonunde.

• @divionyedi Buyuk sans, yargic gerektiginden bizim bolgede epey aralikli yapiliyor.

• @gkhanfeez Zorunluluk degil de tum memurlar sikir sikir ciddi giyinmis. Federal de dikkat etmek lazim bence. Bolgesel farklar olabilir mi bilmiyorum ama San Antonio'da herkes epey ciddi giyinmisti.

• @caglaror Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için...

• Merhaba, Temmuz itibariyle ABD'de 5 yilimi doldurmus olacagim. 3 yil da resmi olarak burada surekli ikamet ettim. ancak covid donemedinde (2020-2021) continuous residency durumunu bazi zorunluluklar dolayisiyla bozdum. basvurursam kesin ret alir miyim yoksa excuse olarak kabul edilir mi?

Bir de ABD'ye donus sonrasi pasaportu da yenilettim, beyan esasli oldugunu duyuyorum. bunu belirtmemek riskli mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@NickLeo Bence interview kesinlikle erteleme ! Mülakat günü durumunu Officer izah et aynı gün veya en kısa güne yemin törenini aldır. Bu konuda sana yardımcı olurlar. Eğer her şeye rağmen yemin töreni seyahat tarihinden sonra olursa onu ertelemeyi yeminde kullan. Mülakat ve yemin sonrası 14 gün seyahat ile zaman farkı var ise rush pasaport üzerinden ABD pasaportunu al. Cunku Gc yemin de teslim edeceksin.

• ⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba, Temmuz itibariyle ABD'de 5 yilimi doldurmus olacagim. 3 yil da resmi olarak burada surekli ikamet ettim. ancak covid donemedinde (2020-2021) continuous residency durumunu bazi zorunluluklar dolayisiyla bozdum. basvurursam kesin ret alir miyim yoksa excuse olarak kabul edilir mi?

Bir de ABD'ye donus sonrasi pasaportu da yenilettim, beyan esasli oldugunu duyuyorum. bunu belirtmemek riskli mi?

Öncelikle pasaport konusunda bir sıkıntı yok. İki pasaportu da yanında götürmen gerekiyor. Kanuni sayım esasında bozma gerçekleşip ülkeye giriş sonrası sayımın sıfırlandığını düşünerek , 30 ayi tamamladiniz mi ? Eğer tamamladınız ise başvurunuz için bir sıkıntı yok. Ancak N-400 formunu doldururken ulke dışında kalışla ilgili bu süreleri yazacaksınız ve 6 aydan uzun süre ülke dışında kaldınız mı sorusuna cevap vereceksiniz . Bu soruda makul ve belgeli bir cevap yazmanız lazım. Mülakat öncesi Officer bütün durumunuzu inceliyor araştıriyor ve kendince bir kanaat olusturuyor. Bu husus officer insiyatifinde .
    Umarım anlayışlı bir Officer rast gelirsiniz .

• @redsat2000 evet, 30 ayı burada tamamladım. Covid döneminde barınma ve iş bulma süreçlerinde yaşadığım sıkıntılar dolayı ABD dışında 1 yıldan fazla kaldım.

Kulağa saçma gelecek ama bu süreçte TR’de 6 ay zorunlu askerlik de yaptım (bir takım gençlik hataları). En çok bu nedenle dönüş yapamadım. Bunları belgeleyip başvurumu yapayım mı yoksa riske atmayıp seneye mi deneyim?

Bu yıl red alıp seneye tekrar başvurmanın bir zararı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@pistolstar tek seferde 1 Yıldan fazla dışarda kaldınız mı ? Bu Geri donusten sonra toplam 30 ayi tamamladiniz mi ? Geri donusunuzde CBP pasaportunuza remark yazdi mi ?

• @redsat2000 Tek seferde 1 yıldan fazla dışarıda kaldım. Covid sebebiyle olduğu için memur bir şey demedi pasaporta bir şey yazmadı, ceza falan da ödemedim. Dönüşüm üzerine burada 30 ayı doldurdum. Arada yine 2-3 haftalık giriş çıkışlar yaptım ama 30 ay dolu dolu oldu.

• ⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@redsat2000 Tek seferde 1 yıldan fazla dışarıda kaldım. Covid sebebiyle olduğu için memur bir şey demedi pasaporta bir şey yazmadı, ceza falan da ödemedim. Dönüşüm üzerine burada 30 ayı doldurdum. Arada yine 2-3 haftalık giriş çıkışlar yaptım ama 30 ay dolu dolu oldu.

Anladim O zaman basvuru yapmanizda bir sakinca yok. N-400 formunu doldurun . Beklemeniz bir şeyi değiştirmez . Formu dolduruken Covid ve askerlik kismini ozellikle belirtin. Onunla ilgili e devletten askerlik durum belgesini bar kodlu alin ve tercumesini belgeler kisminda ekleyin. Insiyatif oficer da.

• Arkadaslar merhaba, Los Angeles tan selamlar. Bu ay sonu N-400 formunu doldurmayi planliyorum. Esim ve iki cocugumla (8 ve 12 yas) GC ile geldik ve 5 yilimi hic Amerika disina cikmadan 5 Haziranda tamamlayacagim. Formu doldurmadan once dil cevirisi gerektirecek veya konsolosluktan alinmasi gereken belgeler hakkinda kesin bilgiye sahip degilim. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐

@MustafaT Konsolosluktan alınacak belge yok. E devletten vukuatlı ve tercümesi , askerlik yaptı belgesi ve tercümesi gerekiyor. Diğer belgeler id cart , driver licence , evlilik cüzdanı , green cart pasaport , diploma ,irs transcript , banka dökümleri gibi belgelere ihtiyaç var

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |