Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@kewanee çok iyi anlıyorum sizi umarım kısa zaman da alırsınız mutlu haberi.

@araf hayırlısı olsun çok sevindim benim iletim de tarihler mevcut kontrol edebilirsiniz.

@crazycells teşekkür ederim Aos konusunu ben enine boyuna inceleyim nişanlım bu süreci de ajans vasıtasıyla yürütmek istiyor ama ben kendimizin de pek ala yürütebileceğimizi düşünüyorum.

Bu arada ben biletimi almış bulunmaktayım 22 Eylül de kısmetse yolcuyum arkadaşlar.

evet, kendiniz de yapabilirsiniz 🙂

• Cok tesekurler bugun itibari ile dosyamiz nvc ye gonderildigine dair bir mail aldik en zor sureci gectik sanirim herkese kolayliklar diliyorum bol sanslar buyuk ihtimal bir iki haftaya nvc den ankaraya gobderilir diye tahmin ediyorum @crazycells

• @rookie cok tesekurler nvc ye gonderildi dosyamiz bugun itabiri ile bir iki haftamiz kaldi cok zor bir surec herkese bol sanslar

• @Rookie sizin için gerçekten çok sevindim. Herşey gönlünüzce olsun.
    @araf tebrikler. Mülakat işlemlerinizi de bizimle paylaşırsanız seviniriz.

• Konuyu yanlış yere yazdığım için buraya tekrar yazıyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler
    Herkese merhabalar. Benim sorum şu olacak. Kız arkadaşım orijinal amerikan vatandaşı ve bana nişanlı davetiyesi yollayacak bu şekilde vize alıp amerika da evlenmeyi planlıyoruz. (4yıldan fazladır beraberiz) Fakat çalıştığım işten 2 ay kadar önce ayrıldım ve bu nişanlı davetiyesi ile baş vuracağım vize işlemlerinde bana sorun yaratır mı yoksa bir sorun teşkil etmez mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@slymntrgy K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Konuyu yanlış yere yazdığım için buraya tekrar yazıyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler
    Herkese merhabalar. Benim sorum şu olacak. Kız arkadaşım orijinal amerikan vatandaşı ve bana nişanlı davetiyesi yollayacak bu şekilde vize alıp amerika da evlenmeyi planlıyoruz. (4yıldan fazladır beraberiz) Fakat çalıştığım işten 2 ay kadar önce ayrıldım ve bu nişanlı davetiyesi ile baş vuracağım vize işlemlerinde bana sorun yaratır mı yoksa bir sorun teşkil etmez mi acaba?

Genel surec icin bu konunun 5. iletisini okuyun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi/5

Gecmis 2 yil icinde bir kere yuzyuze geldiyseniz surece baslayabilirsiniz. Merak etmeyin, sizin isinizle alakali bir durum yok K1 vizesinde. Zaten mustakbel esiniz size sponsor olup I-134 formu dolduracak.

sponsorluk icin su konuyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/1

• @crazycells
    Şimdi konuyla bağlantılı ve birazda alakasız bir şekilde bir şey daha sormak istiyorum. Nişanlılık vizesiyle ilgili işlemlerin ortalama bir yıl sürdüğünü okudum bu süre gerçekten çok uzun benim için. Bj yüzden kız arkadaşım ile ilk düşündüğümüz şeyi yapmaya daha sıcak bakıyoruz şimdi yani kız arkadaşım buraya gelecek ve onunla burada evlenip beraber amerika ya gitmeyi düşünüyoruz. Nişanlılık vizesinden bağımsız olarak anlatmış olduğum burda evlenip beraber America ya gidebilme süreci ortalama ne kadar sürer ve nasıl bir yol izlemek gerekir acaba.?

• @slymntrgy bildigim kadarıyla evlilik vizesi nişanlılık vizesiyle hemen hemen aynı evlilik vizesi biraz daha uzun sürüyor sonuç alınması nişanlılık vizesine göre siz yine de forum'daki arkadaşlardan iyi öğrenin ikisinin de prosedürleri aynı ilerliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@slymntrgy K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells
    Şimdi konuyla bağlantılı ve birazda alakasız bir şekilde bir şey daha sormak istiyorum. Nişanlılık vizesiyle ilgili işlemlerin ortalama bir yıl sürdüğünü okudum bu süre gerçekten çok uzun benim için. Bj yüzden kız arkadaşım ile ilk düşündüğümüz şeyi yapmaya daha sıcak bakıyoruz şimdi yani kız arkadaşım buraya gelecek ve onunla burada evlenip beraber amerika ya gitmeyi düşünüyoruz. Nişanlılık vizesinden bağımsız olarak anlatmış olduğum burda evlenip beraber America ya gidebilme süreci ortalama ne kadar sürer ve nasıl bir yol izlemek gerekir acaba.?

O da benzer bir surec, en son foruma aktarilan deneyimler yine 10-11 ay surdugu yonunde, fakat durumunuza gore biraz daha fazla da surebilir. Su konudan ayrintili bilgi alabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/1

• Arkadaslar merhabalar biz cuma gunu nvc mektubu aldik dosyamiz ankaraya gonderiliyor diye bide ANK bir case numarsi verdiler benim sorum bu surec ne kadar suruyor ne kadar bir sure icinde ankaradaki konsolosluk bizi arar bir bilginiz var mi tesekurler.

• @araf once ki yazilari okudunuz mu cunku surec tarihleri ile ilgili ayrintili olarak tarihleri paylasmistim sizin icin tekrar belirtiyorum ;

Notice of Action 2 ye ait onay belgesinin nişanlıma ulaşma tarihi : 05 Temmuz 2018
    Belgelerin NVC tarafından Ankara'ya ulaştığı ve bilgilendirildiğimiz tarih:18 Temmuz2018

Bizim dosyamizin Ankaraya ulasmasi 13 gun surdu tabi bu surec her dosya icin farklilik gosterebilir. Ayrica konsolosluk sizi aramayacak mail yolu ile iletisime gececek.

Umarim hersey gonlunuzce olur ilerleyen surecle ilgili deneyimlerinizi paylasirsaniz diger arkadaslarimiz icin de cok faydali olur.

• @rookie tabiki tesekurler cok sagolun:)

• Arkadaslar bu ds160 formunda ankara degilde istanbul olsa herhangi bir sikinti olurmu bilgisi olab var mi

• @araf K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Arkadaslar bu ds160 formunda ankara degilde istanbul olsa herhangi bir sikinti olurmu bilgisi olab var mi

@araf rica ederim.

Ds160 a gelecek olursak sizin dosyanız Ankara konsolosluğuna gelmeyecek mi ? Bilgim olmamakla birlikte Ankaraya gelecek ise Ds160 formunun da Ankara olması gerektiğini düşünüyorum ama tabi ki benim düşüncem tamamen mantık yürütme üzerine kesin bilgi konusun da @crazycells belki yardımcı olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@araf K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Arkadaslar bu ds160 formunda ankara degilde istanbul olsa herhangi bir sikinti olurmu bilgisi olab var mi

Evet, sayin @Rookie 'nin dedigi gibi, Nisanlilik vizesi tam olarak "gocmen olmayan vize" olarak degerlendirilmediginden, mulakat Turkiye'de sadece Ankara Konsoloslugunda yapiliyor.

• @crazycells Anladim biz daha once ds 160 formunu doldurmustuk ve istanbulu yazmistik bir daha yapmamiz gerekiyor bu ara suan itibari ile nisanlima gelen bir mail ile dosyamiz ankarada suan gorusme tarihi belirleyecegiz simdiden cok teskeurler

• @rookie evet dogru soyluyorsunuz biz daha once yaptigimiz ds160 formun numarasi ile randevu almaya calistik izin verilmiyor yani orda ankaranin yazmasi önemli cok tesekurler

• @araf K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@rookie evet dogru soyluyorsunuz biz daha once yaptigimiz ds160 formun numarasi ile randevu almaya calistik izin verilmiyor yani orda ankaranin yazmasi önemli cok tesekurler

@araf rica ederim şimdiden bol şanslar.

• @rookie tesekurler cok sagolun dun geceden beri reandevu tarihi almaya calisiyoruz yalniz bize csc internet sayfasindan bize surekli uyari veriyor dosyaniz hazir degil diye ama ncv den baktimizdan dosyamiz hazir diyor bunun ile ilgili bilginiz var mi yardimci olabilirmisiniz

• Sayın @araf size Ankara konsolosluğundan dosyanızın kendilerine ulaştığına dair bilgilendirme yapıldı mı ?

Benzer Başlıklar

• 57
  • 2
  • 1478
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |