Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @marpessa, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek özellikle bu sene insanlar o kadar soğudu ki ülkeden nasıl kaçsak diye eskisinden daha çok uğraşıyorlar sizin adınıza çok sevindim umarım çıkar🍀

Evet maalesef cennet vatanımızda huzur bulamaz olduk 😢
    Teşekkür ederim umarım gönülden isteyen herkese çıkar da buradan hep birlikte heyecanımızı paylaşırız 🙏🏻🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@marpessa ahahahahahaha buna çok güldüm

• @ahsenaydgdu 🙂 bıktık artık malum

• ⭐⭐⭐

@marpessa ahahaha gidelim hele bi o işe girelimde o alçı panları yemin ederim kafa atıp kırmazsam 😂😂

• @ahsenaydgdu öyle böyle katılmıyorum sonunda benim gibi düşünen biri 😂

• ⭐⭐⭐

@marpessa ahaha eskiden tlcde emlak savaşları vardı, tadilatları göstermezlerdi ama 4 emlakçı evi alıp tamir ettiriyodu 1k 2k kar edince takla atıyolardı, eski evleri alırken açık arttırma sırasında muhabbetlerini gösteriyolardı

Hatta gecen tarık ve christiananın eski programlarına baktım o da 20-30 k paraya takla atıyo suan 150k üstü kar etmeyeceği işe girmiyo vallaa yaşlandılar gözümün önünde 😂

• Diğer başlık altına yazıp kirletmek istemiyorum konuyu bundan dolayı buraya yazıp sormak istedim. Talihlilerin mülakat hızları ne durumda şu anda takip etmedim, pandemi öncesi hıza geri döndü mü? Bu konu da çok önemli kartın çıkmasından sonra en önemli konu hatta şu anda, özellikle de sırası geride olanlar için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@this-time89 martta 200 verdiler o kadar 1 ayı geçik 6 tane verdiler ondan herkes mayısı bekliyor her numara current oldu

• Emekli ikramiyesi 1100 TL şaka gibi enflasyon %150 ye dayanmış yıllarca bu ülke için çalışan emekçiye layık görülen paraya bak

• @ayvalik10 Böyle devam ederse sırası geride olanlar işi zor. En kötü durum yaşadım biliyorum hep bir aradasın neredeyse keşke çıkmasaydı dedirtecek kadar sinir bozucu bir durum sıranın geride olması.

• yaa milletin pek bilmediği veya umursamadığı bir başka konu ise emeklilik yasasını değiştirdiklerinde emeklilik maşı bağlanma oranlarınıda değiştirmişlerdi. yanlış hatırlamıyorsam önceden bağlana oran %70 iken bunu %30'a düşürdüler yani emekli olmanın bir anlamı zaten kalmadı ve emekli maaşları bu sabeple çok düşük.

• @marpessa Bu zamana kadar iyi geldik. Az kaldı 🙂

• @Rüştü-Gürbüz yetti artık insan doğduğu topraklardan bu kadar soğutulur mu

• zaten emeklilik için şuan dahi 55-60 yeni kanun itibariyle 65 ve o yaştan sonra yine sefalete mahkum olunacak. hani diyelim burada kaldık çocuklarımız ömür boyu öldüm pahasına çalışıp hayatını heba edip o halde emekli olacaklar. yaşıtlarının limonata satıp playstation, iyi bir cep telefonu alabildiği bir durumda biz yetişkinler bile bunlara ulaşamıyoruz.

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@yenihayaletadam öncelikle sana hoşgeldin diyelim. Önce kibar olalım sonra fırçamızı çekelim. Bu foruma geldin önce bir forumun içeriğini bir araştır tembellik yapma. Herşeyi hazır bekleme. Diğer forumlar gibi değil burası sadece bilgi öğren sonra çekip git yok bizim bu forumda herkes aile üyesi gibidir. Herkes birbirine yardımcı olmak için can atar. Sen bu yüzden bir soruyu sormadan başlıkları bir incele. Hemen soruyu sorma kendince bir araştırma yap bakalım. Ondan sonra tekrar sorarsın. Giden her üye arkasından gelen her üyeye kol kanat gerer her konuda bu yüzden tanıdık yok gibi cümleler bu forumda kullanılması yasaktır. Tekrar hoşgeldin sefa getirdin

Bu gelen yeni arkadaşın torpili nedir anlamadım ben. Forumu sanırım 1buçuk senedir falan okuyorum. @ayvalik10 tarafından azarlanmanın ne demek olduğunu 500 kere falan gördüm.(500 kere ben azarlanmadım. 500 farklı kişiydi. zaten 3 azara dayanabilen bordo bereli)
    hepimiz biliyoruz ki bu forumda kalmanın yolu azarı kaldırmaktan geçer. bu sınavı verebilen kalır. Veremeyen hızla yok olur.
    Şimdi sorum şu. Herkes çok çetin sınavlar verirken bu kişinin azarı neden bu kadar yumuşak oldu??
    🙂

Saraydan falan torpilli olmasin?? 😃

• Çok haklısınız maalesef öyle

• @MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar,
    Bir kaç gündür çıkmayacak düşüncesi var kafamda. Çokta üzülmemek için kötüye alıştırıyorum sanırım kendimi.

Az önce kız arkadaşım ile telefonda bir konu hakkında konuşuyorduk; " aman nasıl olsa gideceğiz değil mi" dedi. Daha önce muhabbetini açınca, kapatan birisi olması dışında sorun yok. 🙂 Şaşırttı.

İstemeyip de şimdi isteyen eşler var mı?

@december sizde değişiklik var mı

Hocam bizim durumlar niye seninle hep aynı acaba =))

Benim de başvuru gününden itibaren inancım çok yüksek olmasına rağmen artık eski inancım kalmadı. Bir umutsuzluk hali yapıştı kaldı bünyeme. Başka başka yolları zorlamaya başladım gidebilmek adına, herbiri de birbirinden zor ama bakalım kısmetimiz hangisiyse artık.

Eşim en başından beri istemiyordu. Tek çocuk olduğu için ailesini arkada bırakmaya sıcak bakmıyordu haliyle. Yavaş yavaş işledim, sağ olsun devletimiz de bize sunduğu yaşam şartlarıyla çok yardımcı oldu eşimi ikna etmem noktasında=) Bir süredir artık o da benim gibi sadece gitmeyi düşünür oldu.

@MrtGnr Selamlar,

Valla bilemiyorum acaba bizde mi bir sıkıntı var 🤔 🙂
    Az önce iş dönüşü pazara uğradık soğan ya nasıl 7,5 tl olur dedi. Bu zaman a kadar sabrettik az daha sabret gideceğiz ya hayatım dedim şaka yapmıştım diyor 😃 (Beni kızdırmak için)

Demem o ki içten içe istiyorlar aslında da dertleri bizi kızdırmak 🙂
    Ama şundan eminim bana değil de ona çıkarsa elinden çekeceğim var 👽

• @marpessa, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bana Biden gibi boşlukla tokalaşan bir başkan yakışır

That's actually invisible man 😛

• Neyse 17 gün kalmış olmazsa da 2 ay sonra ielts e gireceğim gc çıksa bile girerim çünkü parasını verdim 😟

• @MySea ahahaha

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |