Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba,

Turist vizesiyle south carolina’da yaşıyorum. Bankalardan hesap açmam için Proof of Adress gerekiyor. Ben ise çalıştığım yerin sahibinin evinde kalıyorum. Bu durumda adres olayını nasıl çözebilirim. Aynı durum araç alırken DMV’de de karşıma çıkar mı?
    Konuyla ilgili bilgi sahibi olanlardan yardım rica ediyorum.@crazycells

Şimdiden Teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizyucel, içinde söyledi: Turist Vizesiyle Ev Kiralamak, Banka Hesabı Açmak, Ehliyet Almak...

Arkadaşlar merhaba,

Turist vizesiyle south carolina’da yaşıyorum. Bankalardan hesap açmam için Proof of Adress gerekiyor. Ben ise çalıştığım yerin sahibinin evinde kalıyorum. Bu durumda adres olayını nasıl çözebilirim. Aynı durum araç alırken DMV’de de karşıma çıkar mı?
    Konuyla ilgili bilgi sahibi olanlardan yardım rica ediyorum.@crazycells

Şimdiden Teşekkürler..

Ev sahibi orada yasadiginiza dair bir mektup yazarsa kabul ederler diye dusunuyorum.

Evet, genelde bankaciligi ilgilendiren durumlarda bir adres gerekiyor.

• Teşekkür ediyorum @crazycells

• Merhabalar arkadaslar,

Benim de sorum turist vizesiyle ev kiralamak uzerine olacak. Netten baktigim kadariyla genelde ssc no istiyorlar ya da kiranin en az 3 kati gelir. Apartments.com dan baktim craigslistden baktim.. 3 aylik pesin kira verebilirim 7500 dolar kadar san francisco bay areadan bakiyorum. Amerikada yasayan arkadasim imkansiz bulamazsin gecmis skorun olmadan ulkede mumkun diil diyor. Genelde ilanlarda tel no var ogrenemiyorum ve ben su an Tc deyim. Gidisim kismetse temmuz. Ne yapmaliyim nasil bir yol izlemeliyim acaba ev kiralamak icin?
    Yardim edebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐

@Rainman bekarsanız bence öncelikle airbnb den oda kiralayın, evliyseniz de 1+1 kiralayın derim o esnada da gezme ve apartman şirketleriyle yüzyüze görüşme fırsatınız olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rainman aşağıdaki siteye girip daha sonra hangi evi beğendiyseniz oraya mail atarsanız ozaman şartları öğrenmiş olursunuz.

https://www.apartmenthomeliving.com/san-francisco-ca

• @denizci10
    Evet evliyiz 1+1 ya da studio da olabilir. Aylik 2500 e kadar guze daireler var ama kiralamazlar diye tedirginim. O zaman once airbnb den bakacagiz 1 aylik falan o surecte yuz yuze gorusursem bu mumkun mudur yani? Skor olmadan imkansiz yorumu yanlis o zaman degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@Rainman imkansız diye bişey yoktur. Yüz yüze ikna etme olanağınız her zaman vardır. Siz airbnb ile 1 haftalık bir kiralama yapın ki zaten ülkeye girerken de soracaklar ondan lazım bu size hem de o süre zarfında kendinize göre bir yer bulursunuz.

• @denizci10 Cok haklisiniz en dogrusu bu olacaktir sanirim. Cok tesekkur ediyorum cevabiniz icin

• ⭐⭐⭐⭐

@Rainman rica ederim kolay gelsin

• ⭐⭐⭐

@Rainman selamlar, temmuz gibi girmeyi düşündüğünüzden bahsetmişsiniz, giriş yaptınız mı banka hesap açma, ev tutma işlerini halledebildiniz mi süreç ne durumda ben ve benm gibi yeni gidecekler eminim en çok bu konuyu düşünüyordur 😂

• @ahsenaydgdu

Banka hesap i açmak kolay hcam TD bank dan acmistim. İlk önce bank of Amerika gittim ordan acmamislardi. Ev kiralama problem kredi skoru , maaş bordrosu vs istiyorlar. 3-5 ay peşinat önerdim onu da kabul etmemislerdi malesef.
    Garantör olursa anca kabul ederler.

• ⭐⭐⭐

@mexido denicez hepsini hangisi açarsa diye artık 🙂

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Turist Vizesiyle Ev Kiralamak, Banka Hesabı Açmak, Ehliyet Almak...

@mexido denicez hepsini hangisi açarsa diye artık 🙂

Kesinlikle ne çıkarsa bahtimiza diyorsun :))

• @ahsenaydgdu ne yaptınız acaba, ev kiralayabildiniz mi ?

• ⭐⭐⭐

@gomavs ilk önce biz bir türkten kiralama yapmıştık. 1 Depozit 1 kira ama meğerse subleasemiş 😂 sonra eve geri dönmek istediğini söyledi, bende ev buldum sms hesapta para görmek istediler ve 2 depozit 1 kiraya evi vermeyi kabul ettiler ama ben okul için para tuttuyorum eve harcayamadım. O nedenle airbnb tuttum 1 kasımda oraya geçicem yine şimdiki evimize yakın. İlk girişte lod angelesta 10 bini gözden çıkarmam gerekiyor ev tutmak için..

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Turist Vizesiyle Ev Kiralamak, Banka Hesabı Açmak, Ehliyet Almak...

@gomavs ilk önce biz bir türkten kiralama yapmıştık. 1 Depozit 1 kira ama meğerse subleasemiş 😂 sonra eve geri dönmek istediğini söyledi, bende ev buldum sms hesapta para görmek istediler ve 2 depozit 1 kiraya evi vermeyi kabul ettiler ama ben okul için para tuttuyorum eve harcayamadım. O nedenle airbnb tuttum 1 kasımda oraya geçicem yine şimdiki evimize yakın. İlk girişte lod angelesta 10 bini gözden çıkarmam gerekiyor ev tutmak için..

Ne insafsız biriymis. Biz de türk ne güzel yardım eli uzattı demiştik. Yine sıkıntı bizim Türklerde çıktı. Çok geçmiş olsun. Uzun süreli oturmak nasip olur umarım bundan sonra 🤲

• Turistik vize ile kredi kartı çıkarmanın bir yöntemi var mıdır? Vadesiz hesap açma vs aşağı yukarı açılabiliyor forumda okuduğum kadarıyla ama kredi kartı açmak ile ilgili hiçbir bilgi bulamadım

• ⭐⭐⭐

@prowl evet var bunun için @denizci10 ulaşabilirsin kendisi yanlıs hatırlamıyorsam 1500 dolarlık bi kredi kartı almıştı. Hemde Türkiye’dende bu işlemi yapabiliyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐

@prowl eğer abd de adres gösterebiliyorsanız ve bankacıyı ikna edebilirseniz kredi kartını çıkarabilirsiniz. En kötü secure card alırsınız 1 sene içinde ödeme ile ilgili bir sorun olmazsa normal karta döner.

Benzer Başlıklar

• 28
  • 24
  • 19
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |